2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ben de adet olmadım , kızım kilolu bir bebek değil ilgisi var mı bilmem ama ben biraz da hareketine bağlıyorum , asla yerinde durmayan bir bebek.Sanırım erken yürüyecek ablasının tersi çıktı.

Bu arada ben de yavaştan blw ye geçiş yaptım pankek yaptım eline verdim birkaç kez , gayet iyiydi.Tabi etrafa dökme saçma hariç :)

Bu arada hala gaz sıkıntınız mı var rezene öneririm veriyorMusun biliyorsun yakuptan ne çektim kendim içtiğim onada verdiğim gece çok rahat ediyorduk. Hatta bu aralar uyku düzeni bozuk 2 gün rezene verdim çok güzel uyudu bugün yemek temasından yapamadım :\

Var maalesef geceleri sıkıntı yaşıyor, güzel uyku uyuyamamasının nedeni dişin yanı sıra da gaz. Rezene uyuşturur diye çekindiğim için korkuyorum ya, düzenli olarak bitki çaylarını vermek kiyi değil diye biliyorum onun için çekiniyorum :KK43:

Uzay da çok gazlı. Son zamanlarda da artti çunkü uykuda gaz çıkaramıyor eskiden çok rahat alttan çıkardı.

Aynen benim oğlum da öyle. Geceleri çıkara

Valla doğru benim büyükte öyleydi benden çıkanlar uyumuyo şimdi 3 yaşında güzel uyuyo sanırım 2 sene bekliycez yada insallah daha erken ayy ben deli gibi uykucuyumdur bu çocuklar benden nası çıktı acaba
Hahhaha hiç deme ben burda günde kaç saat uyuduğunu söylemeyim rezil olurum. Valla 2 yıl heralde bana çok uzun gelir bakalım nekadar sürecek. Allah hepimize kolaylık versin bu aralar ortak sıkıntımız ama sen baştan beri çekiyorsun
Uzay da çok gazlı. Son zamanlarda da artti çunkü uykuda gaz çıkaramıyor eskiden çok rahat alttan çıkardı.
Tüh yaa bi ara oluyor öyle rahat çıkaramadıkları zamanlar. MaşAllah benimki küçüklüğünden beri çok salar alttan iyikide salıyormış alerjiden karnı gurul guruldu yapamadığu zamanda gazını hastanelik oluyordu ağlamaktan :KK43: ne günlerdiii
Var maalesef geceleri sıkıntı yaşıyor, güzel uyku uyuyamamasının nedeni dişin yanı sıra da gaz. Rezene uyuşturur diye çekindiğim için korkuyorum ya, düzenli olarak bitki çaylarını vermek iyi değil diye biliyorum onun için çekiniyorum :KK43:

Aynen benim oğlum da öyle. Geceleri çıkaramadığı için çok sıkıntı yaşıyor.
tabi sen bilirsin ama rezene bebekler için doktor tavsiye ediyor hatta eczanelerde bebek paketi olarak satılanlar var humananın filan da var bebeklere rezenesi. Bol bol salar rahatlarlar inşallah. Bizimki ayaklarını elleriyle tutmaya başladı 3 aylıktı ozaman bitti gaz sıkıntımız :)

Hahhaha hiç deme ben burda günde kaç saat uyuduğunu söylemeyim rezil olurum. Valla 2 yıl heralde bana çok uzun gelir bakalım nekadar sürecek. Allah hepimize kolaylık versin bu aralar ortak sıkıntımız ama sen baştan beri çekiyorsun

Tüh yaa bi ara oluyor öyle rahat çıkaramadıkları zamanlar. MaşAllah benimki küçüklüğünden beri çok salar alttan iyikide salıyormış alerjiden karnı gurul guruldu yapamadığu zamanda gazını hastanelik oluyordu ağlamaktan :KK43: ne günlerdiii
tabi sen bilirsin ama rezene bebekler için doktor tavsiye ediyor hatta eczanelerde bebek paketi olarak satılanlar var humananın filan da var bebeklere rezenesi. Bol bol salar rahatlarlar inşallah. Bizimki ayaklarını elleriyle tutmaya başladı 3 aylıktı ozaman bitti gaz sıkıntımız :)

Elleriyle ayaklarını da tutuyor, sürünüyor, yuvarlanıyor yani hareket bol ama gece uyurken yok tabi. Tüm emmeler gaz olarak geri dönüyor onun için maalesef :KK43:

Elleriyle ayaklarını da tutuyor, sürünüyor, yuvarlanıyor yani hareket bol ama gece uyurken yok tabi. Tüm emmeler gaz olarak geri dönüyor onun için maalesef :KK43:
Demek deli uyumuyor benimki yerde yatıyo beşik paklamıyo kocaman yorgan seriyorun biraz oraya biraz buraya dönüyo en son yüzüsütü uyuyo yüsüstü olunca zaten gaz kolay çıkıyo. Sen rezeneye ilaç gözüyle bakma bence bitki sonuçta meyve sebze gibi melisa kantaron filan desen haklısın onlar aşırı ağır benim kullandığım muskat gibi onlar. Ama rezene daha hafif bi bitki akşam 3,4 tatlı kaşığı iyi gelir belki yada kimyon :KK66:

Mrb kızlar. Bebeğime ek gida yediremiyorum.şimdi de hastalandı. Mama da almıyor. İlaçlarını iciremiyoruz hemen çıkarıyor.ek gidaya ilk başladığımız yiyordu. Şimdi ağzını açmıyor.
Klasik beslemenin çoğunun sonu bu malesef :KK43: başta her şeye ağzını açan bebe 7-8 aylık oldu mu her şeyi reddeden bebe :KK43:( püre mi veriyorsunuz? Pütürlü gıdalarla çiğnemesi biraz geliştiyse uygun hale getirip eline vermenizi tavsiye ederim

Klasik beslemenin çoğunun sonu bu malesef :KK43: başta her şeye ağzını açan bebe 7-8 aylık oldu mu her şeyi reddeden bebe :KK43:( püre mi veriyorsunuz? Pütürlü gıdalarla çiğnemesi biraz geliştiyse uygun hale getirip eline vermenizi tavsiye ederim
Başta pure veriyordum.şimdi puturlu veriyorum ama çoğu zaman ağzını açmıyor. Önümüzdeki hafta 8 aylik olacak ama bi türlü ek gida düzene oturmadi.ayda 300 gr almis.

Demek deli uyumuyor benimki yerde yatıyo beşik paklamıyo kocaman yorgan seriyorun biraz oraya biraz buraya dönüyo en son yüzüsütü uyuyo yüsüstü olunca zaten gaz kolay çıkıyo. Sen rezeneye ilaç gözüyle bakma bence bitki sonuçta meyve sebze gibi melisa kantaron filan desen haklısın onlar aşırı ağır benim kullandığım muskat gibi onlar. Ama rezene daha hafif bi bitki akşam 3,4 tatlı kaşığı iyi gelir belki yada kimyon :KK66:

Ay yok sakin uyur, bana çekmiş. Ben de yattığım gibi kalkarım. Eskiden yüzüstü uyumayı severdi, şimdi yüzüstü yatırdım mı kendi dönüyor, sevmiyor. Bir bakayım, kimyonu belki düşünebilirim evet.

kızlar, kontrole gittik bugün. boy 72, kilo 7600 kafa çapı 41.5 cm. yine çokkk küçük.nörolojik olarak bir sıkıntı görmediğinden takip önerdi dr. bıngıldağı da kapanmamış. sorun var mı diye bakmak için mr çekilmeliymiş, orda da uyusun diye anestezi uzmanı devreye giriyormuş ki sıkıntı başlı başına..tepkileri de normal olduğundan hiççç gerek yokmuş.

bu arada 3.dişimiz de patladı teyzoşlar:KK9:

kızlar, kontrole gittik bugün. boy 72, kilo 7600 kafa çapı 41.5 cm. yine çokkk küçük.nörolojik olarak bir sıkıntı görmediğinden takip önerdi dr. bıngıldağı da kapanmamış. sorun var mı diye bakmak için mr çekilmeliymiş, orda da uyusun diye anestezi uzmanı devreye giriyormuş ki sıkıntı başlı başına..tepkileri de normal olduğundan hiççç gerek yokmuş.

Bıngıldağa bizim tr deki doktor 16.ayda kapanır demişti. Hoş benim kızın bi tık büyükmüş ama genel bilgi olarak öyle söylemişti. Kafa çapına da sorun yok dediyse yoktur tesstess sıkıntı etme. Dişiniz hayırlı uğurlu olsun:KK200: biz de yolunu gözlüyoruz:dua:
Doktorun sigaralı sigaralı öpmesi çok kötüymüş:olamaz:
Sizin 8.ay doldu mu bu arada?

Gelişimi iyiyse ve bıngıldak açıksa için rahat olabilir bence. Olmadı denver testi yaptırabilirsin çocuk gelişim uzmanları yapıyor. İnciniz hayırlı olsun darısı başımıza

Bıngıldağa bizim tr deki doktor 16.ayda kapanır demişti. Hoş benim kızın bi tık büyükmüş ama genel bilgi olarak öyle söylemişti. Kafa çapına da sorun yok dediyse yoktur tesstess sıkıntı etme. Dişiniz hayırlı uğurlu olsun:KK200: biz de yolunu gözlüyoruz:dua:
Doktorun sigaralı sigaralı öpmesi çok kötüymüş:olamaz:
Sizin 8.ay doldu mu bu arada?

sağol canım.evet, 20 şubat doğumluyuz biz.erkenciyiz:))8 bitti çok şükür.takipleri düzenli yapılıyor, inşallah sorun çıkmaz.oğlumun da küçüktü hatırlıyorum ama ne kadar küçük aklıma gelmiyor...unutmuyorum, doktoru o dönem benim ve babasının baş çevresini ölçmüştü.benimki standart bayan kafalarından büyük, babasının ise standart erkek kafalarından küçük çıkmıştı.muhtemelen bu da küçük kafalı halalarına çekmiş ama inşallah onlar gibi küçük beyinli ve cahil olmaz:KK43:

Gelişimi iyiyse ve bıngıldak açıksa için rahat olabilir bence. Olmadı denver testi yaptırabilirsin çocuk gelişim uzmanları yapıyor. İnciniz hayırlı olsun darısı başımıza

sağol canım.testten bahsetmedi.aslında yaşıtlarına göre çok önde.6.aydan beri emekliyor, yere koyduğum anda abisini odasında buluyorum.1 aydır sıralıyor.babası oyun oynarken eline vuruyor, o da ona vuruyor eliyle:)gel deyince çoğunlukla dönüp yanıma geliyor ve ismine tepki veriyor.bunları anlatınca doktoru iyi dedi.bilmiyorum ki bende. bir dahaki gidişte bu testten söz edeyim.

sağol canım.evet, 20 şubat doğumluyuz biz.erkenciyiz:))8 bitti çok şükür.takipleri düzenli yapılıyor, inşallah sorun çıkmaz.oğlumun da küçüktü hatırlıyorum ama ne kadar küçük aklıma gelmiyor...unutmuyorum, doktoru o dönem benim ve babasının baş çevresini ölçmüştü.benimki standart bayan kafalarından büyük, babasının ise standart erkek kafalarından küçük çıkmıştı.muhtemelen bu da küçük kafalı halalarına çekmiş ama inşallah onlar gibi küçük beyinli ve cahil olmaz:KK43:

sağol canım.testten bahsetmedi.aslında yaşıtlarına göre çok önde.6.aydan beri emekliyor, yere koyduğum anda abisini odasında buluyorum.1 aydır sıralıyor.babası oyun oynarken eline vuruyor, o da ona vuruyor eliyle:)gel deyince çoğunlukla dönüp yanıma geliyor ve ismine tepki veriyor.bunları anlatınca doktoru iyi dedi.bilmiyorum ki bende. bir dahaki gidişte bu testten söz edeyim.
Tesstessciiim:) halalarını çok anma bence..genetik kalıtım diye bi gerçek var,bunu değiştiremezsin. Bak benim kızımın da gözü amcasının gözüyle aynı soruna sahip:KK43: amcasının adını dahi anmış olmayayım ama:/
Yavrun senin elinde şekillenecek,onun annesi sensin:KK200:

Kızlar, biz de bugün 6.ay aşıları için doktora gittik(ancak randevu almıştık) ama tekrar haftaya için randevu aldık. Ülkelerin aşı takvimleri farklı olduğu için,tek doz mu 3 mü 4 mü derken kalakaldı aşılar yine:/
Kontrolden not düşeyim istedim. Minnakımın dişler çıkmaya başlamıştı. Doktor diş macunu ile bir defa,suyla bir defa fırçalamamı söyledi. Kuru fırçayla fırçalıyordum ama diş macununa da başlıycam artık. Devit için tek damla kullan dedi, ben Tr de 3 damla dedi doktorumuz deyince 2 damlada anlaştık:) kendisi oturmadan oturtma dedi doktor,ama oturabiliyor da dedi. Bikaç saniye kalabiliyor ama,burda bağımsız bi şekilde kendi kendine oturmasını istiyorlar. 7.ayına 5 gün kala 7 kilo 65 cm olmuş tatlışım:anne: kafa çapı iki ay öncekiyle aynı 41 cm ama sorun olmadığını söyledi,grafiklerden falan da açıkladı. Kendisi de minyon kızımın. Genel olarak da herşey yolunda dedi:dua:

Maaşallah Süreyya prensese

X