2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Mrb kızlar. Bebeğime ek gida yediremiyorum.şimdi de hastalandı. Mama da almıyor. İlaçlarını iciremiyoruz hemen çıkarıyor.ek gidaya ilk başladığımız yiyordu. Şimdi ağzını açmıyor.
ah ah ayni sorun bizde de var, sebzeleri firinda yapip parmagimda ezip parmakla veriyorum saka gibi besleniyor kizim

Klasik beslemenin çoğunun sonu bu malesef :KK43: başta her şeye ağzını açan bebe 7-8 aylık oldu mu her şeyi reddeden bebe :KK43:( püre mi veriyorsunuz? Pütürlü gıdalarla çiğnemesi biraz geliştiyse uygun hale getirip eline vermenizi tavsiye ederim
cok denedim olmuyo :KK43: en istedigim yontemdi blw ama kizimin eline sebzeyi verince elinde ezip oynuyo kesinlikle agzina goturmuyo ama pismemis havuc yada kendi yaptigim bebe biskuvisini azinda geveliyor napicagimi sasirdim ben de

Mrblar.
Bu meyve sebze filesine ilk neleri nasil koydunuz.
Birde kasik mamasini evde nasil yapabiliriz.sadece pirinc unu mu yoksa diger unlarda kullanilir mi.kizim beş aylik.
Ev yapimi yogurdu ilk caykasigi ucunda verdim.o gun cok sulu kaka oldu.ucgun sonra yine verdim.yine ayni sekil oldu.bu kotu biseymi.
Kizim dogdugundan beri hic kabizlik yasamadi.yani kaka sorunumuz yoktu.
Yogurt icin bize erken mi daha yoksa.

Mrblar.
Birde kasik mamasini evde nasil yapabiliriz.sadece pirinc unu mu yoksa diger unlarda kullanilir mi.kizim beş aylik.
Ev yapimi yogurdu ilk caykasigi ucunda verdim.o gun cok sulu kaka oldu.ucgun sonra yine verdim.yine ayni sekil oldu.bu kotu biseymi.
Başka bi huzursuzluk döküntü kakada mukus vs yoksa miktarı artırıp gözlemle başka belirtilerden çıkarsa kesersin çıkmazsa kakasının ek gıdada normalden farklılaşaması normal. Ben fileye yumuşak armut koyuyorum çok güzel yiyordu soğuk dişlerine de iyi geliyordu sende yumuşak meyveler koyabilirssin ağzına sokabilecek şekilde kesip yerleştir. Kavanoz mamasını ben bilmiyorum meyveli muhallebi yapardım pirinç unu pişirip içine tel süzgeçten geçirdiğim kayısı yada armut eklerdim. Tabiki olur ama tahıllar alerjik biliyorsun daha ayınız küçük ilk pirinçunu vermen en doğru olanı doktorlar ilk pirinçunu öneriyor.

Nice güzel yıllarınız olsun inşallah evliliğinizde:dua: uyku olayı çok fena, benim minnak da 2 saatten fazla uyumuyor:/
Biz fenalardayız, eşim hastalandı,ben hastalığın eşiğindeyim, kızım iyi neyse ki. Onun da salyalar çoğaldı ama bakalım bizimki ne zaman patlatacak üstleri
Buraya sordum,sonrasında regl oldum. Onun da buhranı var sanırım üstümde. Deli gibi geçiyor günler gerçekten,nasıl geçtiğini anlamıyorum

Bende ilk defa bugün adet oldum :)

Çok iyiyiz canım, bugun doktor kontrolumuz vardı. 450 Gr almış bu ay. Benim kuzu bana çekmiş yiyip yiyip kilo almıyor :KK70: is-guc ev arası biraz yorucu ama annem ve eşim sağolsun çok yardımcılar.
İkinize de maşallah:nazar: yardımcılara da :KK37:
İyi ki var onlarHoppa
Bende ilk defa bugün adet oldum :)
ben bedenen acayip rahatlamıştım, umarım senin de öyle olmuştur

Tesstessciiim:) halalarını çok anma bence..genetik kalıtım diye bi gerçek var,bunu değiştiremezsin. Bak benim kızımın da gözü amcasının gözüyle aynı soruna sahip:KK43: amcasının adını dahi anmış olmayayım ama:/
Yavrun senin elinde şekillenecek,onun annesi sensin:KK200:

Haklısın canım.ağzıma almayayım, ne olur ne olmaz:))

Mrblar.

bebeğin küçük yanılmıyorsam.acele etme derim ben.alerji olabilşr.yedirdiğin günlerde çok dikkat et, kaşıntı, kızarıklık, döküntü var mı?bizimki barsak tepkili.ishal şeklinde ortaya çıkıyor.

Ben de öyle, sadece belli bir dönemi var mı onu merak ettiğim için sormuştum. Bakacak elbet ama ben de takmadığını düşünmüyor değilim :))

Dönemlere filan çok takılmamak lazım. Her bebek aynı değil. Mesela Toprak dönmüyor hala, hiç niyeti de yok : D

Başka bi huzursuzluk döküntü kakada mukus vs yoksa miktarı artırıp gözlemle başka belirtilerden çıkarsa kesersin çıkmazsa kakasının ek gıdada normalden farklılaşaması normal. Ben fileye yumuşak armut koyuyorum çok güzel yiyordu soğuk dişlerine de iyi geliyordu sende yumuşak meyveler koyabilirssin ağzına sokabilecek şekilde kesip yerleştir. Kavanoz mamasını ben bilmiyorum meyveli muhallebi yapardım pirinç unu pişirip içine tel süzgeçten geçirdiğim kayısı yada armut eklerdim. Tabiki olur ama tahıllar alerjik biliyorsun daha ayınız küçük ilk pirinçunu vermen en doğru olanı doktorlar ilk pirinçunu öneriyor.

Cevaplar ve de bilgi vede tavsiye icin cok tesekkur ederim.dökuntu falan yok yogurdu verince,sadece sulu kaka.
Yumusak meyveleri deneyeyim bende.
Pirinc unu aldim.bir ay sonra yani alti ayi doldurunca basliyayim.
Simdilik masum tattirmalar iste.belki midesine bile inmeyecek kadar az.

Haklısın canım.ağzıma almayayım, ne olur ne olmaz:))

bebeğin küçük yanılmıyorsam.acele etme derim ben.alerji olabilşr.yedirdiğin günlerde çok dikkat et, kaşıntı, kızarıklık, döküntü var mı?bizimki barsak tepkili.ishal şeklinde ortaya çıkıyor.

Yani sulu kaka ama gunde bir defa oldu sonunki.
Baska belirti yok.
Dediginize dikkat edecegim. Tesekkur ederim

Bu arada kendimi kisaca tanitayim
44 yasindayim.aralikta 14 olacak bir kizim daha var. Bu sonunki supriz yumurta oldu.yillarca istedik olmadi.mucizr gibi hayatimiza girdi cok sukur.
İlk kizimda mamayla buyudu.ama bogulur diye hep pure verdim.hic kati beslemedim.2,5 yasina kadar.yazik o yuzden cene kaslari gelisememis,3,5 yasinda konusmaya basladi ancak
Anlayacaginiz bu ek gida konusunda cook cahilim.yardim ve bilgilerinize ihtiyacim var.

slm kızlar herkese hayırlı pazarlar size bişey danismak istiyorum bi akıl verin bizim kız uyurken terliyor çok değil ama terliyor özellikle omuzları boynu ve kafası sırtı nemleniyor ama kafasi islak gunduz gece uykusu fark etmiyor birde ayaklariyla tepiserek ustunu aciyor burun akintisi sari seklinde ve genizde balgam bir turlu geçmiyor kısır döngü gibi bu terleme olayına nasıl çare bulabilirim

slm kızlar herkese hayırlı pazarlar size bişey danismak istiyorum bi akıl verin bizim kız uyurken terliyor çok değil ama terliyor özellikle omuzları boynu ve kafası sırtı nemleniyor ama kafasi islak gunduz gece uykusu fark etmiyor birde ayaklariyla tepiserek ustunu aciyor burun akintisi sari seklinde ve genizde balgam bir turlu geçmiyor kısır döngü gibi bu terleme olayına nasıl çare bulabilirim
iyleşemedi kuzucuk bir türlü Allah şifa versin. Hasta diye acaba 2 kat filanmı giydiriyorsun.
İnce giydirip içeriyi sıcak tutabilirsin başka birşey aklıma gelmiyor . Bazı bebekler çok terler ve maalesef terde hastalığa en çok davetiye çıkaran şey. Benim ev orta sıcaklıkta soğuk bi ev değil. Atlet çıtçıtlı badi birde yelek giydiriyorum gündüz akşamda sweetshort bi üst bi alt ince bir örtü. Dün kalındı terlemişti sabah öksürdü.

Dönemlere filan çok takılmamak lazım. Her bebek aynı değil. Mesela Toprak dönmüyor hala, hiç niyeti de yok : D

Aman ne bileyim, haklısın aslında her bebeğin gelişimi kendine özel ama işte merak mı desem ne desem :) bir gün keyfi yettiğinde döner o da :))

Canım çok mu kalın giydiriyorsun ki? Yani terlemesi üşümesinden daha kötü çünkü. Eviniz nasıl bilmiyorum ama, ben bir uzun kollu çıtçıtlı body, üstüne de uzun kollu tulum giydiriyorum, üzerine de battaniye örtüyorum geceleri. Gündüz de içine kısa kollu, üzerine uzun kollu sweat giydiriyorum, şükür bir sorun yaşamadık.

X