2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bizimki 4 ten sonra uyumuyo 1 haftadır gecenin bi körü salonda pinekliyOz taa 8 e doğru uyuyo ee o zamanda abisi kalkıyo ben 4 e kadar uykuyla gün geçiriyorum bide 4 e kadarda en az 3 kere kalkıyo ne zamana kadar olcak bilmiyorum huzursuzda dış falanmı desem oda abisi gibi çıkarıcak heralde 10. Ay bitecekti benim oğlan 11 aylık gibi çıkarmıştı

Kızlar, biz de bugün 6.ay aşıları için doktora gittik(ancak randevu almıştık) ama tekrar haftaya için randevu aldık. Ülkelerin aşı takvimleri farklı olduğu için,tek doz mu 3 mü 4 mü derken kalakaldı aşılar yine:/
Kontrolden not düşeyim istedim. Minnakımın dişler çıkmaya başlamıştı. Doktor diş macunu ile bir defa,suyla bir defa fırçalamamı söyledi. Kuru fırçayla fırçalıyordum ama diş macununa da başlıycam artık. Devit için tek damla kullan dedi, ben Tr de 3 damla dedi doktorumuz deyince 2 damlada anlaştık:) kendisi oturmadan oturtma dedi doktor,ama oturabiliyor da dedi. Bikaç saniye kalabiliyor ama,burda bağımsız bi şekilde kendi kendine oturmasını istiyorlar. 7.ayına 5 gün kala 7 kilo 65 cm olmuş tatlışım:anne: kafa çapı iki ay öncekiyle aynı 41 cm ama sorun olmadığını söyledi,grafiklerden falan da açıkladı. Kendisi de minyon kızımın. Genel olarak da herşey yolunda dedi:dua:

Kizlar, regliyi düzenli görüyor musunuz? Ben kızım 5 aylıkken görmüştüm doğumdan sonra ilk defa. Yaklaşık iki aydır hiç olmadım. İki ay çok değil mi sizce?
@yesilimtrak sen bunun için doktora gidecektin sanırım, bi gelişme var mı senin durumda?
ben düzenli oluyorump

Her adetten 2 gün önce sütüm azalıyo taki adetin 3.ü gününe kadar çok zor oluyo benim için
benimde öyle oluyor 2 gün değil bi hafta sürüyor ve regl olurken ruh halimde kötü oluyor geçen hafta çok kötüydük ikisi birleşince beni düşünün

kızlar canım çok sıkkın.kilo almayan bi kızım var.8 bitti sayılır.3 gün sonra kontrol var.geçen ay boy 70 cm, kilo 7450 ve baş çevresi 41 cm.çıktı.baş çevresini perseltil aralıklarında hesaplattım, sınırların içine dahi girmiyor.doktoru bir şey demedi hiç....doğduğunda da küçüktü ama büyümüyor sanki....sizinki nasıl?yani kaşılaştırmak yanlış onun için değil de benzer olan var mı?

emekliyor, sıralıyor, meme, mama, baba diyor(tabi kasıtsız)ismini seslenince dönüp bakıyor.bana sorun yok gibi geliyor ama bilemiyorum ki

Bir benimki isme bakmıyor sanırım :) bazen bakıyor ama o da bildiğinden değil daha bence. Karşılaştırmak için değil, zaman aralığı var mı diye sormuştum aslında gerçi. Nette araştırdığıma göre de 8-10 ay arasıymış zaten.

kızlar canım çok sıkkın.kilo almayan bi kızım var.8 bitti sayılır.3 gün sonra kontrol var.geçen ay boy 70 cm, kilo 7450 ve baş çevresi 41 cm.çıktı.baş çevresini perseltil aralıklarında hesaplattım, sınırların içine dahi girmiyor.doktoru bir şey demedi hiç....doğduğunda da küçüktü ama büyümüyor sanki....sizinki nasıl?yani kaşılaştırmak yanlış onun için değil de benzer olan var mı?
Kızımla yakın değerleri :) hiçbir doktor problem olarak görmedi bunu. Ama dışarıda aileler afedersiniz sidik yarıştırma meraklısı. Çocuk kilolu olunca ne oluyorsa aaa 8 aylık mı, bizimki 7 aylık ama yer valla sizinkini diyen bir baba ile karşılaştım bugün. Ne desem bilemedim saçmalığıyla bıraktım onu orada :KK70:

Kızımla yakın değerleri :) hiçbir doktor problem olarak görmedi bunu. Ama dışarıda aileler afedersiniz sidik yarıştırma meraklısı. Çocuk kilolu olunca ne oluyorsa aaa 8 aylık mı, bizimki 7 aylık ama yer valla sizinkini diyen bir baba ile karşılaştım bugün. Ne desem bilemedim saçmalığıyla bıraktım onu orada :KK70:

canım kilosuna hiççç takmıyorum aslında.buraya da genel bilgi versin diye yazdım.oğlum da hep perseltilin altındaydı, şimdi kilo verdirmeye çalışıyorum.12 yaş kıyafetler anca oluyor:))baş çevresine takıldım ben.gelişmemesi hastalık habercisiymiş, kötüsü de deniyor ya ağzıma almıyorum.33 cm di doğduğunda.şimdi 41.doğarken de küçüktü zaten ama tablolara bakınca perseltile bile dahil olmuyor.3-5 arası diyor aralık olarak.

canım kilosuna hiççç takmıyorum aslında.buraya da genel bilgi versin diye yazdım.oğlum da hep perseltilin altındaydı, şimdi kilo verdirmeye çalışıyorum.12 yaş kıyafetler anca oluyor:))baş çevresine takıldım ben.gelişmemesi hastalık habercisiymiş, kötüsü de deniyor ya ağzıma almıyorum.33 cm di doğduğunda.şimdi 41.doğarken de küçüktü zaten ama tablolara bakınca perseltile bile dahil olmuyor.3-5 arası diyor aralık olarak.
Tesstess, canım yaaa bugün ben paylaştım bilgileri:/ hamilelik de dahil hiç yaptığım şey değildi ama endişelendirdiysem seni afedersin:KK43:
Benim kızım grubun en miniği zaten,değerleri en düşük olandır aynı zamanda diye düşündüm,paylaşmakta da bi sıkıntı olmaz diye de düşündüm açıkçası.
Baş çevresinde benim kızın da 2 aydır bi değişme yok ama senin doktor bi açıklama yapmadıysa sıkıntı yok demektir herhalde. Benim kızımın da 32 cm di baş çevresi,doğduğunda. Umarım bi sıkıntıya işaret değildir

Gözlerini devirip bayılıyor numarası yapsaydın:/ yer ne demek Allah aşkına :ruh:

Tesstess, canım yaaa bugün ben paylaştım bilgileri:/ hamilelik de dahil hiç yaptığım şey değildi ama endişelendirdiysem seni afedersin:KK43:
Benim kızım grubun en miniği zaten,değerleri en düşük olandır aynı zamanda diye düşündüm,paylaşmakta da bi sıkıntı olmaz diye de düşündüm açıkçası.
Baş çevresinde benim kızın da 2 aydır bi değişme yok ama senin doktor bi açıklama yapmadıysa sıkıntı yok demektir herhalde. Benim kızımın da 32 cm di baş çevresi,doğduğunda. Umarım bi sıkıntıya işaret değildir

yooo, seninle ilgisi yok emin ol.buğün okula kızımla aynı doğumlu olan bi bebek geldi, başı çok büyüktü(Normal aslında)kızımın yumurta kadar.sonra perseltile bi bakayım dedim, aklım gitti.çizgiye dahi girmiyor.takmamak istesem de aylardır bi yerlerde yatan bi sıkıntı.ben aylık takibe götürüyorum kızımı.doktorukafası küçük ama halalarının kafası nasıl dedi ki hepsi küçük kafalı(ve beyinliler ya neyyse)...kendimi genetiktir diye oyalıyorum.bıngıldak kapalı mı bilmiyorum, elime gelen hafif bir iz var sanki.gelişimi çok iyi bence ama ana yüreği işte.takmasa ihanet eder sanki balasına:KK43:

34beden 34beden 7 aylık ölçülerle 41 cm.seninkiyle aynı.sorun yok dedilerse yoktur diyelim bizde, olmasın bi şey:)
Evet,ben de senin yazını tekrar okuduğumda farkettim aynıymış 7 aylıkken, bebeğim uyandı yazamadım. Bugün uzun uzun açıkladı hemşire,gayet normal bi durum olduğunu. İçin rahat olsun

Boyu kilosu iyi baş çevresini bilemem ne kadarı az çok ama benim büyük oğlanın büyüktü mesela daha devam etseydi büyüme kontrol eteklerdi etmediler şüküŕ ama sorun olsa dr un farkeder be ce çok yapıldıysa aklıma kontrolde sor bence rahatla

İciniz rahat etsin diye cocuk norologuna gitseydiniz bir.
Bizimki hamilelik suresince hep koca kafaliydi.haftasinin 2-3 hafta onunde gidiyordu.dr.kontrollerde olcuyor.sorun yok heralde bisey demiyor.
Buyuk başgillerden benimki :KK70:

Ama bakin buyuyormus iste.disarda insanlara bakin o kadar cok farkli kafa boy ve sekilleri varki.

34beden 34beden 7 aylık ölçülerle 41 cm.seninkiyle aynı.sorun yok dedilerse yoktur diyelim bizde, olmasın bi şey:)
biz 7 aylık 7 buçuk kilo 68 cm baş 42 cnm bi problem görmedi doktor hatta eski hemşiremizi aradık değiştirdiğimiz için bana söylermisin ay ay baş çevresini 2 aydır bi büyüme yok dedim problem edicek. Hiçbirşey yok büyüyor yavaş yavaş motor gelişimi iyi dediler. Benimki koca kafası duruyo ama ölçüleri hep küçük

X