2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
sağol canım evet iyileşemedi 6.ayından beri böyle öncesinde bişey yoktu kalın giydirmiyorum bir uzun kollu çıt çıt badi bide penye tişört uyanıkken sırtında yelek yatınca cikartiyorum uyanir uyanmaz giydiriyorum camlari bile o uyanıkken acmiyorumki üsutmesin diye herhalde battaniye mi kalin geliyor bilemedim

bide d vitamini eksikliginde oluyormuş bu terleme ben hiç kullanmadım yaz diye hergun disari cikardim simdi simdi havalar biraz sogunca eve kapandik ama gene haftada 3 gün dışardayim bilgisi olan varmi

slm kızlar herkese hayırlı pazarlar size bişey danismak istiyorum bi akıl verin bizim kız uyurken terliyor çok değil ama terliyor özellikle omuzları boynu ve kafası sırtı nemleniyor ama kafasi islak gunduz gece uykusu fark etmiyor birde ayaklariyla tepiserek ustunu aciyor burun akintisi sari seklinde ve genizde balgam bir turlu geçmiyor kısır döngü gibi bu terleme olayına nasıl çare bulabilirim
Yastığı yada nevresim nası Ondan mı yakıyoki

yastık kullanmıyorum nevresim pamuk ama battaniyesini değiştirecem kullandığım bu cins bişey Screenshot_2017-10-22-19-55-25.png

bide hep sorucam unutuyorum yumurta olarak ne veriyorsunuz gezen tavuk yumurtası mi yoksa kolilerde satılan normal yumurta mi

bide d vitamini eksikliginde oluyormuş bu terleme ben hiç kullanmadım yaz diye hergun disari cikardim simdi simdi havalar biraz sogunca eve kapandik ama gene haftada 3 gün dışardayim bilgisi olan varmi
Bazi bunyelerin emilimi yavas oluyor.
İsterseniz bir kan tahliliyle D,Demir,B12 gibi baktirin iciniz rahat etsin

canım kilosuna hiççç takmıyorum aslında.buraya da genel bilgi versin diye yazdım.oğlum da hep perseltilin altındaydı, şimdi kilo verdirmeye çalışıyorum.12 yaş kıyafetler anca oluyor:))baş çevresine takıldım ben.gelişmemesi hastalık habercisiymiş, kötüsü de deniyor ya ağzıma almıyorum.33 cm di doğduğunda.şimdi 41.doğarken de küçüktü zaten ama tablolara bakınca perseltile bile dahil olmuyor.3-5 arası diyor aralık olarak.
Doktor zaten anormallik olsa söyler bence. Çok da didiklememek lazım. Bi gariplik olsa sezerdin :)
Gözlerini devirip bayılıyor numarası yapsaydın:/ yer ne demek Allah aşkına :ruh:
Ahaha yapsaydım dimi :KK70: direk ortamı terk ettim açıkçası. Ömrü boyu çocuğu böyle kıyasla yarışla mahvedecdk gibi geldi. Çocuğunun kilosuyla gurur duymak da mesele olmuş.
yooo, seninle ilgisi yok emin ol.buğün okula kızımla aynı doğumlu olan bi bebek geldi, başı çok büyüktü(Normal aslında)kızımın yumurta kadar.sonra perseltile bi bakayım dedim, aklım gitti.çizgiye dahi girmiyor.takmamak istesem de aylardır bi yerlerde yatan bi sıkıntı.ben aylık takibe götürüyorum kızımı.doktorukafası küçük ama halalarının kafası nasıl dedi ki hepsi küçük kafalı(ve beyinliler ya neyyse)...kendimi genetiktir diye oyalıyorum.bıngıldak kapalı mı bilmiyorum, elime gelen hafif bir iz var sanki.gelişimi çok iyi bence ama ana yüreği işte.takmasa ihanet eder sanki balasına:KK43:
Bıngıldak bizimkinin de tam kapalı değil hala. Ya genetiktir o zaman. Motor gelişimi vs normalse gelişiyorsa doktor takılmıyorsa içini ferah tut. Hep telaşla yaşayamayız zaten her şeye yeterince panik yapıyoruz ne yazık ki.

Günaydın. Benim kız sebze yemiyor ya. Sonra yer mi acaba? Benim tabağımdan yiyor ama ona özel yaptıklarımı yemiyor :) bizim yemekleri tuzsuz yapıp vereyim dedim yine yemedi :)

Doktor zaten anormallik olsa söyler bence. Çok da didiklememek lazım. Bi gariplik olsa sezerdin :)

Ahaha yapsaydım dimi :KK70: direk ortamı terk ettim açıkçası. Ömrü boyu çocuğu böyle kıyasla yarışla mahvedecdk gibi geldi. Çocuğunun kilosuyla gurur duymak da mesele olmuş.

Bıngıldak bizimkinin de tam kapalı değil hala. Ya genetiktir o zaman. Motor gelişimi vs normalse gelişiyorsa doktor takılmıyorsa içini ferah tut. Hep telaşla yaşayamayız zaten her şeye yeterince panik yapıyoruz ne yazık ki.
benim oğlumun bıngıldağıda nerdeyse hiç küçülme di aklıma takıldı siz kınuşuncs perşembe doktoruna sorucam :KK43:

Günaydın. Benim kız sebze yemiyor ya. Sonra yer mi acaba? Benim tabağımdan yiyor ama ona özel yaptıklarımı yemiyor :) bizim yemekleri tuzsuz yapıp vereyim dedim yine yemedi :)
doktoruna danışıp onunda sebzesine alerji yapmadıysa axıcık kaya tuzu ilave etsen belki yer

canım yalnış hatırlamıyorsam sen mama kullanıyor dun corbalarının içine biraz kat bakalım yiyecek mi ben tarhanada oyle yapiyorum sade yapinca yemiyor

canım yalnış hatırlamıyorsam sen mama kullanıyor dun corbalarının içine biraz kat bakalım yiyecek mi ben tarhanada oyle yapiyorum sade yapinca yemiyor

Tarhana ve yoğurt çorbası yiyor onda sıkıntı yok. Ancak sebze yemeği olarak da yesin çiğnemeyi öğrensin istiyorum. Tadını sevemiyor bir türlü. Yemeklere de koyayım bakalım.

sağol canım evet iyileşemedi 6.ayından beri böyle öncesinde bişey yoktu kalın giydirmiyorum bir uzun kollu çıt çıt badi bide penye tişört uyanıkken sırtında yelek yatınca cikartiyorum uyanir uyanmaz giydiriyorum camlari bile o uyanıkken acmiyorumki üsutmesin diye herhalde battaniye mi kalin geliyor bilemedim
Geçmiş olsun kuzuna Allah şifa versin. Ben 2 tane uzun kolluyu hiç üstüste giydirmiyorum çok soğuk olursa ya atlet sweetshort yada kısa kol çıt çit üstüne penye uykudan uyandığında da yelek onuda içersi sıcaksa biraz geçince çıkarıyorum. Ben peluşlar hasta ediyor diye hiç kullanmadım. Dün banyo yapmıştı gece boğazları dolmuştu evin camalarını açtı babası hava alsın diye gece öksürük ağlama terleme sırtına bol bol bez koydum sık sık emzirdim şimdi iyi birşeyi yok. Allah seninde kuzuna şifa versin kış artık hastalıktan kaçılmıyor :KK43:

KIZLAR BEBEKLERİNİZİN ÖĞLEN UYKUSU NASIL VE HANGİ YÖNTEMLE UYUTUYORSUNUZ. KAÇ DK UYUYOR BEBEKLERİNİZ. Ben çok merak ediyorum ciddi uyku problemi olan bi bebek annesi olarak. :\

kızlar, kontrole gittik bugün. boy 72, kilo 7600 kafa çapı 41.5 cm. yine çokkk küçük.nörolojik olarak bir sıkıntı görmediğinden takip önerdi dr. bıngıldağı da kapanmamış. sorun var mı diye bakmak için mr çekilmeliymiş, orda da uyusun diye anestezi uzmanı devreye giriyormuş ki sıkıntı başlı başına..tepkileri de normal olduğundan hiççç gerek yokmuş.

bu arada 3.dişimiz de patladı teyzoşlar:KK9:
Merhaba beni hatırlarsın belki benim oğlumun bas çevresindeki an 37 cm mikrosefali tanisi vardi doğduğunda da 30 cm yakındı. Bingildagi 3 aylıkken falan kapandı zaten çok küçüktü motor gelişimi iyiyse hiç boşuna canını sıkma çocuğu dr dr gezdirme ve anestezi aldırma bence takip et bazi bebeklerin kafasi kucuk olur onemli olan 3 persentil altında olmamasi

KIZLAR BEBEKLERİNİZİN ÖĞLEN UYKUSU NASIL VE HANGİ YÖNTEMLE UYUTUYORSUNUZ. KAÇ DK UYUYOR BEBEKLERİNİZ. Ben çok merak ediyorum ciddi uyku problemi olan bi bebek annesi olarak. :\
canım ben genellikle ayakta sallayarak nadir de olsa memede veya kucakda pis pis larayak uyutuyorum gece uyumasina ve sabah kalkışına bağlı olarak tam öğlen vakit olmasada eğer evde ses olmazsa 1 2 saat arası uyuyor ama ara uykulari 30dk ile 1 saat arası bazen 15 dk bile oluyor bu düzen evde olmadığımız zamanlarda değişiyor tabiki ozaman da eğer gündüz iyi uyumadiysa gece uykusuna erken yatıyor erken kalkıyor 5 buçuk 6buçuk gibi

Merhaba beni hatırlarsın belki benim oğlumun bas çevresindeki an 37 cm mikrosefali tanisi vardi doğduğunda da 30 cm yakındı. Bingildagi 3 aylıkken falan kapandı zaten çok küçüktü motor gelişimi iyiyse hiç boşuna canını sıkma çocuğu dr dr gezdirme ve anestezi aldırma bence takip et bazi bebeklerin kafasi kucuk olur onemli olan 3 persentil altında olmamasi
canim nasulsin hep aklimdasin nasil oldu oglusun

canım ben genellikle ayakta sallayarak nadir de olsa memede veya kucakda pis pis larayak uyutuyorum gece uyumasina ve sabah kalkışına bağlı olarak tam öğlen vakit olmasada eğer evde ses olmazsa 1 2 saat arası uyuyor ama ara uykulari 30dk ile 1 saat arası bazen 15 dk bile oluyor bu düzen evde olmadığımız zamanlarda değişiyor tabiki ozaman da eğer gündüz iyi uyumadiysa gece uykusuna erken yatıyor erken kalkıyor 5 buçuk 6buçuk gibi
Benim 3. Aydan beri sadece ayakta sallanarak uyuyo o değil zararı olacak diye korkuyorum ve ayakta sallarsam 2 saat en fazla oda çok uykusu gelmişse ama toplam 3 kere uyuyor günde 2,buçuk 3 saati buluyor akşam 8,9 arası uyuyor sabah 6buçuk 7de kalkıyor o arada 7,8 kere kalkıyor bu aralar önceden 4 kere kalkardı. :KK43:

Benim oğlum gündüz uykusu iyi sabah 10 gibi uyur 12 gibi uyanır genelde birde öğleden sonra 2 de karnını doyurduktan sonra yine uyur 2 ya da 3 Saat kadar. Bazen ayağımda sallayarak bazende emziğini veririm kendin kendine uyur. Akşam hiç sallamam yatağında sağa sola dönerek kendi kendine uyur.

Mrb kızlar. Mama sandalyesi olarak aldığınız markayı ve memnun olup olmadığını yazar mısınız? Benim gibi hala kararsız olanlara da yardımcı olursunuz

X