2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Sorma ya. Şu an düşündükçe kendime sinirden gülüyorum, benim kuzu da ilk günler sarılıktan dolayı uyanıp da ağlayamazdı yavrum öyle uyurdu, etraftakiler de sağolsunlar uyusun da büyüsün bırak derlerdi ben de uyardım onlara. Sonra hastaneye yatınca işte her şerde bir hayır vardır, hem yavrum açıldı hem ben aydınlandım. Ya çok saçma gerçekten çok annelikte iç güdülerine güvenceksin, gerisi yanıltıyor valla seni.

Yok yahu olmuyorum, aslında hiç de özlemedim :KK70: birde hep dk hapı kullanırken de olmuyordum. Hapı bıraktım 1 kere adet oldum sonra hamile kaldım. Yani yaklaşık 2 senedir 1 kere adet oldum :KK70:
Ya evet ben de özlemedim rahat böyle hele yaz vakti :KK70: Ama işte insan bilse de bi noluyoruz diyor yadırgadım. Senin de iyiymiş 2 sene :KK70: Ve içgüdü konusunda da katılıyorum kesinlikle.
Emeklememi??? Ciddi misin sen. Masallah prensese ya. Bizimki daha anca kollari ustunde durabiliyor yuzustu koydugumda.
Ya ciddiyim gidiyo baya baya :KK70: Elleri teker teker ilerletmiyo ikisini aynı anda attırıp ayakları teker teker götürüyo şimdilik ama asla koyduğum yerde bulamıyorum. Sırt üstü yatırayım hedefe kilitlenip dönüp patır patır gidiyor. Yavaş da değil heyecanla atıyor kendini :KK70: Ama baya tehlikeli bi durum oluşturdu bu haller tabi.

ben 4. cüyu düşünüyorum olacağını bilsem (yani düşük filan olmayacak )1 yaşından sonra baslarim
Ayy ciddi misinn :KK70: Ben 2den krkuyorm maşallah :)
Bir de o da var, ek gıdaya da geçmem çünkü aç değil olsa anlarım, huzursuz olur, yüzünden gözünden anlaşılır ama en azından mama yerine onu deseydi :) neyse biz gak meme guk meme takılalım. Kafama takmıcam, bir sıkıntımız olmadığı sürece de doktora gitmeyi düşünmüyorum artık. Vesile oldu :)
Ya benimki de emmiyor ama huzurlu maşallah. Aç kalıyor diye üzülüyorum çözemiyorum şu sıra :/
Kızlar dün 4 aylık kontrol aşı vardı . Hemşire vegaferon adlı kan damlasını verdi. Kullanmakta kararsızım olumsuz yorumlar okudum . Siz kullanıyor musunuz
Ben kullanıyorum gerekli olduğunu düşünüyor doktor da, sonrasında kalıcı olarak kansızlık görülmemesi adına.
Evet 4.ay aşısı ile arasında 1 ay olmalı, o durumda 8 haftayı geçiyor mu?

Dün de doktora sordum, 1 yaşına kadar kansızlık tüm bebeklerde olurmuş çünkü şu anda annenin kanından beslenirmiş, kendi kanını daha tam üretemiyor onun için destek almalı dedi ama ishal, kabızlık, karın ağrısı, gaz yanı bir dünya yan etki saydı. Kararsızım çok onun için.
Yavaş yavaş başlattık biz, ilk gün 1 damla verip her gün 1 damla ekleyerek. Kabızlık vs yaşamadık şimdiye kadar hiç çok şükür.

Canım uzmanla ilerlemeye gerek yok da çok rahat ve kaygısız bir anne olman lazım açıkçası. Dökmesi saçması önemli değil de, tamamen kendisi yediği için, oluduğum kadarıyla boğazına aldırma durumları oluyor baya. O da beni endişelendirdiği için karışık gitmeyi düşünüyorum.
Benim de en büyük çekincelerimden biri o.Hani kabağı buharda pişirdim eline verdim diyelim kopardığı her lokmada içim gidecek.Durmaz diyorlar ya ya durursa boğazına? Durmayacağının garantisi yok ya da ben ikna olamıyorum bi türlü.Biraz cesaret işi açıkçası...

Ayy ciddi misinn :KK70: Ben 2den krkuyorm maşallah :)

Ya benimki de emmiyor ama huzurlu maşallah. Aç kalıyor diye üzülüyorum çözemiyorum şu sıra :/

Ben kullanıyorum gerekli olduğunu düşünüyor doktor da, sonrasında kalıcı olarak kansızlık görülmemesi adına.

Yavaş yavaş başlattık biz, ilk gün 1 damla verip her gün 1 damla ekleyerek. Kabızlık vs yaşamadık şimdiye kadar hiç çok şükür.

Aynen benim de kriterim huzur vallahi. Anca uykulu ve çok acıkcak, o zaman maşaallah çok güzel emiyor ama az acıktıysa ben gak dediği için hemen emzirmeye kalktığımdan iki çekiyor etrafı izliyor, sonra yine gömüyor kafayı :KK70: ya da bu ara yatarak emmeyi de sevdi öyle deniyorum. Bu ay az kilo alınca panik oldum, ne zaman hık dese hemen dayıyorum sütü valla napam :KK70:

Doktoru da öyle dedi bana, 7 damlaya kadar arttıra arttıra çık dedi de işte gazdan yeni kurtulup feraha erişmişken düzenini pek bozmak istemiyorum açıkçası. Sanki tahlil yaptırıp başlasam daha iyi olcak gibi geliyor bana :KK43:

Benim de en büyük çekincelerimden biri o.Hani kabağı buharda pişirdim eline verdim diyelim kopardığı her lokmada içim gidecek.Durmaz diyorlar ya ya durursa boğazına? Durmayacağının garantisi yok ya da ben ikna olamıyorum bi türlü.Biraz cesaret işi açıkçası...

Aynen öyle. Bende de o cesaret yok açıkçası, pimpirikli bir tipim ben, rahat rahat takılamam katiyen. Eski usül gitmek daha iyi gibi onun için :)

Aynen benim de kriterim huzur vallahi. Anca uykulu ve çok acıkcak, o zaman maşaallah çok güzel emiyor ama az acıktıysa ben gak dediği için hemen emzirmeye kalktığımdan iki çekiyor etrafı izliyor, sonra yine gömüyor kafayı :KK70: ya da bu ara yatarak emmeyi de sevdi öyle deniyorum. Bu ay az kilo alınca panik oldum, ne zaman hık dese hemen dayıyorum sütü valla napam :KK70:

Doktoru da öyle dedi bana, 7 damlaya kadar arttıra arttıra çık dedi de işte gazdan yeni kurtulup feraha erişmişken düzenini pek bozmak istemiyorum açıkçası. Sanki tahlil yaptırıp başlasam daha iyi olcak gibi geliyor bana :KK43:

Aynen öyle. Bende de o cesaret yok açıkçası, pimpirikli bir tipim ben, rahat rahat takılamam katiyen. Eski usül gitmek daha iyi gibi onun için :)
Ama tahlil bi işe yaramaz ki şu an. Şu dönemde fizyolojik olarak tüm bebekler kansızmış, sonrasında vücut birden demir ihtiyacı duyarmış ve yeterli miktarda alamazsa kalıcı bir kansızlık oluşmaması adına veriliyormuş. Özet haliyle bu.

Bazen minicik şeyle tikanıyolar kendimiz getirince bile hiç bana mantıklı gelmiyo bu benim düşüncem tabi yapana karışamam elbet

Bazen minicik şeyle tikanıyolar kendimiz getirince bile hiç bana mantıklı gelmiyo bu benim düşüncem tabi yapana karışamam elbet
Bebeklerin öğürme refleksi öndeymiş zamanla arkaya kayıyormuş.Grupta böyle deniyor.Yapan anneler de gerçekten durmadığını söylüyor öğürüp çıkarıyormuş çocuk ama işte yanımda bilen biri cesaretli olacak öyle tek yapamam gibi ya.Anca yoğurdu falan verirm önüne.Ama ne yalan söyleyeyim grupta oturmuş yemeğini kendi başına yiyen bebekleri görünce de özenmiyo değilim anneleri paylaşıyo 1.5 yaşında çatalı takıp takıp yiyo çocuk peşinde koşma yok şaklabanlık yapma yok sırf bunun için yapılır diyosun yani.

Bugün kontrole gittik. Kızım bu ay 450 gr almış. Normal dedi doktor bu aylarda artık ilk aylar gibi çok almayacaklar dedi. Mama desteğine mecburen devam. Bu ara sol memeyi almak istemiyor 3 gündür. Geçicidir inşallah ancak uykusunda verebiliyorum çünkü. O yüzden mamayı da arttırdık. Ek gıda zamanına gelseydik de şu mama azalsaydı ya :)

Bu ay neredeyse herkes 500 Gr civarı almis. Aynen Cok normal. Maaşallah kuzuna. Bir ara benimki de sağ tarafa takmıştı, ters emzire emzire alıştırdim aklında olsun

Buradaki en rahat benim ona rağmen bende ilk başlarda eski usul gideceğim. Sonrasına bakarız :)

Bebeklerin öğürme refleksi öndeymiş zamanla arkaya kayıyormuş.Grupta böyle deniyor.Yapan anneler de gerçekten durmadığını söylüyor öğürüp çıkarıyormuş çocuk ama işte yanımda bilen biri cesaretli olacak öyle tek yapamam gibi ya.Anca yoğurdu falan verirm önüne.Ama ne yalan söyleyeyim grupta oturmuş yemeğini kendi başına yiyen bebekleri görünce de özenmiyo değilim anneleri paylaşıyo 1.5 yaşında çatalı takıp takıp yiyo çocuk peşinde koşma yok şaklabanlık yapma yok sırf bunun için yapılır diyosun yani.

1.5 yaşında her çocuk kendi yiyebilir bence, ekstra yonteme gerek yok. Eski usul devam. hazır olduğunu hissedince veririz ellerine yerler. Ufaktan ufaktan alıştırırim çok zor değil. Disiplin ile alakalı birşey bence.

Ama tahlil bi işe yaramaz ki şu an. Şu dönemde fizyolojik olarak tüm bebekler kansızmış, sonrasında vücut birden demir ihtiyacı duyarmış ve yeterli miktarda alamazsa kalıcı bir kansızlık oluşmaması adına veriliyormuş. Özet haliyle bu.

Evet evet doktoru da açıkladı, hoş ona artık pek güvenmiyorum gerçi de :) kararsızım vallahi ne yalan söyleyeyim. Hiç vermicem demiyorum, 9.ayda tahlil yaptırıp ona göre yol almak istiyorum aslında.

Buradaki en rahat benim ona rağmen bende ilk başlarda eski usul gideceğim. Sonrasına bakarız :)

Aynen, oğlumu gözlemleyip hazır olduğunu hissettiğimde kendisini yönlendiririm diye düşünüyorum. Zaten ilk başta benim paniğimle çocuğun kendi başına yiyeceği varsa da yiyemez, onun için gerek yok. Çok düşündüm en iyisi eski usül :))

1.5 yaşında her çocuk kendi yiyebilir bence, ekstra yonteme gerek yok. Eski usul devam. hazır olduğunu hissedince veririz ellerine yerler. Ufaktan ufaktan alıştırırim çok zor değil. Disiplin ile alakalı birşey bence.
Her çocuk yemiyor malesef canım.Keşke öyle olsa çocuk büyütmek çok kolay olurdu.Yemeyen bebeğin peşinde koşmayı, binbir şaklabanlıkla bir lokmayı yedirmeye çalışmayı yaşayan anneler bilir.(bknz: ben) Her daim annesinin yedirmesine yemeğinin de önüne püre şeklinde gelmesine alışıp yine öyle bekliyor.Kaldı ki blw sadece kendi başına yemeyi amaçlamıyor bebeğin iyi bir damak tadı olmasını, bulamaçtan püreden uzak durmayı da amaçlıyor.3 yaşına gelmiş çocuğuna hala blendırdan geçiren anneler var.Disiplin ? 2 yaş sendromlu bebek değil kendi disiplin olmak anneyi hatta tüm aileyi disiplin edebilecek yetiye sahiptir.

Son düzenleme:
iki çocuk büyütmüş bi anne olarak diyebilirim ki yemek konusunda çocukla inatlasmayacaksin çocuk açıktığında canı istediğinde zaten dogasinda olan yeme refleksiyle yiyecek kucuk kizmda 1vyasinda yasadim yemek sorununu 3 ay boyunca su sut (inek sütü anne sütü almiyordu)ve meyve (karpuz ve üzüm )bundan başka bu şey sürmedi agzına ne çorba ne kahvaltı ne yoğurt ben her seferinde hazırlayıp yemeği teklif ediyordum 1 kaşık alıp ağzına mühür vuruyordu tam 3 ayın sonunda kendiliğinden bi açıldı iştahı şimdi önüne yemek koymuyorum ki yemesin diye büyük kızında hiç sorun yaşamadım yemek konusunda annem 6 aylıkken eline muz verirdi parcalaya parçalaya onu yerdi 1 buçuk yaşında sırf aferin alacak diye 3 tabak makarnayı elleriyle yediğini bilirim o zamanlar bu kadar bilgiye sahip değilim yarı blw yöntemi yarı eski usul inatlasmadan bazen oyuna çevirerek bazen balkondan sokak kedilerine birşeyler vererek sevdiği lezzetleri tarttırarak bu zamana geldik şimdi büyüdüler bi iki yemek dışında öyle yemek seçme huyları yok ve artık kendiv yemeklerini kendileri hazirlaya biliyorlar

KIZLAR DİKKAR EDİN BEBEKLERİN YANINDA ÇARŞAR ÇAMAŞIR MENDİL HİÇBİRŞEY BIRAKMAYIN DÜŞMEKTEN DAHA TEHLİKELİ BENİMKİ YANIMDA HERŞEYİ YÜZÜNE ÇEKİP KENFİNİ NEFESSİZ BIRAKIYOR HİÇ TEK BURAKAMIYORUM ELİMDEKİ BEZİ ATASIYA KADAR BİLE ÇARŞAFI SURATINA ÇEKMİŞ ZOR YETİŞTİM SÜREKLİ BÖYLEYİZ BİZ

Bu ay neredeyse herkes 500 Gr civarı almis. Aynen Cok normal. Maaşallah kuzuna. Bir ara benimki de sağ tarafa takmıştı, ters emzire emzire alıştırdim aklında olsun
boza boza malesef kızlar arada o inatlaşma geri geliyor 1 hafta öncesinde sağ memeyle inatlaştı kızım sonra unuttu.şimdi aklına eserse yine almak istemiyor ben de uykuluyken hemen tukıyorum darketmiyor ya da yatarak alıyor alana kadar ağlayıp geri itiyor kendini.geçen plajda rezil oldum almadı millet bakıyor. biri altı mı pis diyor hee ben de malm anlamıyorum altı mı pis :) sonra arabada konuşa konuşa verdim :)

3.ay kontrolünde 900 gr almıştı.4 .ayda mı azalıyor acaba alımlar grupta 5 aylık olanlar olduğundan kafam karıştı bebeğiniz 4. Ayında kaç gr almıştı

3.ay kontrolünde 900 gr almıştı.4 .ayda mı azalıyor acaba alımlar grupta 5 aylık olanlar olduğundan kafam karıştı bebeğiniz 4. Ayında kaç gr almıştı

Benim 3.ayda 950'ydi, 4.ayda 350 oldu. Duraklama dönemine girdi sanırım. Bakalım haftaya tarttırcam yine inşaallah düzenine girmiştir.

Her çocuk yemiyor malesef canım.Keşke öyle olsa çocuk büyütmek çok kolay olurdu.Yemeyen bebeğin peşinde koşmayı, binbir şaklabanlıkla bir lokmayı yedirmeye çalışmayı yaşayan anneler bilir.(bknz: ben) Her daim annesinin yedirmesine yemeğinin de önüne püre şeklinde gelmesine alışıp yine öyle bekliyor.Kaldı ki blw sadece kendi başına yemeyi amaçlamıyor bebeğin iyi bir damak tadı olmasını, bulamaçtan püreden uzak durmayı da amaçlıyor.3 yaşına gelmiş çocuğuna hala blendırdan geçiren anneler var.Disiplin ? 2 yaş sendromlu bebek değil kendi disiplin olmak anneyi hatta tüm aileyi disiplin edebilecek yetiye sahiptir.

Tabi eminim öyledir canım, şimdilik konuşması kolay :KK70:

ya kızlar oğlumun alerjisi vardı vücudunda kızarıklıklar vardı şimdi onlar gitti ama bu kez de beyaz iki leke çıktı. bi de göbek çizgisi çok belirgin benim oğlumun. Birşeyler ters gidiyor yine sanırım çok endişeliyim yarın dermatoloğa götürücem

Eklentiler

• IMG_2653.JPG
    IMG_2653.JPG
    49,1 KB · Görüntüleme: 63
X