2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
I isimx kumrudeniz ay diş felan başladı zorlu dönem.. bizimki bayadır kaşınıyor kaşıyamadıkça hırs yapıyor. İyiyiz şükür alerji beni zorluyor kız iyi dr a gittik pişmiş domates ye dedi diğerleri devam yedim bakalım be olacak
Bizim bu ara sesimizi keşfetme zamanı galiba çığlık atıyoruz deli gibi hep bağırıyor konuşuyor sesler çıkarıyor Bnm de başım ağrıyor

Doktorla hiç görüştün mü? En iyisi o bence. Boşver aileler nedense sanki çocuğumuzu bizden çok düşünürmüş gibi davranıyorlar. En iyi sen bilirsin ama.
Bugün gittim sanırım kilo almamsının nedeni ishal onun nedenide diş çıkarması gereken ama bende erken çıkarmışım zaten

Ev tipi ana kucağı kullanıyor musunuz? Memnun musunuz hangi marka önerirsiniz

Bir de kaç aya kadar kullaniliyor

Baby hope marka bizimki. Otomatik sallanıyor. Kızım sallanmayı sevmediği için üzerinde durmuyor. Boşuna almış olduk :) İleriki aylarda sever mi bilmem :)

Bizimkide sağa dönük bize sol kas dendi.ama ultrasonla falan bakılmadı.başka hareket vermedi mi peki.ayrıntılı anlatsana yana döndürüp mü zorlucaz yoksa önüne bakarken mi düz sol yapıcaz :)

Aynen bizim de sağına dönük ve sol tarafı daha kısa gibi görünüyor. Evet bize de ultrasonla falan bakılmadı. Kafatası yamuk dedim direk teşhis koydu. O yüzden ben doktora çok güvenemedim. Konuyla ilgili bilgisiz olduğum için ne ben çok anladım. Ne de o bana detay verdi. Şimdi daha iyi araştırdım. Kafamdaki soruları belirledim. YArın başka bir doktora gideceğim. Öncelikle bakalım aynı teşhisi koyacak mı? Çünkü yatarken evet sol tarafa doğru eğrilik var ama kafasını dik tutarken herhangi bir problem yok gibi duruyor. Ya da belkide ben öyle görmek istiyorum. Bilmiyorum bakıcaz yarın :S Egzersizlerle ilgili detaylar böyle;
  1. a) Bebek sırtüstü yatar ya da oturtulmuş pozisyonda iken bir el bebeğin etkilenmemiş taraf omzuna yerleştirilir. Diğer el nazikçe bebeğin çenesini etkilenen tarafa doğru çevirerek çenenin omuz başına değmesini sağlamaya çalışır. Bu egzersiz tortikolisin rotasyonel komponentini düzeltecektir. Örneğin bebeğin sağ tortikolisi varsa sol omuz bir elle sabitlenir ve diğer el bebeğin çenesini sağa doğru çevirir.
  2. b) Bebeğin başı etkilenmeyen tarafa doğru eğdirilerek o taraf kulağın omuz başına değdirilmesine çalışılır. Bu egzersiz tortikolisin eğiklik kompnentini düzeltecektir. Örneğin bebeğin sağ tortikolisi varsa sağ omuz sabitlenir ve bebeğin başı sol omuza doğru eğdirilir.
  • Birinci egzersizi ilgisini problemli tarafa çekecek bir oyuncak vs. ile o tarafa çekip, o iyice çevirdikten sonra kafamı gıdısına sokup bir yandan severken bir yandan diğer elimle kafasını iyice bastırmaya çalışıyorum. Böyle bile zor dayanıyor. Diğer türlü imkansız gibi yapmam sanırım.
  • İkincisini de emerken kafasını problemsiz olan tarafa doğru iyice eğerek emziriyorum. Örneğin sizin sol kas dendiyse, sağ memenizde kafası sabit şekilde emerken gövdesini elinizle yukarı doğru kaldırarak sol tarafını gerdirebilirsiniz. (Tabi bunu her emzirme de yapmıyorum. Gün içerisinde bir kaç kez sadece)

Bilmiyorum anlatabildim mi ama ben şimdilik böyle yapmaya çalışıyorum. Bakalım yarın doktor ne diyecek. Gelişme olursa tekrar bilgilendiririm cnm.

ben baby fox kullaniyorum canım rahatız şimdilik 6 aylık olunca kullanamayiz

Hadi ya 6 aya kadar mı kullanılıyor. Çocuk hep üstümde fenalık geldi. Mutfakta salonda koyabilecegum bir yer olsun. Hem de titreşimli olsun sakinleştirsin istiyorum. Pahalı şeyler. Baktım tiresimli olanlar 400 den başlıyor. 3 ay kullanmak için çok para vermek istemiyorum

Canım Y yesilagac44 bu grup bir harikaymış gerçekten. Nasıl donanımlı adminleri var ve müthiş yardımcı oluyorlar :) ah ah, keşke doğum yapmadan önce bilseydim burayı da, o saatli emzirme saçmalığını 2-3 hafta yapmasaydım ve daha doğru bildiğim bir takım yanlışlara da düşmeseydim. Nasıl pişmanım anlatamam. Neyse ki döndüm, kimsenin aklına uymadan kendi iç güdüme sığınıp bıraktım saatli emzirmeyi. Verdiğim en doğru karar emzik vermemek ve bu oldu sanırım :) ama Allah nasip eder de 2.bir evladım olursa tövbe saatli emzirmem artık. En güzel şey gak meme, guk meme

Ben geçen hafta aldım Can'ım Kraft pop diye geçiyor. Çok memnunum.
Bende evo diye bir arabasını beğendim ama int.yorumlarına baktım servisi çok kötü falan diyorlar birde çabuk bozuldu diyen var ikilemde kaldım. Değneklerde çok basit gibi geliyor biraz sağlam olsun istiyorum kararsız kaldım. Pop ' a da bakayım. Sağol canım :*

Canım büyükleri de vardır elbet. Ama bebekler 6 ay sonra oturmaya başladığından pek de durmak istemeyecek.

Y yesilagac44 cnm bi ara son süt önsüt konusu geçmişti ben hiç beyaz göremedim hep koyu diyordum ya Tomris te sık emzirme de önsüt ayrışımı için vakit kalmaz süt hep normal olur diyor :)). Ama şimdi bebek meme reddi yapınca hooooop sürekli önsüt geliyor birde çok kısa emiyor ya benimki sonsütü hiç alamıyor ondan da galiba 15 günde 100 gram aldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…