2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Spor salonunda çalışan arkadaşım var kardiyo yapmak zorundasın dedi yürüyüş demekmiş bendede koşu bandı var vakit oldukca hızlı tempo yürüyorum 3 kilo vermişim ama 2 ayda
Ama ağır spor sütünü keser demişti doktorum.yürüyüş en iisi ama sabah uyanak daha cazip geliyor.sanırım ek gudaya geçince rahatlarız gibi.yediklerime dikkat ediyorum ama tatlı görünce dayanamıyorum :)

O göbeğin aynısı bende de var canım. Geçen gün eşim uyardı. Spor yap o göbeği erit diye:) süt olsun diye sürekli yiyorum bazen gereksiz yere kilo mu alıyorum diye düşünüyorum.
Sürekli yemene gerek yok ama kilo alma bak :) bendeki sonradan alınan göbek değil işte dopum sınrası yapıştı kaldı
Benm yaptırdığım hareketler canım sağol.aynıymış.hangi bölüme gideceksin bana da haber ver

Canım ben yere küçük ama hafif kalın bir yorgan seriyorum onun üstüne yatırıyorum nereye gitsem götürüyorum bir de uyanır uyanmaz kucağa almıyorum bir süre kendi oyalanıyor diğer türlü alırsam bırakamıyorum, anakucağı almadım zaten artık hareketlendiler benimki durmaz onda.

LifeandFeel canım ben sana yazmıştım onu daha önce :) bak bu eski mesajım mayısta yazmışım.Bence de öyle oluyordur.İstersen blok emzirme yap , 3 saat boyunca hep aynı göğsü ver sonra diğer göğse geç 3 saatte onu ver.Diğer türlü hep ön sütü alır dediğin gibi

Çok sevindim tatlım beğenmene.Benim ikinci çocuğum düşün ona rağmen o grup sayesinde aydınlandım , kafam bi rahatladı.Süt mevzusundan ne kadar pimpiriklendiğim malum.İlk bebeğimde de keşke faydalanmış olabilseydim belki ona da sadece anne sütü verirdim.Göğsüm dolmadı süt yok vs diye diye kendimi yiyordum artık bu endişelerimi attım.Yumuşak göğsü hoplaya zıplaya emzirip süt var mı endişesi taşımıyorum.Emziği de kızım almadı diye üzülüyordum iyi ki almamış.Gittim en pahalı biberonlardan dr browns aldım tutmadı diye üzülüyordum iyi ki tutmamış.Hepsi meme reddi yapan şeylermiş ordaki yazan anneleri görünce daha iyi anladım.Süt olsun diye gereksiz yemeyi bıraktım sadece emzirmeye bakıyorum artık.Su konusunda bile rahatladım az içtim diye endişelenmiyorum.Biraz katı kuralları olan ama o kurallar olmasa da bu kadar etkili olamayacağını düşündüğüm gerçekten sevdiğim bir grup oldu benim de.Her hamile anneye de tavsiye edeceğim.

Aynen cnm yazmışsın her zaman ki gibi unutkan ben
Yapıyorum kar etmiyor cnm çok emmediği için (2,3 dk) hep ön süt alıyor. Sağıp yağlı kısmı sağıyorum da bebeğin çektiği gibi olmaz emmediği için hep emzirme kampında gibiyim şimdi sağmayıda bıraktım biberon almıyor benimki zatende kaşıkla da vermiyorum

Aaaa kızlar o kadar övdünüz ki valla merak ettim grubun adı neydi..? Bende süt sağmaya başlamadım sağarsam süt yetmeyecek gibi geliyor! Bende üye olayım belki faydası olur

Kizlar bizimkinin basi baya sicak ama atesi yok burda daha oncdde kinusulmustu
LifeandFeel nasil aliyormu memeyi emiyir mu biraz daha yakup bebek
Y yesilagac44 aynen bnde com merak ettim grubu uye olmayi dusunuyorum bnde
Kizlar biz bes ay bir haftaligiz ek gidaya yavastan baslayalim dedi dr muz kilosi az oldugu icin galiba 6 ayda basliyor cunku digerleri degil mi meyve rendesi verdi yogurt birde

Aynen ben de doğum yapıcak bir arkadaşım var hemen tavsiye ettim. Ben başından beri aslında sütüm az mı diye hiç düşünmedim, şu bu süt yapar diye de yükşenmedim, kısacası kendimi strese sokmadım ondan belki azaldığını da hiç düşünmedim. Ama bugün grubun etkisini bir daha üzerimde hissettim gerçekten, bu ay oğlum sadece 350 gr almış ama boyu ve baş çevresi gelişmiş. Ben çevreye ilgisinin artmasından, gece uyumasından ve sıcaklardan kaynaklı olduğuna inanıyorum çünkü sütüm var ve 3 aydır en az 1 kg alan çocuk bu ay bu kadar aldıysa var bir değişiklik. Doktor 10-12 gün süre veriyorum eğer kilo alımı çok olmazsa mamaya başvurabiliriz dedi, hemen gözüm doldu eşim anladı :) çıktığımda dediğim tek şey katiyen mama vermicem dedim, çünkü biliyorum gece bir kaç kere daha emziririm, gün içinde daha çok denerim, denemediğim şeyleri de denerim ve kilo alır yine inşaallah. Sağlıklı, gelişimi yerinde bir bebek, neden durup dururken hakkına gireyim ki çocuğumun. Ama o grubu bu kadar talan etmeseydim acaba mı derdim cidden. Sana da teşekkürler bundan dolayı :)

Aaaa kızlar o kadar övdünüz ki valla merak ettim grubun adı neydi..? Bende süt sağmaya başlamadım sağarsam süt yetmeyecek gibi geliyor! Bende üye olayım belki faydası olur

Emzirme sanatı canım, formu doldur sadece emzirme odaklı cevaplar ver :)

emiyor ama çok kısa 2,3 dk emiyor emzik diyeti yaptırıyorum bir ara işe yaramıştı. En azından 2 kere falan uykudayken beni kullanıyordu emzik niyetine bugünde 1 kere öyle yaptı keşke bıraksa emziği bize yaramadı. Ek gıdaya gelince doktor bugün telde bana sebze çorbası ver mısır unu ver dedi 4 aylığız sebebi emme ce kilo problemi ve mama kullanamama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…