2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Buara cok duyuyorm buyuk ihtimalle sussuz kalmıştr

Kızlar 4. Ay kontrolü vardı 500 gr almış bebişim, Dr artık 400-600 gr arası kilo alımı normal dedi.

2 aşı oldu bugün. Kan ilacına başla dedi ebe. Siz hangi ilacı veriyorsunuz başlayan var mı?

Kızlar bu bebeklere vitamin kan ilacı filan veriliyor ya hani neden acaba doktorlar hem 6 anne sütü diyor hemde bu dönemde başlatyor neden 6 aydan sonra değil bilmiyorum merak ettim çocuk doktoruyla 2 ay önce görüşmüştüm sonrada alerji doktoruna gidince fransız kaldım bu konuya

beni de davet eder misiniz o topiğe

Merhaba kizlar yazamadim. Dun alerji uzmanindaydik Turkiye pediatri paneli( kan testi)nde hicbirsey cikmamisti biliyorsunuz. Dun koldan ciziklerle alerjen olabilecek gidalar verildi ne yazik ki domates, yumurta, tavuk, ceviz, fistik,badem vb kuruyemisler, dana etine alerjisi cikti. Kollari kizardi yavrumun, alerjisini bu derecede beklemiyordum. Dana etine alerjisi olanlar sute de oluyor malum. Bu nedenle sirtina da yama testi yapildi. 2 gun kalacak bandajlar cumartesi diger sonuclar da cikacak. Yarin da gaita testi var. Bu arada kizlar alerji uzmaninin dediklerini aktariyorum; tek basina mukuslu kaka alerji belirtisi degildir cocuk doktorlarinin bazilari bu nedenle anneyi diyete baslatiyor cok yanlis dedi. Oncelikle alerjenin neler oldugu tespit edilmeli dedi. Bu kandan alininan sonuc negatifse bizim icin onemli degil cunku aylari henuz cok kucuk bebeklerin dedi. Demem o ki kizlar muhakkak bir alerji uzmani bir cocuk doktoruna gidin. Onlar gerekli testleri yapiyor ve cikiyor da. Bosu bosuna diyet yapmayin. M Molly123 bu sureci birlikte yurutursek cok sevinirim. Bir diyetisyene de gidecegim. En azindan menulerimizde neler var paylasabiliriz. Ek gidada ne yapacagimizi hic bilmiyorum. Allah yardimcimiz olsun.

Gördüm Cnm paylaştığını :)
O akıntı normal Cnm bn dr a sormuştum :) normal vajinal akıntı gibi yani
ilk doğduğunda normalmiş de şimdi olması garip geldi.
off çok zor ya

yaa çok üzüldüm peki bu alerji büyüdükçe geçiyor muymuş?

doktor bununlailgili bi yazı verdi bize. Bebekler ilk doğduğunda birden oksijenle karşılaştıklarından fizyolojik olarak anemi olurlarmış, 4 aylık olduklarında vücut artık demir bağlamaya başlarmış ama bunu anne sütünden alamazsa direk anemiye çevirirmş. tedbir olarak veriyorlar. 9 aylıkken kan tahlili yapılacak ve ona göre kullanmaya devam edecek. d vitamini de genelde yeterli alamıyorlar anne sütünden. özet olarak böyleydi

Kizlar diyetisyene de gidecegim onun verdigi listeyi de paylasirim.
Kahvalti: zeytin, biber, hurma,muz, seftali receli ve humana still teaden olusuyor
Ogle yemegi:soganli, limonlu bamya yemegi, yine zeytinyagli sehriyeli bulgur pilavi. Bir de soda var. Soda kalsiyum iceriyor gunde bir tane icmeye calisacagimArtik yemekler domatessiz. Kizlar bir de domatese alerjisi olan kirmizi meyvelere de olur mu ? sanki oyle birsey okumustum

Eklentiler

• Screenshot_20170706-153722.png
    300,8 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20170706-153714.png
    319,1 KB · Görüntüleme: 42
Tamam cnm.. bu arada bu kadar küçük bebeklerde çıkıyor muymuş o testler ya? Kolundan çıkmış aslında iyi bi şey bak biz kafamıza göre gerekli gereksiz yapıyoruz
Canim kanda cikmayabiliyormus zaten cok kucuk olduklari icin ondan dedim ki bizde de kanda cikmadi ( turkiye pediatri paneli) cocuk doktorlari anlamiyor .alerji uzmanina gidin muhakkak en azindan iciniz de rahat eder. Cocuk alerji uzmanlari var .Koldan ufsk ciziklere damlatilinca alerjenler deri tepki veriyor zaten. Sirtina yama yonteminde kesin cikar dedi bize kadin. Iyi bir doktor bulup gidin bence. Eger gercekten alerjik degilse bosu bosuna diyet yapmayin yazik gunah size de yavrunuza da. Eksik kalmasin yedikleriniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…