2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canım sağmayı ne sıklıkla yapıyorsun? 3 saate be 30 dk sağmak yerine saatte bir 5 dk sağ bu daha etkili diğerinden.Emzirme sanatı grubuna üye olabilirsin facebookta.
Genelde 3 saatte bir sagiyrm
Bir de senin dedigin gibi yapayim sagol

bizde meme reddi var gunduzleri savas veriyoruz bu yuzden baya azalmisti 2 gece yanimda yatirdim saatte bir emzirdim geri geldi sutum bir dene istersen
Kizim emmek istemiyor ki sadece uykuluyken tutuyor malesef

Canım emzirme sanatı grubunda öğrendim ben bunu.Daha etkili gerçekten de.İstersen oraya üye ol sorununu paylaş adminler yardım ediyor.3 saat bekletmek iyi değilmiş memeleri onun yerine kısa kısa sık sık uyarı daha iyiymiş.Biberonu bırakmaya dahi yardımcı oluyorlar.

ben çok defa süt azalması yaşadım ve eskisi gibi hiç dolmayacak sanıyordum bu son defa eskiden daha güzel dolunca çok moral oldu gerçi azkende doyuyarlar ama çokken kolay doyuyarlar günde nekadar yiyebilrisen o kadar bulgur pilavı ye bol su iç . benim kide gündüz tutmuyordu çok mücadele verdim şimdi çok çook daha iyiyiz 5 dk saat başı emsede :). Herkes ümidimi kırmıştı gündüz tutmazsa memeyi bırakır diye mavi lina aruela gülgüseli geldi aklıma hep tutacağına inandım elimden geleni yaptım tuyor şükür bazen kolay bazen zor

Mücadeleyide asla onla instlaşmayarak her zaman emme esnasında çok neşeli olarak verdim nekadar zorlarsan o kadar inat ediyorlar zaten :)

Canım sen baya yol almıştın süt konusunda.Neden kesildi sütün? Bir şey mi oldu?
eşim sürekli sütümün yaramadığını iddia etti ben de artık sağdığım sütten bile tiksinmeye başladım canım. yediğim içtiğim şeylerin faydasız olduğunu bunların da sütle çocuğa geçmesini istemediğini söylüyor başta sallamıyordum ama öyle düşüne düşüne sütüm de azaldı çıkan sütü de vermek istemedim. inanılmaz bir şekilde mama ile büyümesini istiyor bebeğin... şimdi de alerji çıktı işte mamaya geçince..

Ay inanmıyorum yaa eşin azcık açsın okusun Cnm hiç bir mama anne sütünden faydalı değildir.. bnce sen ona deki o zaman o emzirsin sen yat kenarda.. takma umursama bebeğin her şeyden değerli ve sütün de.. o kadar kıymetli ki biliyorsun zaten.. bnm drum ilk 6 ay anne sütü demek bebeğe ömür boyu özel sigorta yaptırmak demek demişti aklından çıkartma sen de bebeğin de sütün de çok özel be kıymetlisiniz.. ya resmen bir mucize düşünsene sen üretiyorsun vücudundan bir canlıya besin üretiyorsun sürekli ve başka hiç kimsenin üretemeyeceğiz kadar özel lütfen sütünden vazgeçme :)

Bizimkide bas bas bağırıyor du. Oyun oynayarak dikkat ceker yap ben birde o tarafa yatırıp yanagindan opuyorum surekli oyle duruyor:)) yoksa kafasini elletmiyor fobi oldu cocuguma cok üzülüyorum

Aynen bende gıdısından öperek yaptırıyorum. Kucağımda kafası kolumdayken bedenini aşağı sarkıtıyorum. Öyle yapmaya çalışıyoruz. Yoksa dediğin gibi zorlayarak yapılacak gibi değil.

olur mu hiç yaramayan anne sütü? o çocuğu içinde büyüten bedenin onun ihtiyaçlarına göre sütü de üretir zaten.bazen azalır bazen çoğalır ama yeter bebeğine..

Niye öyle vi düşünceye kapıldı ki süt varken sen takılma ona boşver ne olursa olsun daha faydalı anne sütü haa doymazsa tabiki mana verilir karşı değilim ama süt varken gerek yok

ya yanlış anlamada bi erkek bu kadar ince düşünmez hele ki baba olan bebeğine bunu yapmaz bunu aklına birisi yada birileri sokmuş olabilir mi????

onlar bilmiyor cnm çocuk hemen büyüsün istiyorlar bizim zorlandığımızı görmeye de tahammülleri yok benim eşimde sürekli aynı şeyleri söyledi ben hiç takmadım hayır sütüm yarıyor emerse güzel alıyor filan diye geçiştirdim ver mamayı işte nolucak diyordu bana hep sen çürüksün işte sütün bile olmuyor diye dalga geçiyodu çok şükür yavaş yavaş herşey düzene giriyor bir kulağından girdim öbüründen çıksın vakti gelince elimize fırsat geçer bizde alırız öcümüzü onlarla alay edip

ya yanlış anlamada bi erkek bu kadar ince düşünmez hele ki baba olan bebeğine bunu yapmaz bunu aklına birisi yada birileri sokmuş olabilir mi????
Benim eşim gibi bazıları olabilir cnm. Eşimi seviyorum ama bazı yönleri kalp kırıcı oluyor aslında çok kırıldığımı anlayınca pişman oluyor ama oda farkında olmuyor takılıyorum diyor

Benim eşim gibi bazıları olabilir cnm. Eşimi seviyorum ama bazı yönleri kalp kırıcı oluyor aslında çok kırıldığımı anlayınca pişman oluyor ama oda farkında olmuyor takılıyorum diyor
merhaba canım bir haftadır diyetteyim kakamız sarıya döndü ama hala mukus var birşeyin dokunup dokunmadığını kakasından mı anlıycaz anlamadım gitti dün dolma denedim biber salçasıyla dokunmadı gibi bu günde kayısı yedim işallah dokunmaz, birde canım kavun istedi göğsüm hafif mastit oldu acıyo malesef sabah beri sağıyorum geçmedi kavunda çok alerjikmiş yiyenlere hep dokunmuş cesaret edip yiyemedim valla
birde un, su,tuzla katmer yaptım iyi geldi baya pilav zeytinden gına gelmişti dene istersen şeklini linkteki gibi yap ama malzemeleri sadece un su tuz arasınada yağ, molly nin kurabiyesi iyi gelmişti payşamak istedim bende
http://www.nefisyemektarifleri.com/tel-tel-yumusacik-katmer/

valla esinin dili agirmis arkadasim allah kolaylık ve geçim versin bir başkası bu lafı söylese sittin sene yüzüne bakmazdim zaten bu süt olayında herkesin bi lafı var genellikle annenin canını sıkacak yönde oluyor

Kaka en belirgini galiba cnm bizde çünkü diğerleri hiçgeçmiyor Bende kaka sayısından ve kıvamından anlıyorum katmer tarifi için sağol denerim açım zaten nekadar çok menü o kadar iyi :)). Bende doktora gidince sorucam ne olursa anlarım alerji yaptığını diye bak ben kattım karıştırdım dün bebek bugün perişan 3 gün kuralına uy 3 gün dene belirtiler artar yada çıkarsa bırak yok birşey olmazsa devam yoksa silbaşa geri dönülüyor ben şuan o hal deyim.

annesi fln hayatta değil eşimin.herkes mama veriyor diyor çalıştığı şirketten yola çıkarak. ya herşey olabilir birisi söylemiş de olabilir, süt sağmamdan da sıkılmış olabilir artık pompanın çıkardığı sese bile tahammülü yok. LifeandFeel in dediği de doğru çabuk büyümesini istiyor mama da bunu yapıyor çabuk kilo alıyor gaz yapmıyor ve uzun uyuyor bu da eşimin işine geliyor. valla benim kocam gerçekten böyle, beni düşündüğünden değil de kendini düşündüğünden mama vermemi istiyor yani. çocuk aç olmsyınca ağlamıyor da... bilemiyorum ya sütüm de sağmaya sağmaya baya gitti bu saatten sonra da artık geri gelmesi zor.Keşke psikolojik olarak daha güçlü durabilseydim

Allah eşini bildiği gibi yapsin ..Benimkinin de annesi gelmisti doguma bana bi tas corba dahi yapmamisti sezeryanliydim moralimi bozmustu sutum gelmemisti mecbur mama veriyorduk . Bigun agladim dedim ki benim sutum vardi ama senin annen yuzunden azaldi yemek vs yapmadi bana moralimi.bozdu dedim.. esim.olacak mikrop ta bana sütun yok arkadaş kabul.et senin potansiyelin bu iste deyip.duruyordu.. İnat ettim sabah akşam sagdim durdum. . Hayatım pompa olmuştu. . Surekli sicak su torbasi ile kompres yapiyodum esim guluyordu sana bu akillari kim veriyor diyordu.. dedim ki ; bu cocuk mama yemeyecek bu durumu kabul etmiyorum asla pes etmeyecegim. Bu savasin kazanani ben olacagim dedim. Haaa erol buyukburc gibi yani beni saksi yerine koyamazsiniz mi diyorsun deyip guldu.. Annemi çağırdim bana güzel et vs Hosafi hepsini yaptı yedirdi. O zamanlar gece gunduz Full mama ile beslenen bebek şu anda maşallah full anne sütu ile besleniyor. . Dusunun Eşim olacak sinir bozucu varlıkta bozuldu kaldı. . Annesi yüzünden bu cocugun 2 ay mama yediğini mecbur kabul.etmek zorunda kaldı. . Şimdi iyi yaptın yavrum çocuk kendine geldi, şişligi indi iyiki anne sütüne döndük diyor.. surekli bana anne sutunun faydalarini soyluyor simdi.. diyeceğim şu yani arkadaşım sen de eşine inat pes etme .. Pompa ile kanka olmuştum ben sende ol... bak Sut asla azalmaz ya vardır ya yoktur.. ben ilk sagdigimda benden 2 saatte 5 cc zor geliyordu düşün. . Ama sağa sağa artıyor hadi şimdi dimdik ayağa kalk çocuğun için eşini bile dinleme.. Sen annesin kartalsin sen.. sigircik kuşu gibi çaresiz davranma.. sende bu güç var.. biliyorsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…