2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Merhaba kizlar yazamadim. Dun alerji uzmanindaydik Turkiye pediatri paneli( kan testi)nde hicbirsey cikmamisti biliyorsunuz. Dun koldan ciziklerle alerjen olabilecek gidalar verildi ne yazik ki domates, yumurta, tavuk, ceviz, fistik,badem vb kuruyemisler, dana etine alerjisi cikti. Kollari kizardi yavrumun, alerjisini bu derecede beklemiyordum. Dana etine alerjisi olanlar sute de oluyor malum. Bu nedenle sirtina da yama testi yapildi. 2 gun kalacak bandajlar cumartesi diger sonuclar da cikacak. Yarin da gaita testi var. Bu arada kizlar alerji uzmaninin dediklerini aktariyorum; tek basina mukuslu kaka alerji belirtisi degildir cocuk doktorlarinin bazilari bu nedenle anneyi diyete baslatiyor cok yanlis dedi. Oncelikle alerjenin neler oldugu tespit edilmeli dedi. Bu kandan alininan sonuc negatifse bizim icin onemli degil cunku aylari henuz cok kucuk bebeklerin dedi. Demem o ki kizlar muhakkak bir alerji uzmani bir cocuk doktoruna gidin. Onlar gerekli testleri yapiyor ve cikiyor da. Bosu bosuna diyet yapmayin. M Molly123 bu sureci birlikte yurutursek cok sevinirim. Bir diyetisyene de gidecegim. En azindan menulerimizde neler var paylasabiliriz. Ek gidada ne yapacagimizi hic bilmiyorum. Allah yardimcimiz olsun.
bizimde pekçok gıdaya var 2 buçuk aylık ken kol test i çıkmadı 3 aydan sonra çıkıyormuş diye biliyorum bende çocuk immünoloji profa randevu aldım böyle bilmeden çok zor maalesef. Çok şükür işin biraz daha kolaylaştı onca ay kusmayla uğraştınız çocuk doktorları gerçekten anlamıyor geçmiş olsun

Kizlar bir de bezinde 4 5 gundur pembelik var. Artik su vermeye de basladim hala oluyor anlamadim
bizde bu sabah aynı şeyle karşılaştık veriyorum bende su sadece dün unutmuş öyle oldu. Bu arada alerjiyle ilgili başlık açtık yemek oldun başka şeyler olsun daha rahat yardımcı olabilelim diye gelmek istersen :KK66:

doktor bununlailgili bi yazı verdi bize. Bebekler ilk doğduğunda birden oksijenle karşılaştıklarından fizyolojik olarak anemi olurlarmış, 4 aylık olduklarında vücut artık demir bağlamaya başlarmış ama bunu anne sütünden alamazsa direk anemiye çevirirmş. tedbir olarak veriyorlar. 9 aylıkken kan tahlili yapılacak ve ona göre kullanmaya devam edecek. d vitamini de genelde yeterli alamıyorlar anne sütünden. özet olarak böyleydi
Sağol cnm :) bu defa bende sorayım gittiğimde

bizimde pekçok gıdaya var 2 buçuk aylık ken kol test i çıkmadı 3 aydan sonra çıkıyormuş diye biliyorum bende çocuk immünoloji profa randevu aldım böyle bilmeden çok zor maalesef. Çok şükür işin biraz daha kolaylaştı onca ay kusmayla uğraştınız çocuk doktorları gerçekten anlamıyor geçmiş olsun

bizde bu sabah aynı şeyle karşılaştık veriyorum bende su sadece dün unutmuş öyle oldu. Bu arada alerjiyle ilgili başlık açtık yemek oldun başka şeyler olsun daha rahat yardımcı olabilelim diye gelmek istersen :KK66:
Iyi yaomissin canim bizimki de cocuk alerji profuydu. isin ehli biriyle bu sureci yurutmek sart

Kizlar diyetisyene de gidecegim onun verdigi listeyi de paylasirim.
Kahvalti: zeytin, biber, hurma,muz, seftali receli ve humana still teaden olusuyor
Ogle yemegi:soganli, limonlu bamya yemegi, yine zeytinyagli sehriyeli bulgur pilavi. Bir de soda var. Soda kalsiyum iceriyor gunde bir tane icmeye calisacagimArtik yemekler domatessiz. Kizlar bir de domatese alerjisi olan kirmizi meyvelere de olur mu ? sanki oyle birsey okumustum

cnm hurma coo alerjen deil mi
mesela bnm kizda sut yumurta alerjisi yok ama hurma var aman dikkat et

Canim kanda cikmayabiliyormus zaten cok kucuk olduklari icin ondan dedim ki bizde de kanda cikmadi ( turkiye pediatri paneli) cocuk doktorlari anlamiyor .alerji uzmanina gidin muhakkak en azindan iciniz de rahat eder. Cocuk alerji uzmanlari var .Koldan ufsk ciziklere damlatilinca alerjenler deri tepki veriyor zaten. Sirtina yama yonteminde kesin cikar dedi bize kadin. Iyi bir doktor bulup gidin bence. Eger gercekten alerjik degilse bosu bosuna diyet yapmayin yazik gunah size de yavrunuza da. Eksik kalmasin yedikleriniz
Gidicem cnm p.tesi için randevu aldım bnm çocuk dr alerji ilgi alanlarındandı bnde ondan gitmedim başka dr a ama aldım randevumu artık dedim kendi kendime olmayacak inşallah.. yalnız alerji dr undan randevu aldım ama bağırsak tepkili ya gastroentrolojiden mi almam lazımdı acaba o da her yerde yok offff!

baharinbahcesi baharinbahcesi canım geçmiş olsun.İstersen humana still teayi de tüketme.Bu kadar gıdaya alerjisi varsa ordaki otlara da pekala olabilir hiç riske girme.Bebek emdikçe süt oluyor zaten gerisi şart değil.

Iyi yaomissin canim bizimki de cocuk alerji profuydu. isin ehli biriyle bu sureci yurutmek sart
kesinlikle ben zaten çocuk immünoloji uzmanına gidiyordum ama birde profa gitme kararı aldım çünkü elime düzgün nşr liste verilmedi testte çıkmayınca. Yinede az alerjik bir liste verilebilirdi daha kolay olurdu

cnm hurma coo alerjen deil mi
mesela bnm kizda sut yumurta alerjisi yok ama hurma var aman dikkat et
hidrolize mamalardamda hurma var bende ona dikkat ettim demekki çok alerjik değil

Merhaba kizlar yazamadim. Dun alerji uzmanindaydik Turkiye pediatri paneli( kan testi)nde hicbirsey cikmamisti biliyorsunuz. Dun koldan ciziklerle alerjen olabilecek gidalar verildi ne yazik ki domates, yumurta, tavuk, ceviz, fistik,badem vb kuruyemisler, dana etine alerjisi cikti. Kollari kizardi yavrumun, alerjisini bu derecede beklemiyordum. Dana etine alerjisi olanlar sute de oluyor malum. Bu nedenle sirtina da yama testi yapildi. 2 gun kalacak bandajlar cumartesi diger sonuclar da cikacak. Yarin da gaita testi var. Bu arada kizlar alerji uzmaninin dediklerini aktariyorum; tek basina mukuslu kaka alerji belirtisi degildir cocuk doktorlarinin bazilari bu nedenle anneyi diyete baslatiyor cok yanlis dedi. Oncelikle alerjenin neler oldugu tespit edilmeli dedi. Bu kandan alininan sonuc negatifse bizim icin onemli degil cunku aylari henuz cok kucuk bebeklerin dedi. Demem o ki kizlar muhakkak bir alerji uzmani bir cocuk doktoruna gidin. Onlar gerekli testleri yapiyor ve cikiyor da. Bosu bosuna diyet yapmayin. M Molly123 bu sureci birlikte yurutursek cok sevinirim. Bir diyetisyene de gidecegim. En azindan menulerimizde neler var paylasabiliriz. Ek gidada ne yapacagimizi hic bilmiyorum. Allah yardimcimiz olsun.
Evet canım ek gıdanız zor olucak ama şükür bulunmuş neye olduğu insallah geçicidir benim büyük oğlum a kan testi yaptırdım tavuk at hemstır dut ve seftaliye alerjisi çıktı vermiyorum ama etkiliyo mesela çorbalar yapardım tavuklu şinitzel yapardım nagıt yapardım pilavlar falan hepte severdi ama artık yapamıyorum ama et ve et suyuna dadandım ona yok şükür ama etude çok sevmiyo sadece köfte yiyo

Ah canim ne guzel artik biliyorsun neye alerjiniz oldugunu. İsin cok daha kolay arti. Bizim henuz yapilmadi koldan test. Alti aya dogru daha net olur o zaman yapalim dedi doktor. senin gittigin ozel mi devlet mi canim. Devlette daha az alerjen damlatiliyo demislerdi de. Deri testini ozelde mi yaptirsam diyorum cunku
Bu arada diger topicte tarifler fln paylasiriz elbette. Sut ve yumurtasiz ozellikle tatli cok kisitli zaten:KK43:

Son düzenleme:
Kızlar adet oldunuz mu? Ben daha olmadım. 40 çıktıktan sonra hiç kanamam olmadı sizde durumlar nasıl?

mavi_lina mavi_lina canım hayırlı olsun işin.bu günler de geçecek inşallah. ben 3 aylıkken bırakmıştım oğlumu...ama en güzeli ne biliyor musun??? zamanla oğluşun eve geliş saatlerini öğrenecek, hissedecek ve sen onu her gün kapının arkasında seni çığlıklarla gülerek karşılarken bulacaksın.işte o an her şeye değer:)

Alıştık çok şükür canım. Ben alıştım daha doğrusu. Zaten 3 gün çalışıyorum ve annem bakıyor, bakıcıya bırakmak zorunda olan arkadaşlarım var buna da şükür..

Ay bizimki ne dönüyor ne ayağını tutuyor varsa yoksa elleri, 10 parmak ağızda
Bizimki dönebiliyor ama hevesli değil şimdide ayağını tuttu sabah ilk defa.yakupta varsa yoksa elleri çok kaşınıyor damakları dudaklarını kıstırarak damaklarını kaşıyor. Şimdide kendini ittiriyor gece beşiğin nekadar ayak kısmına yaklaştırsamda o kafa beşiğe daynıyor :KK48:
Hepsi çok farklı gerçektende bebek deyip geçmemek lazımHoppa

X