2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kulak arkasi bizim de aynen boleydi canim. Diger yerler bizde yoktu. Bizim yuzu egzama olmustu komple boynuna kadar. Vucudunda da kirmizi kirmizi benekler vardi
bizim 1 aylıktan küçüktü öyle egzama gibi oldu yüzü ve vücudu komple döktü herkes büyür o büyüme zamanında olur dediler geçer hemen dediler geçti bir daha da vücudu öyle dökmedi mama verdiğimde bol bol sarı sarı kuştu balgamlı vücudu ufak ufak seyrek kırmızı serpti tabi kolik beteri ağlamalar gözde uçuklama kaşıntı aşırı oldu diğerleri azdı ama tüm belirtiler vardı. İ

Bizim de egzama tekrarlamadi canim. Ama ondan yadigar cilt kurulugu kaldi surekli nemlendirmem gerekiyor. Ve bizimki de mamayi kusmustu. Ki bibkac kez denedik onlari da hep kustu. Sut alerjisi ordan belliymis simdi dusunuyorum da isgence etmisim cocuga mama verip

Nöroloji 3 ayda bir dedi ama gerek var mı bilmiyorum bn dr dan memnun kalmadığım işin 6.yada tekrar gideceğim ama sonrasını bilmiyorum :)
Dönme bizimde yok ama uzun zamandır yan yan zorluyor sadece yüzüstünden dönebiliyor o Da arada bir. Mama sandalyesi var bnde çıkarayım bari onu bize de oturtabilirsin yavaş yavaş dedi zaten kendisi de oturma istiyor hep. Bizimki beni ayırıyor ama gerisi için bi şey diyemiyorum dışarıyı ağaçları çok seviyor :) kilo 10 gün önce 7100 dü 5inde rota için gideceğiz bakalım ne kadar olmuş.. ek gıda içinde 6.ay dedi zaten alerji çıktığı işin çok Da acelem YOk ek gıdaya bakalım kısmet.. ocak annelerini bnde takipteyim :)

İki kaş arasında kabuklanma demişsin ilgimi çekti.benn kızda da kızarıklık var ama dopdupundan beri hani gül derler bizde senn dediğin farklı bi görüntü sanki

Aa hatirladim ya :) ne gunler atlattik. biz de simdi yuvarlaniyoruz . cok eglenceli donemler basladi :)

Merhaba kızlar bana yardım eder isiniz alerji konusunda kulak arkasında belli belirsiz kabuklanma, kusma fakat bu aralar azaldı, yüzü hafif pütürlü bunlar hep vardı bende önemsememiştim mukuslu kaka olmayınca fakat birkaç gündür mukuslu kaka yapıyor gürültülü bir şekilde bazısındada ağlıyor burnu hışır hışır sümük arada öksürtüyor
Bunlar kesin alerji belirtisi dimi
Küçük bireylerde yaşıyorum doktorda yok, süt ürünleri ve yumurta diyetine başlıycam başka birşeyide kesmem gerekirmi
Birde Milk tea çayını birkaç gündür düzenli içiyordum ondanda şüpheleniyorum onuda kesicem
Çok karışık oldu kusura bakmayın gerçi kafamda çok karışık şu anda

Canim kan varsa kakada suphelenip test yapiliyor.

Denizin tahlillerde cikmadi alerji ama belirtiler ayni egzama, mukuslu kaka, kanlı kaka (mukusun icerisinde),kusma, goz cevresinde belirip sonen kizariklik ( ben dogum lekesi zannediyordum). Zaten tahlillerde 6 aydan once cikmayabiliyormus bu nedenle tamamen sut urunleri kesildi 6.ayda test tekrarlanacak. Bugun mukuslu kanlı kaka yine geldi ne yazik ki. Kaka sayisi da hergun 3 ile 5 arasinda degisiyor. Suphelendigim fistik cunku dun fistikli baklava yedim bir parca ilk kan da fistikli sutlu kadayiftan sonra olmustu. ama zor bir surec cikolata sut diye aglayabilirim. kazara vegan olan abur cuburlara baktim icinde oreoda var onu yiyorum. Eser miktarda yazanlarda bulasma riski varmis cunku. hicbir tatliyi yiyemiyoruz nasil gececek bilmiyorum. hele hergun ictigim o balli sutler ruyama giriyor.

Kızlar alerjisi olanlar neler yiyor ve ne yapiyor. Testler sonuc verdi mi? cok soru sordum ama neler yapiyorsunuz? Kalsiyum efervesan ne kullaniyorsunuz ?

Nasil canim buyuk balonlar birde facebookda hangi sayfa
Cnm avmlerde satılıo ya sunger bop faln cok ilgi cekio,snr ellerıne ayaklarına takılan zillr,yuz üstü yatırıp karnını altına yastık
O gruba uyeyim canim ben kafasini tutuyor allaha sukur canim o zilleride aldım ama daha denemedik
cnm balon takıp için,altına yastıkta ıkı elı uzerıne kalkması için.inşallah ii oluck ıı olan cok kişi var belli bile değil.herşe dua ile

Canim bir cok sorunu burada paylastik uzun uzun. Ama aklima takilan oreo. Vegan diye geciyor ama icinde sut tozu uyarisi var diye biliyorum. Emin misin olmadigina. Tatli icib un helvasi irnik helvasi lokum le ra frecsha sorbe ve bi de un seker yagdan kurabiye. Kurabiye taeifini isterSen veririm. Ama oreo ya bi bak bqkalim bi de onda palm ve kanola yagi var onlar da dokunabilir. En az alerjenik olan zeytinyagi. Ben baska yag tuketmiyorum

oreo ile ilgili baktim da iki sene once kendi sitesinde capraz bulasma riskini kabul eden bir aciklama yapmis canim aklinda olsun. Onu da kesip dene. En guzeli paketli gida kyllanmamak. Ben iki ay kadar hic kullanmadim daha anca yeni sorbe aldim.

Kakada kan yok inşallah süt ve yumurta diyetinden sonuç alabilirim belirtiler kaç gün sonra azalır bir fikriniz varmı acaba kızlar
Benim sonuc almam 1 aya yakin surdu. Ama sadece sut yumurta degil tum alerjenleri kestim her ihtimale karsi zaman kaybetmemek icin. Hatta alerjen olmayanlari bile kesmistim cok kisitli beslendim simdi yavas yavas ekliyorum

Kızlar sut alerjisi olanlar kimler geriye donuk okuyamadim konusulmus da .
mashmallow Molly123 tesstess yesilağaç ve ben cnm
bizimde tahlilde çıkmadı ama tüm belirtiler olduğu için tanı konuldu sadece sütte değil bizim çoklu gıda alerjisi baklava hamuru da yumurta süt ürünü içeriyor o dokunmuş olabilir. evde çikolatalar baklavalar konyanın etli ekmeği ben hiçbirini yiyemiyorum birkere mastit oldum artık cnm ne çektiyse şiddetli çok çok zor 5 kilo verdim. Ne yediğime gelince benim oğlum sadece koyun eti patates yeşil mercimekli bulgur ve zeytin yediğim zaman düzeldi ama bazen hazırlama fırsatım olmuyor süt olmuyor ozaman mecbur az alerjik olan ne varsa deneme yapmadan yiyorum eğer senin sadece süt alejisiyse daha kolay vegan tariflere bakarak kendine tatlı kek filan yapabilirsin. Allah kolaylık versin bize aç geziyoruz canımızın çektiği herşeyden mahrumuz yemedim yedirdim kavramı bu olsa gerek :))) haa pintereste egg and dairy free recipes yazarsan baya hoş tarifler çıkıyor benim daha yapma fırsatım olmadı meme reddiyle uğraştığım için

Kızlar nolur yardım edin bebeğin sabah keyifliyken ve uykuluyken dışında meme tütmüyor herşeyi deniyorum en aktif ve oyunlu zamanı memeye ayırıyorum ten teması yapıyorum aç kalıyor çok açsa önden kaşıkla açlığını bastırıyorum olmuyor M Molly123 cnm sizin meme reddi alerjenleri kestikten kaç gün sonra düzeldi

Canim bir hafta on gun gibi bir surede duzelmisti bizim. Yavas yavas olmustu bu surec. Kavga ediyodu memeyle bizimki resmen hem emmek istiyor hem de nefret ediyor gibiydi. Emmeye calisip sonra emmeyi birakip agliyodu. Surekli sakinlestirmeye calisiyordum. Diyetle birlikte gecti bu durum. İnsallah seninki de hemen gecer canim. Bir de 4 ay civari da tum cocuklarda meme reddi yasanabiliyormus. Etrafi kesfettikleri icin. O da olabilir belki. Hemencecik gecsin insallah.
Bize de karpuz yaramadi. Kirmizi sebze meyvelerden ozellikle uzak duruyordum ama deneyeyim hadi dedim. Eaki hali gibi diil ama gece uyumakta zorlandi kulagi kasindi. Cok degilse bile biraz rahatsiz etti.

inş geçer zaten çöp gibi kaldı birde meme tutmuyo kaşıkla veriyorum az kalsın kaşığı yutucak acından doyuncada oyuna çevirip püskürtüyor sıpa
Ya heralde alerjik birşey ısrarla yiyince belirtiler artıyor birkerelik deneme hafif seyrediyor gibi. Bizim kaka aynı sulu ve mukuslu göz kaşıntısı hafifledi çok şükür gurultusuda hafifledi biraz bende muz deniyorum aç geziyorum napayım tamamen düzelmesini bekleyemiyorum sütüm yok çünkü bilmiyorum hatamıı ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…