2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Alerjisi olanlar çok zor valla benimde büyük oğlan tavuk dut şeftali hemstır at bunlara alerjisi çıktı seviyordu bu yiyecekleri alıyız eve görünce istiyo geçen anne şeftali varmı diye sürüyo kıyamam üzüldüm en çok tavuk sulu çorbaları severdi baya kısıtlamadım yemek konusunda bende kırmayla yapıyorum artık

Canim inan bilmiyorum ben de. Bana doktor mukusu onemseme sut urunleri yumurta haric herseyi yavas yavas dene dedi. Ama ben hala korkuyorum. Acaba herseyi denemek yerine daha da kessem mukus da kesilir miydi diyorum. Ama koca fakultenin alerji profesoru yanlis mi bilecek sacmalama diyorum. O kadar kafam karisiyoki. Mukus gecmezse zarar gorecek gibi hissediyorum. İlerde solunuma cevirirse diye korkuyorum. O yuzden cok dikkat etmek lazim.normal bebek kakasi nasildi unuttum gitti valla aylardir.
Senin mevzunda beni korkutan acaba alerjrn yuzunden mi emmek istemiyo. Yani sen sut olsun diye biseyler yiyorsun ama bebegin bu yuzden emmeyi redediyor ve sutun artmiyor olabilir. Sut artimi icin en onemlisi bebegin emmesi cunku biliyorsun. O kadar zor ki anliyorum seni

sevgili alerji uzmanı arkadaşlarım...süt ve yumurta tüketmememe rağmen resimlerde de gördüğünüz üzere alerjimiz hortları.doktor bugün kortizonlu krem verdi.ya tahin ya da muz dokundu ama ikisini de tüketeli baya bi oldu.acaba süt ürünlerine dönsem mi?ayrıca demir ilacına da başlatmadı.alerji olduğundan 6.ayda başlarız dedi. gelsene canım kafasındaki yamukluk da büyük oranda düzelmekle beraber geçmemiş dedi.6.aya kadar düzelir dedi.bu 6. ayda keramet varmış valla...gel 6.ay gel bir an önce:)

Olabilir ama arada çok oynatınca şakalaşınca emiyor kısada olsa keyif için sağlıkocağından geldik bizde hiç kilo almamış bayadır boyunda uzamamış işin kötüsü devlette çocuk immünolojiye 21 temmuza randevu vardı. Benim doktorumda 10 temmuza kadar yokmuş çok canım sıkıldı

Oreo kazara vegan olanlardan sut tozu yok ama eser miktarda bulunabilir diyor. yani caprak bulasma ( uretim bandina bulasma riskinden dolayi) riskinden dolayi yaziyorlar. Kazara vegan olan yiyecejler deyin cikiyor nette

Fistik ve sut karisinca oluyor gibi geliyor. gozlemliyorum simdi. hic yumurtayi kesmeyi denemedim. Demirden de supheleniyorum simdi onu kestim bir hafta deneyecegim. Helva recel yiyor musun?

Oreo kazara vegan olanlardan sut tozu yok ama eser miktarda bulunabilir diyor. yani caprak bulasma ( uretim bandina bulasma riskinden dolayi) riskinden dolayi yaziyorlar. Kazara vegan olan yiyecejler deyin cikiyor nette
İste o eser miktar olanlari dahi yemememiz gerekiyor zaten. Ayni banttan bile gecmemeli. Doktor bana kesinlikle eser miktar dahi olmayacak dedi. Hatta paketli gidalara hic yaklasma dedi ustunde yazmasa bile bulasma olasiligi var dedi. Ama tabi nefis bu ben de birseyler aliyorum sorbe gibi. Veganlar icin eser miktar cok sorun degil canim onlara dokunmuyorki. Onlar yasam felsefesi olarak yemiyor. Ama bizim bebekler alerjik minicik bir miktar bile alerjiye basa donduruyor. Yanlis anlama sadece yardimci olmaya calisiyorum.

Canim sut urunlerine donersen alerjinin suresini uzatabilirsin. Ben iki aydan fazladir sut yumurta aska denemedim. Uc ay daha asla deneme sonra denicez dedi doktor. Hele ki kendi kendine hic deneme

Yok niye yanlis anlayayim. biz bir iki hafta once alerji oldugunu ogrendik. Henuz tam ne yapacagimi bilemiyorum. cok sevinirim bildiklerinizi yazarsaniz. Kanli kaka sizde de var mi?

Kizlar bir de kilo alimlari nasil Deniz sadeve 1 ay 600 gr aldi onun disinda hep bir kilonun uzerindeydi. Bir de kaka sayisi cok fazla

Kızlar hep okuyorum bebeğinizin kakası mukuslu diye benimde oğlumun kakası hep mukuslu ama vücudunda herhangi alerjik bir durum yok. Ben pek önemsemiyorum kakanın mukuslu olmasını. Yumurta peynir felan yiyorum sadece süt içmiyorum onuda gaz yapar diye cesaret edemiyorum. Zaten gazlı bir Bebek halen geçmedi sabahları 5 gibi gazdan sancılanmaya başlıyor yavrum. Sizin işinizin daha zor tabii rabbim şifa versin bebişlerimize inşallah biraz daha sabır lazım ek gıdaya geçene kadar.

Molly sağolsun burda alerjisi olduğunu ve belirtilerini yazmıştı aynı şeylerin bizde de olduğunu farkettim netten baktım hatta bizdeki belirtiler daha fazlaydı göz burun kaşıntısı hıçkırık öğürme (benimki ne kusardı ne geğirirdi ağzına geleni geri yutardı) popoda kızarıklık süt ürünleri yediğimde 3 gün kolikten beter ağlama nöbetleri sürekli gurultu aşırı gaz uyku düzeni de gitti en son sonra kontrole gittiğimizde doktora söyledim kale almadı kakada kan yok kilo alımı iyi yinede yapalım kaka testi dedi ilk laktoz intoleransı çıktı bizim şikayetler sütü yumurtayı kestiğimizde geçmedi için alerji doktoruna gittik koldan test yaptılar hiçbiri çıkmadı ama ilginçtir anında gözü uçuk gibi oldu göğsü serpti kolda birşey yoktu doktor sizde tüm belirtiler var sizin çoklu gıda alerjisi dedi hemde laktoz intoleransı dedi testte çıkmayabilir dedi diyete başladık aslında ben doktora gittiğimde herşeyi düzelmişti kendimce sıkı diyet yapmıştım ama en son yumurta deneyince herşey yine birbirine karıştı arapsaçı gibiyiz şimdi tekrar doktora gitmeyi iple çekiyorum bizim gelişimde durdu nerdeyse çok yavaşladı çok sıkıcı

Bizde mukuslu kanli kaka var. Gecti diyordum yine oldu bir parca fistikli baklava yedirdiler yemez olaydim. Bir alerji uzmanina gitmek gerek. Kusmayi reflu zannediyorduk. Gozunde beliren kaybolan halkalari da dogum lekesi zannediyordum. Kasinin orada da dokuntu var ve kaka sayisi cok fazla. Demire baslayinca oldu gibi bu durumda

Fistik ve sut karisinca oluyor gibi geliyor. gozlemliyorum simdi. hic yumurtayi kesmeyi denemedim. Demirden de supheleniyorum simdi onu kestim bir hafta deneyecegim. Helva recel yiyor musun?
helva yediğimde aşırı sulu mukuslu yapıyordu tahin pekmez de aynı şekilde o yüzden kestim anlatınca bile canım çekiyor . Bende doktorla konuşup süt yumurta dışında diyeti bozmayı düşünüyorum ki benimki pek diyet taraftarı değildi süt kalitesiz bebek gelişmiyor belirtiler azarsa geri başlarım dicem bu 20 günde sadece 300 gram aldı boyuda hiç uzamadı 2 aylıkken 1200 almıştı 5 cm uzamıştı

İşte bende eltimle annemle kötü oldum hep hepsi azıcık ye mastit olursun (ki oldum da) diyorlar ben yemiyorum kesinlikle süt yumurta domates susam içeren hiçbirşey hiç anlamıyorlar ama. Sizinde tüm belirtiler alerji biz kanlı kakayı görmedik hiç çünkü doğduğundan beri yumurta süt ve yoğurt en asgari şekilde tükettim gaz yapar diye dozunu kaçırdığımda kolikten beter ağlıyordu o yüzden fazla yeme haliyle kan vs olmadı.

tota00 canım eğer bebeği kucağına alıp omuz arkasından baktirdiginda kafasını dik tutabiliyorsa yüz üstü yatirdiginda kafasını kaldırılırsa bu dik tutabildigine işarettir

Cnm bn kanlı kaka ile farkettim ama aslında baya belirti varmış da bn anlamamışım o yüzden çok suçluyorum kendimi kuşak arkası hafif kabuk bağırsaklar gurul gurul kaka sulu ve gürültülü kaka yapımı yardı tabi bi de mukus.. şimdi süt yumurta dana Eti domates kırmızı biber yemiyorum ama bi şey daha var onu Da bulmaya çalışıyorum bakalım

Yok niye yanlis anlayayim. biz bir iki hafta once alerji oldugunu ogrendik. Henuz tam ne yapacagimi bilemiyorum. cok sevinirim bildiklerinizi yazarsaniz. Kanli kaka sizde de var mi?
Bizim asiri gaz sikintisi vardi karni gutul guruldu geceleri hic uyuyamiyordu mahvoluyorduk uykusuzluktan. Sonra yuzde dokuntuler oldu kac doktor gezdim geccek dedi sonra mukus basladi ve biseylerin yanlis gittigini anladim bu arada yuzu de egzama sardi. Burun kasintisi kulak arkasi kabul oldu. Kusma hic yoktu bizde. Herkesin belirtileri farkli zaten. Kac doktor gezdim alerji bu dedim degil dediler cunku testte cikmadi bcikmayabilirmis dedim hayir olsa cikardi dediler. Onlara inanmayip o arada coktan sut urunleri yumurta kestim. Sonra alerji doktorlarina gitmeye basladim. O surecte hizli duzelme icin hemen herseyi kestim. Zeytin ekmek patates bulgur yedim bir sure. Gaz bitti karni rahatladi uyumaya basladi. Egzama kulak arkasi kabuk gecti. Bi tek mukus kaldi. Uc hafta kadar oldu baska bi doktora basladim onunla ilerliyorum. Sut urunleri yumurta 6. Ay sonuna kadar yasak. O zaman deneyecegiz gecmediyse diyete devam. Diger gidalari yavas yavas dene dedi. Tum belirtilr gectigi icin sade mukusu onemseme dedi. Bizim testlerde cikmiyor. Deri testi icin de zaten cok kucuk hic yapmaya gerek yok henuz dedi.
cok dikkat ediyorum diyete en ufak kacak diyeti bozar dedi doktor. Sureyi uzatirsin dedi. En onemlisi de ileride alerjik astima cevirmesin diye cok dikkat etmek gerekiyor. Dusarida asla yemek yemiyorum. Misafirlige gitsem genellikle yemegimi goturuyorum. Sadece guvendigim bir kac arkadasim var onlarda yemek yiyorum. Mesela bayramda kayinvalideme gittim ve kavanoz kavanoz yemegimi tasidim. Cunku son gittigimde aaa hicbisey yok icinde dedikleri corba dokundu! Su anda da tabi herseyi yemiyorum henuz. Patates zeytin bulgura ek et muz kabak tahin denedim ve dokunmadi. Karpuz denedim ve biraz rahatsiz etti. Bole tek tek ilerliyorum. Gidalari birbirine karistirmadan. Yavas yavas.
Alerjiyi ilk ogrendiginiz zamanlar cok cok zor oluyor kesinlikle. Ama sole dusunun nice hastaliklar var. Bizim cocuklarimiz hasta degil sadece hassas. Kabullendikten sonra daha kolay oluyor surec. Anladigim kadariyla tatli seviyorsun. Un ve irmik helvasi yap. Cok guzel bir kurabiye tarifim var. İnan misafire dahi artik onubyapiyorum tarif istiyorlar o kadar lezzetli. Bir bardak pudra sekeri( bazilarinda eser miktar sut yunurta uyarisi var pakete mutlaka bak) bir bardaktan bir parmak eksik zeytinyagi aldigi kadar un. Unu bol koyuyorum. Bole zor sekil verilecek kadar bulgur bulgur kalacak kadar cok katiyorum ki zeytinyagi kokusu az gelsin hem de kiyir kiyir olsun. 170 derecede ustu azicik kizarsin tamamdir. Sonra le ra frescha sorbe var. Onu alabilirsin dondurma niyetine. Lokum alabilirsin. Tabi bunlar paketli gida katki maddelerinden oturu mecbur kalmadikca almamak lazim.
Kanli kaka ciddi bir tepki. Kesinlikle guzel bir diyet yapmalisin. Ve en onemlisi iyi bir alerji doktoruna baslamalisin. Senin yazilarini hatirliyorum doktorun hep reflu demisti. Hatta birisi alerji olabilirmi demisti de hayir doktorum alerji degil dedi demistin hatirliyorum. Ama reflunun de buyuk bir kismi alerji tabanli doktorun bunu es gecmemeliydi. O yuzden ayni doktora gidiyorsan alerji konusunda pek uzman degil bence.
Gene destan yazdim. Alerji konusunda arkadaslar arasinda en erken baslayan onlem alan bendim. Herkese bildiklerimi anlatma ihtiyaci duyuyorum. Bu arada face de Alerji ile Yasam Platformu var. Bircok seyi oradan ogrendim. Oraya da bakabilirsin. Merak ettigin baska birsey varsa yazmayi unuttugum fln yazarim gene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…