2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Sislikin olmasi normal yani degil mi nohut gibi sisti mor ve kirmizi bieaz kabuklancak gibi ama sis

aynen öyle oluyor. omuz başında kırmızı bir şişlik var.o zamanla kabuk bağlayıp yara olacak hatta hemşire 6. ayda iltihap bile akabilir korkma dedi.benim kanaatimce bir sorun yok canım.benim kız 20 şubat olduğu için buradakilerden önde.eminim yakın zamanda diğer kızlar da benzer belirtileri görmeye başlayacaklar.

canım geçmiş olsun muz alerji yapan bi besin tahinde bildiğim kadarıyla yapıyor allah kolaylık versin alerjisi bi çocuk büyütmek çok zor ama geçecek canım yaklaşık okul zamanında vücut dirençleri artınca tepkiler azalıyor oğlunun neye alerjisi var bellimi

ah canım, oğlum benim her şeyim.2 yaşında zatürreden hastanede yattı.5 yaşında da.geçen yıl neler yaşadığımızı bi ara buraya destan şeklinde yazmıştım.düzen lab.da kan testi, alerji polikliniğinde deri testleri yapıldı.alerjisi yok. ama hep hep öksürüyor ve alerji ilaçları veriyorum.doktora göre buranın iklimi ve yüksek nemi buna sebep. tayin alıcam taşınıcam dedim, eşim de boşanma davası açarım dedi.burdan çıkıp ailesinden ayrılamazmış. adam tarafını seçti:KK43:

Cnm aynı durumdayız bizimde hırıltı öksürük var napıcaz bilmem önemsemelimiyim kuru kuru öksürüyor bende birde süt olmuyor deneme vaktim yok yemek zorundayım en az alerjik olanları Kulak arkasının resmini paylaşabilir misin cnm bizde de var kabuklanma ama aşırı değil sanırım ben tamamen geçmesini beklemiyorum artık belirtilerin yeni bir gıda denemk için yapamıyorum çünkü hafiflese hemen başka şeyler yiyorum

Kizlar cocuk yetistirme ile ilgili kitap okuyor musunuz tavsiye edebilirmisiniz.birde kizima hikaye kitaplari aldim sabahlari onunla konusur gibi okuyorum hafif tiyatral oluyo tabi ☺☺

hiç okumadım çocuk yetiştirme kitabı.türkçe öğretmeniyim üstelik.tek bildiğim her çocuk özeldir ve onlara sevgiyle yaklaşılmalıdır.zaten aranızdaki bağ seni yönlendirecektir.

Canim meme reddi mi var senin yavrunda. Memeyi istememe sebebi de alerjenden kaynaklanabiliyormus. Sut bebegi rahatsiz ettigi icin emmek istemezmis ya da az az emdigi icin de sut azalirmis. Bole olabilirmi acaba. Yani sen sut olsun yeterki emsin diye yanlislikla dokunan birsey yediysen tam tersi emmek istemeyebilir. Bi ara benimkide oleydi. Cok sik acikiyodu ama kisa kosa emiyodu memeyle savasiyodu onu rahatsiz eden bisey vardi. Ben sut az deyip sut arttirici bibsuru sey denemistim ama artmiyo diye kafayi yemistim. Sonra alerji oldugunu farkedince yiyecekleri kesince bu memeyle savas da bitti rahat rahat emmeye basladi. Ki o yaptigim sut arttirma cabasini da birakmis oldum tabi. Demekki sut azligindan degilmis. Yani senin belki gercekten azdir o yuzdendir bilmiyorum ama bu da bir fikir olsun.
O alerjik mamalarin bi kac farklisi daha var. Acaba onlardan birini mi denesen belki onlar iyi gelir. Dedigin gibi belki de mama dokunuyor. Alerji coook zor. Neyin dokundugunu bulamamak can sikici. Ama moral bozmak yok elimizden geleni yapiyoruz. Bak sana sunu diyeyim. Cocugu alerjik olan tepki olarakta surekli surekli kusan bi tanidigim vardi. Zahmet edip sut urunu bile kesmedi. Ben diyet yapamam dedi. Cocuk iki yil boyunca hep kustu ama nasil kusmak. O halde diyet yapma zahmetine girmedi annesi. Biz cok sukur elimizden geleni yapiyoruz. İnsallah iyi olacak bebeklerimiz.
Ek olaraaak karadut degil de beyaz dut yada kurusunu yesen canim. Daha az alerjik olur.

bak, kusan bebek demişsin.oğlum sürekli kusardı ve her ay kontrole götürüyordum.hiç de alerji demediler.sadece 1 yaşında yapılan genel taramada, kan testinde alerji düzeyi yüksek çıkmıştı.ama neye karşı bulamadık.şimdi de sürekli hasta.inan bir öksürüğü var, sanki boru öttürüyor.dün 1 kez verilmesi gereken ialçtan 3 doz verdiler de anca nefes alabildi.evde de aynı tedavilere devam.tükendim valla.

Herseyi yaptim gogsume canim. En son hastanede sagdirdim yine de acilmadi buyuk bi kitle olustu agridan sizidan duramadim. Hastanede de acilmayinca mecbur antibiyotik ictim de ole gecti cok sukur. Hayir ole cok sutum de yok. Mesela emxirdikten sonra sagsam ya hic cikmiyo ya anca 5 10 cc. Nasil mastit oldum anlamadim. Gecti gitti cok sukur.

emziren annelerin canı bir şey çeker de yemezse öyle olurmuş.süt çekmesi derler, hatta zorlarlar, sütün çeker ye, sen emzikli kadınsın diye.

Herseyi yaptim gogsume canim. En son hastanede sagdirdim yine de acilmadi buyuk bi kitle olustu agridan sizidan duramadim. Hastanede de acilmayinca mecbur antibiyotik ictim de ole gecti cok sukur. Hayir ole cok sutum de yok. Mesela emxirdikten sonra sagsam ya hic cikmiyo ya anca 5 10 cc. Nasil mastit oldum anlamadim. Gecti gitti cok sukur.
işte herşeyi yiyemiyoruz canımız illa birşeyler çekiyor o yüzden bence çünlü bende dolu değilken mastitr oldum artık inanıyorum can çekmesi mevzuuna :)

aynen öyle oluyor. omuz başında kırmızı bir şişlik var.o zamanla kabuk bağlayıp yara olacak hatta hemşire 6. ayda iltihap bile akabilir korkma dedi.benim kanaatimce bir sorun yok canım.benim kız 20 şubat olduğu için buradakilerden önde.eminim yakın zamanda diğer kızlar da benzer belirtileri görmeye başlayacaklar.

ah canım, oğlum benim her şeyim.2 yaşında zatürreden hastanede yattı.5 yaşında da.geçen yıl neler yaşadığımızı bi ara buraya destan şeklinde yazmıştım.düzen lab.da kan testi, alerji polikliniğinde deri testleri yapıldı.alerjisi yok. ama hep hep öksürüyor ve alerji ilaçları veriyorum.doktora göre buranın iklimi ve yüksek nemi buna sebep. tayin alıcam taşınıcam dedim, eşim de boşanma davası açarım dedi.burdan çıkıp ailesinden ayrılamazmış. adam tarafını seçti:KK43:

hiç okumadım çocuk yetiştirme kitabı.türkçe öğretmeniyim üstelik.tek bildiğim her çocuk özeldir ve onlara sevgiyle yaklaşılmalıdır.zaten aranızdaki bağ seni yönlendirecektir.

bak, kusan bebek demişsin.oğlum sürekli kusardı ve her ay kontrole götürüyordum.hiç de alerji demediler.sadece 1 yaşında yapılan genel taramada, kan testinde alerji düzeyi yüksek çıkmıştı.ama neye karşı bulamadık.şimdi de sürekli hasta.inan bir öksürüğü var, sanki boru öttürüyor.dün 1 kez verilmesi gereken ialçtan 3 doz verdiler de anca nefes alabildi.evde de aynı tedavilere devam.tükendim valla.
geçmiş olsun ablamında 5 yaşında oğlu aynı öyle öksürür perişan olurdu kan kuştu birkere hepimiz tmm dedik artık ciğerler gitti meğer öksürükten boğaz tahriş olmuş o kanamış sonra test yaptılar deri testi ev tozuna ve yüne alerjisi varmış ablam diyordu yatağına yatar yatmaz başlıyor öksürük diye meğer yündenmiş ve ev tozundan dikkat etti ve kurtuldu onlarda evin içinde buhar makinesiyle geziyorlardı çok zor biz dayanamıyoruz Allah kuzucuklarımıza şifa versin. Eşinede akıl fikir versin cnm.

işte herşeyi yiyemiyoruz canımız illa birşeyler çekiyor o yüzden bence çünlü bende dolu değilken mastitr oldum artık inanıyorum can çekmesi mevzuuna :)

geçmiş olsun ablamında 5 yaşında oğlu aynı öyle öksürür perişan olurdu kan kuştu birkere hepimiz tmm dedik artık ciğerler gitti meğer öksürükten boğaz tahriş olmuş o kanamış sonra test yaptılar deri testi ev tozuna ve yüne alerjisi varmış ablam diyordu yatağına yatar yatmaz başlıyor öksürük diye meğer yündenmiş ve ev tozundan dikkat etti ve kurtuldu onlarda evin içinde buhar makinesiyle geziyorlardı çok zor biz dayanamıyoruz Allah kuzucuklarımıza şifa versin. Eşinede akıl fikir versin cnm.
Ah canim aynen kesinlikle can cekmesi. Hic aklima gelmemisti. brn de diyorum cok sutum de yok nasil mastit oldum anca bebege yetcek kadar sutum var bi gidim fazladan kalmiyoki memede mastit olayim

bizimki şu an yan donuyor (3 ayın başından beri yapiyor) kafasını dimdik tutuyor hiç yorulmuyor yaklaşık 2 ayaktan beri(biraz meraklıyız etrafı seyretmeye)yüz üstü yatarken kollarından destek alıp vücudunu kaldiriyor (yaklaşık 1 hafta 10 gündür yapiyor)önüne bi oyuncak yada yüzümüzü yaklastirdigimizda dokunmaya ve kavramaya çalışıyor (bunu da 1 haftadır yapiyor)ayaklarından kuvvet alıp posunu yukarı kaldırıpkendini geri atma (bunu da 1 haftadır yapiyor) bu arada çok gevezeyiz agular sesler çıkarmalar cisim takibi sese yönelme ve takip yapiyoruz (3 buçuk aylığız bu arada)

Canım bu kafa tutuyor diyoruz ya mesela, hani kucaktayken dik duruyor evet ama oturma pozisyonunda bir süre sonra eğiyor kafasını. Bu daha tam tutamıyor demek değil mi?

20170627_151652.jpg 20170627_151708.jpg 20170627_151717.jpg 20170627_151652.jpg 20170627_151708.jpg 20170627_151717.jpg 20170627_151652.jpg 20170627_151708.jpg 20170627_151717.jpg

Evet canim kusma da alerji belirtilerinden. Hatta refluyle cok karistiriliyormus. Valla doktor konusunda ben de cok yaraliyim. Kac doktor gezdim. Cocuk doktorlarinin cogu an la mi yoooor. Ben onlardan cok sey biliyorum neredeyse. Onlari dinlesem ben de hala cocugum kolik ve yapisal egzamasi var zannedip habire kortizonlu krem kullanip gaz ilaclarinda care arayacaktim

Cnm bende öyle yapıyordum hep ama kendini ileri itip oturmak istiyor hep dr sıkılana kadar dedi ama BM kıyamıyorum :KK43: valla yemek işini artık saldım kendimi doyuracak diye uğraşmıyorum mideme bi şey gitsin yeter o da yine kızım için çünk süt lazım site vitamin lazım felan felan.... zaten iyice kiloda verdim alış verişte lazım :KK70:
medusa76 medusa76 cnm sen ne yapıyorsun? Umut oturuyor mu artık ek gıdaya başladın mı? Dönüyor mu neler yapıyor? Boy kilo ne durumda :KK70:

Selam herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun :) tatil vs derken bayadır giremedim, geçmişide okuyamadım yolundadır hersey umarım.
mashmallow mashmallow tatlım Utku yaklasık 1 aydır destekli oturuyor, hatta ben mama sandalyesi aldım 3 kademe yatabiliyor genelde onda oturtuyorum. Rahat ettim, çünkü artık yatar vaziyette oyalanmıyor beyefendi :) Bol el, parmak ve ağzına ne götürürse onu emmekle, yalamakla vs meşgul bu sıralar. Yana dönmeye başladı yeni yeni onun dışında daha dönme yok bizimkinde. Zaten daha zamanlarıda var. Birde bu ay ses ve kişileri tanıma başladı. Yabancıları ayırt ediyor, özellikle değişik seslerden korkmalar başladı. Kilo ve boyu 3 temmuzda öğrenicez bende merak ediyorum. Ek gıda olayınıda bu gidişimizde konuşacağız doktorumuz öyle demişti. Sanırım yavaştan başlayacağız bu ay. Senin minnoş ne alemde? G gulguseli çifte kumrular nasıl? Bu arada fb de ocak annelerini takip ediyorum güzel paylaşımlar oluyor. Bizimkilerin gelişimlerini değerlendirmek içinde iyi oluyor.

Benim doktorumda kucakta sadece cok az oda dedi bu ayak ayaklariyla tanistir ayaklarini kesfetsin dedi. Ek gida olarak tadima basladik elma suyu verdi kizlar bayagi severek aliyorlar az az artirma ile gidecegiz bakalim. Norolojiyede gittik ne 3,5 aylik ne 5 aylik tam ortadasiniz dedi :) 1 yasinda yasitlarini yakalayacagiz ins. Birde 3 yasina kadar tv tablet cep telefonu uzak olsun dedi. Siz başlıyormusunuz ek gidaya

Şimdi okudum, maşallah prenseslere :) biz yakalamışız doğum ayını, hem kendi dr hem nörolog öyle dedi çok sevindim. Seninkiler üstelik ikiz o yüzden bence gayet iyi gidiyor gelişimleri. Nörologa bir daha gidecekmisiniz sizler mashmallow mashmallow çağırdı mı tekrar? Bizimkisi 3 ay 6 ay gibi aralıklarla devam ederiz dedi. Çok gereklimi acaba? Bu arada elleri keşfeder etmez ayaklarıda keşfediyorlar, Utku onlara bakıp bakıp gülüyor :) Her çocuğun gelişimi farklı gerçekten biri bişey yapıyor öbürü baska bişey. Eninde sonunda hepsi herşeyi yapacak nasılsa. Çok şükür bugünlere :)

Cnm avmlerde satılıo ya sunger bop faln cok ilgi cekio,snr ellerıne ayaklarına takılan zillr,yuz üstü yatırıp karnını altına yastık koyabılırsn kafasını kaldrmaya çalısacktr.ayrıcaa mikrosefalı aıleleri die geçıo facete
O gruba uyeyim canim ben kafasini tutuyor allaha sukur canim o zilleride aldım ama daha denemedik

X