2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
LifeandFeel canim donmuyor motor gelisimi cok iyi degil ama.cok da kotu degil fizik tedavi önerdi drmuz bakalim biraz daha bekleyelim zamana gire bakacagiz
Cnm faydası olur mu bılmıorm ama dr.mzda gelişimi için bi kağıt verdi bze onda büyük balonlar yazıodu.göz takıbı için okdr etkı ettıkı.inşallah ıı oluck.birde facebookta özel sayfa var istersen bi bak.

Kizlar verem asisinin vuruldugu yer suan nasil bizimki kabardi biraz sisti cok endiseliyim carsamba dr a goturecegim hemen

olması greken olmuş panik yok canım.bizimki de sertleşti, kızardı.daha önce yazmıştım burda, yara oluyor diye.yara olması aşının tuttuğunun belirtisiymiş.gerçi yara olmasa da tutar diyen de var ama...

Benim eşimde de, bende de yok iz ama çok şükür bir hastalık geçirmedik ve ebeye de sormuştum o durumu, iz mühim değil, 2 damla bile olsa o korur demişti bana hoş oğlumunki kızardı belli ki iz olcak ama olmasa da endişelenmeyecektim yani :)

Canim zuber i diosun. Ben ona bakmistim ama onun icinde bi suru sey var. Hurma ana maddesi ve kuruyemis fln var. İcerigine mutlaka bak. Ben korkup alamamistim.

Mukus yok bizde ama. Rotadan sonra oldu. Şimdi normale döndü. Sorarım yinede.
O zaman rota olabilir Cnm düzeldiyse sıkıntı YOk :)

Canim zuber i diosun. Ben ona bakmistim ama onun icinde bi suru sey var. Hurma ana maddesi ve kuruyemis fln var. İcerigine mutlaka bak. Ben korkup alamamistim.
Aynen Cnm iyice bakacağım bakalım süt alerjili yiyen olmuş çok bi şey olmadı diyorlar zaten kuruyemişli olandan almam da vanilyalı alırım ama yemem için en azından biraz var sorbe yedim çünkü :) sonra hurma deniyim sade sonra onu deneyebilirim

pirinç yiyordum cnm ama içine mamayı koyunca baya mukus çıktı kakadan kesince hemen azaldı heralde soya bazlı mamada dokunuyor galiba. Sütüm azalıcak diye deneme yapmadan bazı şeyleri yemek zorundayım artık düzelmesini bekleyemiyorum alerjik tepkiler artacakmı diye gözlem yapıyorum bayram sonrası devlete randevu bulursam oraya bulamazsam yine eski doktora gidicez. Bebek gözümün önünde ufacık kaldı sütüm azaldı gelişmiyor haftalardır aynı kilosu sağlık ocağında tartırdım meme reddediyor bakalım bir şekilde aşıcaz bugünleri artık meme bırakma söz konusu olunca sütten kesileceğine biraz alerjisi olsun demeye başladım muz karadut lokum filan yiyorum deneme yapmaya fırsatım yok tek tek. Çok sağol cnm çok güzel destek oluyorsun inan takmıcam artık gerekirse evde durucam hiçbiryere gitmicem

aynen zamana ihtiyacımız var annem burda değildi ama geldiler dünde gittiler yazık o kadar kızmışım ki hiçbirşeyde ısrar etmedi ama oğlum çabuk sindiren bir bebek 2 saat asla olmuyor tokluğu öyle olunca pirinç unu veriyorum nasıl Şapur şupur yiyor görmen lazım arkasından bol su enfeksiyondan dolayı mecburum çünkü başka seçeneğim yok inş memeyi bırakmaz elimden geldiğince mücadele edicemek çok sağol desteğin için evde tek kalınca anında göğüslerim kaynıyor dün geceden beri sütüm iyi emzirmeye çalışıcam olmazsa kaşıkla vermeye çalışıcam.

ay canımın çekmesini geçtim artık süt yapacak birşeyler bulayım yakup doysun yeterki bariz aç benimki karnı beline gidiyor artık.

çok doğru cnm bundan daha az dönemleride gördüm ama sık sık emerek bu fark kalkıyordu aradan yakup 40 dk 1 saatte sindiren bebek göğüsler dolu olmayınca karşılamıyor memeyi reddettiği için kilo veriyor resmen emse sık sık az olması etkilemicek gerçektende
Canim demin de o uye oldugum face grubunda okudum da. Pirinc unlarinin buyuk bir kisminda eser miktarda sut yumurta oluyormus. Belki suclu pirinc unudur.
Bizimki sade ama olmadı I isimx in dediği gibi kendim yapayım olmadı
LifeandFeel canim donmuyor motor gelisimi cok iyi degil ama.cok da kotu degil fizik tedavi önerdi drmuz bakalim biraz daha bekleyelim zamana gire bakacagiz
dönmeye erken daha cnm bizimki unuttu bile kucaktan kucağa giderken. Zamanla herşey çok güzel olur inş ikiniz için meme konusu nasıl sütün arttımı hiç sağmayı filan deniyormusun

bizimki şu an yan donuyor (3 ayın başından beri yapiyor) kafasını dimdik tutuyor hiç yorulmuyor yaklaşık 2 ayaktan beri(biraz meraklıyız etrafı seyretmeye)yüz üstü yatarken kollarından destek alıp vücudunu kaldiriyor (yaklaşık 1 hafta 10 gündür yapiyor)önüne bi oyuncak yada yüzümüzü yaklastirdigimizda dokunmaya ve kavramaya çalışıyor (bunu da 1 haftadır yapiyor)ayaklarından kuvvet alıp posunu yukarı kaldırıpkendini geri atma (bunu da 1 haftadır yapiyor) bu arada çok gevezeyiz agular sesler çıkarmalar cisim takibi sese yönelme ve takip yapiyoruz (3 buçuk aylığız bu arada)

kızlar, bizim alerji tekrarladı.bacak boğumları kanlanmış, yara olmuş.kulak arkası da az az oluşuyor. süt ürünleri yumurta falan da tüketmedim.farklı olarak muz, kiraz erik yedim.bi de kaç gün önce tahin yemiştim....asıl sorun oğlumda...ciğerleri harap yine alerjiden.dün sabah acilde ventolin verildi, evde ventolin, soğuk buhar ve deloday veriyoruz.alerjik çocuk annelerinin ezberleyeceği ilaçlar bunlar...yemin ederim tükendim... oğlum ne zaman alerji olsa ciğerlerine vurur, adından da zatürreye çevirir, günlerce hastanede yatar...bu illet nerden geldi çocuklarıma ya...için kan ağlıyor resmen.

Sislikin olmasi normal yani degil mi nohut gibi sisti mor ve kirmizi bieaz kabuklancak gibi ama sis

Sislikin olmasi normal yani degil mi nohut gibi sisti mor ve kirmizi bieaz kabuklancak gibi ama sis

canım geçmiş olsun muz alerji yapan bi besin tahinde bildiğim kadarıyla yapıyor allah kolaylık versin alerjisi bi çocuk büyütmek çok zor ama geçecek canım yaklaşık okul zamanında vücut dirençleri artınca tepkiler azalıyor oğlunun neye alerjisi var bellimi

Cnm aynı durumdayız bizimde hırıltı öksürük var napıcaz bilmem önemsemelimiyim kuru kuru öksürüyor bende birde süt olmuyor deneme vaktim yok yemek zorundayım en az alerjik olanları Kulak arkasının resmini paylaşabilir misin cnm bizde de var kabuklanma ama aşırı değil sanırım ben tamamen geçmesini beklemiyorum artık belirtilerin yeni bir gıda denemk için yapamıyorum çünkü hafiflese hemen başka şeyler yiyorum

Cok gecmis olsun bazen diyorum ki anne olmak hem cok guzel ama surekli endiseli heycanli bi kalp tasimakmiss cok zor

Kizlar cocuk yetistirme ile ilgili kitap okuyor musunuz tavsiye edebilirmisiniz.birde kizima hikaye kitaplari aldim sabahlari onunla konusur gibi okuyorum hafif tiyatral oluyo tabi ☺☺

Canim meme reddi mi var senin yavrunda. Memeyi istememe sebebi de alerjenden kaynaklanabiliyormus. Sut bebegi rahatsiz ettigi icin emmek istemezmis ya da az az emdigi icin de sut azalirmis. Bole olabilirmi acaba. Yani sen sut olsun yeterki emsin diye yanlislikla dokunan birsey yediysen tam tersi emmek istemeyebilir. Bi ara benimkide oleydi. Cok sik acikiyodu ama kisa kosa emiyodu memeyle savasiyodu onu rahatsiz eden bisey vardi. Ben sut az deyip sut arttirici bibsuru sey denemistim ama artmiyo diye kafayi yemistim. Sonra alerji oldugunu farkedince yiyecekleri kesince bu memeyle savas da bitti rahat rahat emmeye basladi. Ki o yaptigim sut arttirma cabasini da birakmis oldum tabi. Demekki sut azligindan degilmis. Yani senin belki gercekten azdir o yuzdendir bilmiyorum ama bu da bir fikir olsun.
O alerjik mamalarin bi kac farklisi daha var. Acaba onlardan birini mi denesen belki onlar iyi gelir. Dedigin gibi belki de mama dokunuyor. Alerji coook zor. Neyin dokundugunu bulamamak can sikici. Ama moral bozmak yok elimizden geleni yapiyoruz. Bak sana sunu diyeyim. Cocugu alerjik olan tepki olarakta surekli surekli kusan bi tanidigim vardi. Zahmet edip sut urunu bile kesmedi. Ben diyet yapamam dedi. Cocuk iki yil boyunca hep kustu ama nasil kusmak. O halde diyet yapma zahmetine girmedi annesi. Biz cok sukur elimizden geleni yapiyoruz. İnsallah iyi olacak bebeklerimiz.
Ek olaraaak karadut degil de beyaz dut yada kurusunu yesen canim. Daha az alerjik olur.

Nasil canim buyuk balonlar birde facebookda hangi sayfa

Yine herşeyi yemedim çok az alerji yapma ihtimali düşük şeyleri yedim karadut daha az alerjenmiş cnm o yüzden onu yedim. Meme reddi muhtemelen ondan kaynaklı zaten ama yılmak yok emmeye devam inş. Mamaların çoğunu doktor verdi hepsini denedim hiçbirini yemedi mamasına kattım mukus oldu baya gözleri fena kaşındu o yüzden diğerlerinde var evde ama denemicem. Memeyi redetmese ben aç kalmaya razıyım sabah kalkıp kendime bulgurlu kabaklı sade bir yemek yaptım iyi şimdi emziği bıraktırmaya çalılıyorum dudak büzüp ağladı ama uyudu eni sonu belki memede karşılar emme ihtiyacını diye. Sen nasılsın bu arada göğsün nasıl oldu

Herseyi yaptim gogsume canim. En son hastanede sagdirdim yine de acilmadi buyuk bi kitle olustu agridan sizidan duramadim. Hastanede de acilmayinca mecbur antibiyotik ictim de ole gecti cok sukur. Hayir ole cok sutum de yok. Mesela emxirdikten sonra sagsam ya hic cikmiyo ya anca 5 10 cc. Nasil mastit oldum anlamadim. Gecti gitti cok sukur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…