2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bu arada bizim hic bir testte cikmiyor. Bi kac doktor alerji yok dedi ama inanmayip arastirdim ve testlerde cikmayabilecegini okudum. Baska bi doktora basladim. Testte cikmayabilir dedi. Non-ige alerji deniyormus hatta. Onemli olan belirtilerdir dedi. Mukuslu kaka evet olabilir ama bir kac gun sonra gecmeli dedi. Kisa donemlik olmali dedi. Bizim basks bekirtiler de oldugu icin direkt zaten alerji teshisi koydu. Icine sinmediyse baska doktor dene. Ben o kadar cok doktor degistirdim ki

Benimki de bol sulu ve taneciksiz. Doktor anne sütü alan bebeklerin öyle olmasi normal dedi

Bende yerlere akıyo gibi anladım:)) oda olur insallah diyelim ozaman oruç tutuyormuydun onu azalttı acaba

Benimki de bol sulu ve taneciksiz. Doktor anne sütü alan bebeklerin öyle olmasi normal dedi
Evet öyle diyorlar genelde.Hatta bana bi dr mukus da normal dedi.Fakat ben 2. Aydayken şüphelenmiş ve bi dönem yine böyle kısıtlı beslenmiştim 2-3 gün kaka taneciklenmişti.O zaman dedim demek ki bir sıkıntı var kesince düzeldi.Bir de sayımız fazla günde hala 7-8 kaka yapıyor ve esas soru işareti kanlardı.Gerçi kan 1 haftadır tekrar olmadı.

alerji dipsiz kuyu gerçekten...oğlum geçen yıl aralıksı kasım-haziran arası öksürdü.arada zatürre oldu, hastanede yattı.buharlar, ventolinler...alerjik astım dediler, tedaviye başladım yok.alerji testleri yaptırdı, düzen lab.da...kandan bakılan pahalı testler, deri testi falan...yokk.alerjisi yok.peki neden düzelmiyor? verem dedile, ppd testi istediler.istemedim.yine düzen lab.da kandan bakılan bir testle baktırdım, verem yok çok şükür...öksürük devam...turba bal koydum, keçiboynuzu tozları, ne duyduysam verdim yokkk...akciğer hiperaktivitesi diyerek tedavisinin anca istanbul da yapılabilceğini söyledi başka bir dr...ayyyyy, aylar süren sürünme...SONUÇ: gittiğimiz KBB ci alerjik olduğunu ve bunun her zaman testlerde görülemeyeceğini bu nedende genel duruma göre değerlendirme yapılması gerektiğini, boğazında genetik kuruluk olduğunu söyledi ve balgam sökücü verdi.bir haftada bitti..alerji benim için korkutucu bir durum ve öyle aşıdan dolayı falan olmuyor.genetikle alakalı.eşimin ailesinde alerji var mesela.yeğenleri bizimle aynı süreçten geçmişler.belli bir yaşa gelince düzeliyor çok şükür.

kanı ciddiye al canım.testini tekrarla.ben 5 kez yaptırdım 5 i de farklı çıktı.şimdi antibiyotik veriyorum.

Benim tanecikle ilgili tespitim hani biraz cahilce olabilir ama :) oğlum mesela yaklaşık 2 haftadır 4-5 günde bir kakasını yapıyor, öyle bir düzen oldu nedendir bilmem. Uzun sürede yaptığı için 2 kakası da taneciksizdi. Ne var ne yok sindiriyor diye düşündüm açıkçası. Çünkü dün akşam bir daha yaptı ki bu günde yaptığı 2.kakasıydı o tanecikliydi mesela. Ne bileyim benim gözlemim öyle oldu :)

Bu arada bebeklerinizin uyku süreleri ne alemde?Bizim sanki biraz daha uzadı 3. Ay bittikten sonra.Maşallah diyeyim oyun halısı da çok kurtarıcı ilk kızımda niye almamışım bunu çok seviyor bizim kız :))

Olabilir gerçekten.Çünkü o tanecikler için sindirilmeyen kazeinler mi öyle bir şey denilirdi.Demek ki benim kız sindiriyor diyorum :)) ama bi yandan da hani ishal oluruz ya bağırsak sıkıntılı olur kaka suluya döner öyle bir durum mu acaba diye düşünmeden edemiyorum...

Canim zaten ilk sorduklari soru ailede alerji varmi oluyor. Kesinlikle genetikmis. Kardeste varsa digerinde de cikma olasiligi cok yuksek oluyomus. Ama bu sefer erken farketmis oldun ne guzel. Eger besin alerjisi tedavi edilmezse yon degistirip alerjik astima donusebiliyormus. Hicbirimizinki donusmeden gececek insallah.

Ben o sulu olmasını sormuştum yani, tam sulu gibi değil de tahin pekmez gibi işte kıvamı, normal demişti doktoru onun için de kıvamına nedense çok takılmıyorum. Hani günde 5-6 kere öyle yapsa tamam ama az yapıyorlar zaten :)

Diyet mamalarin tadinin cok kotu oldugunu okumustum alerjide bazi doktorlar erken ek gida bazilari gec ek gida diyormus. Ole okumustum. Mamayi reddediyorss sut yeterli degilse yapilacak birsey yok.

Kızlar birde bir konuda yardıma ve aklınıza ihtiyacım var. Nedendir bilmem ama rota aşısı konusunda çok kararsızım. İçimden bir ses annelik hissiyatı işte yaptorma diyor ama sonradan da düşünüyorum yaptırmalıyım diyorum. Çocuğumu kreşe vermeyi düşünmüyorum açıkçası, kalabalık bir aile ortamı da yok hani çok insan yok işin aslı çevremizde, toplu taşıma da kullanmıyorum vs ama nerden bulaşcağı belli olmaz, bunlar boş da olabilir. Bana bir el atın kızlar ya, kararsızlığım geçsin

Tmm çok sağol cnm babada bulgur tavuk deli süt yapıyo ama tavuk yemeye de korkar oldum
Evet az önce yine sağdım 20 cc hemen sağdı ama süt bitti göğüste çıkardım sıktım baya bi damla bile gelmedi benim sütüm bi çoğalıy bi azalıyo bebek toparlayıp kilo veriyo hep sabit kalıyo kısır döngüye girdik bir yerde okudum yulafunu daha besleyiciymiş malum aşırı lif içerdiği için bizimkilere iyi gelirmi bilmem doktor onaylarsa pirinç unu yerine yulaf unu daha iyi olur
mideniz kalkmazsa ben bi foto atayım Sizinkiler bence benim oğlanın ki gibi değil pekmez tahin kıvamına yumuşak kaka diyorlar tam sulu demiyorlar

Bende yerlere akıyo gibi anladım:)) oda olur insallah diyelim ozaman oruç tutuyormuydun onu azalttı acaba
evet tuttuğum günler iyiydi mastit oldum diye tutmadım sonra azaldı şimdide azaldı diye tutmuyorum artık oruçluyken birini emzirene öteki şişiyodu

Bu arada bebeklerinizin uyku süreleri ne alemde?Bizim sanki biraz daha uzadı 3. Ay bittikten sonra.Maşallah diyeyim oyun halısı da çok kurtarıcı ilk kızımda niye almamışım bunu çok seviyor bizim kız :))
bizimde sanki bir düşkünlük geldi uykuya maşAllah :).

Diyet mamalarin tadinin cok kotu oldugunu okumustum alerjide bazi doktorlar erken ek gida bazilari gec ek gida diyormus. Ole okumustum. Mamayi reddediyorss sut yeterli degilse yapilacak birsey yok.
aynen yavrucak alışursa iştahsız olur çıkar mecbur yani

bizimde çevre kalabalık değil bende düşünmüyorum göndermeyi o yüzden yaptırmıcam ama ablamınoğlu kreşe gidiyordu rotayı çok ağır geçirdi bağırsakları su topladı 7 gün yoğun bakımda kaldı Allah kimseye yaşatmasın

İşte ilkokula başlamadan bir sene önce göndercem sadece ama sudan da geçebiliyormuş, bir de bulaştı mı da ağır geçiyor. Amiiin kimseye yaşatmasın Allah çok zor, keşke dememek de istiyorum bir yandan. Ay hiç bu kadar kararsız kalmamıştım.

Ben burda iki çocuk doktoruna sordum alerji doktoru korktuğu için zaten sen bilirsin dedi. Çocuk doktorumda tercihe kalmış birşey dedi ikisinde yaptır filan demedi ama Zaten beni biliyorsun antipatim var aşılara rota yaptırıcaktım eğer alerjimiz çıkmadaydı o kadar sevmememe rağmen

Evet biliyorum. Yaptırayım o zaman ya, sonradan onun vicdan azabını taşımak var, korkuyorum çünkü.

.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…