2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
niyeki cnm yemiyosun

bilmiyorum ki herzaman oruçluyken baya dolu dolu oluyordu bugün ev işi yaptım biraz ondanmı ne artık yinede tutmicam Bi müddet . baştan tutmicaktım denemelik tuttum baktım baya çoğalıyor sütüm devam ettim ara vereyim biraz. Kilo alımıda laktoz intoleransından kaynaklı maleseff :KK43:
Enteresan gelecek ama dut bnm sütümü azaltıyor :KK43:
Bn daha önce kurusunu mavi gibi demleyip içmiştim ne zaman içsem göğüslerim dolmuyordu şimdi mevsimi tazesini de yedim ne zaman yesem yine göğüsler boş kaldı :KK43: halbüki dut acayip süt yapar ama bana tam tersi :KK43:

Enteresan gelecek ama dut bnm sütümü azaltıyor :KK43:
Bn daha önce kurusunu mavi gibi demleyip içmiştim ne zaman içsem göğüslerim dolmuyordu şimdi mevsimi tazesini de yedim ne zaman yesem yine göğüsler boş kaldı :KK43: halbüki dut acayip süt yapar ama bana tam tersi :KK43:
herşey herkese yaramıyor işte her bünye farklı. Benim sütte azaldı.

mavi_lina mavi_lina cnm ben mi beceremiyorum sağmayı yoksa sütümmü yok anlamadım dokuyu boşaltmaya cesaret edemedim bebek biberon la savaşıyo mama verdiğim için sürüde mama sanıp içmiyo. Az olan göğsümü sağdım çooook azıcık çıktı ve sıktığımdada süt gelmedi neden böyle oldu anlamadım birden bire gitti süt :KK43:(​

anne sutu yogunluga ve strese gelmiyor biraz iş yaptım demiştin ışte hemen etkileniyor LifeandFeel LifeandFeel
Aynen ev berbattı sil süpür yaptım artık yapmıcam bugün kalsın. Oğlum zaten zayıfladı iyice onuda kafama takuyorum mamada yemiyo zehir gibi tadı var uykusunda bile almıyo kuzum. Ama inş eni sonu bi çare buluccam yarın doktoru arayayım yeni planım var izin verirse :KK70:

Aynen ev berbattı sil süpür yaptım artık yapmıcam bugün kalsın. Oğlum zaten zayıfladı iyice onuda kafama takuyorum mamada yemiyo zehir gibi tadı var uykusunda bile almıyo kuzum. Ama inş eni sonu bi çare buluccam yarın doktoru arayayım yeni planım var izin verirse :KK70:
Canim kilosuni takma kafana. Rahat olmamiz lazim sut uretimi icin. Kafani rahatlat bi. Ve sutum neden azaldi diye dusunme cok sutum var de. Sut uretimi tamamen psikolojik biliyosun. Bol yesillik ye ozellikle dereotu. ustune su icip uyu biraz firsatin varsa. Boza da cok sut yapiyo aslinda ama alerjik bebeklere mayali fermente falan gidalar onerilmiyor. Ben korkudan birakmistim hemen. Denemeye bile kalkismadim

Planini da merak etmedim diil:))

mavi_lina mavi_lina yine dua edeyim sana:))Allah oğlunu size bağışlasın.sen dedin ya mastit olucam diye...aynen öyle oldum.taşşşş...kızıma içirmek için kırk takla attım..iyiki söyledin ya dut olayını.çokkk sagol canım.

bende de medela elektrikli var ama ne zaman sağsam çok canım çok yanıyor.yarık olan ve sonradan iyileşen mememdeki yarık adeta hortluyor çünkü makina çokk çekiyor.galiba hiç sağmıycam.yarın okul var.emzirip gidicem.erken dönerim.evim okula araçla 7 dakika.arada gelip emzirip gidicem.okullar açılınca da ek gıdaya geçecek zaten.ben gelene dek yoğurt falan veririz.makina da elimde kaldı ama o acıyı çekmektense sağmamayı tercih ederim.

Planini da merak etmedim diil:))
4. Ayda ek gıdaya başlatsın dicem pirinç unu vermek istiyorum sütüm az buda gitgide alıştı iştahsızlığa mamayı kesinlikle yediremedim dün gece o kadar acıkmıştı ki yazık çekti çekti 10 dk bi gram süt gelmedi ağladı mamayı getirdim yer diye hevesle anne sütü veriyorum sandı 2 çekti baktı mama diliyle ittirdi oda tatlı olsun diye içine 5 cc filan sütümden katmıştım ona rağmen beğenmedi aç kalırım daha iyi dedi :KK70:. Pirinçunuyla ilgilide çok önemli doktorlardan onay var bakalım bizim doktor ne dicek.

M Molly123 günlerdir süt, yumurta ve domates yemiyorum.kakanın sayısı azalmakla beraber niteliği aynı.bol sulu ve mukuslu.ne yapmamı önerirsin?doktoru olması gereken kka bu, diyet yapma diyor.bilemedim ki şimdi:KK43:
Ayy kafayı yicem ya bizimkide sulu azıcık katılaştı bal armut kavun pekmez yedim yine su gibi oldu diyet yapmaktan süt kalmadı bugün bende dut aldırıcam sen taze mi yoksa kurudanmı yaptın nasıl yaptığını tarif edermisin.

mavi_lina mavi_lina yine dua edeyim sana:))Allah oğlunu size bağışlasın.sen dedin ya mastit olucam diye...aynen öyle oldum.taşşşş...kızıma içirmek için kırk takla attım..iyiki söyledin ya dut olayını.çokkk sagol canım.

bende de medela elektrikli var ama ne zaman sağsam çok canım çok yanıyor.yarık olan ve sonradan iyileşen mememdeki yarık adeta hortluyor çünkü makina çokk çekiyor.galiba hiç sağmıycam.yarın okul var.emzirip gidicem.erken dönerim.evim okula araçla 7 dakika.arada gelip emzirip gidicem.okullar açılınca da ek gıdaya geçecek zaten.ben gelene dek yoğurt falan veririz.makina da elimde kaldı ama o acıyı çekmektense sağmamayı tercih ederim.

Çok sevindim canım. Allah hepimizin bebeklerini bagislasin inşallah.

Bol bol süt olsun şifa olsun canım.

mavi_lina mavi_lina cnm ben mi beceremiyorum sağmayı yoksa sütümmü yok anlamadım dokuyu boşaltmaya cesaret edemedim bebek biberon la savaşıyo mama verdiğim için sürüde mama sanıp içmiyo. Az olan göğsümü sağdım çooook azıcık çıktı ve sıktığımdada süt gelmedi neden böyle oldu anlamadım birden bire gitti süt :KK43:(​

Goguslerinin pompaya alışması lazım canım. İlk sagarken bende De çıkmıyordu. Saga sağa alıştı

Ayy kafayı yicem ya bizimkide sulu azıcık katılaştı bal armut kavun pekmez yedim yine su gibi oldu diyet yapmaktan süt kalmadı bugün bende dut aldırıcam sen taze mi yoksa kurudanmı yaptın nasıl yaptığını tarif edermisin.

mavi nin dediği gibi...3 sb suya 7 yemek kaşığı kuru dut koydum.kaynadı.lıkır lıkır içtim.:)taneleri de yedim.ilk gün hiçç etki etmedi.2.gün taşlaştı.ha, dün bolca bulgur pilavı ve tavuk da yedim.onun da kaykısı olabilir ama hiç böyle olmamıştı.

M Molly123 günlerdir süt, yumurta ve domates yemiyorum.kakanın sayısı azalmakla beraber niteliği aynı.bol sulu ve mukuslu.ne yapmamı önerirsin?doktoru olması gereken kka bu, diyet yapma diyor.bilemedim ki şimdi:KK43:
Canim oncelikle tabiki alerji mi diilmi bilemiyorum. Ama eger ki alerji ise bi kac gunde duzelme zaten. Ben bir aydan fazladir diyetteyim sut urunleru yumurta ve buna ek genel tum alerjenler. Cok kisitli besleniyorum. Egzamamiz vardi gecti. Gaz azaldi. Karin gurultusu yok. Ama mukus devam ediyo. Mukus en son gecermis. Aylarca diyetle. Bizim diger tepkiler oldugu icin onunla olcuyorum. Ama tek tepki mukussa sabirli olmalisin. Sayisi azalmasi bile cok guzel. Bizim de sayisi azaldi mesela. Ama mukuslu yine de. Dedigim gibi mukus icin sabir lazim. Ben bir aydan fazladir diyetteyim. Mujus olsa da en azindan bagirsak tahribatini azalttim diye umutla bekliyorum kaka sayisi bile cok onenli

Benim kızın kakası bi gün önceki fitilden dolayı azalmış sanırım.Zira dün gece ve bugün bol bol yapıyor yine.Kaka parlak sarı taneciksiz ve su gibi.Mukus azaldı sanki ama taneciklenme yok hala.Resmen yiyecek bir şey bulamıyorum...

Pompa lansinoh kullanıyorum göğsüm doluysa 5 dk bile sürmeden boşaltıyor ama yumuşak göğüste süt gelmiyor pek benden yani 3-4 çekişte bir damla ancak gelmeye başlıyor göğüs doluysa 4-5 delikten akıyor aynı anda boşalıyor hemen.Göğüs yumuşaksa kızım da istemiyor zaten sinirleniyor emmek istemiyor.Tamamen göğüsle ilgili yani ama ne zaman dolu göğsü pompayla sağayım o göğüs çook yavaş dolmaya başlıyor.Buna çözüm bulamadım.Ek gıdaya da kızım da hazır olursa dr a sorup 5. Ayda geçmeyi düşünüyorum işe başlayana kadar en azından biraz bir şeyler yiyor olsun diye.

Benim kızın kakası bi gün önceki fitilden dolayı azalmış sanırım.Zira dün gece ve bugün bol bol yapıyor yine.Kaka parlak sarı taneciksiz ve su gibi.Mukus azaldı sanki ama taneciklenme yok hala.Resmen yiyecek bir şey bulamıyorum...

ikimizin sorunları genelde aynı oluyor.ben zaten çok az taneciklenme görmüştüm.çoğunlukla taneciksiz ve su gibi.

Canim oncelikle tabiki alerji mi diilmi bilemiyorum. Ama eger ki alerji ise bi kac gunde duzelme zaten. Ben bir aydan fazladir diyetteyim sut urunleru yumurta ve buna ek genel tum alerjenler. Cok kisitli besleniyorum. Egzamamiz vardi gecti. Gaz azaldi. Karin gurultusu yok. Ama mukus devam ediyo. Mukus en son gecermis. Aylarca diyetle. Bizim diger tepkiler oldugu icin onunla olcuyorum. Ama tek tepki mukussa sabirli olmalisin. Sayisi azalmasi bile cok guzel. Bizim de sayisi azaldi mesela. Ama mukuslu yine de. Dedigim gibi mukus icin sabir lazim. Ben bir aydan fazladir diyetteyim. Mujus olsa da en azindan bagirsak tahribatini azalttim diye umutla bekliyorum kaka sayisi bile cok onenli

aynen...10-12 kaka diye yazardım buraya da kızlar nasıl yani derlerdi.bu kadar kakaya barsak mı dayanır? en azından şimdi sayısı azaldı. denemeye devam.hayırlısı artık.

X