2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar Merhaba benimde 3 aylık bir kızım var. Aranıza katılabilir miyim
Mama takviyeli gidiyordu mamayı kestik 1 haftadır. Bende süt arttırmaya çalışıyorum. Ve maalesef 1 buçuk ay sonra ise başlayacağım düşünün baya bi arttırıp sagıp bakıcı için bırakmam gerekecek artar mi 1 bucuk ayda o kadar

Hoşgeldin :) bak mavi_lina bi tarif verdi ama yapabilir misin bilmiyorum
1 bardak suya pekmez ve kuru maya
Bi de günde 5 6 kez içiyormuş çılgın

Hoşgeldin :) artar tabi neden artmasın. Hepimiz nerelerden geldik bu aşamaya. Ama önce kendine güven ve moralini yüksek tut.

mavi_lina Ülker maltanayı denedim , bir iyi geldi bu sıcaklarda , içim yanmış Şimdi maya + su karışımını deneyeceğim bakalım. Ben içerim tadı farketmez kötü olsa da. Yazdığın ck çay kaşığı mı yanlış bir şey yapmayayım

Günaydın.
Kızım bu sabah itibariyle 3 aylık olmasına 1 hafta kala döndü.
İki gündür çok uğraşıyordu sağ tarafına dönmek için. Kalçadan aşağısı dönüyordu da yukarısı dönmüyordu. Arkasından biz elimizle destek olursak daha doğrusu elimizi sırtına dayarsak dönebiliyordu. Hatta iki gündür uykularında bile kendini uyandırıyordu dönmeye çalışırken. Bu sabah kendi kendine önce sırtüstünden yüzüstüne döndü, 2-3 dk öyle kalıp sonra yüzüstünden sırtüstüne geri döndü.

Sevdik mi ayarsız severiz valla totoyu sıkıyorum baya hakim olamıyorum bi ağlatıyorum bakmasın o da bana öyle canım aa
Canım işte o ihtiyacı olma durumu hep oldu yırtınsan da alışacağı varsa alışıyo :/ ama hassas zamanları geride kaldı gerçelten şimdi daha kolay ve keyifli. Bazen isyan bayraklarını çeksrm de huyunu suyunu biliyorum artık. Adın olayını çılgınlar gibi yapıyo ya en mutlu olduğu zamanlar yürüttüğüm zamanlar hemen keyiften dudakları uzatıyo öne hevesli hevesli gidito bi de şu an koynumda yatmış emme arası izlito yazdıklarımı baya keyifçi oldu. Ayaklar beni dürtüyo eli elimi tutuyo :)) rezil ya

Hem sevindiren hem korkutan aşama artık nasıl uyuyacaklar korkuyorum akşamları.

gunaydin kizlarbizimki gulucukler saçarak uyandı şimdi gözümün içine bakıyor ki benimle konuş diye şu el yalama işini bizimki geçen haftalar yaptı bi kaç kere gördüm şimdi bıraktı bu arada eline bakmaya başladı ama kısa bi zaman sonra onuda bıraktı şimdi sadece gülücükler saçıyor ağzı hep acik bide kucağa aldığın zaman dik tuttugumuzda radar gibi bu sağa bi sola bakiyor ha bu arada salya olayımizda var bu yazdıklarım normal süreç dimi

Hepimizde olan bu demek ki normal

Hem sevindiren hem korkutan aşama artık nasıl uyuyacaklar korkuyorum akşamları.

Valla iki gecedir tetikte uyuyorum. Onlar da biz de alışacağız herhalde.

Aynı benimki :))

MaşAllah senin kızına yeni oyun çıktı demek benim oğlanda gece ondan yüzütsü yatmaya çaşılıyor bende gazdan yapıyor sandım neyse babasına şöylerim bugün sırtüstü yatırsın hiç olmuyor döneceği bi ortam
daha doğar doğmaz bakışlarında bi kişiliği vardı hala da öyle bakar her bebek sonuçta bi birey. Çok hareketli ve meraklılar bugün ilk defa baya oyuncağıyla oynadı sıpa bi 20 dk onun çıngırağı yunruklamasıyla uyumaya çalıştım ama nafile 1 saatlik uykuyla duruyorum çok uykum var babası sağolsun kendi uyumuyor sahura kadar bende uyuyamıyorıum. Sende haklısın cnm totosunu ısırmakta bende dayanımıyorum vura sika seviyorum yazık alıştı garibm normalde böyle seviliyo sanıyo gülüyor

bizdede benzer durumlar mevcut zaten doğum tarihleri mız de yakın. O radar gibi kafa çevirme çeye bayılıyorummyaaa. Bizimki altını değişirken ayaklarını seyrediyor indirince bağırıyodu kaldır bakayım diye

Hoşgeldin :) bak mavi_lina bi tarif verdi ama yapabilir misin bilmiyorum
1 bardak suya pekmez ve kuru maya
Bi de günde 5 6 kez içiyormuş çılgın
Okudum canım sabah denedim iğrençti ya :) ise yarıyor mu bilmem

Hoşgeldin :) artar tabi neden artmasın. Hepimiz nerelerden geldik bu aşamaya. Ama önce kendine güven ve moralini yüksek tut.
Yaa biraz anlatır mısınız nereden nereye geldi sizde bu süt işi. . Pes etmek üzereyim artacağına dair umudum azaldı.. moral motivasyon a ihtiyacım var

Ben normal doğum yapmama rağmen sütüm ilk günler yoktu. Geç geldi. Mamaya başlattılar. Çok ağladım, pes etmek üzereydim. Göğüs ucum yoktu, bebeğim ememiyordu. Herkes karşıma geçip yüzüme karşı sütün yok, aç bu çocuk deyip duruyordu. Yemediğim içmediğim şey kalmadı. Şimdi hâlâ mama veriyorum günde 1-2 öğün ancak işe başladığımda verilmesi için dolaba süt koymaya da başladım. Öncelikle gün içinde sürekli emziriyorum. Gak dedi meme, guk dedi meme veriyorum. Evire çevire bir sağ bir sol emziriyorum. Emzirme bittikten sonra kalanları sağıyorum. Gün içinde her emzirme sonrası kalanları sağsan, her seferinde 10 cc bile çıksa akşama kadar nereden baksan 100 cc süt yapıyor. Onu hemen dolaba atıyorum. Bence benim sütü en çok arttıran Solgar 'ın bira mayası tableti ve mavi_lina 'nın bahsettiği mayalı karışım oldu. Bunları deneyebilirsin.

Oncelikle tebrik ediyorum canım seni..
Aa hiç aklıma gelmemişti emzirme sonrası sagma. . Şimdi hemen yapacağım .. teşekkür ederim. Bide bira mayası tableti ni nerden aldın . Bişey daha günde 1 2 öğün dediğin aksama doğru mu benim o zaman sütüm azalıyor da . Şu mayali karışım günde kaç kere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…