2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ne yazık ki izlemeye başladı. Ben ses olsun diye açıyordum çünkü iyice iki kişilik hayata alıştı. Sonra ağlama krizlerini bir tek çizgifilmle önleyebildim. Günde 15-20 dk izliyor :/ açana kadar kıyametleri koparıyor morartıyor kendini ağlamaktan

Ayyy cidden çizgifilm izleyecek kadarda büyüdüler haa MaşAllah .

Yüzüstğ yatırıp bırakıyorum ben filede. Küçükken elde tutuyordum çevirip ama şimdi duruyorlar zaten. Bi de suyu dökğnce kafayı komple arkaya kaldırıyo ilimi kolaylaştırıyo

Ay ben de öyle yapayım bari. Eşim 8 de geliyor işten, ramazanda çok zor oluyor onun için. Artık her gün yıkayacam bir de. Haha sorma, eşim elinde tutarken sudan çıkmış balık gibi çırpınıyor su döktüğümüzde kafasında :))

Oy kuzum ya. Senin yavrukuşun cidden avutulması zor bir bebek Allah yardımcın olsun vallahi.

canım ben artık banyoda kucagimda yikiyorum sende bi dene boyle

istanbul konyaya göre biraz daha sıcak ama ortam ısısını ayarlamiyorum(evde birisi banyo yapmissa hemen arkasindan ben giriyorum kizi yikamak icin yada ben bi banyo yapiyorum sonra kizi yikiyorum)kovaya suyunu hazırlıyorum kucağında yikadiktan sonra havlusuna sarıp kızlara veriyorum onlar giydiriyor

Şimdi oldu :)) yoksa beklemeye gelmez ıslak ıslak kız evladının yeri bambaşka yaa havalar baya serin burda çok rahatız aslında ama sıcağın gelmesini isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi .

Yavas yavas memeyi birakiyo kizim. Gunduzleri yine azda olsa emiyodu, simdi hic emmiyo. Sadece gece uyurken gunduzleri sagiyorum
3 aybcivarınbi meme reddi başlıyo etrafı keşfettikleri için. Geçici o korkma tamamen bırakmayacak dikkati kendine çekmeye çalış. Ben ayakta zıplayarak emziritorum anca öyle emiyo
Ayyy cidden çizgifilm izleyecek kadarda büyüdüler haa MaşAllah .
Hof sorma konuşuyo ya çizgi filme bi de. Başımıza iş açtık ama napayım yani cidden bazen öyle bi raddeye geliyo ki hiçbir oyuncak oyalamıyor sadece ona tepki veriyor susana kadar izletiyorum :/
Yap yap şimdi üşümezler de uzun uzun yıkıyorum valla keyifli oluyo soğukta zor oluyodu :)
Geröekten zor bi bebek ve şımarıklığından ağladığını düşünmeye başladım. Yok bu zamanda kullanmayı anlamazlar diyolar da valla çakal bunlar anlıyolar ya. Hani yatırdığımda nasıl bi sancısı var da morarana kadar ağlıyo da ellerinden tutup ayakta durmasına izin verdiğimde tüm acıları diniyo anlamıyorum. Yok alıştırmışsın yok şımartmışsın diyolar ama ne yapayım yani tek başımayım eşim geç geliyor çocuk yürüyüşe çıktığımızın dışında kimi görüyo, alıştı tabi bana. Öyle dendiğinde de moralim bozuluyo. Zorla bırakıyorum bi başına oynasın diye 5 dk duemuyo beni görmeden. Beni görünce biraz daha uzun oynuyo onun dışında sol kolum yok artık sol kolum yerine bebek taktılar bana

Bir dee bugün kahkaha attı yavrukuşum bana :) sürekli benim elimi ısırmaya çalışıyo, oyuncskları ağzına götürüyo ve çok fazla salya akıtıyo hatta ppııppt diye tükürük saçıyo oyun yapmak için diş çıkarma olayları mı diyorum ama diş etinde bi değişiklik de yok.

Kızlar bebeğimin kafasındaki konaklar gecmiyor kabuk kabuk harita gibi oldu kuzumun kafası? Bu durumu bir tek ben mi yaşıyorum var mi aranızda ne yapıyorsunuz?
Benimkindede var daha müdahale etmedim karbonatlı şu yada ılıtılmıs zeytin yağ sürüp yarim saat beklet duşa sok çıkınca hafifçe tara ama çok dikkat li kazımadan

Canım 1 hafta çok artık 2 en geç 3 güne yıka ben tek yıkıyorum istersen file kullan çocuğu yatır sakın sakin eşinde yanında olsun bikere dene yapamazsan müdahale etsin kafasını yıkarken çocuğu ters çevir filenin üstünde sol elinlegögsünden kavra dizlerinin üstüne emekleme pozisyonu gibi ama gücü ayaklarına verme elinde olsun kafasına şu dök sağ elinle hemen sudan sonra sağ elinle sıva anlından ağzına doğru hızlıca dök suyu hızlıca sıva şampuanı dök köpürt vücuduna arada hep şu dök üşümesin silelim sadece bebeği tutsun güzelce kavra bebegin sağ koltuk altından kavra sağ elinle durula kafasını su dök birkerede hemen sıva yüzünü korkma tikanmaz bu şekilde yikarsan

Ay burdan açıktan yazmayayım şimdi banlanırım belki özelden atayım canım

Maya+su karışımı derken? Biraz açıklayabilir misin? Benim de sütüm az da Kızımın kilo alımı normale dönse ben de mama vermeyi bırakmak istiyorum ama bunun için sütümün artması lazım

Canım 1 ck maya+ 1 bardak su+1 ck pekmez karıştırıp içiyorsun. Burada birkaç arkadaş daha yaptı herkes fayda gördü. İnşallah sanada yarar.

İğrenç ama alışıyorsun. Ben ve burada birkaç arkadaş bayağı fayda gördü. Dene ne kaybedersin :) 1ck pakmaya +1 ck pekmez+ 1 bardak su..

Benimki daha yabancılamaya başlamadı ama başlarsa bizde de aynı sıkıntılar olabilir çünkü dediğin gibi benden başka insan gördüğü yok ki çocuğun :)) ama anlıyorlar cidden, çakallar çok. Bizimki de yapıyor öyle, bağırıyor ediyor kucağa bir alıyorum boncuk bpncuk izlemeye koyuluyor. Fenalar :)) ama almadan da yapamıyorsun işte o çok fena bir döngü. Bizde daha oyuncak tutma, götürme yok ama kahkaha var, ölüyorum o kahkahaya ayyy diye sarılıp öpüyorum korkuyor, aşkımın şiddetinden korkuyor

Fileye yüzüstü yatırıp yıkıyorum canım

Deneyeyim canım sağol:)

ayy tam cimcime yaa maşallah Allah kolaylık versin bende bunlardan korktuğum için hiç kucağa alıştırmadım sadece ihtiyacı olduğunda aldım ona rağmen uykusuz kaldığında yorulunca kucak istiyor evi dolaştır diyor yatırınca iğne batırmış gibi ağlıyor bu aralar böyle takılıcaz artık her türlü emek istiyor çocuk sahibi olmak. Tükürükler bizdede hat safhada oyuncağıyla oynuyor tükürüyo eller Şapur şupur yalanıyo ayakta durdurduğunda adım atıyor 5,6 tane bizle konuşuyo baya büyüdüler hala inanamıyorum her ne olursa olsun ilk günleri kadar zor değil ozamanlar çok savunmasız bakması zor geliyordu bana şimdi boğuşa boğuşa anlaşıyoruz kavga bile ediyoruz bana küsüp dudak büzüyo yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…