2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar bebegim her emmeden snra yada sagipta verdikten snra mutlaka kusuyor
Normalde az az kusuyordu
2 gundur yedigi herseyi geri cikartiyor benim ustum basim koltuk kendi uzeri her taraf kusmuk icinde kaliyor niye boyle oldu anlamadim
asi oldugundan beri boyle iyice sinirlerim bozuldu boyle bir durum yasayan var mi neden boyle oldu acaba

Kızlar şimdi size bir şey danışacağım ayın 16.02 aylık aşısına gitmiştik çıkan kilosu 5700 dü sonra 3 aylık kontrolde 6200 cıktı doktor saglık ocagı yanlısmı olctu tuhaflık var dedi ama ben de evde olcunce aynı gelıyo yanlıslık yok acaba bu ay almadımıki kılo ya zaten uc gunde bi kaka yapıyo bi aydır acaba beslenemıyo mu mama versemmi diye bende tereddüte dustum

Allah kabul etsin canım daha nice güzel günlerini gör oğlunun :)

Amiiin canım inşaallah cümlemiz için :)

Aynen ben de üzüldüm baya, eş zamanlı gidilir diye düşünmüştüm ama pek öyle olmadı maalesef.

Senin gerçekten çok daha anlamlı olmuş. Gerçekten o kadar eşssiz bir duygu ki, Allahım isteyen herkese nasip etsin, çok başka bir lütuf bu.

Allah kabul etsin canm ❤

Yaa demii daha ek gidalar var abaaa :/

Hadi ya o kadar oldu mu yahu :) nede cabuk eskidik :)

Amiin canım Allah razı olsun :)

Büyüme atağı olabilir mi kuzum? Yani belli bir derdi yoksa bence o dönemden geçiyor olabilir.

1 ayda 500 gr almış mı oluyor yani canım? 3.ayda azalmış olabilir kilo alımı ama mama için doktorundan tavsiye almadan başlama bence canım. Birde az kaka yapmasının bağlantısı olur muymuş ki? Sordun mu hiç?

16.02 ne demek cnm yanlis yazdin galiba ayda mi 500 gr mi almis anlamadim
Cocugun durumu nasil sakin bir bebek mi yoksa agliyor mu ac kalsa aglardi

600 gr aldigi zamana gire neleri degisyirdin bizlerede fikir olsun paylasirsan sevinirim
Canim solgarin malt hapini iciyorum duzenli. Bir de geceleri uyanmiyordu, bir kere uyuyorsa da verdim gogsumu ve tabi her istediginde emzirdim. Simdi gece uyandirmana gerek yok dedi doktor.

baharinbahcesi birde su nekadar veriyirsunuź dr un tavsiyelerini paylasiyordun o guzel oluyor musaot bir zmanda yazabilrsen bizede faydasinolir
Yazayım canım bu ara kontroldu. Oncelikle suyu emzirmenin ardindan birer cay kasigi verebilirsin. Kaynamis sogumus vermek de fayda var, Yazın zaten verdikce fazlasini isteyecek dedi. Oda sicakligi icin de kisin 24 derece olsun, yazin 26yi gectigi anda klimayi aciyorsunuz dedi.Isi artarsa sutunuz azalir ve cocuk da isilik baslar dedi. Sivi kaybetmemesi gerekliymis. Geceleri uyandirma ne kadar uyursa uyusun dedi. Emzirme araliklari 3 saati bulmaliymis ama reflulu bebeklerin az ve sık emmesi daha dogruymus. Yeni yeni saga sola donmeler basladigi icin dikkatli olunmaliymis kusmalar vb icin.
Kanguruyu sorduk. Kanguru genelde yazin ve guzel havalarda kullanilir ancak dedi bu cocuk 6kusur kilo 10 kilo oldugunda da tasiyabilecek misiniz yani birkac ay icin o kadar paralar vermeye deger mi dedi. Imece usulu yakinlardan varsa gecici isteyin dedi :)
Demir ishal yapti bizde oyleyse 4 damla sabah 4 oglen ac karnina ver dedi. Simdilik aklima gelenler bunlar asil kontrolde yine yazarim :)

Canim mama verme 15 gunluk bir sure ver kendine. Biz de 2aydan 3aya gecerken sadece 600 gr aldik (bir ayda). 15 gun sonraki kontrolde 530 gr almisti.Neler yaptigimi yukarida yazdim. Bir de her emzirmede sag gogsumu de sol gogsumu de verdim

Kızlar 9 ay boyunca burdan ogremedigim şey kalmadı ve resmen buradakileri tanıyor gibi oldum. İnstagram ve WhatsApp tan isteyen arkadaşlarla görüşüyoruz ama zaten oraya yazanlar burayı da bırakmadı. Burada en az yazanlardan biri benimdir ve numaramı arkadaslara verirken hiç çekinmedim. Komşuma bile vermem derken zaten buradakileri samimi gormedigini belirtmiş arkadaşın biri hatırlamıyorum ve bu brnce kirici. buraya girip yazmaktan daha kolay WhatsApp grubuna yazmak ve okumak. Demem o ki grubun issizlasmasi dogumdan sonra gerçekleşti zaten. farklı grup kurulmasıyla bunun bir alakası yok. Numarami vermem diyerek whatsapp tan yazismasinda mani olmayan diğer arkadaşlara karşı güvenilmez insan profili çizmeyin lütfen. Biz isteyen herkesi davet ettik gelen gelir gelmeyen gelmez hepsi bu kadar

+1

Ne zor günlermiş hakkaten..bi de bu büyüklerimizin akılları nerdeymiş acabaherkes unutmuş arkadaş bebek bakımına dair herşeyi..yapıcı çözüm yerine akıl verme moduna geçmiş benim yanımda da ablam vardı ilk günler,tesadüfün böylesi ki umreye gelmişti bir-iki gününü beni ziyarete ayırmıştı. Tam benim yanıma geleceği gün benim suyum geldi o gün minnakım da geldi. Hep ilk ben görücem diyodu kızımı hastanede bile benden önce gördü ben emzirirken de yavrumun kafa resmen ezildiği için mememin altında.. çeşmeden su içer gibi ablam mememe dayamış ben de ayakta durmuştum aklıma geldikçe gülüyorum bu yaptığımıza..hemşire görünce çığlık atmıştı,temas etmesi lazım çocuğun napıyosunuz siz diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…