2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım gerçekten panik olma. Sabaha kadar sürdü benimki.
Bana iğne de vurdular. Ayrıca ben sabah akşam progestan kullandım.

Çok geçmiş olsun canım. Umarım hemen atlatırsın.

Çok geçmiş olsun... oğluma hamileyken ben de sanırım 13. Haftamdaydım kanama geçirdim hem de günlerce. Bazen taze kanama bazen kahverengi lekelenme şeklinde. Plasentam biraz aşağıdaydı küçük bir kısmı ayrılmıştı. Bebek ve kese gayet iyiydi. Rahim ağzı uzunluğu nırmalfi. Bir süre progestan kullanıp dinlendim. Herşey normale döndü. O yüzden sıkma canını. Bebek iyiyse sorun yoktur. Bol bol dinlen

bulantın çok oldu mu zamanında yoksa sakin mi sormamın sebebi bir arkadaşımda ortalama senle bir doğum yapacak.haziran ayında
Aşırı hiç bişi olmadı hafif mide bulantısı hala daha var çide yanmam da oldu ama az gaz da oluyor ama dedimya hafif herşey var

@onurumbenim ilk önce ellerine sağlık liste gerçekten güzel olmuş. genel olarak bunların çoğuna ihiyacımız oluyor.

ben sadece birkaç birşey eklemek istedim. bizim bebekler özellikle yaz bebeği olacağı için çıkçıtlı badi yada altı şortlu kısa kollu tulumlar kurtarıcı olacak. birde penye yelek. ben birde özellikle şunu öneriyorum hani ağız bezi dedikleri bezler var ya ter bezi olarakta kullanılıyor. onlardan bol bol alın.

birde ben yan yatış yastığını çok kullnadım kızımda. özellikle dönmeye başladığı dönemde çok işime yaradı. ters dönmesini engelledi.

Bana 3 lu test yaparız dedi bende daha bişi demedim ...allah korusun inşallah bir şey yoktur

Canım tekstili geniş tutmadım birsürü şey alacağız zaten
Temel zıbın çıtçıtlı oluyor zaten ve bebek mendili diye yazdım listeye.
Alışveriş önerilerimizi diğer topikte konuşalım canlansın ortalık

Ben ilk başlarda kız hissediyordum, ama şimdi erkeğe döndü hislerim
Bazen oğlum diye bazen kızım diye konuşuyorum, bebiş de şaşırdı
Yarın belli olacaaak sonunda

canim benim 2 aylikti o pit pitlar vardi..bilemiyorum bebekmi yoksa bagirsaklarimizin harketlerimi
Bende de bir ara çok vardı. Kabız olmuştum, meğersem bağısaktan gelen seslermiş.. Üzülmüştüm..
Şu anda 15+5 haftalık hamileyim. Bazen elimi karnıma koyduğumda bir şeyler hissediyorum gibi.. Sanırım bebeğimin hareketleri. Özellikle tatlı birşeyler yediğim zaman hareketleniyor.. Demek annesi gibi tatlıya düşkün olacak..

Ay kizlar bende bata gore 13 ultrasone gore 14. Haftadaym cok merk edyrum bebegmn cinsiyetni yaa.haftya gitsem diyorm ama doktr kesn bsey soylemz die beklesemmi diyorm cok kafam karisik:))

günaydın kızlar , benim baya göbeğim çıktı ikinci gebeliğimin etkisi olabilir tabii
Eee hamilesin, göbeğinin çıkması normal. İlk hamilelikle, ikinci hamilelikle alakası yok. Tamamen vücut yapına ve bebeğinin gelişimine bağlı. Her gebelik kendine özgüdür..
Benim de daha ilk gebeliğim, 15+5 haftalığım. Benim de göbeğim çıktı, öne doğru..

16. Haftada bebeğin hareketlerini hissediyor olabilirsiniz. Ama daha önceki haftalarda mümkün değil. Çünkü bebek daha küçük olduğu haftalarda suyun içinde yüzüyor. Uzuvları hareket etse bile keseye ve rahime dokunmuyor daha. Düşünün ultrason çekilirken bebek takla atıyor görüyorsunuz ama hissetmiyorsunuz. Ama 16. Ve 20. Hafta arasında bariz hissediliyor.

Keşke İstanbul da yaşasaydım, hiç kaçırmazdım fuarları..
Güzel bence, İstanbul da yaşayanlar çok çok şanslılar..
Artık bende e bebek büyük indirimini beklerim..

Evet haklısınız..İşte ilk gebelik ya.. Bir an önce, bebeğinizi hisssetmek istiyorsunuz, hareketlerini duymak istiyorsunuz..
Ben her doktora gittiğim de, bebeğim yaşıyor mu? derdim.. Şaka gibi.. :)))

Bu arada bayanlar, bebeğinize isim düşündüğünüz mü?
Tabi cinsiyeti belli olmayanlar, cinsiyet sonucu bekliyordur..
Ama mutlaka aklınızdan, gönlünüzden geçenler vardır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…