2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Evet haklısınız..İşte ilk gebelik ya.. Bir an önce, bebeğinizi hisssetmek istiyorsunuz, hareketlerini duymak istiyorsunuz..
Ben her doktora gittiğim de, bebeğim yaşıyor mu? derdim.. Şaka gibi.. :)))
Herşeyi bebeğe yormak istiyorum kontrol aralıkları da çok uzun,uzun süre görmeyince bende merak ediyorum ne yapıyor iyi mi falan diye keşke evde ultrason cihazı olsa izlesem sürekli

Bu arada bayanlar, bebeğinize isim düşündüğünüz mü?
Tabi cinsiyeti belli olmayanlar, cinsiyet sonucu bekliyordur..
Ama mutlaka aklınızdan, gönlünüzden geçenler vardır..

Merhaba;

Henüz 12+2'yiz :) Yarın dr.kontrolumuz var.

Kız olursa Defne veya Duru :-)

Erkek olursa Rüzgar,Ayaz veya Uras :KK52:

Sağol canım desteğin için. Şimdi kendi doktorumdan geliyorum prof olana gittim. Hala devam ediyor az az
Doktor her kanama düşük tehlikesidir dedi. Progestanı 200mg'a çıkardı. 1 hafta rapor verdi. Yatıcam artık canım.
Annemi çağırdım. Bugün gelecek kısmetse.
Canım merhaba; öncelikli çok geçmiş olsun. Yazını görür görmez yazmak istedim. Bende sana başımdan geçeni anlatayım belki moral olur. Hamileliğimin 5.haftasında şiddetli kasık ağrısıyla kanama geçirdim bende. Doktor şuan kese gözüküyor ama her an kaybedebilirsin demişti. O gece hemen primolut iğne vuruldum. Ertesi gün kendi doktoruma gittiğimde hemen hastaneye yatırdı, 1 hafta hastanede yattım. 1 hafta boyunca sabah akşam olmak üzere primolut iğne ve yine günde 2 kez antibiyotik iğne vuruldum. Bunlarla birlikte 10. haftaya kadar günde 2 kez 200mg progeston kullanıyordum. Çok şükür artık herşey yoluna girdi. İlaçları bıraktım. Sen de gönlünü ferah tut Allah yavrunu sana bağışlasın inşallah.

Kızlar merhaba biraz önce doktordan geldim. Çok güzel iki haber aldım bugün bulutların üstündeyim sanki. :KK200::anneadayı:Ense kalınlığı ve burun kemiği şükürler olsun ki normalmiş. Veee doktor cinsiyet tahmininde bulundu. Erkeğe benziyor dedi. Zaten hep erkek gibi hissediyordum hatta rüyamda görmüştüm. İnşallah değişmez. @onurumbenim topiğimize bir erkek daha geliyor :halay:

Erkek olursa Ömer Selim, kız olursa Ömür Bahar dedik.. Şöyle ki Ömür eşimin adı, Bahar da benim soyadımın bi türevi .. Ama ben Bahar ismini sevemedim :KK12: kız olursa Katre olsun istiyorum. Eğer kızsa sonuna kadar bastırıcam Katre olması için.. :63: ve içime de kız doğuyo, bakalım hayırlısı olsun.. :KK45: Siz düşündünüz mü?

Kızlar merhaba biraz önce doktordan geldim. Çok güzel iki haber aldım bugün bulutların üstündeyim sanki. :KK200::anneadayı:Ense kalınlığı ve burun kemiği şükürler olsun ki normalmiş. Veee doktor cinsiyet tahmininde bulundu. Erkeğe benziyor dedi. Zaten hep erkek gibi hissediyordum hatta rüyamda görmüştüm. İnşallah değişmez. @onurumbenim topiğimize bir erkek daha geliyor :halay:
Gözün aydın canım çok sevindim Allah gönlüne göre hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin

Biz Göktürk, Asil ve Cihanşah arasında gidip geliyoruz :KK64:
Kız olsaydı Duru ya da Beyza düşünmüştük

Ay kizlar bende bata gore 13 ultrasone gore 14. Haftadaym cok merk edyrum bebegmn cinsiyetni yaa.haftya gitsem diyorm ama doktr kesn bsey soylemz die beklesemmi diyorm cok kafam karisik:))

Ben bekleye bekleye sabır taşına döndüm nerdeyse :KK70: benim de bugün 16. haftam bitti.
Yarın gideceğim ki göremedim demesin doktor :) kesin olsun.

Gözün aydın canım çok sevindim Allah gönlüne göre hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin
Çok sağol canım benim amin hepimizin inşallah. Kızlar önceki sayfalarda konuşuldu mu bilmiyorum kaçırmışım ama çatlak kremi olarak ne kullanıyorsunuz. Doktorum Bella B. önerdi ama internetten sipariş etmek gerekiyormuş eczanelerde bulamadım. Yalnız internette bu konularda hangi siteler güvenilirdir bilemiyorum. Eczacı ilaçlarda internette hile oranı %95 dedi gözümü korkuttu. Belki de o lierac satmak istedi o yüzden öyle demiştir.

Erkek olursa Ömer Selim, kız olursa Ömür Bahar dedik.. Şöyle ki Ömür eşimin adı, Bahar da benim soyadımın bi türevi .. Ama ben Bahar ismini sevemedim :KK12: kız olursa Katre olsun istiyorum. Eğer kızsa sonuna kadar bastırıcam Katre olması için.. :63: ve içime de kız doğuyo, bakalım hayırlısı olsun.. :KK45: Siz düşündünüz mü?

Merhaba;

Hiç üşenmedim baktım.

Katre ismi çok farklı geldi bana ama güzelmiş.Anlamı da güzel.Umarım diledigin gibi olur :KK24:

Katre ismini ilk kez duyuyorum anlamı nedir? Bu arada ben Bahar ismini çok severim.

Çok sağol canım benim amin hepimizin inşallah. Kızlar önceki sayfalarda konuşuldu mu bilmiyorum kaçırmışım ama çatlak kremi olarak ne kullanıyorsunuz. Doktorum Bella B. önerdi ama internetten sipariş etmek gerekiyormuş eczanelerde bulamadım. Yalnız internette bu konularda hangi siteler güvenilirdir bilemiyorum. Eczacı ilaçlarda internette hile oranı %95 dedi gözümü korkuttu. Belki de o lierac satmak istedi o yüzden öyle demiştir.
Ben bio oil kullanıyorum canım arkadaşlarım tavsiye aldım birde badem yağını tavsiye ettiler ama bilmiyorum onu denemedim

Çok sevindim canım hayırlı olsun :-)

Kızlar etiket yaparken dikkat edin bazen olmuyor bana bildirim gelmiyor olmadığı için
Kırmızı olmamışsa paylaşınca görmeyebilirim kusura bakmayın bunun için :-)

X