2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydınlar,
15 Aralık ta 12. haftalık olacak bebeğim, ikili test için kafam karıştı. Medipol Mega'ya gidiyorum orada 350 TL fiyat verdiler, Dr. devlet hastanesinde ücretsiz yaptırabilirsin dedi. Başka bir özel hastanede 88 TL'ye buldum. anlamadığım daha pahalı olan daha detaylı mı bakıyor? Yardımlarınızı rica ederim :)
hayır hastaneden dolayı fiyat farklı tabiki farklı bir test sunmuyorlar

Sabretmek neymiş kitabını yasam yazarım :) hatta diyorum bazen kendi kendime günlüğüme yazayım bu ağrılı günlerimi de bir daha çocuk düşünürsem bi okurum. Öyle hemen gaza gelmem :)

Günaydın kızlar,
Benim de aşırı derecede ağzım kuruyo. Su içip tuvalete gitmekten fenalık geliyo geceleri. Beş altı kere tuvalete kalkıyorum.
Balık pek yiyemiyorum. Özellikle hamsi istavrit gibi balıklar midemi fena yapıyo.
Et ywmeklerinde de baharatlı olursa yiyemiyorum . Doktor takviye verdiği için içim biraz rahatladı ama.
Onun haricinde hiç hamile gibi hissetmiyorum kendimi. Böyle ufak tefek bulantılar pek atkilemiyo.
Zaten aşırı Derecede iltihaplı romatizma ağrıları çekiyorum . Geceleri uykudan uyanıyorum. Ama hala ilaç içmedim içmek de istemiyorum. O yizden diğer belirtiler faso fiso geliyo bana. İnşallah bebeklerimiz sağlıklı olur.

Protein ile ilgili herşeyden midem bulanıyor, hele balıktan felaket derece tiksiniyorum. Balık reklamları bile midemi bulandırıyor. Evde yemek yapamıyorum. Süte nesquik karıştırıp içiyorum, proteini oradan almaya çalışıyorum. Süzme peynir severdim ondan tiksindim yerine ezine peynir yer oldum. 4. aydan sonra düzelir diyorlar, o zaman bol bol yicem hepsinden inşallah. Tiksindiğim şeyleri yemek için zorlamıyorum kendimi yoksa iyice tiksinirim

Kızlar ikili test sonuçlarınız nasıl, inş iyidir. Benim saclarım cok dokuluyordu, normalde sacların hamılelıkte gurlesmesı gerekıyormus tsh ım dusuk cıktı, iyotlu tuz kullanmayı kestık

Kızlar hepimiz sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucağımıza inşallah.. Kafama takılan bir konu var. Sık sık ultrason çekinmek bebek için sakıncalıymış diye duydum bu konuda ne düşünüyorsunuz biz bugüne kadar 2 kez çekindik bunun normali nedir ne dersiniz?

Valla benim ilk baştan beri hep kanamalarım oldu, oyuzden riski atlatana kadar doktorum her hafta çağırdı, riski atlattık cok sükür 15 günde bir gittik ve artık ayda bir kere gideceğiz. ilk 1 ay sonra dediğinde biz yine arada bir gelelimmi cok stres oluyorum dedim, Kaygı en kötü şeydir istediğin zaman gel zaten cok kısa bakıyorum dedi. Gercektende kalp atısına bakıp bitiriyordu, sesini bile hiç açmamıştı. Bunun bir sayısı yoktur heralde, doktorun çağırdığı zaman gidersin, birde Allah korusun bir şüphen olursa gidersin..

Kızlar ikili test sonuçlarınız nasıl, inş iyidir. Benim saclarım cok dokuluyordu, normalde sacların hamılelıkte gurlesmesı gerekıyormus tsh ım dusuk cıktı, iyotlu tuz kullanmayı kestık

Allah şifa versin canım, takma kafaya çok önemli bişey değildir heralde, doktorun ne dedi bu konuya?

Bizim ikili test sonucumuz temiz cıktı çok şükür :) Vucudumdaki kaşıntılarım için karaciğerime baktı oda temiz cıktı, heralde genişliyorum çatlamaya hazırlık yapıyorum oyuzden kasınıyorum :)

Allah şifa versin canım, takma kafaya çok önemli bişey değildir heralde, doktorun ne dedi bu konuya?

Bizim ikili test sonucumuz temiz cıktı çok şükür :) Vucudumdaki kaşıntılarım için karaciğerime baktı oda temiz cıktı, heralde genişliyorum çatlamaya hazırlık yapıyorum oyuzden kasınıyorum :)
benımde ıkılı temız cıktı cok sukur, tıroıdlerım suan ıcın sorun teskıl edecek bırsey değil dedı tabı ben endokrın uzmanına gıttım , kadın dogum 1 ay daha bekleyelım demıstı, iyiki gitmişim cunku kullanduıgımız vıtamınlerın ıcındede ıyot var ve oda tetıklıyormus

kızlar birsey sorucam benim bebek hala kasıklarda ve bayagı aşagıda şu an. 11+6 dayız bugun. ne zaman yukarı çıkıcak bebekler bir bilgisi olan var mı? birde benim çok fazla ağız kurumam var dudaklarım çatlıyor artık ağız kurulugundan. bol su içiyorum ama fayda etmiyor hiç. ağzım kurudukça midemde bulnamaya başlıyor .

Günaydın kızlar,
Benim de aşırı derecede ağzım kuruyo. Su içip tuvalete gitmekten fenalık geliyo geceleri. Beş altı kere tuvalete kalkıyorum.
Balık pek yiyemiyorum. Özellikle hamsi istavrit gibi balıklar midemi fena yapıyo.
Et ywmeklerinde de baharatlı olursa yiyemiyorum . Doktor takviye verdiği için içim biraz rahatladı ama.
Onun haricinde hiç hamile gibi hissetmiyorum kendimi. Böyle ufak tefek bulantılar pek atkilemiyo.
Zaten aşırı Derecede iltihaplı romatizma ağrıları çekiyorum . Geceleri uykudan uyanıyorum. Ama hala ilaç içmedim içmek de istemiyorum. O yizden diğer belirtiler faso fiso geliyo bana. İnşallah bebeklerimiz sağlıklı olur.

Bende diyordum herhalde az su içiyorum ondan bu ağız kuruluğu ve dudak çatlamasııı. Yarın ikili test için doktora gideceğim. Unutmazsam sorayım. Hatta kağıda not alayım soracaklarımı :KK45:

günaydınlar :) bugün ikili test sonucumu aldım çok şükür değerler gayet iyi , şimdi sıra kendi doktoruma gitmekte :emir_bebek:abimizin cinsiyeti 12. haftada belli olmuştu , belki 2 numeroyuda öğreniriz

Kızlar bana dua edin bugün akşam randevum var hem dna testi sonucumu göreceğim hem de genel kontrol olacak

Allah gönlüne göre versin cnm. Güzel haberlerle dön inşaallah

günaydınlar :) bugün ikili test sonucumu aldım çok şükür değerler gayet iyi , şimdi sıra kendi doktoruma gitmekte :emir_bebek:abimizin cinsiyeti 12. haftada belli olmuştu , belki 2 numeroyuda öğreniriz

Bende yrn çikolata yiyip gidicem belli olsun diye :KK53:

kelebekmrve kelebekmrve temizlikçi geldi bayağı memun kaldım.hiç yanında durmadım ilk defa gelmesine rağmen.çıktım sinemaya gittim.
yanında durursam ben daha çok yoruluyorum...daha öncekiler yarım güne 100e geliyordu 75e anlaştık bu kadınla. 15gunde bir düzenli gelecek.hatta kapalı olan odamıda süpürüp camını sildi.

bu arada bende et balık tavuk asla tüketmiyorum zaten 16.haftadan sonra önemliymiş.
tiksindiğim bişeyi asla yiyemem...

Günaydın EsmaMeryem EsmaMeryem . Kaşıntı insanı rezil eden bir durum. Ben çocukken alerji hastasıydım, tedavi gördüm büyük oranda geçti. Tabi gebelik durumu ayrı. Farklı bir doktora -özellikle devlet hastanesine- görünmen belki fayda edebilir. Gebelikte olması normal gibi düşünceler bence hafif derece ya da arada sırada olan kaşıntılar için geçerli. bende bi ara her akşam tatlı tatlı kaşındım ama geçti. Fakat seninki hem şiddetli hem de sürekli. Farklı doktor şart! sen kaşınan yerlere kolonya mı sürsen? çocukken bir süre rahatladırdı beni...
Günaydın canım çok sağol denicem.

ben sabahları tartılıyorum akilo almamış gozukuyordum ama cumartesi doktorda 2 kilo almış gözüküyorum. sinir oldum ya. evdeki bozuk galiba. gerçi bu sıralar bulantıdan dolayı karbonhidrat ağırlı beslendim sanırım ondan kilo aldım<

benimde bu sıralar kasık ağrım var. genişlemeden dolayı sanırım.

valla benım doktor da daha kücuk belli değil cinsiyeti dedi. aslında mutlaka bi tahmini vardır ama söylemedi. zaten kzımda da 16. haftada öğrenmiştik. allah kısmet ederse bir ay sonraki kontrolde artık öğreniriz.

bende koku hassasiyetim nedeniyle her türlü eti yiyemiyorum bu sıralar. doktora söyledim. bol bol yeşil nercimek ye dedi normale dönene kadar. yemeği ,çorbası, salatası farketmez yeterki yeşil mercimek yemeliymişim.

ay çok geçmiş olsun allah acil şifa versin. benimde doğum sonrası olmştu ama strese bağlıy dedi doktor. deli gibi kaşınıyordum. her yerim yara olmuştu. emziriyorum diye ilaçta vermediler. ama en son bi doktora gittim bi hap verdi. ama son raddeye gelmeden içme dedi. ama hap nasıl bi hapsa bir kere içtim ve tık kesti.
Allah razı olsun sağol canım. İlacın adı neydi?

EsmaMeryem EsmaMeryem Rabbim şifa versin arkadaşım. Bebek olunca daha çok endişeleniyor insan. İçini ferah tut. İnşallah bir şey olmayacak ama dr a git tekrardan istersen. Riske atmaya gelmez ne de olsa :)
Araştırıyorum çarşamba günü kontrole gittiğimde başka bir cildiyeye daha gidip tüm tahlilleri isticem. Çünkü değerler takip edilmeliymiş. Karaciğer değerleri.

Kızlar meraba ben 14+4 haftalik hamileyim doktorum ne folik asit verdi nede d vitamin hapı . kan değerleri iyi gerek yok dedi. hiç bi hap kullanmıyorum . benimle aynı durum da olan var mı ya da siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

kelebekmrve kelebekmrve temizlikçi geldi bayağı memun kaldım.hiç yanında durmadım ilk defa gelmesine rağmen.çıktım sinemaya gittim.
yanında durursam ben daha çok yoruluyorum...daha öncekiler yarım güne 100e geliyordu 75e anlaştık bu kadınla. 15gunde bir düzenli gelecek.hatta kapalı olan odamıda süpürüp camını sildi.

bu arada bende et balık tavuk asla tüketmiyorum zaten 16.haftadan sonra önemliymiş.
tiksindiğim bişeyi asla yiyemem...
Tesekkurler canim hafta sonu dayanamayip esimle yaptik ama daha agrlasinca vede annem hala memleketten gelmesse yine danisirm sana 75lira cok uygun valla ama benim ev 3+1 gerci kucuk ama bana da 100 liraya gelir diye dusunuyorum

X