2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende diyordum herhalde az su içiyorum ondan bu ağız kuruluğu ve dudak çatlamasııı. Yarın ikili test için doktora gideceğim. Unutmazsam sorayım. Hatta kağıda not alayım soracaklarımı :KK45:
Ay bende aynı durumdayim dudak kuruluğu ve bol su içme yüzünden geceleri wc nöbeti :KK49:

Arkadaşlar ben bugün doktora gittim ikili test yaptırmak istemedim doktorum bebek sağlıklı dedi o kadar. Acaba ayrıntılı usg falan yapılmamam normal mi kafam karisti
Cnm 2li Test sonuçlarına bakarak ayrıntılı ultrasonda bakıyo diye biliyorum. sen 2 li test yaptırmak istememişsin.Bence Yaptır

Mrb gebişler nasılsınız benim bebişin yerleştiği yerde biraz ağtım var
Benimde var konrtolümü sabırsızlıkla bekliyorum bebişimi merak ediyorum
altıma baskı yapıyo karnım çekiyo gibi oluyo kasıklarım ağrıyo. bayadır olmuyodu başladı yine. Rahim büyüyo artık o yüzden kendine yer açıyo ama endişeleniyorum.Yicek Ekmeği varsa Allahın izniyle gelir dünyaya hamileliğimi zehir etmiyim kendime diyorum ama elde değil çok korkuyorum. Bulantım kesiliyor yavaş yavaş ona bile korkuyorum.

Ben ilk gittiğimden belli folikol ve progestan kullandım dr.um şimdi progeestanı bıraktırdı magvital ve santafer fort diye hem gebelik ağrılarını azaltmak için hemde demir eksikliği için bu ilaçları yazdı.

Nerdesin canım sen ne zamandır. Bizim grup çok sakin fazla bi paylaşım yapılmıyor diger gruplar böyle degil sanırım watsup da herkes.
Dün bana doktorum %80 erkek dedi ama degişir belki bakalım hayırlısı artık

ya sorma tatlım, fırsatım pek olmuyor. telefondan da girmek buraya çok zor. Ben ikilide ayrıntılıya girdim ama doktor söylemedi. bakalım belki bu hafta söyler :KK70: senin de oğluşun hayırlı olsun :)

Canım ikili testte 2 şey yapılıyor, 1. cisi bebeğin ense kalınlığı ve burun kemiği var mı diye ultrasyonda bakılıyor.
2. cisi ise kan alınıp kanda 2 adet hormona bakılıyor. Bunlar sonucunda bi kaç gün sonra sana bir risk oranı çıkarılıyor.
Bu orana göre bir sonuç söylüyor doktor. Ama tabiki kesin değil hiç birşey..
Ben yaptırdım, çok şükür sağlıklıyız.

Bugün endokrine gittim tsh 0.01 den düşük çıktı yani hiç kalmamış bitmiş tükenmiş:) takip dedi ayda bir endokrin yolları taştan bana bende durumlar bu kan ilacı başladı aile hekimi kullanan var mı kadın dogumcuya sormadan başlamak istemedim şimdilik bu kadar hafta sonu kontrolüm var heyecanlıyım

Kızlar nerdesiniz yaaa biz mantar yiyebiliyoruz mu acaba canım istedi ya var mı yiyenininz

Ben yedim cnm mantarda bol protein var, sadece bilinmiş ve sağlıklı olduğunu düşündüğün yerden al.
Bir şey olmadı :))

ben doktora sormadım ama yiyorum, kültür mantarı yemenin sakıncalı olacağını düşünmüyorum. Hem et yiyemeyenler için iyi bir protein kaynağı

EsmaMeryem EsmaMeryem eşim karaciğer enzimleri ve kan değerleri normalse gebelik kolestazı değildir. Zaten gebelik kolestazı genellikle 20 li haftalarda başlar dedi. Gebelikten bağımsız başka birtür alerji olabilir cildiye uzmanı görmeli dedi canım.

Kizceler selamlarr bugun ki muaynemiz guzel gecti sukur %90bir erkek annesi olacagim insallah benim ikili tarama 3gunde cikmisti ayrica kadinlar kulubu bilgisayrdan cok zor oluyo ben play store den aplikasyonunu indrdm direk giriyoum cok kolay oluyo sizede oneririm onun disinda mide bulantilari hala devam malesef ne guzel yumurta sut tuketiyorsunuz ben hamilegimin basindan beri 3 yumurta yememisimdir sizinde guzel haberlerinuzi bekliyorum insallah

Merhaba arkadaşlar. Ben de Haziran ayına kadar bir sıkıntı çıkmazsa 2. anneligimi yaşayacağım. Biraz geç kaldım aranıza katılmaya ama olsun. İlk çocuğum kız 8 yaşında. Gelişme geriliğiyle 1 ay erken doğmak zorunda kaldı. Şimdiki hamileliğim de de başka bir Dr. a gidiyorum. Şükür ki kendisi de her gittiğimde çok detaylı muayene ediyor. 2 li testi de yaptırdık. cumartesi çıkacak sonuç. Ayrıca hiç kilo alamadım mide bulantısından. Bulanti bileklikleri kullanıyorum. En azından yediğimi çıkarmıyorum. Daha ağır geçiren arkadaşlara tavsiye ederim. Biraz uzun oldu ama ilk tanışma için yeterli bence. Herkese güzel hamilelikler dilerim.
Hosgeldin aramiza canim o bileklikler gercekten ise yariyor mu ya zira bende 4kilo verdim gececek diye umuyorum iste hayirli haberlerle gorusmek uzere

EsmaMeryem EsmaMeryem eşim karaciğer enzimleri ve kan değerleri normalse gebelik kolestazı değildir. Zaten gebelik kolestazı genellikle 20 li haftalarda başlar dedi. Gebelikten bağımsız başka birtür alerji olabilir cildiye uzmanı görmeli dedi canım.
Çok teşekkürler canım. Evet kan değerlerimde kansızlık dışında bir Problem yok. Çarşamba günü cildiyeye gidecem. Kolestaz olmadığına çok sevindim. Tekrar tşkler

İkili testler başladı mı kızlar yaptıran var mı? Bende ayın 16 sı gibi gideceğim galiba o zaman yapılılacak

Ben yaptırdım nerdeyse 3hafta olcak sonuçların güzel çıktı çok şükür 3lü teste veya başka bişeye gerekiyor dedi inşallah sende güzel sonuçlar alırsın

Princess91 Princess91 canim benim tsh 0.001. t3 t4 normap diue doktor ilac vermedi.bende cok korkuyorum bebegimin zekasinda sorun olur diye.15.haftadayim sonucta.gec kalmak istemiyorum.bugun dayanamayip tekrar dahiliueye gittim.netten baktim 0.002 cikti.bakalim yarin dojtor ne dicek

X