2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İkili testler başladı mı kızlar yaptıran var mı? Bende ayın 16 sı gibi gideceğim galiba o zaman yapılılacak

Kızlar meraba ben 14+4 haftalik hamileyim doktorum ne folik asit verdi nede d vitamin hapı . kan değerleri iyi gerek yok dedi. hiç bi hap kullanmıyorum . benimle aynı durum da olan var mı ya da siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
merhaba hemen hemen aynı günümüz, benim tahlillerimde de değerlerim normal çıktı ama ben ilk üç ay folik asit kullandım, üç aydan sonra da vitamin verdi, sağlık ocağıda d3 vitamini verdi, onları kullanıyorum,

Kızlar bana dua edin bugün akşam randevum var hem dna testi sonucumu göreceğim hem de genel kontrol olacak

hadi güzel haberlerini bekliyoruz dualarımız seninle.

Allah gönlüne göre versin cnm. Güzel haberlerle dön inşaallah

Bende yrn çikolata yiyip gidicem belli olsun diye :KK53:

bende çikolata yedim kontrol öncesinde ama bebiş bi güzel uyuyordu. uyanmadı bile. bırak cinsiyetini göstermeyi keyfini bozmadı.

Allah razı olsun sağol canım. İlacın adı neydi?

hiç hatırlamıyorum canım akşama bi araştırayım ilaçların arasında. minnacık pembe bi haptı . ama ağır bi hap olduğunu söylemişti doktor hamilelikte kullnadıracaklarını hiç zannetmiyorum.

İkili testler başladı mı kızlar yaptıran var mı? Bende ayın 16 sı gibi gideceğim galiba o zaman yapılılacak

başladı canım. biz cumartesi yaptırdık. çarşamba öğleden sonra çıkacak sonuçlar. inşallah herkesin sonuçları çok güzel çıkarda hepimiz sağlıklı ve stressiz bi hamilelik geçiririz.

Kızlar ikili test sonuçlarınız nasıl, inş iyidir. Benim saclarım cok dokuluyordu, normalde sacların hamılelıkte gurlesmesı gerekıyormus tsh ım dusuk cıktı, iyotlu tuz kullanmayı kestık
Canım benim bu iyot fazlalığının etkileri neydi sende saç dökülmesi mi sadece benim kullandığım vitaminlerin içindede var iyot özellikle onu verdi dr ama endişe ettim şimdi

Kızlar meraba ben 14+4 haftalik hamileyim doktorum ne folik asit verdi nede d vitamin hapı . kan değerleri iyi gerek yok dedi. hiç bi hap kullanmıyorum . benimle aynı durum da olan var mı ya da siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
Bence vermeliydi benim düşüncem bi doktor değiliz ama bizde herşeyi araştırıyoruz artık birde doktorların geneli veriyo bebek vitamin mineral olsun kalsiyum olsun anneden kullanıyor annenin depolarını korumak içinde dr takviye veriyo beslenmen iyidir fakat şu da var günlük alınması gereken kalsiyum 1300 mg 1 bardak sütte 130 mg var birde kalsiyum ve vitamin kaynağı besinler tüketebiliriz fakat kırmızı et ve süt ürünleri beraber kullanılmamalı süt ürünleri etteki demirin emilimini engelliyo. Bu gibi şeyler İleriki yaşlarda kemik erimesi vs olmamak için en azından kalsiyum ve d grubu vitamin şart bence

merhaba hemen hemen aynı günümüz, benim tahlillerimde de değerlerim normal çıktı ama ben ilk üç ay folik asit kullandım, üç aydan sonra da vitamin verdi, sağlık ocağıda d3 vitamini verdi, onları kullanıyorum,
Hemşerim nasılsın nasıl gidiyo hamişliğin bebeşin nasıl

EsmaMeryem EsmaMeryem geçmiş olsun. Kuzenimde doğuma kadar kaşıntı çekti ne yazıkki. Doğum yaptı enteresan şekilde akşamına hiç kaşıntısı kalmamıştı. Eşimle görüşüp ancak akşam cevap yazarım sana.

Canım benim bu iyot fazlalığının etkileri neydi sende saç dökülmesi mi sadece benim kullandığım vitaminlerin içindede var iyot özellikle onu verdi dr ama endişe ettim şimdi
yanlış bılgılendırme yapmayım sımdı, ıyot bebegın alması gereken bırsey gelısımı ıcın, ama benım hamılelık oncesıde nodulum vardı tıroıdlerde, troıd hastalarında ıyot bıraz kısıtlanmalıymıs. senın tıroıd sorunun yoksa devam vıtamıne. ben eger sac dokulmesı yasayan arkadas varsa o hemen bence endokrıne gıtsın dıye yazdım

Bizim ikili test sonucumuz temiz cıktı çok şükür :) Vucudumdaki kaşıntılarım için karaciğerime baktı oda temiz cıktı, heralde genişliyorum çatlamaya hazırlık yapıyorum oyuzden kasınıyorum :)[/QUOTE]

Merhaba, benim de aşırı kaşıntım oluyor. Doktor karaciğerime baktı, sıkıntı yok dedi. Hamilelik egzaması çıktı.

Ben ilk 3 ay folik asit kullandım, şimdide decavit kullanıyorum. Genelde doktorlar bu tür takviyeleri veriyor.

Merhaba, benim de aşırı kaşıntım oluyor. Doktor karaciğerime baktı, sıkıntı yok dedi. Hamilelik egzaması çıktı.[/QUOTE]

Gerçektenmii :KK43: geçmiş olsun. Nasıl böyle yara gibi falanmı oluyor? Benim sadece tatlı tatlı kaşınıyor, şimdilik öyle döküntü falan yok. Krem falan verdimi doktorun?

Son düzenleme:

Benim doktorumda iyotun cok önemli oldugunu söylemişti, hamile kalana kadar FOLIC IOD kullandım, hamile kaldım 3 ay yine kullandım, yani nerden baksan 1 sene folic iod kullanmış oldum. Şimdi kullandıgım vitaminin içindede iyot var. Basta yapılan tahlillerinde TSH ile ilgili bir sıkıntın olsaydı doktorun mutlaka söylerdi, ona göre birşey verirdi. Endişelenme bence.

Benim doktorumda iyotun cok önemli oldugunu söylemişti, hamile kalana kadar FOLIC IOD kullandım, hamile kaldım 3 ay yine kullandım, yani nerden baksan 1 sene folic iod kullanmış oldum. Şimdi kullandıgım vitaminin içindede iyot var. Basta yapılan tahlillerinde TSH ile ilgili bir sıkıntın olsaydı doktorun mutlaka söylerdi, ona göre birşey verirdi. Endişelenme bence.
Sağolun Kızlar Teşekkür ederiz ben ve çiko

Merhaba arkadaşlar. Ben de Haziran ayına kadar bir sıkıntı çıkmazsa 2. anneligimi yaşayacağım. Biraz geç kaldım aranıza katılmaya ama olsun. İlk çocuğum kız 8 yaşında. Gelişme geriliğiyle 1 ay erken doğmak zorunda kaldı. Şimdiki hamileliğim de de başka bir Dr. a gidiyorum. Şükür ki kendisi de her gittiğimde çok detaylı muayene ediyor. 2 li testi de yaptırdık. cumartesi çıkacak sonuç. Ayrıca hiç kilo alamadım mide bulantısından. Bulanti bileklikleri kullanıyorum. En azından yediğimi çıkarmıyorum. Daha ağır geçiren arkadaşlara tavsiye ederim. Biraz uzun oldu ama ilk tanışma için yeterli bence. Herkese güzel hamilelikler dilerim.

Tesekkurler canim hafta sonu dayanamayip esimle yaptik ama daha agrlasinca vede annem hala memleketten gelmesse yine danisirm sana 75lira cok uygun valla ama benim ev 3+1 gerci kucuk ama bana da 100 liraya gelir diye dusunuyorum
benimde eşim yapıyordu, ben hiç yapamıyordum.değmez onu yorduğuma.
zaten yemekte yapıyor saolsun...
evden çıkmak önemli ama ben kadınlara karışıyorum yardım ediyorum bende pert oluyordum bu olay iyi oldu.düzenli gelecek artık:)

ikili testimin sonucu için aradı bugun doktorcum... iyiymiş darısı hepinize inşallah,12+3te yaptırdım ben

Siyetem Siyetem bana 9 Aralık'a gün verdi ama ben yaptırmayacağım. Sonucu çıkınca kontrole gelirsin demişti, tahmini 20 Aralık gibi gitmeyi düşünüyorum. Belki cinsiyet de belli okur die düşündüm ama şimdi süreçli uzun geliyor,bebek iyi mi kötü mü bilmemek insanı kötü yapıyor.

Benim şimdiye kadar bi kere bile bulantım olmadı çok şükür ,yemek önceden de seçmiyordum şimdi daha çok dikkat edip her çeşitten yemeye çalışıyorum.belki kendim pişirsem zorlanırım ama sağolsun annem de balık yiyorum haftanın 2 günü , Eti de işyerinde ve evde yiyorum. Bol yoğurt ve süt tüketmeye çalışıyorum.yumurta da haftada 2 yada 3 yiyorum. Tavuk önceden de almazdım eve yine almıyorum,işyerinde çıkarsa az da olda yiyorum ama bence zamane tavuklarını yememek daha iyi.

Arkadaşlar ben bugün doktora gittim ikili test yaptırmak istemedim doktorum bebek sağlıklı dedi o kadar. Acaba ayrıntılı usg falan yapılmamam normal mi kafam karisti

benimde eşim yapıyordu, ben hiç yapamıyordum.değmez onu yorduğuma.
zaten yemekte yapıyor saolsun...
evden çıkmak önemli ama ben kadınlara karışıyorum yardım ediyorum bende pert oluyordum bu olay iyi oldu.düzenli gelecek artık:)

ikili testimin sonucu için aradı bugun doktorcum... iyiymiş darısı hepinize inşallah,12+3te yaptırdım ben
canim kac gunde cikti ikili testin sonucu

X