2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende stres yaptım niye böyle diye içimi rahatlattın teşekkür ederim pimpirikli bi insan oldum ya nerde bnm rahat kişiliğim
Rica ederim canım ne demek pipiriklilik konusunda bir dünya markasıyım ben aslında :)) ilk bebeğimi kaybettiğim için sürekli diken üstündeydim ama o zaman zehir oluyo bütün süreç tadını çıkarmak lazım çünkü gerçekten sağlılsızsa gebelik vucut bi şekilde atıyo onu için rahat olsun :)

Sevgili gebecikler,şu emzikten düşme olayını ne kadara ciddiye almalıyız? Ben gün içinde fazlasıyla gerinen biriyim. Hamilelikte uzanma gerinme türü şeyler yapma, bebek kordondan ayrılırmış gerilince, dediler..Dikkat etmeye çalışıyorum ama çok zorlanıyorum. aykalarım karnımdayken gerinerek rahatlamaya çalışıyorum. Dün gece uykudayken gerinirken uyandım. Göğsümün altına bir şey saplanır gibi oldu. gün içinde biraz da sancım oldu. ancak kanama falan yok. bide ben hala yüzükoyun yatıyorum. Bugün tedirginim, ama kötü bir durum olsa kendini daha net belli ederdi diyorum. Sizin fikriniz nedir?

Yüz üstü de yatıyorum geriniyorum da ben açıkçası sakınılan göze çöp batar derler ya çok inanıyorum ona :) Tamam dikkat etmek lazım ama pamuk ipliğiyle de bağlı değil ki bu bebeler :) Sadece dediğin gibi aşırır gerindiğimde hafif bi batma oluyo o kadar

Bana da sürekli bunlar tembih ediliyor. Her yere uzanıyorum, geriniyorum sonra hemen aklıma geliyor tedirgin oluyorum ama arkadaşın da dediği gibi sakınılan göze de çöp batar derler ya. Pimpiriklilik yapmayım diye telkin ediyorum kendimi. Bende de bazen sancı oluyor. Özellikle birden dönüş yapıyorsam yatakta. Hala yüzüstü yatıyorum bende. Göbeğim çok çıkmadı diye rahatım ama tehlikeli mi onu bilmiyorum inan

ben de 2kg aldım 14+2 deyim.Karnım epeydir var eski pantolonlar olmuyor
diyetisyene gittim diyet yapıyorum ama bazen kaçamaklar oluyor haliyle..
normal aslında öyle az değil çok da değil 2kg

canım ne güzel bilgiler vermişsin özellikle bizim gibi tecrübesiz anneler için

Yüz üstü yatmak kan akısını etkileyebilir ilerde seni rahatsız edebilir. evet çok abartmamak lazım sonuçta olacağı varsa yatarken bile düşer bebek. ama yinede pek uzanmamaya dikkat et derim ben. gerinme için ve yatış için duydupum birşey yok ama en sağlıklı yatışın sol tarafa yatış olduğunu duymuştum.

su içince kusacak gibi oluyorum çoğu kez kusuyorum o yüzden içmiyorum.
ama yudum yudum başladım.
meğer baş ağrımda ondanmış.
bu arada koru yu çok beğendim...
Bende icemiyorim ama en az 1.5lt iciyorum en fazla 2 lt daha fazlasini bunyem kaldrmiyo sende masana cam sise al a 101 de satiliyo cok iyi oluyo gozunn onunde olnca aklina geliyo icmek hastenyi begenmene sevindim canim bende cok begendim ama hala bugun gelmek istiyorum dedigimde kontrole hic bos yer yok diyolar o skici

Bu isi uzmanı endokrin doktorları en iyisini yaparsınız bu bölüme gitmekle elinde sonucun olması onemli deil sen söylersin canim zaten tekrar kan tahlili isteyebilir açlık tokluk farketmiyor

Kizlar meraba bende 11+2yim. Sali gunu doktra gittim kanamalar gornyo dedi ama rapor faln yazmdi bsey. Ve belim acayp agryor.yururken zorlanyrum sol bacagma vuruyor agri.boyle olan varmi

Yaa cok tesekkurler buyukler devreye girmeye basladi cok bisey alma cok hediye geliyo bebek hemen buyuyo gibi insanin hevesi kursaginda kaliyo iste ilk bebek kisme hevesi vardir demiyo

Hiç inanmayın. Bana da ilk çocuğumda kv çok alma daha biz de alırız dedi. Yemin ederim bir tulum ve bir hırkayla geldi. Ne beğeniyorsan gücün ölçüsünde al.

Araba konusunda ilk 5 ay taşıma koltuğu şart bence. Çünkü otomobilde de güvenle yolculuk etmeli bebeğiniz. Maxi cosi taşıma koltuğu ve quinny zapp extra bebek arabamız var. İleriki yaşlarda da mc laren baston pusetimiz. 3. Çocuk olunca bazı şeyler hazır oluyor haliyle

Yok istemiyordum zaten yaptırmadım.dr.umda herhangi bir sıkıntı çıksa anne karnında zaten müdale edemiyoruz sen bilirsin dedi bilmiyorum ben o testi yaptırmak istemiyordum zaten bu güzel ve heycanlı günlerimizi sıkıntı ile geçirmwk istemedim hayıelısı artık allah bize hangisini layık gördüyse o olur ben dua ediyorum sağlıklı olsun diye.

Son düzenleme:
Ben bebeği bu gördüğümde o kadar şaşırdım ki küçük bir kesenin içerisinde ama görsen orası kocamanmış gibi bir oynuyor maşallah yani çok farlı duygu :)

Sagliklidir Insallah merak etme canm hayırlısı olsun diyelim ben de haftaya ogrencem catlyorum meraktan:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…