2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İki kalçamın içi ağrıyor benim de... oturup kalkarken çok şiddetleniyor ağrı. İnşallah geçer.biz de usg ye gittik bu akşam. Ense kalınlığı 1.3 çıktı. Ama cinsiyetine emin olamadık. Kıza da benziyor erkeğe de.bugün tam 11 haftalık. Biraz daha bekletecek bizi sanırım

Kizlar tsh yuksekligi.icin ilac kullanan var mi.ben 25 lik kullaniyordum.2 ay.onceki degerim 5.5 idi.simdi 0.15 e dusmus.doktor.ilaci biraktirdi.ama tereddutum.var.yine.yukselirse.siz gebelik.boyunca mi kullanacaksiniz..

Keşke degerim 0.15 olsa şuan degerim 0.04 ve kendiliğinden oldu diğer değerler normal olduğu için şuan takip ediliyor ilk üç ay vücut bunu yapabilir dedi Dr um öncesinde normal olduğunu biliyorduk
Kizlar tsh yuksekligi.icin ilac kullanan var mi.ben 25 lik kullaniyordum.2 ay.onceki degerim 5.5 idi.simdi 0.15 e dusmus.doktor.ilaci biraktirdi.ama tereddutum.var.yine.yukselirse.siz gebelik.boyunca mi kullanacaksiniz..

Benim hamilekiğimi öğrendiğimde 4,5 tu 2,5 hafta önceye kadar 25 lik 1 tane içiyorum 2,5 A kadar düşmüş Dr yeterli görmedi 1tüm 1 yarım iç dedi yani 37,5 mg içiyorum bakalım her ayın başında yaptırıyorum tahlili kaça düştü acaba hamilelik ilerledikçe dozu artırabilirim demişti

Bugun gittim hastaneye malesef cinsiyet gözükmedi ikili tarama için kan almadı neden anlamadım kansız olurmu ki bu ya kafam karıştı ikili tarama ultrasonu yarın çekilcem belki orda gösterir hayırlısı olsun inşallah

Iyi aksamlar arkadaslar. Benim surekli akintim oluyor, ama renksiz, afedersiniz sanki altima kaciriyormusum gibi Doktora sormayi da unuttum , normal midir bilgisi olan var mi?
Benim de çoktu akıntım ama artık kalmadı. Özellikle jel kullandığım için çok fazlaydı. Akıntı gebelikte oluyor.

Canim sen endokrin uzmanına gidiyordun demi kontrol icin benimde 5 civarıydı suan 75 mg kullanıyorum 0,8 civarı çıkıyor aslinda kesmeyip yarım devam ettirseydi sana 3aydan sonra tiroid ihtiyacı daha da artıyor diye biliyorum ama dr bildigin bişey vardır tabi sen yine de biraz zaman geçince tekrar kan ver bakalım

Benimde cinsiyet hakkında yorum yapmadı doktor ,ikili icin kan alması şart ultrasonda biraz daha ayrıntılı bakılıyor ense ve burun ölçümü yapılacak

Amin canım. Peki hareketleri nasıl hissetcez? Bazen minik bir hareket hissediyorum, özellikle yüz üstü yatınca. yoksa bağırsak hareketimi diyorum. Anlayamıyorum
Muhtemelen o bebektir.Bağırsak hareketleri genel olarak, göbek çevresinde olurda. Bebek belli bir bölgede oluyor..Ve biraz daha aşağıda oluyor.
Gözünü kapat hisset.. İşte gerçek manada ilk annelik duygusu sana dokunduğunu hissetmekle başlıyor. Tamda o an..

Kızlar Günaydın..
2 gün giremedim nelee olmuş neler..
Megatron; Ne oldu canım? Benim anladım kadarıyla ben yokum size hayırlı doğumlar dediğine göre başına kötü birşey geldiğini sanıyorum. Ve bizi etkilememek için anlatmıyorsun.. Ama inşallah bir Problem yoktur. Rabbim gönlüne göre versin canım. Hakkında hayırlısı olsun..
Vee birçok kişi kontrole gitmiş hep güzel haberlerle dönmüş. Çok sevindim. Inşallah hep güzel haberler alırız,veririz..
Cinsiyetleri öğrenenler Hayırlı olsun canlarım..
Bizde durumlar aynı. Ama bende 2 3 gündür bir kaşıntı aldı başını gidiyor. Geçmezse bir doktora gidecem. Normalde yüne, battaniye ye alerjim var. Şimdide tüm vücudum da kaşıntı oluyor. Hele gece yatarken yorganın içinde sıcaklarsam, yada kolu bacağı hafif dar giyersem nasıl kaşınıyor.
Bu durumla ilgili bilgisi olan??

ben kullanmıyorum canım. doktorum haftaya başlamak üzere imom omega ve demir hapı verdi folik asiti de bırak dedi.

kızlar benim kusmalarım yeni başladı çok fena. bulantılarım zaten vardı 7. haftadan beri. doktorum kiminin kusmaları doğuma kadar devam eder dedi nasıl işe gideceğim bilemiyorum, raporda vermiyorlar ohalden dolayı.

Ben de 2 hafta kadar geceleri çok kaşındım. Kendiliğinden geçti. Netten araştırdım, hafif derecede kaşıntı olursa gebelikteki kan akışının hızlanmasından olduğunu ve doğal olduğunu yazıyordu. Ama kaşıntın çok oluyorsa karaciğerine baktırmalıymışız. Safra kesesi ile ilgili bir durum. Kolestazi diyorlar ona da. Doktora gidince söylemen gerekir..

Kızlar günaydın ya benimde dünden beri idrar testimde eritrosit çıkması canımı sıktı doktor cok onemsemedi ama aklıma takıldı internette iyi seyler yazmiyo varmi idrari böyle çıkan?

Ayy inşallah ciddi birşey değildir. Bugün doktorumu ararım olmazsa.Ben Alerjik tir dedim ama, eşimde başka birşey dedi hatırlamıyorum şimdi. Anneminde karabibere alerjisi var böyle kaşınıyor oda.
Bilemedim

Kızlar günaydın ya benimde dünden beri idrar testimde eritrosit çıkması canımı sıktı doktor cok onemsemedi ama aklıma takıldı internette iyi seyler yazmiyo varmi idrari böyle çıkan?
Doktor önemli değil dediyse birşey olmaz inş. Kaç çıktı eritrosit?

Çok iyi anlıyorum canım seni bende çok zorlandım işte doktorumda on günlük rapor verdi ohalden dolayı daha fazla veremiyorum dedi şimdi dinleniyorum iyi geldi evde olmak sende az da olsa iste tekrar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…