2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
O tat benim hamileligimin başından beri hayattan soguttu resmen bana hic bisey care olmadı:KK43:

ay sorma bende de var o sorun. özellikle tatlı birşey ağzıma koymak istemiyorum. birde ağzım çok kuruyor ağzım kurudukça midem bulanıyor. tam kısır döngü yani

Bugun gittim hastaneye malesef cinsiyet gözükmedi ikili tarama için kan almadı neden anlamadım kansız olurmu ki bu ya kafam karıştı ikili tarama ultrasonu yarın çekilcem belki orda gösterir hayırlısı olsun inşallah

benim bildiğim ultrasonla bakıldığı gün kan alınıyor. senin yarın demişin ya ultrason çekimi o gün alırlar kanı.

Muhtemelen o bebektir.Bağırsak hareketleri genel olarak, göbek çevresinde olurda. Bebek belli bir bölgede oluyor..Ve biraz daha aşağıda oluyor.
Gözünü kapat hisset.. İşte gerçek manada ilk annelik duygusu sana dokunduğunu hissetmekle başlıyor. Tamda o an..:anne::anneadayı::KK200:

ay benim ilkinde 23. haftada hissetmiştim. herkes 17-18 de hissederken ben resmen çıldırıyordum neden hissetmiyorum diye. doktora gidiyorum bebek kıpır kıpır ama bende tık yok. meğer benim plesenta öndeymiş bebek hareket ediyor ama benim hissetmem zor oluyormuş. ama hissetme başlayınca çok güzel bi duygu. hele gerinirken poposunu dayıyor ya karnına poposunu ısırasım geliyordu.

Kızlar günaydın ya benimde dünden beri idrar testimde eritrosit çıkması canımı sıktı doktor cok onemsemedi ama aklıma takıldı internette iyi seyler yazmiyo varmi idrari böyle çıkan?

doktor sorun yok diyorsa bence çok takılma. bende de çıkmıştı doktor hiç takılmadı. sadece lokasite baktı.

ay sorma bende de var o sorun. özellikle tatlı birşey ağzıma koymak istemiyorum. birde ağzım çok kuruyor ağzım kurudukça midem bulanıyor. tam kısır döngü yani

benim bildiğim ultrasonla bakıldığı gün kan alınıyor. senin yarın demişin ya ultrason çekimi o gün alırlar kanı.

ay benim ilkinde 23. haftada hissetmiştim. herkes 17-18 de hissederken ben resmen çıldırıyordum neden hissetmiyorum diye. doktora gidiyorum bebek kıpır kıpır ama bende tık yok. meğer benim plesenta öndeymiş bebek hareket ediyor ama benim hissetmem zor oluyormuş. ama hissetme başlayınca çok güzel bi duygu. hele gerinirken poposunu dayıyor ya karnına poposunu ısırasım geliyordu.

doktor sorun yok diyorsa bence çok takılma. bende de çıkmıştı doktor hiç takılmadı. sadece lokasite baktı.
Sağol canım..

Y YESIMBOZ Z canim bizede doktor 13.haftada siyledi kiz oldugunu.hatta yuzde yuz kiz kiyafet filan almaya baslayabikirsin dedi.artik benim bebis nasul gosterdiyse kendini:)
Ayyy masallah:) hayirli ugurlu saglikli olsun. Benim doktorum soylemek istemedi kesinlikle. Cunku yapmadigi hareket kalmamisti kuzumun,gormemesi mumkun degil :) 3hafta snra bakicaz artik

Canim sen endokrin uzmanına gidiyordun demi kontrol icin benimde 5 civarıydı suan 75 mg kullanıyorum 0,8 civarı çıkıyor aslinda kesmeyip yarım devam ettirseydi sana 3aydan sonra tiroid ihtiyacı daha da artıyor diye biliyorum ama dr bildigin bişey vardır tabi sen yine de biraz zaman geçince tekrar kan ver bakalım
Kadin dogumcum dedi canim birakabilirsin.2 hafta birakip tekrar bi olcturmeyi düşünüyorum degerimi canim dedigin gibi.bakalim duruma gore yukselurse tekrar başlatır ilaci belki..

Kızlar günaydın ya benimde dünden beri idrar testimde eritrosit çıkması canımı sıktı doktor cok onemsemedi ama aklıma takıldı internette iyi seyler yazmiyo varmi idrari böyle çıkan?
Canim benim 62 idi lokosit de 30 larda birseydi.enfeksiyon var dedi ilac kullndm 8 haftakken.dun yine idrar verdim lokosit 12 cikmis.yine enfeksiyon var ama bol su ic dedi bu defa.ilac vermedi.saglik ocagndaki doktor ise onemsiz dedi gecistirdi:KK12::KK12:

Canim benim 62 idi lokosit de 30 larda birseydi.enfeksiyon var dedi ilac kullndm 8 haftakken.dun yine idrar verdim lokosit 12 cikmis.yine enfeksiyon var ama bol su ic dedi bu defa.ilac vermedi.saglik ocagndaki doktor ise onemsiz dedi gecistirdi:KK12::KK12:
Benim enfeksiyon bitmis cok şükür tek eritrosit var dedi sizi duyunca rahatladm sağolun..

Kızlar hamılelık ıcın kullandıgınız ozel urunler varmı, msela ben cılt lekesı olusmasın dıye solante pregne kullanıyorum. Saçlarınız ıcın yada baska seyler kullanıyor musunuz

Bende senin gibi 15 aralikta gidicem cnm ikili tarama icin insallah Allahim saglikla aliriz evlatlarimizi kucagimiza
Ayy İnşaallah cnm ya dört gözle bekliyorum onu böyle kucağımda hastaneden çıkıp evimize getirdiğimizi hayal ediyorum Kafamda tacım .Güzel Allahım Nasip etsin o günleri hayırlısıyla sağlıcakla mutlulıukla huzurla gelsin evlatlarımız

Decavit i bende kullanıyorum 1 haftadır. Daha öncesinde coraspin ve folic iod kullanıyodum onları bıraktırdı decavite başlattı. Hap cok büyük ve kokuyo sanki yaaa :KK43: yutana kadar midem bulanıyo
Evet canım bende alıyorum decavit çok büyük beni atarken görsen gülersin çıkarıyorum önüme koyuyorum bütün haplarımı artık decavit dev gibi suyumuda alıyorum on saaatte içiyorum hap atamam ben çok kötü evet birazda kokuyo gibi

Normalde de bitki caylarina bunyem alisik degil beni zehirler ihlamir nane limon o yuzden hic o demlere girmiyorum

Ama bnm cnm tatli cekio cok yynce de psmn oluyrm bbgme zrr verr die sz nsl ypyrsnz cnnz ckio mu
Benim cnm portakal mandalin meyve çekiyo çok nadir tatlı oda nutella yiyorum azcık kendimi frenlemeye çalışıyorum canımızın çektiklerini yiyelim çocuk için ama o çıkınca kilolar bize kalcak kızlar o yüzden tadımlık yemeye gayret ediyorum

Ayy İnşaallah cnm ya dört gözle bekliyorum onu böyle kucağımda hastaneden çıkıp evimize getirdiğimizi hayal ediyorum Kafamda tacım .Güzel Allahım Nasip etsin o günleri hayırlısıyla sağlıcakla mutlulıukla huzurla gelsin evlatlarımız
Insallah cnm ama insan ister istemez korkuyor bu testten ya insallah sagliklidir bebislerimiz

Benim kontrolüm bugün kızlar, saat 16:00 da :) hem kontrol hem ikili tarama. Belki cinsiyetide söyler :) Birde göğüslerim ve göbek çevrem cok kasınıyor onun içinde herhangi birsey verirse paylaşırım sizinle.

Kizlar tsh yuksekligi.icin ilac kullanan var mi.ben 25 lik kullaniyordum.2 ay.onceki degerim 5.5 idi.simdi 0.15 e dusmus.doktor.ilaci biraktirdi.ama tereddutum.var.yine.yukselirse.siz gebelik.boyunca mi kullanacaksiniz..

Bende 25 le başladım. Bulantım çok olunca doktor 1 hafta sonra tekrar tsh a baktı 50ye çıkarttı. Aslında bırakmaman lazım, yarım olarak devam ettirebilirdi belki ama bilemedim de.. ben içmeyi unutursam midem bulanıyor. Sanırım tetikliyor eksikliği bulantıyı. Senin var mı bulantın? Belki öyle anlayabilirsin sende

X