2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
ekmek hiç yemiyorum desem yeri var ama çok sık acıkıyorum ve sık yiyorum. Sabah tartıldığımla akşam tartıldığımın arasında 1,5 kilo fark edebiliyor düşünün :KK53:

Önümüzdeki hafta itibariyle yürümeye başlayacağım inşallah.
ya zaten sabah tartıda 63 çıkıyor akşam yatmadan önce de 64.8 çıkıyor, şu ekmeği bir bıraksam

Ben hamileliğime 62 kilo ile başladım, bugün 65 kiloyum, yani 12 haftada 3 kilo aldım, ben aslında normalde nasıl yiyorsam öyle devam ediyorum, neden kilo alıyorum anlamıyorum, ben bugün doktora soracağım kilo konusunu, bana da diyet verebilir

Bende normal yiyorum ama neredeyse 3 kilo aldım. Sebebi metabolizmanın progestoron hormonu yüzünden yavaşlaması. Birde yiyip yip yatmaktan, halsizlikten hareket edememekten de kaynaklanıyor. Bende kabızlık sıkıntısı da var üstüne. E sigarayı da bırakmıştım. Almam normal yani aslında :)
Neyse ki kabızlık sorunum çözüldü ilaçla. Bulantılar da azaldı. Bundan sonra biraz daha normal alırım kiloları herhalde. İlk hamileliğimde 16 kilo almıştım. 10 kilosunu hızlı verdim de son 5i yavaş vermiştim. Bunu da veririz artık. Doktorumda nasıl olsa verebiliyorsun boşver dedi.

Bende normal yiyorum ama neredeyse 3 kilo aldım. Sebebi metabolizmanın progestoron hormonu yüzünden yavaşlaması. Birde yiyip yip yatmaktan, halsizlikten hareket edememekten de kaynaklanıyor. Bende kabızlık sıkıntısı da var üstüne. E sigarayı da bırakmıştım. Almam normal yani aslında :)
Neyse ki kabızlık sorunum çözüldü ilaçla. Bulantılar da azaldı. Bundan sonra biraz daha normal alırım kiloları herhalde. İlk hamileliğimde 16 kilo almıştım. 10 kilosunu hızlı verdim de son 5i yavaş vermiştim. Bunu da veririz artık. Doktorumda nasıl olsa verebiliyorsun boşver dedi.
inşallah ya veririz hızlı bir şekilde

Arkadaşlar merhaba bende geldim :) ayy çok şükür. Bebişim iyi. Kanama alanım iyileşmiş. Progestanı kestik. Vitamin ve demir ilacı başlayacağız. Ayakları ile kaydırıyor kendini :) Hissettiğimiz günleri de görürüz inşallah. Boyu 6 küsür çıktı. 13. hafta da dedi. Cinsiyeti de kız :) Ense ölçümü normal ama tek başına bir anlam ifade etmez kan testi yaptırmalıyız dedi. Yaptırmadım ama bilemedim de. Belki gider veririm kan tahlilini de. Rabbim hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inş.
Gozunaydin canim benimde yarın ikili test ve ense kalınlığına bakılacak ikili teste bende karar veremedim ama yaptıricam sanirim dr cinsiyet konusunda ne diyecek bakalım

kızlar merhabalar dün diyetisyene gittim...Kilo 50 kg hedef 62kg
Hedef 12 kg almak gebelik boyunca...:spor::spor::spor:
listem şöyle
sabah 1 yumurta(haşlama)
1 kibrit kutusu beyaz peynir
2 ince dilim ekmek
3 zeytin söğüş sebze
1 tatlı kaşığı bal veya reçel ve pekmez

Ara öğün: 1 meyve+ 1 süt

Öğle: 4 yemek kaşığı sebze yemeği(susuz)
2 kepçe çorba
salata (yağsız)
2 ince dilim ekmek

ikindi ara öğün: meyve+ 1 su bardağı yoğurt+1 galeta

akşam: 2 kepçe çorba
4 küçük köfte(yada okadar tavuk) yada 200 gr balık
4 yemek kaşığı sebze yemeği
bolca salata
1 dilim ekmek

Akşam ara öğün yatmadan 2 saat önce : 2 meyve+1 su bardağı kadar yoğurt:kk77::kk77::kk77:
Tesekkurler canim bizim icinde fikir olmus oldu :halay:

rica ederim ben de belki faydalanırsınız diye ekledim listeyi...
şeker hastalığı olmadıkça üç aşağı beş yukarı aynı listeyi veriyorlar
Canım liste güzelde ben listeyi uygularsam yasaklar cazip geliyor. vereceğime alıyorum hatta :))
Ama yarın doktoruma yürüyüşü soracağım. Bebeğim sağlıklıysa yürümek istiyorum..

Ayy kendine hiç kilo almayıp sadece bebeğine beslenenlere imreniyorum.. Ama unutmayalım ki ÖNCE SAĞLIKKK

Haziran annelerinin çoğunda cinsiyet kız çıkıyor :))
çok garip. Kız erkek farketmez tabi de ama okudum burada bazıları kız oldu diye içleri burkulmuş... bu durumdan dolayı çok üzüldüm. Şimdi kim bilir karnındaki o bebek neler hissetmiş :KK43:

Ulker309 Ulker309 canim insanin bir kizi olunca haliyle ikinciyi erkek istiyo.ilkim erkek olsaydi ve doktor bunada erkek deseydi yineuzulurdum.cunku her iki cinsiyetide tatmak istiyorum.yani sorun kiz olmasi deil

Ulker309 Ulker309 canim insanin bir kizi olunca haliyle ikinciyi erkek istiyo.ilkim erkek olsaydi ve doktor bunada erkek deseydi yineuzulurdum.cunku her iki cinsiyetide tatmak istiyorum.yani sorun kiz olmasi deil
kesinlikle katılmıyorum.
erkek de olabilir belki 3. çocuk ama 2. de kız oldu diye hiç üzülmeyin bence ne güzel kızınıza kardeş geliyor. bakın benim 2 ablam var 1 abim... her defasında içimden anneme iyi ki ablalarım var diyorum. Bir kızın ablası / kız kardeşi olması o kadar önemli ki... bu yüzden bence sevinin.. Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. Amin.

Ulker309 Ulker309 tabi haklisin ama ben ikinciye cok zor hamile kaldim.dolayisiyle ucuncuyu dusunmuyorum.tabiki herseyin hayirlisi.kizim icin cok cpk iyi oldu.amq mesela magazaya gittigimde once kiz reyonuna sonra erkek reyonuna bakmayi hayal ediyodum:/

Kizlar size bi sorunum var dogumdan sonra sanki karnim sola dogru yamulmus gibiydi gobek deligim sola kaymis gibi doktor normal dogumdan sonra olur sıkıntı yok demisti simdi karnim buyudukce hele ki aksamlari, solum saga göre bariz buyuk su an bebek bi fark yapar mi daha cok kucuk degil mi cumartesi randevum var aklimi cok kurcaliyo bu durum sizce ne olmus olabilir

Canım liste güzelde ben listeyi uygularsam yasaklar cazip geliyor. vereceğime alıyorum hatta :))
Ama yarın doktoruma yürüyüşü soracağım. Bebeğim sağlıklıysa yürümek istiyorum..

Ayy kendine hiç kilo almayıp sadece bebeğine beslenenlere imreniyorum.. Ama unutmayalım ki ÖNCE SAĞLIKKK

ben de yürümeyi sevmiyorum..Doktoruma sordum bu listeyi uygularsam hem bebeğe hem vücuda faydalı olacakmış...
Ben de bugün başladım dikkat etmeye bakalım ne kadar uygulayabileceğim
az kilo alıp tosun gibi bebişleri olanlara ben de imreniyorum

Haziran annelerinin çoğunda cinsiyet kız çıkıyor :))
çok garip. Kız erkek farketmez tabi de ama okudum burada bazıları kız oldu diye içleri burkulmuş... bu durumdan dolayı çok üzüldüm. Şimdi kim bilir karnındaki o bebek neler hissetmiş :KK43:

Kız evlat öz evlat ya...Kız gibisi var mı...Rabbim evladın hayırlısını versin...
evladın ikisi de bir ama ben kız çocuklarını daha çok seviyorum
Bana da kız dedi doktor...Şimdiden isim araştırmaya başladım

Artık benimde göbek çizgim belirginleşmeye başladı
Tabi hayal görmüyorsam sizlerden duyduklarımı kendimde görmeye çalışıyorum :)

Bnm bir oglum var gene oglan olsa uzulmem saglikli olsun bnm icin yeterli esim de hic kiz istemiyo bu zmnda kiz evlat yetistirmek zor diyo ama kiz olursa die icimden geciriyorum elbiselere filan bakmiyo degilim ismi bile hazir sehle koyucam insallh

X