2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gecmis olsun yaa nasil olcak boyle bilmiyorum bogazim resmen yaniyo oksururken korkuyorum da bisey olur mu diye bi yandan insallah cabucak kurtuluruz su hastaliklardan.
çok geçmiş olsun canım, inş.en kısa sürede atlatırsın

Canım seninle bdt aynı. Sen en son ne zaman gittin. kaç mm di?
17 Kasım Perşembe gittim. 37,7 mm idi. Ama bnm erken döllenme sanırım. Çünkü perşembe günü SAT'a göre 9+4, doktorun dediğine göre 10+2, ultrasonda yazana göre ise 10+5 idim. Hangisini dikkate alıcam bilemiyorum. Bebeğin kafasını bacaklarını göbek bağını gördük. Kalp atışı 140-150 arası dedi doktor. 3 hafta sonra da ikili teste gideceğim

Canım seninle bdt aynı. Sen en son ne zaman gittin. kaç mm di?
17 Kasım Perşembe gittim. 37,7 mm idi. Ama bnm erken döllenme sanırım. Çünkü perşembe günü SAT'a göre 9+4, doktorun dediğine göre 10+2, ultrasonda yazana göre ise 10+5 idim. Hangisini dikkate alıcam bilemiyorum. Bebeğin kafasını bacaklarını göbek bağını gördük. Kalp atışı 140-150 arası dedi doktor. 3 hafta sonra da ikili teste gideceğim

Kizlar 8+4 hamileyim 2 gundur vicudumda kasinti var bugun doktorumu aramayi dusunuyorum basina boyle bisye gelen var mi sabahlari ve aksamlari daha fazla oluyor kasinti sac diplerim ellerim ayaklarim her yerim kasiniyor sonra kizariyor

çok geçmiş olsun. benim hamileliğimin başından beri hapşurup öksürük hiç geçmedi . birde bende alerji var. düşün bendeki hapşuruk ve öksürüğü.doktora sordum korkulacak birşey olmaz dedi.

çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin.

Kizlar 8+4 hamileyim 2 gundur vicudumda kasinti var bugun doktorumu aramayi dusunuyorum basina boyle bisye gelen var mi sabahlari ve aksamlari daha fazla oluyor kasinti sac diplerim ellerim ayaklarim her yerim kasiniyor sonra kizariyor
Yok canım ya yediğin bişeymi dokundu acaba bende kaşıntı falan yok 10. haftadayım hiç kaşntı falan olmadım ben

bende cumartesi günü gittim maşallah büyümüş bebiş. hatta elini kaldırdı selam verir gibi . ikinci olmasına rağmen değişik bir duygu.

cinsiyet konusunda bende çok merak ediyorum bazen ilk hamileliğimle herşey aynı gidiyor buda içime kız doğuyor.bazen birden severken birden ağzımdan oğlum çıkıyor. ben 16. haftada kesin öğrenmiştim şimdide o zaman netleşicek diye öncesinden pek düşünmüyorum.

allah herkese sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar versin inşallah.

benim bildiğim kadarıyla ikili testte önce doktor ense kalınlığına ve burun kemiğine bakıyor. sonrada anneden kan alınıyor down sendromu olma olasılığına bakıyorlar. kanda da iki kriter var biri kandan gelen genetik unsurlar birde yaş.
genetik faktörleri bilmiyorum ama yaş olayında yaş ilerledikçe risk yüksek çıkıyor.

ben ilk hamileliğimde doktor öncesinde bu konu ile ilgili konuşmuştu benimle hani down sendromlu çocuk yetiştirme zorluğu falan diye. inanın test sonucum çıkana kadar bile hamileliğim zehir olmuştu ki risk var dese neler olurdu bilmiyorum. hatta o dönemde doktoruma bile çok sinir olmuştum.

yine yaptırırmıyım evet yaptırırım sadece bi arkadaş yazmış ya doktoru doğum öncesi bebek ile ilgili ne kadar çok şey bilirsek iyi dedi diye. hatta bazen yaptırmasam dediğim bile oluyor . kafam karışık benimde.

Bu ilk sayfadaki liste neye göre güncellendi acaba? Eski listedekilerin isimlerini neye dayanarak sildi

Cnm doktor bana rahatlıkla parol icebilirsin demişti..
Hi evet canim cok zorda kalinca icerim sanirim..sukur iyim bugün:)

Canım n,ye istemiyoki sadece kan testi değilmi 2 li test kan testi sonucuyla ultrasonla değerlendiriyor diye biliyorum ben yanlış değilse niye istemiyo ki
Sadece tahmin den ibaretmiş eğer kötü sonuç çıkarsa hamilelik boyunca bize zehir olacakmış falan filan evet sadece kan alınıyor ense ölçülüyor sonucunda down sendromlu olup olmayacağı ile ilgili olasılık çıkıyor

Benimde hamilelikten sonra mercimek çorbasına böyle alerji gibi birşey oldu yiyince göğsümde kızarıklık oluyor ve kaşınma oluyor daha sonra geçiyor

Arkadaşlar eğer bebeğinizde Allah korusun dawn sendromu gibi bir hastalık olursa aldırmayı düşünmüyorsanız bence bu tarz testleri yapmayın çünkü hem doğruluğu %100değil hemde gebeliğinizi berbat geçiriyorsunuz Rabbim hepimize sağlıklı bebişler nasib etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…