2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Aa bende

10+4 aynen onceki haftalara nazaran azaldi ama yinede gunde 1 kez kusuyorum malesef yogurtlu yagziz yiyicekler ccok iyi geliyo birde meyve bende oyle yapacaktim da hem hataneyi gormus olurum dedim hemde 10gun icinde gidince muayneden dusmuyomus 10.gun giderim dedim para verdik degerlendirelim dimi sonuna kadar
ayy evet kullan tabi:)
ben sıkıntılı bir birimde çalışıyorum yoğun dıyeyım, izin zor.
gerçekten ıhtıyac olunca gidecem mecbur.
hatta hep ilk randevuyu alıyorum gec kalmayım dıye.
regl tarıhın 4 eylül o zaman:KK70: bende doğum tarihini bebişin 13 hazıran yaptım 13 hep ugur getirmiştir bize...çok ilginç ama:KK70:

bu arada bırcok meyveden de tıksındım muz kırmızı elma portakal mandalına vb.
sen çalışıyor musun?

slm anne adayları.. maşallah güzel yazışıyosunuz. ben çalıştığım için çok fırsat bulamıyorum.
Benimde gebeliğim riskli gebelik maalesef. Servikal yetmezlik var birde tansiyon çıktı hayırlısıyla bu günleri atlatırız inş.

Doktoruna rapor yazdirsana cnm. Bana kilo kaybı nedeniyle doktor on gün rapor yazacaktı da istemedim. iki gün yazdırdım. Sana istesen yazar doktor..

randevun nasıl geçti

Süper geçti. Bebis yine olması gerekenden büyük çıktı. Oysa 3 kilo verdim bulantidan. 2 gün rapor yazdı. bulantı için hap, bel ağrısı için krem ve magnezyum verdi. Bebisin kalp atislarini da net duyduk,140-150 arası:halay: kafaso bacaklari, kordonu hepsini gorduk. dogurana kadar saç boyatmak yasak :KK12: saç makarası falan bulmaya calisicam artık. 3 hafta sonra yani 13 haftalıkken ikili teste gideceğim. Su kandan yapılan testi sordum. 2 bin TL dedi ama gerek yok dedi. İkili testte aksi bu durum çıkarsa bakarız dedi. Bebisime alışmaya başladım galiba, ayy bicir bicir:p

Ayrıca bugün kontrole giden arkadaşlar iyi haberlerinizi bekliyoruz..

Benimki süper geçti. Kocaman olmuş kilo vermeme ragmen. Akşama fotosunu gostericem babaanneye:KK68: boyutu büyük gelmese ultrason kağıdını yükleyecektim. Ancak sistem kabul etmedi. .Herkesin bebisleri kocaman olsun. Gebislerimiz güzel haberlerle gelsinler inş. Öyle ihtiyacımız varmis ki bu haberlere..

Alla alla ben de geç döllenme erken döllenmeye göre değiştiğini biliyordum o çıkan haftanın. walla kafayı yiycez her Dr farklı konuşuyor yada bana öyle geliyor :eek:
Banada 2 gün önde dedi en başından beri hep 1 2 gün önde gidiyo ama 12.haftalardan sonra tam günü belli oluyormuş makinadam makinaya değişiyor galiba

ayy evet kullan tabi:)
ben sıkıntılı bir birimde çalışıyorum yoğun dıyeyım, izin zor.
gerçekten ıhtıyac olunca gidecem mecbur.
hatta hep ilk randevuyu alıyorum gec kalmayım dıye.
regl tarıhın 4 eylül o zaman:KK70: bende doğum tarihini bebişin 13 hazıran yaptım 13 hep ugur getirmiştir bize...çok ilginç ama:KK70:

bu arada bırcok meyveden de tıksındım muz kırmızı elma portakal mandalına vb.
sen çalışıyor musun?
Aynen canim 4 eylul ne guzel insallah hayrlisiyla kucagimiza aliriz evet calsiyorum bazen keske evde olsam diyorum bazende yok ya evde vakit gecmez diyorum oyle boyle gidicez gidebildigimz yere kadar bakalim bende encok portakal mantalina ve ayva yiyorum ve midem bulandiginda ne yediysem ondan tiksintim rn cok sevdigim salataliktan mesela gormek istemiyorum

Doktoruna rapor yazdirsana cnm. Bana kilo kaybı nedeniyle doktor on gün rapor yazacaktı da istemedim. iki gün yazdırdım. Sana istesen yazar doktor..

Süper geçti. Bebis yine olması gerekenden büyük çıktı. Oysa 3 kilo verdim bulantidan. 2 gün rapor yazdı. bulantı için hap, bel ağrısı için krem ve magnezyum verdi. Bebisin kalp atislarini da net duyduk,140-150 arası:halay: kafaso bacaklari, kordonu hepsini gorduk. dogurana kadar saç boyatmak yasak :KK12: saç makarası falan bulmaya calisicam artık. 3 hafta sonra yani 13 haftalıkken ikili teste gideceğim. Su kandan yapılan testi sordum. 2 bin TL dedi ama gerek yok dedi. İkili testte aksi bu durum çıkarsa bakarız dedi. Bebisime alışmaya başladım galiba, ayy bicir bicir:p

Benimki süper geçti. Kocaman olmuş kilo vermeme ragmen. Akşama fotosunu gostericem babaanneye:KK68: boyutu büyük gelmese ultrason kağıdını yükleyecektim. Ancak sistem kabul etmedi. .Herkesin bebisleri kocaman olsun. Gebislerimiz güzel haberlerle gelsinler inş. Öyle ihtiyacımız varmis ki bu haberlere..
Gözünüz aydın bide anne psikolojisi galiba banada 2 gün önde diyince sevindim :)

Benimde agzim pas tadiyo burnuma kotu kokular geliyo her kokudan nefret ediyorum.bazen kafayi yicek durumda oluyorm. :KK43:

Yanlız değilmişim burada ne güzel ya :) aslında ben de araştırıp Ferda hanıma alacaktım ilk gisbir e gittiğimde ama doluydu ve o yüzden burçak hanıma almıştım. memnun kalmayınca gitmedim bir daha. Ferda hanım a gidiyorsun diye sormak istedim : telini veriyor mu ve doğuma giriyor mu ? bilgin var mı ? 23 ünde devletteki Dr da randevum var 2 gün arayla ultrasyona girmeyim diyorum. devletteki Dr a testler için felan gidiyorum bu arada. nasipse 13 haziran doğum tarihi aynı hastanede aynı Dr da doğum yaparsak yan yana odalarda oluruz belki komşum
bende doğum tarihim 10 haziran :)))
sen bir denersin daha sonra.. evet tabi whatsappdan sürekli sorular soruyorum ve en küçük detaylar olunca bile çekinmeden soruyorum yeri geliyor arıyorum kesinlikle cevapsız bırakmıyor. Doğuma da giriyor tabi ki..

Allah o günleri nasip etsin ya düşününce tüylerim diken diken oldu. :KK36::KK36:
sezeryan mı düşünüyorsun? ben epidurelle normal doğum. Ama tabi doktor buna izin verirse. Yani müsaitsem tabi normal doğuma :)

Canim senle biz aynı gün oluyor bebiklerimiz ikili testi ne zaman yaptircaksn benim en gec 25 kasım dedi 24 de yaptrcm bide vitamin için 15 ci hafta vericem dedi neden anlamiyom

Benim randevum 28 kasımda. İkili testi yaptırmayacağız.
Beni de sağlık ocağındaki ebe çağırmıştı 12. Haftada demir ilacı başlanacak diye. Şimdi aklıma geldi :) ama önce bi doktora sorar öyle başlarım. Ne kullanılacaksa

Arkadaşlar biraz erken bi soru ama doğum sonrası devlet memurları ne kadar süre ücretsiz izin alabiliyordu sanki aramızda öğretmen arkadaşlar vardı onlar bilir.ilk bebegimde çalışmadigim icin sorun yoktu bunda bide bu stres var :KK43:

canım 32. haftada izne ayrılabiliyorsun ama çalışabilir raporu alırsan 5 hafta daha işe gidip kalan zamanı doğum sonrasına aktarabiliyorsun

bende doğum tarihim 10 haziran :)))
sen bir denersin daha sonra.. evet tabi whatsappdan sürekli sorular soruyorum ve en küçük detaylar olunca bile çekinmeden soruyorum yeri geliyor arıyorum kesinlikle cevapsız bırakmıyor. Doğuma da giriyor tabi ki..

Allah o günleri nasip etsin ya düşününce tüylerim diken diken oldu. :KK36::KK36:
sezeryan mı düşünüyorsun? ben epidurelle normal doğum. Ama tabi doktor buna izin verirse. Yani müsaitsem tabi normal doğuma :)
Seneye 35 yaşında olacağım ve Dr normal doğuma okey verirse inşallah normal istiyorum. epidural için nedense korkuyorum o belden girecek aparat beni tırstırdı

Peki ücretsiz izin ne kadar alabiliyoruz bazıları 1 yıl diyo cok az ama :KK43:
1) Aylıksız iznin süresi

a) Doğum yapan memur ile eşi doğum yapan memura istekleri üzerine yirmidört aya kadar aylıksız izin verilecektir.

2) Aylıksız iznin kullanımı

a) Doğum yapan memura verilecek aylıksız iznin başlangıç tarihi, doğum sonrası analık izni süresinin veya yararlanılması halinde 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesinin (F) fıkrası uyarınca verilen izin süresinin bitimi; eşi doğum yapan memura verilecek aylıksız iznin başlangıç tarihi ise doğum tarihidir.

b) Eşi doğum yapan memura, eşinin Devlet memuru olup olmadığına bakılmaksızın isteği halinde yirmidört aya kadar aylıksız izin verilecektir.

c) Eşlerin her ikisinin de memur olması halinde, doğum sebebiyle verilen aylıksız iznin, süreleri içerisinde her iki eşe aynı dönemde veya birbirini takip edecek şekilde kullandırılması mümkündür.

ç) Doğum sebebiyle verilen aylıksız iznin, yirmidört aylık sürenin aşılmaması kaydıyla, kısım kısım kullanılması mümkündür.

Hastane konusunda halen karar veremedim çünkü 2.5 ay oldu taşınalı hiç bilmediğim yerler. Özel Tuzla - gisbir ve Pendik şifa ya gittim. ama memnun kalmadım . Tuzla da merkez de ikamet ediyorum bu arada sen ?

Bende tuzlada oturuyorum aydıntepe olarak geçiyor yakınmışız kızlar :anneadayı::anneadayı: benim doktorum karşıda 16 yıldır tanıdığım biri o yüzden bu taraftan arayışa girmedim inşallah herşey güzel geçer. arkadaşım gisbir de dogum yapmıştı oda memnundu

Bende tuzlada oturuyorum aydıntepe olarak geçiyor yakınmışız kızlar :anneadayı::anneadayı: benim doktorum karşıda 16 yıldır tanıdığım biri o yüzden bu taraftan arayışa girmedim inşallah herşey güzel geçer. arkadaşım gisbir de dogum yapmıştı oda memnundu
Kim canım senin doktor bende avrupa yakasında doktor hastane arayış icindeyimde

Kızlar tamamen meraktan soruyorum. Daha önce doğum yapmadığım için biraz cahilim bu konularda. Şimdi Tuzla'da oturup avrupa yakasından hastane bakanlar var. Normal doğum yapılacaksa hastane o kadar uzak olabiliyor mu? İstanbul trafiğini düşünüyorum. Hastaneye varılması vs. 2 saati bulursa, sorun olmaz mı acaba? Yani cevaplarınıza göre ben de hastane seçimimi değiştirebilirim o kadar yol sorun olmuyorsa.:KK45:

X