2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gözünüz aydın bide anne psikolojisi galiba banada 2 gün önde diyince sevindim :)
Teşekkürler cnm :anneadayı:

1) Aylıksız iznin süresi

a) Doğum yapan memur ile eşi doğum yapan memura istekleri üzerine yirmidört aya kadar aylıksız izin verilecektir.

2) Aylıksız iznin kullanımı

a) Doğum yapan memura verilecek aylıksız iznin başlangıç tarihi, doğum sonrası analık izni süresinin veya yararlanılması halinde 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesinin (F) fıkrası uyarınca verilen izin süresinin bitimi; eşi doğum yapan memura verilecek aylıksız iznin başlangıç tarihi ise doğum tarihidir.

b) Eşi doğum yapan memura, eşinin Devlet memuru olup olmadığına bakılmaksızın isteği halinde yirmidört aya kadar aylıksız izin verilecektir.

c) Eşlerin her ikisinin de memur olması halinde, doğum sebebiyle verilen aylıksız iznin, süreleri içerisinde her iki eşe aynı dönemde veya birbirini takip edecek şekilde kullandırılması mümkündür.

ç) Doğum sebebiyle verilen aylıksız iznin, yirmidört aylık sürenin aşılmaması kaydıyla, kısım kısım kullanılması mümkündür.
.
Süper olmuş. . Yazı içinde f bendinden yararlanılması halinde diyor. Acaba o yari zamanlı calisip tam gün maaşı almakla ilgili yeni yasa mi? Sonrasında da yarım gün çalışıp yine yarım gün maaş alma hakkı doguyordu yanlis hatırlamıyorsam. Herhalde ondan bahsediyor..:KK64:

Hanimlar sizinde aksamlari karniniz tas gibi oluyor mu aksam sisiyor ama sabah dumduz
Yaa kesinlikle oyleyim bende. Akşam iki katına çıkıyor. Kv karnın çıkmış biraz diyince gaz o gaz diyorum. Zavallı bebecik :KK35:

evet bende nub ne demek merak ettim?
Nub ultrason görüntüsünde bebeğin organın görüntüsü dikse erkek paralelse kız oluyor mesela ben baktım benimki erkek

Eklentiler

• 20161116_233423.jpg
    20161116_233423.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 95
Kizlar ben.cok fazla korkulu rüya goruyorum neden.acaba ki.hamilelikde hormonlar degisiyo ondan olabilir mi bilemedim:110:
Canım birşey söyleyeceğim. Bilmiyorum nasıl karşılarsınız ama tecrübemle konuşacağım. Bazı geceler al basması, kabus gibi şeyler görür bazı kadınlar. Ve bu genelde hamileyken, lohusayken veya adetliyken oluyor.
Ama önlemenin bir yolu var. 1 uyumadan önce ayetel kürsi ve felak nas surelerini okuyoruz.
Sonra uyurken ya eşinizin tenine temas halinde olacaksınız.. Yada bir tişörtünü üzerinize alın. Kesinlikle olmuyor ozaman..

Belki tuhaf gelecek ve belki çoğunuzun başına hiç gelmedi. Banada lohusalığımın ilk 5 günü zülüm gibi geçti. Annemle uyuyorduk. Bebek için. Sonra eşimle uyuyunca görmedim bir daha..

İlerde olmasın inş. da olursa aklınızda bulunsun.

Kızlar kalp atımına duyan var mı?
Ben dün doktora gittim usgye göre 5-6 haftalık arası dedi kalp atışını ben de gördüm ama duyamazsın şimdi dedi. alttan usgyle duyarsın ama onu hastalarımız istemiyor dedi. herneyse kalp atımı şimdi yavaş dedi. inşallah hızlanır bir hafta sonra gidicem dua edin
Gördüysen duymuş say kendini cnm.Çünkü kalp atışını dinletmek çok zararlıymış çünkü bebege ısı veriyormuş o cihaz o sesi alabilmek için.Burda doktorlar önermiyo.

Merhaba arkadaslar benim de haziran olacak insallah dogumum suan 11 haftalik haftaya 2 li taramaya giricem . sanki viraz korkuyorum ama hayirlisi bakalim. ikili taramaya giten var mi

Merhaba arkadaslar benim de haziran olacak insallah dogumum suan 11 haftalik haftaya 2 li taramaya giricem . sanki viraz korkuyorum ama hayirlisi bakalim. ikili taramaya giten var mi
Bende öyle ya haftaya ikili testim var tamam çok güvenilir sonuç vermediğini de biliyorum ama genede kötü çıkacak diye ödüm kopuyor hayırlısı bakalım

Ooo cok pahali demişler sana cnm, benim 320euro 1000 tl ye geliyo... bende eşime dedim gerek yok her ne olursa olsun kabulumuzdur dedim ama cinsiyette cikiyo deyince meraklandik

Evet gerçekten çok pahalı geldi bana ama arada bu kadar fiyat farkı olması da çok ilginç aynı test sonuçta. Bugün ikili test yaptıricam risk durumuna göre o testi yaptırırım inşallah gerek kalmam ama risk çıkarsa da senden numarasını alırım canım yaptıracağın yerin olur mu

aranızda sacı dokulen var mı, benım bu ara saclarım acayıp dokulmeye basladı sızce ne yapğabılırkm:110:

Kızlar yüzüm göz lenarlarım acayip kurudu benim...şimdi her kremide kullanamıyorum...sizler hangi ürünleri kullanmaya başladınız bakalım

Ben beş senelik evliyim.ilk üç sene düşünmedik çocuk, Ama iki sene bekledik çocuk sahibi olmak için. E tabi milletin halini tahmin edersin. Artık öğrensinler de bütün evren rahatlar diye düşüniyorum :KK70: benim derdim milleti çok gerdi şu beş senede :)
Dua edenler mi dersin, tavsiye verenler mi dersin.herkes herşeyi çok biliyo malesef..

ben evliliğimin 6.senesinde ilk cocuğu doğurdum düşünün artık milletin soylediğini. özellikle kv cocouk diye cıldırıyordu. allaha sukur allah cok aratmadı niyetine girdikten 5 ay sonra hamile kalabilmiştim.

İstanbul'da olan arkadaşlar siz nerede doğum yapmayı düşünüyorsunuz?

ben beylikdüzünde oturuyorum ilk doğumu avcılar hospital nil bilgen de yaptım. şimdide aynı yere gidiyorum. çünkü ilk doğumda cok memnun kaldım. inşallah şimdide öyle olur.

bizim tek sorunumuz nil hanımın çok yoğun olması randevulu gittiğimiz halde acil müdahaleler doğumlar sebebiyle 4 saat beklediğimiz bile oldu. bide birsey sormak için ulaşmak çok zor oluyor. boyle durumlar için alternetif bi doktor araştırmayı düşünmuyor değilim.

doğum ücreti normalde 1250 ye cıkıyor sezeryanda da 2000 civarı diye tahmin ediyorum .ama net fiyatları sorunca öğrenicez artık

Beslenemediğin için mi 1 hafta geriden geliyormuş bebek ? ( doktora göre )

bebeğin geriden gelmesi benim bildiğim kadarıyla ilk aylarda senin beslenmenle alakalı birsey değil. cünkü o zamten senin depolarından yiyor. senin yediğin sadece depolarını doldurmak.ultrason aleti döllenme zamanı bunlar daha etkili. birde bi tolerans aralığı var sonucta. geçen ben doktora gittim 5 gün geride görünüyordu doktor sata göre doğru dedi. geriden gelme son aylarda öenmli oluyor bildiğim kadarıyla

Arkadaşlar biraz erken bi soru ama doğum sonrası devlet memurları ne kadar süre ücretsiz izin alabiliyordu sanki aramızda öğretmen arkadaşlar vardı onlar bilir.ilk bebegimde çalışmadigim icin sorun yoktu bunda bide bu stres var :KK43:

bende devletmemuruyum. yasal izinlerin bittikten sonra 2 yıl ucretsiz izne çıkabiliyorsun. daha kısa da izne çıkabilirsin. hangi kurumda çalışıyorsun bilmiyorum ama kurum ücretsiz için cok sorun çıkarmıyor normalde

Kızlar tamamen meraktan soruyorum. Daha önce doğum yapmadığım için biraz cahilim bu konularda. Şimdi Tuzla'da oturup avrupa yakasından hastane bakanlar var. Normal doğum yapılacaksa hastane o kadar uzak olabiliyor mu? İstanbul trafiğini düşünüyorum. Hastaneye varılması vs. 2 saati bulursa, sorun olmaz mı acaba? Yani cevaplarınıza göre ben de hastane seçimimi değiştirebilirim o kadar yol sorun olmuyorsa.:KK45:

yol sadece doğum için değil muayeneler için bile çok öenmli.son aylarda 2-3 günde bir gidiliyor. birde doğum sonrası gelen giden falan yakınlık önemli. benim kız avcılar beylikdüzü arası ile yolda çok ağlamıstı hastane çıkısında.

Teşekkürler cnm :anneadayı:

.
Süper olmuş. . Yazı içinde f bendinden yararlanılması halinde diyor. Acaba o yari zamanlı calisip tam gün maaşı almakla ilgili yeni yasa mi? Sonrasında da yarım gün çalışıp yine yarım gün maaş alma hakkı doguyordu yanlis hatırlamıyorsam. Herhalde ondan bahsediyor..:KK64:

yarım gün çalışma yasası çıktı ama devlet personel dairesinin bi yönetmelik çıkarması bekleniyor devlet memurları için. yasal izinlerin bittikten sonta işe dönersen yarım gün çalışıp tam maaş alma durumu var. ama süreler hakkında tam bilgim yok. birde çocuk 6 yasına gelene kadar yarım gün çalışıp yarım maaş alma hakkı olacak.

Yaa kesinlikle oyleyim bende. Akşam iki katına çıkıyor. Kv karnın çıkmış biraz diyince gaz o gaz diyorum. Zavallı bebecik :KK35:

Canım birşey söyleyeceğim. Bilmiyorum nasıl karşılarsınız ama tecrübemle konuşacağım. Bazı geceler al basması, kabus gibi şeyler görür bazı kadınlar. Ve bu genelde hamileyken, lohusayken veya adetliyken oluyor.
Ama önlemenin bir yolu var. 1 uyumadan önce ayetel kürsi ve felak nas surelerini okuyoruz.
Sonra uyurken ya eşinizin tenine temas halinde olacaksınız.. Yada bir tişörtünü üzerinize alın. Kesinlikle olmuyor ozaman..

Belki tuhaf gelecek ve belki çoğunuzun başına hiç gelmedi. Banada lohusalığımın ilk 5 günü zülüm gibi geçti. Annemle uyuyorduk. Bebek için. Sonra eşimle uyuyunca görmedim bir daha..

İlerde olmasın inş. da olursa aklınızda bulunsun.

ay sorma o basma olayını ben lohusalığımda o kadar çok yasadım ki resmen ilk günlerim benimde saçma sapan geçti. bi de senin bu halini anlayamayan anlayışsız bi kv ile ona uyan bi eş varsa yanında bu durum iyice içinden çıkılmaz oluyor.

Ya bana doktorum vitamin falan vermedi sadece folik asit verdi. İşte yemem gerekenleri söyledi o kadar siz vitamin alıyor musunuz? Bu iki haftadır başımı kaldıramıyorum ya acaba vitaminsiz mi kaldım :110:

Slm hangi vitaminleri alıyorsunuz bana Dr. Sadece folic asit ve coraspin verdi başka vitamin vermedi acaba başka dr a da mı gitsem ???
Coraspin kan sulandırıcı değilmi?onu nneden verdiki...ben decavit kullanıyorum.vitamin demir falan eksilirse saçta ciltte tırnakta kemiklerde problem oluyor diye biliyorum...

X