2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Selam ... benim ilk hamileliğin düşük ile sonuçlandı çok üzülmüştüm ama şimdi yine hamileyim kafam rahat eğer düşük yaparsanız kesinlikle üzülmeyin allah ömür verirse kalacak yoksa ne yaparsanız yapın gidecek .... şuan diyorum ki kendimi boşuna üzmüş yıpratmışim hiç gerek yokmus
Slm canım hayırlı olsun benimde ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı çok üzülmüştüm çok heveslendiğim için çok hayal kurmuştum onunla yarım kaldı diye ama şimdi yine hamileyim bu sefer daha temkinli ilerliyorum ☺️

daha şimdiden çok erken değil mi?
hareketleri hissetmek için belki 16. hafta
Canım daha önce gebelik yaşayanlar ilk gebelere göre daha erken farkediyor. Nette okumuştum. Çok bariz seyirme farketmesem burayada yazmam. Yanlış bilgi vermek istemem canım.
Zaten nette bebeğin ilk ne zaman hareket ettiğine bir bak yazıyor canım

merhaba kızlar yaklaşık 10 gün sonra doktora gideceğim çok heyecanlıyım bende :)

bu arada iştahım çok arttı.göbeğim belirginleşti.sanırım şımarıklık yapıp canım ne istiyorsa yiyorum :KK70:

Evet soğuk meyveli süt iyi gelebilir.
Ya bendeki bir türlü geçmeyen tuhaflık, ağzıma 1 yudum, 1 lokma birşeyde girse yuttuğum andan itibaren sanki ağzımda kokuşuyormuş gibi bir iğrenç lik bırakıyor.
Ağzıma aldığıma bin pişman oluyorum. helede çikolata yersem aman Allah

Ya öylemi diğer ikisi kimdi peki düzgün beyi ben bikere gördüm çok yoğun kendisi bilgili ama beni başka doktor birsey sormak için göndermişti çok ilgilenmedi soğuk gelmişti onu o yüzden nedense düşünmedim çok sevindim senin adına maşallah inşallah sağsalim alırsın kucagina düzgün beye gidince fiyat bilgilerini bana soylermisin aklımda bulunsun ayrıca tesekkur ederim cevabın için
Ne demek rica ederim çok sağol. Muayenesi 170 liraymış. Yeşilköy acıbademde bir dr önerdi ama muayene 350 doğum 12 bin dediler eledim o nedenle. Diğeri de uzak bi yerdeydi. Sana da uygun olmaz. Yoğun bir dr, doğru ama seçeneklerin azdı. Hizmet hastanesini de düşünebilirsin.

Merhaba tatLı hamişler
Hepinize saglıklı güzel bir hamilelik diliyorum
Bebeklerinizi sağlıcakla kucagınıza alın inşallah Bende 2016 haziran annesiydim
Bir bakayım dedim napıyorsunuz diye
Oğlum Demir 5 aylık oldu bile
Bebişlerinize bol enerji gönderiyoruz
Kendinize iyi bakın

Eklentiler

• IMG_3196.JPG
    IMG_3196.JPG
    56,9 KB · Görüntüleme: 63
Bir de nefes darlığı çeken var mı aranızda?? Ben bazen çok hızlı yürümüş ya da merdiven çıkmış gibi nefes nefese kalıyorum. Dün alışveriş yaparken tanıdığım bi esnafa uğradım. Adam dükkana girer girmez hayırdır abla koşarak mı geldin nefes nefesesin dedi
O bendede var sanırım normal bebeğin de kalbi atıyor çünkü 1 vücutta 2 kalp ilk aylarda oluyor korkma

Canım daha önce gebelik yaşayanlar ilk gebelere göre daha erken farkediyor. Nette okumuştum. Çok bariz seyirme farketmesem burayada yazmam. Yanlış bilgi vermek istemem canım.
Zaten nette bebeğin ilk ne zaman hareket ettiğine bir bak yazıyor canım
Bunda zayıflık çok önemli birde tecrübe benim 3. Bebeğim Allah izin verirse 11 haftam bitti kelebek kanadı gibi hissediyorum hele ilişkiye girdikten sonra sırt üstü yattığımda baya büyümüş portakaldan büyük kuzucugum elliyorum avuçlarıma geliyor çok hoş bir duygu

Mrb canım okuduğun duaları paylaşabilirmisin
hergun Yusuf süresini dinliyorum(çalıştığım için okumaya çok fırsatım olmuyor)hatim başlamıştım min 2 sf ondan okuyorum,bol bol salavat getiriyorum,namazlarımın peşine dua ediyorum (once den namazim biter bitmez kalkardim) Yasin okumaya calisiyorum,bir de Insirah suresi beni cook rahatlattigi icin onu okuyorum..
Aslinda yapilacak,dikkat edilecek cok sey var Ama Benim yapabildiklerim bunlar..

Herkes her zaman giremiyor sanırım. Biraz kendimden bahsedeyim sürekli gebelik muhabbetiyle arkadaşlarımı baymak istemediğimden içimde ki heyecanı burda paylaşabileceğimi düşünerek üye oldum :anneadayı: diğer anne gruplarının yazılarına baktım içimden geldi üye oldum. Burda herkes benimle aynı süreçleri yaşıyo. Bebeğimle ilgili milyon tane hayalim var gerçekleştirmek istediğim bebek arabasından, beşiğe zıbına doğum konseptlerine her bir şeyi araştırıp fikir sahibi olmaya çalışıyorum ilk başta düşük tehlikem vardı geçti çok şükür sıkıntısız keyifli bi gebelik geçiriyorum
Hayirli olsun canim

Kızlar günaydın benim göbeğim çıktı bariz, dün bir arkadaşım hamilesin herhalde tebrik ederim dedi ben şok. Artık saklayamayacağım herhalde. kese büyük ondandır herhalde. iki bebişle olunca maşallah :)

X