2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bir an önce şu bulantılarımız düzelsin inşallah kızlar:dua:çok zor ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne yemek yapabiliyorum o kadar tuhaf bir dönem ki.Rabbime çok şükür bir evlat nasip etti ama şu bulantılar geçse bir an önce:KK200:

dur bakalım 8. hafta da duyanlar da oluyor mesela ablam
yumurtlama gününü biliyor musun belki geç döllenmedir..
doktorun ne dedi? alttan mı muayene etti
Keske oyle olsa canim ama tup bebekti zaten transfer tarihi gunu fln kesin yani :KK43: ama yine de bi sure beklenicek tabiki.. alttan bakildi cok hafif bi kipirti gorur gibiyim ama fazla umutlanma dedi.. cok noktadan ses aldi hic bisey duyulmadi.. her ihtimale karsin cuma gunu bi tekrar bakilicak.. gecen gebeligim de ayni sekilde bitmisti.. o yuzden cok fazla umutlanmak istemiyorm.. hakkimizda hayirlisi..

Keske oyle olsa canim ama tup bebekti zaten transfer tarihi gunu fln kesin yani :KK43: ama yine de bi sure beklenicek tabiki.. alttan bakildi cok hafif bi kipirti gorur gibiyim ama fazla umutlanma dedi.. cok noktadan ses aldi hic bisey duyulmadi.. her ihtimale karsin cuma gunu bi tekrar bakilicak.. gecen gebeligim de ayni sekilde bitmisti.. o yuzden cok fazla umutlanmak istemiyorm.. hakkimizda hayirlisi..

inşallah olumsuz sonuçlanmaz canım....sonuçta tüp bebekse seçilmiş yumurta ve kaliteli sperm tutunma olasılığı daha yüksek olması gerekiyor...Cuma ya inşallah duyulur...:dua:

@statistician canım bende günde 99 tane ya mübdi celle celalühü esmasını cekiyorum.her namazdan sonra yedi ayetel kürsi yedi felak yedi nas okuyorum.gün içinde elimde sürekli zikirmatik:).bi düşük yasadıgım için cok korkuyorum ve sürekli rabbime dua ediyorum.99 la ilahe illallah ,salawat,estagfurullah el azim ve etubu ileyh,daha cok da şimdi burda hepsini söylemiyim:KK66:

Kardeşim bana doppler almış. Bu akşam elime geçicek. Ay çok merak ediyorum daha çok erken duyamıcam bişey ama olsun .:)

Aa bende de var o aletten. unutmuşum varlığını bile. Bende bir bakıyım belki duyarım

Ne yazikki kalp atisi yok kizlar bugun 7+3 :KK43: :KK43:
İnanılmaz üzüldüm umarım hafta sonuna kadar iyi sonuçlanır herşey

Bir an önce şu bulantılarımız düzelsin inşallah kızlar:dua:çok zor ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne yemek yapabiliyorum o kadar tuhaf bir dönem ki.Rabbime çok şükür bir evlat nasip etti ama şu bulantılar geçse bir an önce:KK200:

Ay umarım biran önce geçer gerçekten bulantılar. Tam bitti bak olmuyor diyorum yeniden oluyor yemek yedikten sonra

Tiroid ilacı kullananların bulantısı daha fazla anladığım kadarıyla.. maalesef bende kullanıyorum :KK43: ilaç yüzünden mi, ekstra hormon takviyesi yüzünden mi bilmiyorum ama çok sinir bozucu. Dün kızım da hastaydı kusuyordu. İlk defa çocuğumun kusmasından tiksindim :KK43:
Birde en büyük sıkıntım tuvalete çıkamamak. Ne yapsam olmuyor. Kuru incir, kuru kayısı, kiraz sapı çayı.. hiç biri kar etmiyor. 4 gün oldu tık yok. Şiştim iyice.
Kızıma hamileyken ne kolaydı herşey ya. Bu çok zorladı sağolsun

Isten cikarken bir tane mandalina yemistim.bir mandalina nasil bir saat kusturur anlamiyorum...dun portakal yemistim ondada artmisti kusmam.artik kendimi tanimaya basladim sanirim.
Soda midede ne var ne yok cikariyor bir daha tovbe.

Tiroid ilacı kullananların bulantısı daha fazla anladığım kadarıyla.. maalesef bende kullanıyorum :KK43: ilaç yüzünden mi, ekstra hormon takviyesi yüzünden mi bilmiyorum ama çok sinir bozucu. Dün kızım da hastaydı kusuyordu. İlk defa çocuğumun kusmasından tiksindim :KK43:
Birde en büyük sıkıntım tuvalete çıkamamak. Ne yapsam olmuyor. Kuru incir, kuru kayısı, kiraz sapı çayı.. hiç biri kar etmiyor. 4 gün oldu tık yok. Şiştim iyice.
Kızıma hamileyken ne kolaydı herşey ya. Bu çok zorladı sağolsun
Kuru erik cikariyor tuvalete.

Benimde iki güne kadar aşırı vardı iki gündür azaldı burda sanki böyle olan arkadaşlr vardı ondan sordum endişelendim
Ya bende öyleyim 2 gündür yiyorum ve çıkarmıyorum bende tedirgin oldum ama bence geçiyor yavaş yavaş mutlu olalım

Teşekkür ederim canım.. Allah sağlıkla devam ettirsin inşallah hamileliğini.. :KK33::KK33: Ben de geçen sefer böyle bişey yaşayınca biraz fazla endişeliyim sanırım o yüzden :KK22: İnşallah hayırlısıyla bugün ben de görebilirim kalp atımını :KK33:
Ben 8 bitiminde duydum tatlım rahat ol Allah'a emanet

Evet veriliyor bana vermişti doktorum ilk gebeliğimde ama ben kullnamadım. bu seferde iyice şiddetli bir kusma olmadğı sürece idare edeceksin dedi. katı beslenmemi istedi. ama şiddedi çok artar ve artık yaşamımızı engellerse o zaman ilaç veririm dedi. "m"ile başlayan bi ilaçtı ama unuttum adını
Metpamit hap bulantı için gaviskon yanma için veriyorlar

Kızlar cinsel yaşamınız ne durumda cesaret edebilen var mı ...doktor olumlu veya olumsuz bişi demedi yalnız biz henüz cesaret edemedim...2 buçuk yılda zar zor Bi çocuk yapınca insan endişe ediyor
Çok sık olmamak ve yormamak kaydıyla bende 2 Aydan sonra başladım kanama olduğu için

Kızlar faydası olurmu bilmem ama bende biraz oldu geçen gün burda bi arkadaş bende habire yiyorum doymuyorum sofradan kalkıp bidaha yiyorum deli gibi açım diye yazmıştı eee bende açım deli gibi ama yiyemiyordum karar verdim açım çok açım diyorum sürekli bişeyler istiyorum yesem de yemesem de eşimde alıp getiriyor onu kırmamak için yiyorum en azından az da olsa aç kalmıyorum 3 kilo verdim ölecektim artık bana bu düşünce iyi geldi birde gece çiş molası malum kalkınca süt içip yatın ağlıyordum ben ya kafayı yiyordum iyi geldi deneyin (açız çok açız . . . Hep açız . . . Çok )

Isten cikarken bir tane mandalina yemistim.bir mandalina nasil bir saat kusturur anlamiyorum...dun portakal yemistim ondada artmisti kusmam.artik kendimi tanimaya basladim sanirim.
Soda midede ne var ne yok cikariyor bir daha tovbe.
Portakal mandalinanin yanına bile yaklaşmiyorum bende. En sevdiğin meyvelerken şimdi en nefret ettiklerim oldular şimdi

kuzlar gunaydin.bende dun itibariyle cok sevdigim icmeden duramadigim caydan tiksindim:KK12: sirada ne var bakalim:hamarat:

Bugün ki hamilelik takviminde yazilanlar :)

Bebeğinizin cildi artık daha kalın ve daha az şeffaf duruma geldi. Kız bebeklerde vajina gelişmeye başladı. Erkek bebeklerin penisi artık ayırt edilebiliyor. 1 hafta gibi kısa bir sürede bebeğinizin ağırlığı iki katına çıktı. Bebeğiniz yaklaşık 7,6 gr. ağırlığında. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar, bundan dolayı hamilelik boyunca nefes darlığı hissedebilirsiniz.

Ve artık yavrumun cinsiyeti belli olmaya başlamış :)

bir de benim sormak istediğim bir şey var. manevi olarak neler yapıyorsunuz ?benim yaptıklarım ; daha anlamayacağını biliyorum ama bol bol elimi karnıma koyup konuşuyorum. başladığım bir hatimim vardı,her gün az da olsa okumaya çalışıyorum,Yusuf suresini dinliyorum. şimdilik bunlar.varsa sizlerin yaptığı şeyler,öğrenmek isterim
Benmde başladığım hatim var ama hemen hemen 1 aydır hiç okuyamıyorum. O da manevi olarak çok üzüyor beni okuyamamak. inşallah şu 2 haftayı daha geçirirsem. Hem hayırlı haberler alırım hemde bulantılar, sersemlik hafiflerse inşallah okuyacağım.
Vakit namazlarınız nasıl kızlar? Ben düzeni tutturamadım. Ayakta kılsam kasığım ağrıyor. oturuyorum bazen. bazende maalesef geçiyor. çok üzgünüm. Inşallah herşey yoluna girecek.

X