2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar selam
Oto koltuğu konuşmuşsunuz. Ben de epeyce inceledim malum iki bebiş olunca masraf bir hayli artıyor :) britax römer istedim ama çok pahalı şimdilik kalsın dedim Almanyaya taşınırsak alacağız inşallah. Nuna rebl aldım evde zaten nuna leaf kullanıyorduk nunadan çok memnunum. Testlerden geçmiş, estetik rahat hem önden hem arkadan isofixli. 360 derece dönebiliyor. Fiyatı da uyguna geldi indirimdeydi. Tavsiye ederim yani

Merhaba, nasılsınız?
Biz de Almanya'ya taşınmak için planlar yapıyoruz. İş yerlerimizle görüştük, başvurularımızı yaptık. Almanya'da ehliyet sorun olduğundan araba almamayı planlıyoruz biz:)
Sizin gidişiniz kesin mi?

Tesekkur ederim.daha sakinim simdi.ilk duyunca ki soku atlattim.demin,kahvaltisini yaptiktan sonra oynadikkonustuk kizimla. Sonra ben saydim.22 ye kadar sayabildim.saniye ritmiyle.demekki bu konuya agirlik verirsek yakinda oturacakir.
Simdi uyudu tabi.uyaninca artik.

Bizim dogum kilomuz fazla diye heralde. Cunku 4-5.aylarda dogum kilosunu ikiye katlamaliymis.biz 8. Ayda daha o civarlardayiz.boyda sorun yok.bir yaş civari dedi.

Bizim dogum kilomuz fazla diye heralde. Cunku 4-5.aylarda dogum kilosunu ikiye katlamaliymis.biz 8. Ayda daha o civarlardayiz.boyda sorun yok.bir yaş civari dedi.
Canm boyu normalse kafana takma. Çünkü benim oğlan geçen ay 3 cm birden uzadı. Kiloyuda çok az kaldı. Doktor enerjisini boya harcamış bu yüzden kilo almasını beklemeyiz dedi. Benimkide aman aman kilolu değil. Biraz genetik bu işler. Eşimde minyonmuş çocukken ergenlikte bianda uzamış. Bu ayda mesela boyu 1 cm uzamış ama 800 gram almş. Doktorunda dediği doğruymş demekki. Başka çocuklarla kıyaslama sakın. Sağlık problemi yoksa bu zamanlarn keyfini çıkar.

Sukur saglik sorunu yasamiyoruz,tabi bence.yani simdiye kadar bir 4.ay asisinda ateslendik.gecen aydi sanirim haa yok ocak in ikisinde de iki uc gunluk hafif sekilde grip atlattik.hatta ucuncu gunu bronşlarina inmesinden korktugum icin acil e gittik.dr. apartopar eve gonderdi.cocugu gercekten hasta edeceksin,gotur burdan dedi,espiri yapti.acil yalniz ben o tabloyu gordum yaa.her yastan cocuk.0-17 arasi.Allah her hastaya sifa versin.salgin donemiydi heralde.
Tecrube vefikirlerini Paylastigin icin tesekkur ederim tesekkur ederim

Kiloyu ikiye 4-5 ayda katlamadıysa, müdahale etmedi mi o zaman doktorunuz? Bu önemli bir kriter.
Doktorunuz Denver ve kan testi incelemesinde haklı bence.
Belki zayıf bir çocuktur ama takip etmesi güzel birşey.

E bebek şubat indirimleri belli oldu mu ki kızlar ya oto koltuğu için denk getiririz belki indirim diye onu bekliyorum da:) bulamadım nette.

Kiloyu ikiye katlama olayı 6ay içinde olması gerekmiyor mu ben oyle biliyorum

Kiloyu ikiye 4-5 ayda katlamadıysa, müdahale etmedi mi o zaman doktorunuz? Bu önemli bir kriter.
Doktorunuz Denver ve kan testi incelemesinde haklı bence.
Belki zayıf bir çocuktur ama takip etmesi güzel birşey.
Hayir onemsemedi.
Evt takip edilmesi iyi.ben sonucu anormal yazinca beklemedigim bir durum diye sok oldum.ama si.di daha iyiyim.bu konuda bilgim yok.bilgini paylasabilirmisin.ilk kizimda evt zayifti ama bu kadar degildi

Hayir onemsemedi.
Evt takip edilmesi iyi.ben sonucu anormal yazinca beklemedigim bir durum diye sok oldum.ama si.di daha iyiyim.bu konuda bilgim yok.bilgini paylasabilirmisin.ilk kizimda evt zayifti ama bu kadar degildi
Bebeklerin gelişiminde persentil ve kilo katlama takibi yapılır. Her ay Türkiye şartlarında bir kız ya da oğlan çocuğunun olması gereken boy ve kiloya göre hangi yüzde içerisinde olduğu hesaplanır. Persentil'in bıy, kilo ve kafa büyüklüğünde benzer değerlerde olmasına ve benzer şekilde artış göstermesine dikkat edilir.
Persentil hesabının yanı sıra, bebeğin doğum kilosu ölçü alınarak 6.aydan önce doğum kilosunu ikiye katlaması beklenir. Eğer kilo katlanmıyorsa, kan değerleri ve gelişim takip edilir.
Sizin doktorunuz persentil bildirdi mi?

6. Ayinda ozel e goturduk.dosyasinida tabi. Bakti incelefi.persentil de normal de buldu.
Ben zayif dedim.dr.hayir siz kilolusunuz bebek normal dedi.kan degerleri de bir onceki ay normaldi.bu aya kadar hep normaldi zaten.6. Ayinda kilosu 6850gr.boyu71 cm idi. Normal bulmustu.
Ek gidaya basla dedi dr..lar hep.ben zayif diye 6 yi bitirmrsini bekledim.
Ne bileyim,hicbir dr. Sorun bulmadi,gormedi.hatta asm dr.u bile.
Son iki ayda toplam 1000gr almis.2 cm uzamis.
3,5 ile5. ay araliginda bir gerileme oldu.kusuyordu.ondada sorun bulmadilar.reflu dendi.simdi yok kusmasi.

Bugun oturdu ve kitap icelefik.5 dk.oturdu.cok yorulup bikmasin diye ben yatirdim.agladi yine oturmak istedi.biraz sonra kendi yatti uzandi.
Sanirim bunu asacagiz ins.

Fotolar eksik atmışım az önce:)

Eklentiler

• 73CF1A6D-B78D-4C58-920E-5ACB140F296D.png
    258,7 KB · Görüntüleme: 75
  • B640B388-A983-46A3-B621-7FB1A4CF2AC6.png
    243,7 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba hangi mağazadan ne kadara aldınız bende arastiriyorum

E bebek indirimleri belli olmus alacagımız seyleri takip edelim oto koltugu denk getiririm inşallah:)

aynen bende tam haber vericektim sen erken davranmissin,hem de otiokoltugu takip edelim diyecektim:)
karar verebilen oldu mu son donemde kizlar,oto koltugunda?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…