2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bugün oldu sağlık ocağında canım biraz huysuz inş ateş olmaz. Sen nasıl karışık yapacaksın
Geçmiş olsun canım
Püre ve Buharda sade olarak veriyorum dün mesela patates verdim yumuşatıp yedi biraz çoğunluk oynadı tabi :)

Ca
Selam kızlar inşallah herkes iyidir. Bir haftadır annemdeyim o sebeple pek giremiyorum buralara.biz ek gıda tadimlarina devam ediyoruz
Kahvaltıda yumurta sarısı peynir ve pekmez tattirmaya devam.3 gündur bal kabağı başlayıp verdim çok şükür onuda sevdi.meyvr olarak nar suyu ve ayva suyunuda sevdi.yarin öğlende erişte yapıp birkaç parçaya ayırıp ağzına vericem.
nım senin kuzu corba içiyomı.benimki pek sewmiyo napıcagımı bilmiyorum.hep eliyle yada benim elimle yicek seyler sewiyo.mesela kabagı haslayıp küçük parcalarla weriyorum yiyı.patateside aynı sekilde.fakat corba olunca içmiyo
Bu bir sorunmudur acaba hiç bilmiyorum

Arkadaşlar bebeğinizin göz kontrolü yapıldımı. Biz bugün götürdük 5 aylık kontrolümüzdü. Biri 3 diğeri 3 buçuk hipermetrop çıktı. Düzelebilirmiş. 1 yaşında tekrar muayneye çağırdı. Sizlerde durum ne aynı durumu yaşayanlar varmı acaba.

Arkadaşlar bebeğinizin göz kontrolü yapıldımı. Biz bugün götürdük 5 aylık kontrolümüzdü. Biri 3 diğeri 3 buçuk hipermetrop çıktı. Düzelebilirmiş. 1 yaşında tekrar muayneye çağırdı. Sizlerde durum ne aynı durumu yaşayanlar varmı acaba.

Kısa zamanda geçer inşallah.Allah şifalar versin canım.

kızlar kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.12-13 lökosit vardı.zimaks Antibiyotik kullandık.2-3 olmuş ama geçmemişti.Bi daha kullandık doktoru aradım geçmemiş dedi.Sonucu göremedim ben daha.Tekrar vericez idrar.

İdrar yolu enfeksiyonu başına gelen oldu mu ne yaptınız

kızlar kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.12-13 lökosit vardı.zimaks Antibiyotik kullandık.2-3 olmuş ama geçmemişti.Bi daha kullandık doktoru aradım geçmemiş dedi.Sonucu göremedim ben daha.Tekrar vericez idrar.

Görücemin kızında yazın cıktı hala sıfırlanmadı o yüzden antibiyotik tedavisi tekrar verdi görümcem cok üzülüyo gecmedi diye bizde oyle onunda haftaya tahlili var işallah gecicek sen antibiyotiği ihmal etme geçsin o bir ara vermedi cocuk mafoldu antibiyotik ten diye ana yüreği ama yine mecbur kaldı

Geçmiş olsun cnm.
Dr idrar tahlilini neden istemişti ?
Şikayetiniz neydi ?
Cuma gideceğiz 6.ay kontrolüne.
Ben de mi istesem ki diye soruyorum.

Meraba arkadaşlar bende bezler ile ilgili fikirlerinizi almak istiyorum ben ilk 2 ay prima sonra 2 ay canbebe ve suan sleepy kullanıyorum ama kokularindan rahatsizim kim kullandığı bezlerinden memnun yada hiç sevmediginiz marka varmı denemeyin diyeceginiz

Afiyet olsun kuzuya Canım listeye baktım da nar 11. Ay diyor yinede sen bilirsin tabi bi kontrol et istersen s3nde

Gecen hafta doktora sordum o bir iki çay kaşığı ver dedi.hatta ben ayvayi sormuştum o nar ve uzum suyuda verebilirsin dedi
Aslında listeye bakmadım biraz doktor önerisiyle gidiyorum bu siralar.

Biz 1 aylıkken olduk hem antibiyotik hem iğne kullandık.

Ca

nım senin kuzu corba içiyomı.benimki pek sewmiyo napıcagımı bilmiyorum.hep eliyle yada benim elimle yicek seyler sewiyo.mesela kabagı haslayıp küçük parcalarla weriyorum yiyı.patateside aynı sekilde.fakat corba olunca içmiyo
Bu bir sorunmudur acaba hiç bilmiyorum

Bazen yiyor ama cogu zaman sevmiyor.ozellikle içinde zeytinyağı varsa yemek istemiyor

Geçmiş olsun canım
Püre ve Buharda sade olarak veriyorum dün mesela patates verdim yumuşatıp yedi biraz çoğunluk oynadı tabi :)
Teşekkür ederim biraz atesi var 37.5 civarında. Püreyi çatallamı yoksa blenderlamı yapıyosun kendi eline alıp yemeyince ben az az elimle ezip veriyorum kaşık kullanmadan

Geçmiş olsun cnm.
Dr idrar tahlilini neden istemişti ?
Şikayetiniz neydi ?
Cuma gideceğiz 6.ay kontrolüne.
Ben de mi istesem ki diye soruyorum.

Sağ ol canım ilk olduğunda aşırı huysuzdu diş sandım.ağlıyordu durup dururken çığlık atıyordu.Ben durup dururken sanmışım idrarını yaparken ağlıyormuş .Gittik tahlil istedi.Antiyotik kullandık.Şikayetler geçti

Sonra aşırı kusma başladı.Sulu ama.Kızımda reflü olduğu için pek anlamadım.Sonra kusma sayısı normali geçti.Kızımn neşesi kaçtı .Gene gittik azalmış ama var .

İnşallah sizde yoktur

Görücemin kızında yazın cıktı hala sıfırlanmadı o yüzden antibiyotik tedavisi tekrar verdi görümcem cok üzülüyo gecmedi diye bizde oyle onunda haftaya tahlili var işallah gecicek sen antibiyotiği ihmal etme geçsin o bir ara vermedi cocuk mafoldu antibiyotik ten diye ana yüreği ama yine mecbur kaldı
Hiç teklemedim veriyorum canm antibiyotiği.Ama bizim de sıfırlanmadı insan üzülüyor,dikkat de ediyorum ama :KK43: Gene verdik bakıp ona göre ilaç değiştircez dedi bakalm

Gecen hafta doktora sordum o bir iki çay kaşığı ver dedi.hatta ben ayvayi sormuştum o nar ve uzum suyuda verebilirsin dedi
Aslında listeye bakmadım biraz doktor önerisiyle gidiyorum bu siralar.

Biz 1 aylıkken olduk hem antibiyotik hem iğne kullandık.

Çok da küçükmüş.çok geçmiş olsun canm.İnşallah bizimki de geçer

Ben hala blw yapmayı dusunuyirum

Ben iki haftadır çok ağırlık vermeden yürütüyor um. Bayılıyor beceriyor da
Ben de BLW yapacağım.cuma günü 6 aylık oluyor.Bişeyleri tutuyor ama ağzına götürmüyor diye bugün havuç verdim.önce gözüne sonra ağzına götürüyor robot gibi :KK70:

Okuduğum kitapta mama sandalyesinin altına temiz bez yayın atar yazıyordu.Atmalar başladı gerçekten.Uzun süreli tutamadığından bırakıyor atıyor sanki

Teşekkür ederim biraz atesi var 37.5 civarında. Püreyi çatallamı yoksa blenderlamı yapıyosun kendi eline alıp yemeyince ben az az elimle ezip veriyorum kaşık kullanmadan
Elimle ezdiğimde oluyor canım blender kullanmıyorum çok çatalla eziyorum hafif pütürlü bırakıyorum
Banyo yasağı var mı
Huzursuzluğu yoksa geçer inşallah geceyi güzel atlatırsınız

Sağ ol canım ilk olduğunda aşırı huysuzdu diş sandım.ağlıyordu durup dururken çığlık atıyordu.Ben durup dururken sanmışım idrarını yaparken ağlıyormuş .Gittik tahlil istedi.Antiyotik kullandık.Şikayetler geçti

Sonra aşırı kusma başladı.Sulu ama.Kızımda reflü olduğu için pek anlamadım.Sonra kusma sayısı normali geçti.Kızımn neşesi kaçtı .Gene gittik azalmış ama var .

İnşallah sizde yoktur

İnşallah cnm.

Ben 6.ay kontrolü diye hem kan hem idrar testi istemeyi düşünüyorum. Bilmem mantıklı olur mu acaba..
Çünkü benim kızım tam 3 aydır geceleri saat başı uyanıyor ve son zamanlarda artık 15-20 dakikada bir uyanıyor. O kadar çok zorlanmaya başladım ki geçen gün kafamı duvara defalarca vurasım geldi.. kızımın kalitesiz gece uykuları için çok üzülüyorum.

Canim cok normal tum bebekler hipermetroptur gittikce numarasi duser. Biz de bir ay oluyor goturmustuk 2,5 - 3 hipermetrop demisti. Onemli olan sasilik var mi ve goz damarlarina bakiliyor endiselenme 1 yasinda tkrar goturecegiz.

Kızlar cevaplar için teşekkür ederim.
Bana en yakın sensin Orangutann Orangutann

Benim Muhammed Ali de günde2 den 3 den aşağıya mıçmıyo. İshal desem değil baştan beri öyle ve dediğin gibi azalmış hali bu.
Beslenmesi 2 buçuk 3 saatte bir anne sütü.
Beslenmeyle alakalı olabilir mi dicem ama ne alaka? sık sık emzirmiyorum sonuçta.
Valla bizde de durum ayni ama bizimki onceden az yaparken sonradan artti. Bu da artan tukuruk salgisi ve dis cikarma oncesi donemde goruluyormus arkadaslar..

X