2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İlk 3 gün için normal canım. Kızarıklık devam ederse ve morarma gözlemlersen Dr a gitmende fayda var. İlaç deri altında birikmiş de olabilir, reaksiyon gelişmiş de olabilir. Bastırmadan hafifce ovabilirsin.
Bir onceki asimizda yasamistik canim. 1 hafta oyle sis kaldi sobra gecti. Ama morarma olmamisti ona dikkat et sadece.

kızlar kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.12-13 lökosit vardı.zimaks Antibiyotik kullandık.2-3 olmuş ama geçmemişti.Bi daha kullandık doktoru aradım geçmemiş dedi.Sonucu göremedim ben daha.Tekrar vericez idrar.

İdrar yolu enfeksiyonu başına gelen oldu mu ne yaptınız
Gecmis olsun canim biz de yasamistik hemen gecmiyor. 2 kez antibiyotik kullandik gene de vardi bol su icir demisti doktorumuz oyle gecti sobraki tahlilimiz cok temiz cikmisti. Oncelik su. Ve kiz bebeklerin kukus temizligi onemli pamuk kullaniyorum ben hala islak mendil sadece popise. Hemsire kukusu arada temizlemen lazim kremler kacan kakalar da emfeksiyona sebep olur demisti. Islak pamukla biraz acarak nazikce sil canim beyazliklar oluyor onlari al mutlaka. Dikkat edersen bunlara bitecek ve tekrarlamayacaktir.

Meraba arkadaşlar bende bezler ile ilgili fikirlerinizi almak istiyorum ben ilk 2 ay prima sonra 2 ay canbebe ve suan sleepy kullanıyorum ama kokularindan rahatsizim kim kullandığı bezlerinden memnun yada hiç sevmediginiz marka varmı denemeyin diyeceginiz
Cogunda koku var kokusuz ben de merak ediyorum. En kokusu az bana Huggies gibi geldi buldukca onu aliyorum. Bulamazsam molfix.

İnşallah cnm.

Ben 6.ay kontrolü diye hem kan hem idrar testi istemeyi düşünüyorum. Bilmem mantıklı olur mu acaba..
Çünkü benim kızım tam 3 aydır geceleri saat başı uyanıyor ve son zamanlarda artık 15-20 dakikada bir uyanıyor. O kadar çok zorlanmaya başladım ki geçen gün kafamı duvara defalarca vurasım geldi.. kızımın kalitesiz gece uykuları için çok üzülüyorum.
Idrar yolu enfeksiyonundan olsa aglar canim zorlanir cis yaparken anlarsin ve ilerlemisse ates yapiyor. Uyku bizde de gittikce bozuldu ki gece uykumuz cok iyiydi. Bunun hem.buyume ataklariyla ilgisi var cunku cevre dikkatini cekiyor uykusu olsa da oyun agir basiyor uyumamak icin direniyor. Hem de dis cikarma belirtileri 3-4 ay onceden bile baslayabiliyormus ki gece artiyor kasintilar. Bende bu sebeplerden oldugunu dusunuyorum.

Haklısın aslında. Diş çıkarma olayının etkisi vardır. Ama benim kız 3 aydır böyle. Cuma günü soracağım Dr a.

Canim cok normal tum bebekler hipermetroptur gittikce numarasi duser. Biz de bir ay oluyor goturmustuk 2,5 - 3 hipermetrop demisti. Onemli olan sasilik var mi ve goz damarlarina bakiliyor endiselenme 1 yasinda tkrar goturecegiz.
Diğer herşey normal dedi. 1 yaşına kadar düşermiş. Çok sağol cnm içimi rahatlattın.

Idrar yolu enfeksiyonundan olsa aglar canim zorlanir cis yaparken anlarsin ve ilerlemisse ates yapiyor. Uyku bizde de gittikce bozuldu ki gece uykumuz cok iyiydi. Bunun hem.buyume ataklariyla ilgisi var cunku cevre dikkatini cekiyor uykusu olsa da oyun agir basiyor uyumamak icin direniyor. Hem de dis cikarma belirtileri 3-4 ay onceden bile baslayabiliyormus ki gece artiyor kasintilar. Bende bu sebeplerden oldugunu dusunuyorum.
Sizindemi değişti uyku düzeni. Benim oğlan 5-6 saat kesintisiz uyurdu. 1 haftayı geçik 2-3 saatte bir kalkıyo. Hele bugün saat başı kalktı 9 dan beri. Doktor bugün baktı dişler kabarmış ama 1 ayı bulur yine çıkması dedi. Ben 1 ay kendimi böyle düşünemiyorum. Hazır değilim buna :)

Elimle ezdiğimde oluyor canım blender kullanmıyorum çok çatalla eziyorum hafif pütürlü bırakıyorum
Banyo yasağı var mı
Huzursuzluğu yoksa geçer inşallah geceyi güzel atlatırsınız
biraz pütürlü olması daha iyi tabi hiç yoktan. Benimki bugün de pişmiş havucu ellemedi ama elimden yedi böyle gideceğim demekki bakalım ne zaman alacak eline.
Banyo yapılmayacak gibi bişey demedi bende yatmadan önce yaptırdım banyosunu. Huzursuzluk şöyle uykuya tam dalamadı heryeri çok sıcak ama ateş ölçer 37 buçuk civarında gösteriyo tek uzun kollu badi bide alt pijaması var çorapsız üzerine de müslin örttüm calpol versemmi diye dusunuyorum bekleyeyim biraz daha bakalım.

Kızlar nasılsıniz ben giremiyorum artık eskisi gibi bir aydır ikizlere tek bakiyorum simdi de grip oldular hiç keyifleri yok sabaha kadar uyumuyoruz zorlanıyorum 6.ayın içindeyiz bende meyve sularından veriyorum dün ilk defa yogurt verdim kızım pek sevmedi evde tek oluncada ek gida olayı beni baya zorluyor nasıl yaparım artık bilemedim mama yapana kadar aglıyorlar
Allah kolaylık versin canım tek başına çok zor, ben tek değilim ona rağmen bazen kafayı sıyıracak gibi oluyorum. Çorba yapımı çok kolay onu yapabilirsin. Havuç patates ve bir sebze. Pişince ezip azıcık zeytinyağı. Benimkiler seviyorlar.

Arkadaşlar bebeğinizin göz kontrolü yapıldımı. Biz bugün götürdük 5 aylık kontrolümüzdü. Biri 3 diğeri 3 buçuk hipermetrop çıktı. Düzelebilirmiş. 1 yaşında tekrar muayneye çağırdı. Sizlerde durum ne aynı durumu yaşayanlar varmı acaba.
Ben hiç kontrol ettirmedim ettirmek gerekiyor aslında. Eşim doktor olayını hiç sevmiyor bir de göz doktoruna gideceğiz bebekler için desem hiç kabul etmez sanmam :KK43: aşıya zor gidiyoruz.

kızlar kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.12-13 lökosit vardı.zimaks Antibiyotik kullandık.2-3 olmuş ama geçmemişti.Bi daha kullandık doktoru aradım geçmemiş dedi.Sonucu göremedim ben daha.Tekrar vericez idrar.

İdrar yolu enfeksiyonu başına gelen oldu mu ne yaptınız
Oğlum bir aylık bile değildi enfeksiyon olduğunda. Antibiyotigi 5 adet iğne ile verdi.akabinde hemen geçti . Çok zor günlerdi çok..

Sizindemi değişti uyku düzeni. Benim oğlan 5-6 saat kesintisiz uyurdu. 1 haftayı geçik 2-3 saatte bir kalkıyo. Hele bugün saat başı kalktı 9 dan beri. Doktor bugün baktı dişler kabarmış ama 1 ayı bulur yine çıkması dedi. Ben 1 ay kendimi böyle düşünemiyorum. Hazır değilim buna :)
Daha kötüye gidince insan sinir oluyor değil mi? Bnm oğlumda 3-4 saat uyurdu, rota aşısından sonra bir aydan fazla 50 dkda bir uyandı. Ben perişan tabi. Sen yine de dua et cnm. Oğlum genellikle 3 , 2, 2 ,1, 1 uyur geceleri. Sabah 6-7 gibi ayakta. Bu haline kizarken 50 dkya bir düşmesi şükretmek ve sabretmemin gerektiğini hatırlattı bana. Ama üzülme , düzeliyorlar. İns tez eski haline doner

biraz pütürlü olması daha iyi tabi hiç yoktan. Benimki bugün de pişmiş havucu ellemedi ama elimden yedi böyle gideceğim demekki bakalım ne zaman alacak eline.
Banyo yapılmayacak gibi bişey demedi bende yatmadan önce yaptırdım banyosunu. Huzursuzluk şöyle uykuya tam dalamadı heryeri çok sıcak ama ateş ölçer 37 buçuk civarında gösteriyo tek uzun kollu badi bide alt pijaması var çorapsız üzerine de müslin örttüm calpol versemmi diye dusunuyorum bekleyeyim biraz daha bakalım.
Nasıl geçti canım gece?

Allah kolaylık versin canım tek başına çok zor, ben tek değilim ona rağmen bazen kafayı sıyıracak gibi oluyorum. Çorba yapımı çok kolay onu yapabilirsin. Havuç patates ve bir sebze. Pişince ezip azıcık zeytinyağı. Benimkiler seviyorlar.
zor bakımları gerçekten kaynana arada gelir ve kacmak icin bahaneler üretir. Simdi hazırladım corba bakalım severler inş zeytinyagı koymasam olur mu benim kız civık kaka yapıyor ishal olmasından korkuyorum da

Tadımlar bitince bende öyle çorbaya başlayayım diyorum rendeleyip pişirmek daha kolay olur mu bide malum çok az yiyorlar kalan i ne yapıyorsun

Benim çocuklar grip oldu burunlari dolu hep bende otribebeyle temizliyordum hep bugünde kızımin burnunu temizlerken kanadı ne yapmam lazım cok sık aparat kullanıyorum mecburum cünkü cok dolu burnu nefes zor aliyor temizlemesemde ciğerlerine iner diye korkuyorum aparatsız nasil temizlenir

Oğlum bir aylık bile değildi enfeksiyon olduğunda. Antibiyotigi 5 adet iğne ile verdi.akabinde hemen geçti . Çok zor günlerdi çok..

Daha kötüye gidince insan sinir oluyor değil mi? Bnm oğlumda 3-4 saat uyurdu, rota aşısından sonra bir aydan fazla 50 dkda bir uyandı. Ben perişan tabi. Sen yine de dua et cnm. Oğlum genellikle 3 , 2, 2 ,1, 1 uyur geceleri. Sabah 6-7 gibi ayakta. Bu haline kizarken 50 dkya bir düşmesi şükretmek ve sabretmemin gerektiğini hatırlattı bana. Ama üzülme , düzeliyorlar. İns tez eski haline doner
Çok şükür ki bu zamana kadar zorlamadı beni. Çok rahattık. Heralde büyüyo şapşikler. Geçecek bu günlerde inşallah.

Çok sık uyandı ateşi bi indi bi cıktı ama 38 lere gelmedi çok şükür ilaç vermedim sabah ezanla beraber uyuduk yanıma aldım o zaman daha uzun uyudu çok şükür geçti gece :anne:
Çok geçmiş olsun canım bizde birazdan gitcez bakalım

Ben hiç kontrol ettirmedim ettirmek gerekiyor aslında. Eşim doktor olayını hiç sevmiyor bir de göz doktoruna gideceğiz bebekler için desem hiç kabul etmez sanmam :KK43: aşıya zor gidiyoruz.
Bizde rutin kontrol diye gittik aslında. 6.aya kadar yapılması gerekiyormuş. Doktor ister şimdi ister sonra yaptırın dedi. Hoş birşey çıksada 1 yaşında tekrar kontrole çağırıyorlar. Bekliyosun ama varsa birşey önlem alınmış olur. Özellikle anne babada göz problemi varsa. Benim var mesela. Seninkiler ikizdi dimi. Hatırlıyorm başka topikten. Hamile kaldığını duyunca bi sevinmiştim tanımasanda. Daha dün gibi. Allah sana daha çok güç kuvvet versin. Ben teke yetişemiyorum valla.

X