2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar dün sarpa okuma yaptık allahım kabul etsin cok yoruldum sırtım resmen agrıdan yanıyor allahtan bebiş uslu durdu kalabalıga alıssın istiyorum bir ara yabancı seciyodu kalabalık ortamlar sayesinde geçti
Kan ilacı verenler nasıl durum tadını begenmiyor tüm agzına dagılıyor biri burda silmek gerekiyor demişti???

Aralıkta uçakla izmire gideceğim ilk defa cok heyecanlıyım ucakla seyahat edenler bebek arabasını ucagın kapısına götürebiliyormuyuz? Burda yazın konusuldu tam hatırlamıyorum?puseti naptınız peki kucakta mı ucacagız?aklımda deli sorular:işsiz::KK23:
Bebek arabasını ucaga kadar getırıyorsun orada alıyorlar senden

Kızlar bu arada ben buyuk ogluma hep kuzu etı ve kıyması yedırdım
Sekız ayllıkken basladkk
Kavrulmus kuzu kıymayı buz kalıplarına koyup donduruyrz
Corbalarına küp olarak atıyrz
Aynı sekılde kemık suyunu, buz poşetlerı var, ona koyup corbalarına atıyrz
Nefıs ev yemeklerınden ben cok yararlandım
Bebekler ıcın olan kısımda mantıklı guzel corbalar var
Ben ogluma tavuk yedırmedım
Organıl tavuk bulursanız yedırebılırsınız
Somon falanda yapardık ama hıc sevmedı
8-9 ayllıkken catalla ezdıgımız kuzu haslamayı rahatlıkla yutuyordu
Hıc bır seyı blendera vurmadım ben
Cocuk cok kolay yıyor zaten hıc gerek yok
Ilk zamanlar tel suzgecten gecırıyrdum sonra sırasıyla ırmık, tel sehrıye, bulgur ekleyerek kıvamı puturlestırdık
Sonra tanelı corbaları hep ıctı
Dıgelerını catalla ezdık
Mesela kıs bebegı oldugu ıcın 1 yasına dogru kıymalı karnabahar falan catalla ezınce kendı yıyordu döke saça tabıkı
8 ayllıkken mama sandalyesıne önune yesıl soğanlı omlet koyardım tutabılecegı parcalara ayırırdım o alıp alıp yerdı kendi

Yerlerde yumurta parcaları kacınılmaz :)

Helelı labne falanda yedıkten sonra gözü kaşı saçı labne oluyordu :KK70:

Hayır yedıgı az bısey cıkardıgı iş bi ton :KK70:

lilipit lilipit biz 1 aylıkken göz muayenesi yaptırmıştik erken dogdugu için
Göz damlası damlatip bakıyorlar
Bı sorun olmuyor

Kızlar bende kan damlasında sonra bir iki bazen üç çay kaşığı su veriyorum. Çünkü çokkk kırmızı oluyor. Bide dişe leke bırakıyormuş diş şimdş yok da.

Merhaba dişte leke birakmayan kan ilacı var mi? Hic bu konuda arastirma yapan oldu mu? Acaba tum kan ilaçlarınin leke yapma ihtimali mi var.

Günaydın herkese 2 gündür sağ memede alt tarafta kızarıklık var ve acıyor. Sertlik yok ama ciddi birşey midir? Duşta sıcak su sonra emzirme yaptım emmeyi bırakınca da sağdım ama geçmiyor acısı biyere de çarpmadım :110:

Güzel yazmışsın da cnm bende de takıntı herkeze değil herkese :KK66:
Kesinlikle arastırmalı okunmalı her okudugunuzu yapamayabiliriz ama bilmek ona yakınını yapmak güzel ve stresten uzak oluyor insan
ek gıdaya 25 aralıktan sonra hazır oldugumuzda tadımlarla başlıyacağız burda okudugum kitapların fotolarını paylasmıştım grcekten yararlı
Bende de sende ki takıntı hastalığı had safhadaydı.

Gidicem-gidecem-gideceğim..
Yapıcam-yapacam-yapacağım..
(Artık ben de kısaltıp yazıyorum hoş )
Sen benim herkes yerine herkez yazdığıma nasıl rahatsız olup yazdıysan bana , ben de ğ leri y ile yazanlara aynı şeyi yapardım. Hatta saçma bir şekilde uyuz olurdum diğer i diyer eğer i eyer diye yazanlara..

Yaş aldıkça da bu takıntımdan uzaklaştım.
Bana ne ki ben kimim ki :)

Baksana ben de herkes i herkez yazan biriyim :KK70: gülmedim de komşuma ( amma )

1 aralık da başlıyacağım ben tadımlara.
Sen paylaştın okuduğun kitapları.
Ben sanal hariç yeni başlıcam okumaya.
15 güne rahat biriririm.
Çok heyecanlıyım ama yaaa.

Günaydın herkese 2 gündür sağ memede alt tarafta kızarıklık var ve acıyor. Sertlik yok ama ciddi birşey midir? Duşta sıcak su sonra emzirme yaptım emmeyi bırakınca da sağdım ama geçmiyor acısı biyere de çarpmadım :110:
Cnm sağ meme göğüs ucunun sağ hafif altında ben de de oluyor ağrı sertlik. Ama benimki epeydir var. Kızımı kucaklarken öteki tarafa alıyorum çünkü acıyor basınçtan. Ama benimki gece emzirmeleri sebebiyle oluyor. Benim kızım gece 1.5-3 saat aralıklarla uyanıp emip yatıyor. Ve süt üretimi bu yüzden gece de devam ediyor. Haliyle gece az az emip uyuduğundan süt birikme yapıyor meme de. Gündüz daha çok sağ memeden emzirerek sertliği de ovalayarak nispeten acı azalıyor. Sıcak duş çok iyi geliyor. Geçmiş olsun cnm.

Kızlar benim kızım hipertroidi hastası , bilenler var aranızda.
15 Günlükten beri tedavimiz devam ediyor.
Her kontrolde t4 ve TSH alt sınırın altında çıktığı için de dozumuz düşürüldü mütemadiyen.
50 mg ile başladık. Şimdi 1/4 çeyrek veriyorum hapı.
Çarşamba günü kontrol günümüz.
Artık en düşük dozda verdiğimiz için doz düşürülemeyeceğinden yine değerler alt sınırın altında çıkarsa büyük ihtimal gün aşırı 12.5 mg çeyrek hap veririz gibi görünüyor.

3 aylık olana kadar çok zor geçti sabahlar.
Açken ilacı vermek ve aç olarak 30 dk beklemek aman Yarabbim..
2 aydır daha kolay geçiyor aç bekletme zamanı.

İnşallah ilacı keseceğimiz zamanları da görürüz.

Benim kızım sırt üstünden yüz üstüne dönerken her daim sağ tarafından dönüyor. İki tarafından da dönen bebişler var mı ?

Her kontrolde t4 ve TSH alt sınırın altında çıktığı için de dozumuz düşürüldü mütemadiyen.
Artık en düşük dozda verdiğimiz için doz düşürülemeyeceğinden yine değerler alt sınırın altında çıkarsa büyük ihtimal gün aşırı 12.5 mg çeyrek hap veririz gibi görünüyor.

Benim kızım sırt üstünden yüz üstüne dönerken her daim sağ tarafından dönüyor. İki tarafından da dönen bebişler var mı ?
Oncelikle gecmisolsun.ins.atlatacaksini bu gunleri.daha guzel gunlere.
Benim kiz her iki tarafdan da donuyor. Yuvarlanarak yer degistiriyor. Yuzustuayaklarindan destekle ilerliyor. Yuzukoyun ayaklarindan destekle veckollarini ileri uzatarak ilerliyor.ayaklarinin arkasinda destek varsa kurbagalama atiyor kendini ileriye.
Ama butun bunlari yapmasi vucut agirliginin dusuk olmadindan heralde.hos o kadar hareketli ki kilo almasida cok zor

Kızlar benim kıZım 1 haziran doğumlu .Emiyor sadece .ama 2 haftadır suya atlıyor titriyor ben de sodyum oranı az olan sulardan aldım arada bi veriyorum .bize su gazoz içirtmiyor çığlık atıyor ,mama sandalyesinde katılıyor o da yemeklere.

Ek gıdaya 6. Ayda başlayacağız ama suya kızımın isteğiyle başladık :/

Cok gecmiş olsun kuzucuga
İnş ilaçsız günleriniz cok yakında gelir
Benim kızımda önce hep saga yuvarlanarak yüzüstü dönüyodu cünkü ben hep ontarafa dogru calıstırmıstım(buna baglıyorum yani saga dönmesini)bir aydır filan artık iki tarafıda kullanıyo dönerken ama en cok yine sag
Sağak oldugu için sanırım.iki gündürde dizlerinin üstünde daha cok durmaya calısoyo
Kalkıyo düşüyo kalkıyo düşüyo baya gülüyoruz
Artık sürünme pozisyonuna geçer yavas yavas

Cnm sağ meme göğüs ucunun sağ hafif altında ben de de oluyor ağrı sertlik. Ama benimki epeydir var. Kızımı kucaklarken öteki tarafa alıyorum çünkü acıyor basınçtan. Ama benimki gece emzirmeleri sebebiyle oluyor. Benim kızım gece 1.5-3 saat aralıklarla uyanıp emip yatıyor. Ve süt üretimi bu yüzden gece de devam ediyor. Haliyle gece az az emip uyuduğundan süt birikme yapıyor meme de. Gündüz daha çok sağ memeden emzirerek sertliği de ovalayarak nispeten acı azalıyor. Sıcak duş çok iyi geliyor. Geçmiş olsun cnm.
Sağol canım inş geçer aynen benim oğlanda öyle 2 3 saatte bir uyanır gece ama bu aralar neredeyse saatte bir uyanıyor belkide o yüzden oldu bilemedim şimdi ama sertlik yok bende. Sanada geçmiş olsn zor yaa

Bu arada kızının değerleri en kısa zamanda düzene girer inşallah. Ben bilmiyordum bu sıkıntını ilk zamanlar hiç tahammülleri yoktu açlığa kıyamam allah şifasını versin inş.

Benim oğluş bu aralar sürekli eliyle gel gel işareti yapıyor. 17 haziran doğumlu. Bilinçli mi yapıyor bilmiyorum. Bizimki de sürekli sağ sol dönüyor. Döndükten sonra yönünü değiştiriyor.

Bende de sende ki takıntı hastalığı had safhadaydı.

Gidicem-gidecem-gideceğim..
Yapıcam-yapacam-yapacağım..
(Artık ben de kısaltıp yazıyorum hoş )
Sen benim herkes yerine herkez yazdığıma nasıl rahatsız olup yazdıysan bana , ben de ğ leri y ile yazanlara aynı şeyi yapardım. Hatta saçma bir şekilde uyuz olurdum diğer i diyer eğer i eyer diye yazanlara..

Yaş aldıkça da bu takıntımdan uzaklaştım.
Bana ne ki ben kimim ki :)

Baksana ben de herkes i herkez yazan biriyim :KK70: gülmedim de komşuma ( amma )

1 aralık da başlıyacağım ben tadımlara.
Sen paylaştın okuduğun kitapları.
Ben sanal hariç yeni başlıcam okumaya.
15 güne rahat biriririm.
Çok heyecanlıyım ama yaaa.

Sadece benim yorumum
Komşuya gulmekle falan alakali degil,sorun zamanla değişimden kaynakli bence.
Mektup kulturuyle buyudum.suslu cumlelerle yazilan mektuplardan sonra 160 karaktere sıkıştirilan mesajlarla karsi tarafa ifade dönemleri..
Daha sonra haliyle kisaltmalar,tek kelimeyle anlasilmaya calismalar...
Derken sinirsiz yazma hakki verildi ama bu seferde Türkce karakterler saklandi.
Yine farkli bir akim olustu haliyle.
Niye mi yadim bunlari simdi.kizimla bu konuda hep çelisiriz.yazdiklarimi elestirir anne dogrusu bu der.oysa begenmeyen benim kendisini.kelime haznen dusuk derim,yanlis telafuz ediyorsun derim.ama yazismalarda o beni begenmez.

Oncelikle gecmisolsun.ins.atlatacaksini bu gunleri.daha guzel gunlere.
Benim kiz her iki tarafdan da donuyor. Yuvarlanarak yer degistiriyor. Yuzustuayaklarindan destekle ilerliyor. Yuzukoyun ayaklarindan destekle veckollarini ileri uzatarak ilerliyor.ayaklarinin arkasinda destek varsa kurbagalama atiyor kendini ileriye.
Ama butun bunlari yapmasi vucut agirliginin dusuk olmadindan heralde.hos o kadar hareketli ki kilo almasida cok zor[/QUOTE

Oh oh maşallah kuzuya. Benimki sadece yüzüstü pozisyona geçince 360° dönüyor etrafında. Ayaklarından destek alıp popoyu dikip gitmek için hamle yapıyor ve gidemiyor haliyle sinirden bıdı bıdı bağırıp çağırıyor :))))))
Senin bebiş eli kulağında emekler annesiiiii

Cok gecmiş olsun kuzucuga
İnş ilaçsız günleriniz cok yakında gelir
Benim kızımda önce hep saga yuvarlanarak yüzüstü dönüyodu cünkü ben hep ontarafa dogru calıstırmıstım(buna baglıyorum yani saga dönmesini)bir aydır filan artık iki tarafıda kullanıyo dönerken ama en cok yine sag
Sağak oldugu için sanırım.iki gündürde dizlerinin üstünde daha cok durmaya calısoyo
Kalkıyo düşüyo kalkıyo düşüyo baya gülüyoruz
Artık sürünme pozisyonuna geçer yavas yavas

Saol cnm.
Aslında emeklemeden yürüme keşke diyorum ben bencilce. Dün AVM de oyuncak mağazasında bir beybi emekliyordu, annesi arkasından koşturup aldı kucağına. Tabi ben şok. Ya ben birazcık titizim ve çocuğumu rahat yetiştirmek için çok telkinde bulunuyorum kendime.

Sağol canım inş geçer aynen benim oğlanda öyle 2 3 saatte bir uyanır gece ama bu aralar neredeyse saatte bir uyanıyor belkide o yüzden oldu bilemedim şimdi ama sertlik yok bende. Sanada geçmiş olsn zor yaa

Bu arada kızının değerleri en kısa zamanda düzene girer inşallah. Ben bilmiyordum bu sıkıntını ilk zamanlar hiç tahammülleri yoktu açlığa kıyamam allah şifasını versin inş.

Teşekkür ederim cnm.
Ben defter tutuyorum ilk zamandan beri.
Günde hangi saatler arası uyuduğunu ,
Kaç kez kaka yaptığını ve meme saatlerini..
Dr Artık büyüdü, not tutma desede alışmışım yazıyorum halen.
Gündüz 2 saatte 15 dk emer standart.
Ama gece uykusuna 19.30-20.30 arası geçtikten sonra çoğu zaman saat başı uyanıp emer.nadiren de 2.5-3 saat uyur.sabahları güne 05.00-05.30 arası başlıyoruz. Ve toplamda 6-7 kez uyanıyor her seferinde emmeden uyumuyor.
Yeminle 3 saat deliksiz uyumadım bunca zaman. Dr normal , istediği sürece emzir diyor ama ben artık gece uyumak istiyorummmmmmm napim :KK43:(

Benim oğluş bu aralar sürekli eliyle gel gel işareti yapıyor. 17 haziran doğumlu. Bilinçli mi yapıyor bilmiyorum. Bizimki de sürekli sağ sol dönüyor. Döndükten sonra yönünü değiştiriyor.
Maşallah bebeğine cnm. Gel gel de yaparmış bak sen :)

Sadece benim yorumum
Komşuya gulmekle falan alakali degil,sorun zamanla değişimden kaynakli bence.
Mektup kulturuyle buyudum.suslu cumlelerle yazilan mektuplardan sonra 160 karaktere sıkıştirilan mesajlarla karsi tarafa ifade dönemleri..
Daha sonra haliyle kisaltmalar,tek kelimeyle anlasilmaya calismalar...
Derken sinirsiz yazma hakki verildi ama bu seferde Türkce karakterler saklandi.
Yine farkli bir akim olustu haliyle.
Niye mi yadim bunlari simdi.kizimla bu konuda hep çelisiriz.yazdiklarimi elestirir anne dogrusu bu der.oysa begenmeyen benim kendisini.kelime haznen dusuk derim,yanlis telafuz ediyorsun derim.ama yazismalarda o beni begenmez.
Senin yazılarını çok beğeniyorum ben.
Eskişehirliyim.
Belki oralı değilsin ama orada yaşadığını biliyorum.
Bir gün olurda yolum düşerse prenseslerimizi tanıştıralım :) yediler de çay içeriz :)

X