2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Biz bu hafta yaptırdık cNım damla damlattılar. Bugin üçüncü gün . Dün göz bebeği büyükti hala. 3 günde normale dönermiş.
Göz kayması normal dedi burun kemiğinin genişliğinden olabilirmiş.
Bizde öyle bi problem yoktu ama açıkladı yinede. Bir de 8. Ayda şaşılık çıkabilirmiş yeniden.
Damla damlatmadan muayene yeterlı olmuyormuymus ne dedı cnm o konuda
Bıze dr pek guven vermedı
Ondanda suphe ettık yptırmadk
Ben buyuk oglumu goz de una bıle getırmemıstım
Sızde kayma var mı

Bence bana göre yanlış doktor dese bile vermezdim.
Bu doktorları anlayamıyorum zaten.
Cnm bende baslayacagım p tesı
Ama ben cay kasıgı tattırcam bı ay boyunca o kadar
Bızım kasım annelerınde mama alanlara dort anne sutu alanlara beste hep baslatı doktorlar

Günaydın kızlar :)

lilipit lilipit yasina kadar normal canim, yaşını doldurunca yaptırırsın, öyle hatırlıyorum ben

Aydii Aydii kizina masallah canım bizim doktor da buzlukta ilk aylardan donmus anne sütü varsa yoğurt yap demişti ama ben onları tedavisi yüzünden bebeğini emziremeyecek bir anneye bağışladım... formül süt aklıma yatmıyor ama

Sızde kayma var mı

Kayma yok ama 6. Aya kadar muayene yaptırın demişlerdi hem özeldeki doktor hem develt hastanesindeki ondan gittik.
Önce damlayı damlatıyolar yarım saat sonra doktor bi cihazla ölçüm yapıyo numarası ortalama değerlerin arasında mı diye. Yani büyük insanlar gibi bi cihaza baktıramayağı için bu yöntem sanırım.
Zaten 1 yaşından önce müdahale edilmiyo sanırım. 12. Ayda tekrar kontrıl için çağırdı bizi

Cnm kullanılabılır
Dusunsene dogum yaptıgımızda kullandık
Ama ben bal elma sırkesı yaptım bı gunde gectı baya
4 yk elma sırkesı
4 yk bal
Karıştırıp
3-4 saatte bur bır kasık ıctım surup nıyetıne
İçmesi kolay mı canım,sirkenin kokusuna bile dayanamıyorum.içilebilecek gibiyse yapayım hemen,yutkunmakta zorlanıyorum artık

Kuzlar ya oglumun goZu kayıyor hala
Sızde bu durum devam edıyor mu?
Goz kontrolu normal cıktı
Goz dr gozune damla damlatarak arkasına bakılmadan net bırsey soyleyemem dedi
Bende dogru bulmadm yaptırmadm
Bu sekılde damlalı goz muayenesı olan var mı

Benim oğlumda da bana öyle geliyordu. 5 ya da 6 aylıktı tam hatırlamıyorum şaşı gibi bakıyo gibi geliyordu bana. Doktora götürdüğümde bebeklerde böyle olabiliyor hiç bir sorun yok büyüdükçe geçer demişlerdi.öyle de oldu geçti çok şükür. Şimdi hiç bir problemi yok. Sen de doktora götürmüşsün kontrolü normal çıkmış. İçini ferah tut

Sızde kayma var mı

lilipit şimdi hatırladım doktorum söylediği şeyi .İki göz arasındaki mesafesi geniş olan bebeklerde bu olabiliyor normal geçici birşey demişti. Üzülme lütfen geçiyo inşallah

Bence bana göre yanlış doktor dese bile vermezdim.
Bu doktorları anlayamıyorum zaten.
Bende uygulamıyorum doktorun verdiği listeyi zaten uygulasam beni emecek yeri kalmazki oğlumun. Sadece su veriyorum 1 aydır o kadar ilkin kendimize yaptığım yoğurttan verdim 1 çay kaşığı kadar 5. Ayda onuda doktor demişti yoğurtla başlayalım bagısıklıgı için diye şimdi onuda bıraktım istemiyo zaten kapattı ağzını. Doktorlar duysugum kadarıyla besl3nme-anne sütü-ek gıda üzerine eğitim almıyorlar hazır bi liste var herkese onu veriyolar. O yüzden bek itimadım yok.

Arkadaşlar ek gıda ile ilgili olarak blw türkiye sayfasındaki tabloları takip etmenizi önerririm. Blw yapmasanız kendiniz kaşıkla verecek olsanız bile yiyecek sıralamasını takip edebilirsiniz. Ben öyle yapacağım. Orda güzelce açıklamışlar.
Mesela yoğurt sebze ve meyve tadımlarından sonra önerilmiş.
Her yerde bangır bangır yazıyo ilk altı ay aadece anne süti veya mama diye. Hatta beklenen tarihe göre erken doğmuşsa o kadar süre beklemek de çok faydalıymış. Bunların hepsi bebeklerin bağırsakları için sindirim sistemi alerjik reaksiyonları için çok önemli.
Bağırsaklar ikinci beyindir diye boşuna dememişler.
Karman çorman herşeyi verip sonra bebeğim şöyle oldu böyle oldu acaba neden demek bana biraz saçma geliyo. Çünkü bebeğin daha bağırsak gelişimi tamamlanmamışken bir süri şey verilince tabi ki bişeyler olur
Kimse yanlış anlamasın tutamadım kendimi. Bu forumları herkes okuyo diyoruz. O yüzden yazık günah bu kadar günlik bebeklere ne tahini pekmezi tarhanası arkadaşlar. Acele etmeyin zaten ömrünin sonuna kadar yemek yiyecekler zaten.
Annem beni 2,5 ay emzirebilmiş sonra pirinç unu maması yapmış şeker katmış bilmemne. Şimdi romatoid hastasıyım. Kardeşim desem tiroid hastası. Ne olacak yaa demeyin. İleride bağışık sistemi hastalıkklarına yakalanma riskleri çok yüksek. Ve bnların tedavisi yoook üzgünüm . Devamlı ilaçlara bağımlı olarak yaşıyoruz.
Yine de herkesin hayatına kimse karışamaz tabi ki :KK70:

Arkadaşlar ek gıda ile ilgili olarak blw türkiye sayfasındaki tabloları takip etmenizi önerririm. Blw yapmasanız kendiniz kaşıkla verecek olsanız bile yiyecek sıralamasını takip edebilirsiniz. Ben öyle yapacağım. Orda güzelce açıklamışlar.
Mesela yoğurt sebze ve meyve tadımlarından sonra önerilmiş.
Her yerde bangır bangır yazıyo ilk altı ay aadece anne süti veya mama diye. Hatta beklenen tarihe göre erken doğmuşsa o kadar süre beklemek de çok faydalıymış. Bunların hepsi bebeklerin bağırsakları için sindirim sistemi alerjik reaksiyonları için çok önemli.
Bağırsaklar ikinci beyindir diye boşuna dememişler.
Karman çorman herşeyi verip sonra bebeğim şöyle oldu böyle oldu acaba neden demek bana biraz saçma geliyo. Çünkü bebeğin daha bağırsak gelişimi tamamlanmamışken bir süri şey verilince tabi ki bişeyler olur
Kimse yanlış anlamasın tutamadım kendimi. Bu forumları herkes okuyo diyoruz. O yüzden yazık günah bu kadar günlik bebeklere ne tahini pekmezi tarhanası arkadaşlar. Acele etmeyin zaten ömrünin sonuna kadar yemek yiyecekler zaten.
Annem beni 2,5 ay emzirebilmiş sonra pirinç unu maması yapmış şeker katmış bilmemne. Şimdi romatoid hastasıyım. Kardeşim desem tiroid hastası. Ne olacak yaa demeyin. İleride bağışık sistemi hastalıkklarına yakalanma riskleri çok yüksek. Ve bnların tedavisi yoook üzgünüm . Devamlı ilaçlara bağımlı olarak yaşıyoruz.
Yine de herkesin hayatına kimse karışamaz tabi ki :KK70:
Kesinlikle katılıyorum :KK9:

Ya aslında cok yazmak istemiyorum cünkü kimseyi yanlış yönlendirmek istemem
İlk kızımda herşeyi kuralına kitabına uyduruyodum ama bunda biraz daha rahatım sanırım
Bulamac tarzı vermeyi düşünmüyorum
Mesela biz kahvaltı yaparken bebegiminde agzına kaşıgın ucuyla labneymiş,tahin pekmezmiş,zeytinmiş,ew yapımı recel filan veriyorum ama bi kerelik.mesela receli sewdi diye habire vermiyorum sekerli sonuçta
Ekmek içine tereyagı sürüp veriyorum minnacık yutabilecegi boyutta
Bugunlerde yumurta sarısını vermeyi düşünüyorum nohut kadar bakalım tepskisi ne olacak
Dün akşam yemekteyken salataya atılıyodu,içinden küçüçük havuc ve karnıbahar alıp verdim
Bundan önce mercimekli bulgur pilavı yapmıstım tuzsuz ayırıp verdim cok sewdim
lilipit lilipit un helvasından bahsetmişti süt yapıyo diye
Akşam kavurdum ve iki defa mercimek kadar verdim agzına
Biraz ıhlamur demleyip verdim üsüttügü üçin

Yani çok kendimi kasmıyorum acıkcası
Bebek zaten emin ol yönlendiriyo bizleri
Ben şok :KK57:

Bu yüzden yazmak istememiştim ama tutamadım kendimi:işsiz:
Herkes bebegine en iyi annedir,hiç kimse bebeginin kötülügünü istemez:anne:
Kitabına göre deilde hislerime göre yetistiricem büyük kızımın aksine:halay:
Ya oyle
Bnm dr bana ıkı aylık ogluna bugun patates emdırdım dıye gulerek anlattıgını hatırlıyrm
Adam cocuk dr u ya dusun

Ya oyle
Bnm dr bana ıkı aylık ogluna bugun patates emdırdım dıye gulerek anlattıgını hatırlıyrm
Adam cocuk dr u ya dusun
İki aylıkta baya baya küçükmüş yani:duduk:
O doktorda bunu yaparken tabikşde ogluna zarar verme amacıyla yapmamıştır.
Bizim bi tanıdıkta kırkı cıkmamış bebege sütü yok diye caya ekmek dograyıp yedirmiş uzun süre:oha:mama alacak durum yoktu eskiden diye anlatır.tabi bu dedigim coook öncleri.şimdi bunu anlatan kadının bebeleri 30-40yaslarında:KK51:

X