2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Şeker yüklemesi konusunda benim de tereddütlerim var. Ama ikili testi yaptırmayı düşünüyorum.
Bu arada folik asit olarak folio kullanıyorum ben kızlar. Gebe kalmayı planladığım için 2 ay öncesinden içmeye başlamıştım folik aside (ki öncesinden başlamak önerilir) farklı markalar midemde inanılmaz gaz yapmıştı. Çok araştırma yaptım bu konuda. Folik asit kadar iyot alımı da çok önemli gebelikte. Bebeğin zeka gelişimi için önemli iyot daha ziyadesiyle. Bazı markalar laktoz içerikli bu sebeple gaz şikayeti yapıyor olabilir sizde ekstradan ayrıca iyot da içermiyorlar. Bunu da paylaşmak istedim. Gerçi folik asit almamız gereken az bir süre kaldı ama belki yararlanmak isteyen olur diye düşündüm.

Son düzenleme:
kararsizim aslinda.

Merhaba aarkadaşlar herkeze sağlıklı gebelik ve doğum diliyorum..benimde sat 04 eylül bende 11 haziran gibi alıcam inşallah kucağıma ilk testleri yaptırdım ve ben bebegimin ilk kalp atışını duyduğum gun testlerimi kontrol eden dr kanimda cmv img ve cmv igg virüsü pozitif çıktığını söyledi ben tedavi olabilicegim bi enfeksiyon diye düşünürken doktorum beni enfeksiyon hastalıkları Dr una yönlendirdi ve o Dr bana hiçde ii şeyler söylemedi bu enfeksiyon çocuğun Allah korusun sakat kalbi delik yada yazmak istemicegim kadar kötüsşeylere sebebiyet verebilecek bir eenfeksiyonmus doktor a napmamiz lazımbir tedavisi yokmu dediğimde eğerbu enfeksiyon gebelikte alındı ise çocuğu alicaz dediler tabi şok oldum bittim hemen özel bir hastaneye gittim adivite testi istendi o günorda onun kalp aatışını duydum ultrason dan izledim ve saçma bir enfeksiyon yüzünden Bebeğimi aalacaklar dı Dr eğerbu eenfeksiyon gebelikten önce alındı ise sıkıntı olmaz bağışıklık kazandığınız için dedi hemen kan verdim 5 gün içinde çıkar dediler ama o 5 günde hayattan koptum 3 kilo verdim tek dayanağım Rabbimdi aldırmak istemiyordum günahı vardı napıyım Rabbim yol gösterenim ol dedim dua ettim ve edenim çok oldu tahlilin hemen cikmicagini bildiğim halde hergün aradım cuma sabahın 4 ü 5 i saat başı dua ettim ve uyudum üç kere yattım üç kere de poşet poşet balık gördüm bana tahlilin pztsi cikicagini söylediler fakat bi umut aradım çıktı dediler kızımı aldigim gibi taksiye bindim on dk yıl geldi hemen alt kata indim tahlil kağıdımi almaya geldim dedim kız ciktiyi aldı benim tansiyonum düştü okumicam Dr dan duyarım dedim ama kıza kağıda bakabilirmiyim dedim bi dk dedi bilgisayara bişiler yazıyordu dayanamadım ver diyim elinden çektim kız dondu kaldı okudugumla beraber aağlama m bir oldu yüksek adivite çıktı % 70 çıktı eenfeksiyonu 3 ay öncesinde almıştım yani gebelik ssırasında değil Dr da onayladı bi sıkıntı yok bagisiksin dedi hemen ultrasonda Bebeğimi gördüm bak kalbi atıyor dedi resmini ablasina verdi ve ben o odadan kuş gibi hafif çıktım Adak adadik doğar doğmaz kesicez inş dualarım kabul oldu şükür..şimdi bununla ilgili konu acicam bende çok araştırdım fakat yeterli bilgi bulamadım kimse sonrasını yazmamis şimdi umarım birilerine faydam olur dualarım hepimiz için herkese sağlıklı gebelik diliyorum

Bu arada El MUSAViR Allah in isimlerinden hamile bayanların sıklıkla zikretmesi gerekiyor aklınızda bulunsun..

Çok büyük geçmiş olsun. Okurken yüreğim sıkıştı ancak olumlu bittiği için bir o kadar sevindim sonunda. Sağlıklı bir bebek kucağınıza almak nasip olur inşallah.

Bende doktordan geldim kızlar 5+6 da tek kese iki bebek demişti bugün gittik 8+4 de tek bebek bebeğin biri yok gelişmemiş dedi üzüldüm ama bundana vardır bir hayır Rabbim bu yavrumu kucagıma sağ selamet almamı nasip etsin inşallah diğerinin gelişimi iyi günüyle uyumlu bizden haberler böyle kızlar

Allah sağlıkla kucağıniza almayi nasip etsin inşallah

Canim benim de 5 haftalikken gittigimde 13 mm büyüklüğünde tek kese idi.6 haftalikken gittim 2 ayri kese vardi.ve iki bebek <3 kalp atisi ve bebekler karindan gozukmemisti alttan bakinca gorulmustu sukur..
Canım benimde 5. Haftada bir tane sonra 6. Haftada ikincisi gözüktü sonradan birleşebiliyormuş heralde öle birşeyler okudum doktora çiftmi dedim sonraki haftalarda yapılan testler oluyor onunla anlaşılıyor dedi

Aynen canım bendr öyle birşeyler okudum doktorum ileriki haftalarda belli olacak dedi internette belli olması için 9. Ve 14. Haftalar önemli yazıyordu sonradan farklı gözükebiliyormuş anlaşılamıyormuş

Rabbim sana hem bedenen hem kalben hem aklen sapasağlam bir bebek nasip etsin arkadaşım hepimize inş. Amin. İmtihan herkes için var ama Allahım imthanlarımızı hafif etsin geçmiş olsun diyelim

Canım benimde 5. Haftada bir tane sonra 6. Haftada ikincisi gözüktü sonradan birleşebiliyormuş heralde öle birşeyler okudum doktora çiftmi dedim sonraki haftalarda yapılan testler oluyor onunla anlaşılıyor dedi
Him hangi testlerle anlasilir ki acaba bende cok merak ediyorum:)

Canım o değişiyormuş sanırım bebek büyüdükçe son adet tarihi ile uyum sağlıyormuş ...benimde satla uyumlu değil sat a göre 7 artı bir doktora göre 6 artı 1
Ben başka hastaneye gittim emin olmak için ve evet sorun ultrason aletindeymiş. bu hastanede çok net göründü herşey ve doktor adet günüyle uyumlu gidiyor dedi şuan 8+6 yım yani,

Hepimiz inşallah sağ salim bebislerimizi alırız kızlar bende haziran annesiyim 8 hafta 5 günlük benim sorum vitamin almaya başladınızmı bide tetanoz asisi 2 ci ayda bide 3 ayda olunuyomus olan varmı bende pazartesi aile hekimime gidicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…