2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kesinlikle gecmiyor zaman diye dusunuyorum ama bi yandan baktigimizda bugun 10.haftanin son gunu... Gebeligin 1/4 i bitti kismetse :)
Ikili testi sadece bilgi amacli yaptirmak istiyoruz,Allah herkese saglikli sihhatli evlat versin ama olasi bi durumu gorup kendimizi ona gore hazirlamak icin... Biz de 23 Kasimda gitmeyi dusunuyoruz 12+4'te bi yandan da acaba cinsiyetini gorur muyuz heyecani var :)

İnşallah hepimiz için herşey iyi olur.

Merhaba gebişler :anneadayı: Gebelik psikolojisine niye girmedim diye üzülürken 8 hafta sonra ilk gebelik rüyamı gördüm bu gece. Takvimlere göre kız olması gerekirken -ki bende kız çocuklarını pek severim- rüyamda erkek bebek gördüm. sanki 2-3 aylık oburix üstelik sarışındı (sarışın yok ki bizde) o_O bırakıcak kimsem olmadığı için el kadar bebekle işe gidiyorum. yolda üşümesin diye hırka alıyorum. bol bol da sütüm geliyor. . biraz suratsız bir bebekti sanki .. bu kadarını hatırlıyorum. Sanırım minik minik annelik hormonları beni etkilemeye başlıyor:anneadayı:

Merhaba güzel anneler bende sonunda hamilelik belirtileri sayfasından buraya terfi ettim şükür Rabbime . Allahım kucaçağımıza almayı nasip etsin 8+5 olduk dün doktor her şey yolunda dedi 1,88cm boyutu sizin melekleriniz ne kadar oldu ayrıca Ankara da olup doktor tavsiyesi olan varsa çok sevinirim

günaydın ikili test ne zaman yapılıyor erken değil mi daha?

ben 10 gün sonra yani tam 3 aylıkken gidicem kızlar ikili test için. doktorum 11. hafta dedi. bi ara doktoruma gittim, erken tarih olabilir bi hafta ileri alıyorum 12. haftada gel dedi. internette ikili testin 11. ile 14. hafta arası yapıldığını duydum.

Kızlar benimde 20 haziran görünüyor son adetime göre ama ultrasonda 1 hafta geriden görünüyo neden acaba. yani aslında 7+4 olmam gerekirken ultrasonda 6+4 çıktı

Kızlar benimde 20 haziran görünüyor son adetime göre ama ultrasonda 1 hafta geriden görünüyo neden acaba. yani aslında 7+4 olmam gerekirken ultrasonda 6+4 çıktı

canım bir hafta geç döllenme var bende de aynısı çıktı, ama bu herhangi bir sorun varlığını göstermiyor, hatta çok şükür her şey yolunda bugün kalp atışını duydum :nazar: tam 8 haftalık şu anda. O yüzden bunu sakın sorun etme. Herkeste yumurtlama ve döllenme süresi farklı oluyor. Çok normal.

Rahim buyurkende agri yapabiliyor gazdan da olabilir. Tahmini dogumumuz ayni :) Insallah guzel haberlerle gelirsin.
Evet tahmini doğum tarihimiz aynı :KK49:inşallah canım :KK55: sorunsuz atlatırız bu dönemi kucağımıza aldığımız günleri de görürüz inşallah

kızlar artık yavaş yavaş bu gruptaki herkes ilk randevularını tamamladı. Bir dahaki randevulari bekliyoruz. Benim de doktorum 12. Haftada çağırdı tekrardan.
İnanın zaman geçmiyor ya. Eşim de hergün her saat düşünme vakit geçmez böle diyor da ne yapayım yani. Hem ilk defa başıma gelen bişey hem de zaten pimpirikliyim.
28 inde gitmeyi düşünüyrum doktora 12+ 5 de.
İkili testi yaptırmak istemiyoruz. 24 gün var daha :işsiz:
ikili test yaptirmiycakmisin canim.benimde doktorum kasimin sonuna cagirdi.zaman gecmek bilmiyo gercekten.:110::emir_bebek:

canım bir hafta geç döllenme var bende de aynısı çıktı, ama bu herhangi bir sorun varlığını göstermiyor, hatta çok şükür her şey yolunda bugün kalp atışını duydum :nazar: tam 8 haftalık şu anda. O yüzden bunu sakın sorun etme. Herkeste yumurtlama ve döllenme süresi farklı oluyor. Çok normal.
saolasin canım bunu sorun etmiyorum da. benim iki haftadan beri leke şeklinde kanamalarim oluyordu ve dün itibarıyla kırmızıya döndü rengi yani adet kanaması gibi gelmeye başladı . ultrason da hersey normaldi kalp atışı da var çok şükür ama kanamam arttı. çok korkuyorum :KK43:

İnş şu 3 ay geçerde biraz rahatlarız. Sabah kusmayayım diye yatağımın başına çubuk kraker koymuştum onu yedim kusmadım çok şükür.
Bide ağzıma su gelmese afedersiniz sürekli tükürmek zorunda kalıyorum. Yine de Rabbim sağlıkla kalp ❤️ atışlarını devam ettirsin
amin canim.

Seni çok iyi anlıyorum, benim de bundan önce düşüğüm oldu. Midem her bulandığından benden mutlusu yok :) Ama biraz iyi hissedersem kendimi mutsuz oluyorum acaba bir şey mi oldu diye. İnşallah her şey çok güzel hepimiz için, sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize :anne:
sanki benim duygularimi yazmissin canim.ben ilk bebusimi dusurdugum icin mide bulantim olunca seviniyorum.:KK200::anne:

ikili test yaptirmiycakmisin canim.benimde doktorum kasimin sonuna cagirdi.zaman gecmek bilmiyo gercekten.:110::emir_bebek:

Yok yaptırmıcam. Ense ölçümünden az çok belli olurmuş zaten. Başka bir durum olduğunu öğrenmem hamileliğimin geri kalanında üzülmemden başka birşey sağlamaz.
İnşallah sağlıklı sıhhatli bebeklerimiz doğar büyür.
Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz

kızlar şeker yüklemesi mi ne varya tamda bilmiyorum ben yaptırmayacağım sanırım...

kızlar şeker yüklemesi mi ne varya tamda bilmiyorum ben yaptırmayacağım sanırım...
Bende cok karisigim bu konuda. Yanlis hatirlamiyorsam 24.hafta civarinda yapiyorlar. Kimi doktor yapilmasi lazim varsa ona gore onlem alir gebe diyor kimisi de diyor ki eger ben dikkat edicem,varmis gibi yasicam diyosaniz hic bosuna seker almayin vucuda. Ben nasil beslenmek gerektigini arastiriyorum su anda. Normalde de spor yaptigimdan seker,hamurisi,cikolata gibi seyleri tuketmiyordum.(gebelikte bulantidan kraker yiyorum bazen:) ) sutlu tatliyi da 10 gunde bir anca canim isterse yiyordum odul olarak. Eger baska birsey yapmama gerek yoksa yine bu sekilde beslenebilirim doktorumda onaylarsa ve bende bosu bosuna seker almamis olurum vucuduma. Hemde helak oluyo insan o kadar seyi icip midesi alt ust oluyormus.

Bende cok karisigim bu konuda. Yanlis hatirlamiyorsam 24.hafta civarinda yapiyorlar. Kimi doktor yapilmasi lazim varsa ona gore onlem alir gebe diyor kimisi de diyor ki eger ben dikkat edicem,varmis gibi yasicam diyosaniz hic bosuna seker almayin vucuda. Ben nasil beslenmek gerektigini arastiriyorum su anda. Normalde de spor yaptigimdan seker,hamurisi,cikolata gibi seyleri tuketmiyordum.(gebelikte bulantidan kraker yiyorum bazen:) ) sutlu tatliyi da 10 gunde bir anca canim isterse yiyordum odul olarak. Eger baska birsey yapmama gerek yoksa yine bu sekilde beslenebilirim doktorumda onaylarsa ve bende bosu bosuna seker almamis olurum vucuduma. Hemde helak oluyo insan o kadar seyi icip midesi alt ust oluyormus.

İlk hamileliğimde hemşire de doktorda 2 büyük dilim baklavaya eş değer olduğunu söylemişti alınan şekerin.Ben yaptırmak taraftarıyım inşallah bir sıkıntı olmaz ama oluşabilecek sorunların engellenme ihtimali ve önlem alabilecekken almamak daha zor bence.Tabi benim kendi fikrim.

X