2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar 1 haziranda doğdu bebeim 5.ay içinde...

Bugün çok çok az süt içti çok çok az 60 cc kadar mama içti..
Kaşık maması yaptım hipp var ya tahilli ondan yaptım hapur hupur yerdi yok üç dört kaşık yedi uyudu ... napicam uyanınca bilmiyorum sizde oluyor mu böyle sıkıntılar aslında huzursuz değil ama ac bu bebek ne yedirebilirim ki başka fikri olan var mi bnm sütüm de çok azaldi gündüz emziremiyorum ama sağıyorum 4 saatte 60 cc çıkıyor... offf daraldım
Benimki de çok iştahsız bu aralar. Hatta son 1 haftada kilo almamış. Bi de malum alerji diyetindeyiz. Süt azaldı, alerji maması iğrenç. İçemiyor çocuk. Bugün hipp in organik elma suyu ile karıştırdım mamayı. Güzel yedi.

3 bucuk aylik daha annesi.o hareketleri beklemeyin.zamani gelince bir anda yapiyorlar.gun gun hafta hafta degisiyorlar.
Gece yemeleri ise,demekki kendide memnun.yoksa uyanir sizide uyandirirdi.
Ama iciniz rahat etmiyorsa alarmi kapatmak icin yataga uzak ama duyacaginiz yere koyun.ben telefonu ucak moduna aliyorum.basucumdaysa alarmi kapatip uyuyorum.ama yatsktan kalkacagim mesafeye koyarsam mecbur kalkiyorum.kizimin mamasini hazirliyorum.yatagimin kenarina koyup besliyorum.yatiriyorum.kendisi uyanmiyor bile.
Çok teşekkür ederim hanımlar..toplu cevap yazmayı bılmıyorum ama sağolun.içim rahatladı şimdi...şükür gece uyku sorunumuz yok derken 2 gundur gecelerı uykuya dalmak ıstemıyor şimdide.neyse dediğiniz gıbı değişiyorlar ay ay gün gün...Allah hepimizin yardımcısı olsun...bize güç kuvvet versinki bebelerimize güzelce bakalım:)

Bende devlet memuruyum yari zamanli donmeyi dusunuyodum ama olmicak gibi.. 15 gun rapor hakkim kalmisti Aile hekimim sadece 3 gun yazmis cok moralimiz bozuldu ohaldan dolayi kotasi dolmus cok siki takip varmis yazamam demis.. ne anladim rapor hakkimi da kullanamicaksam bu memurluktan.. maddi durumumuz da yok su an o 15 gun ilac gibi gelecekti.. bende ne yapicam kara kara dusunuyorum..
Devlet 3 cocuk diyor ama parayi dusunen yok.. mamasiydi beziydi kiyafetiydi.. inanin aylik bin tl yi buldugu oluyo.. simdi bi de buyuk besik almamiz lazim sepet besige sigamiyo artik.. Esimin ailesi 100 tl takti gitti zaten sorunluyuz.. Allah yardimcimiz olsun ya.. işe donsem cocuga kim bakacak .. gece uyaniyorum bi daha uyuyamiyorum kafamda deli sorularrr
Çok zor canım bende aynı durumdaydım...Etarafa haber saldık bir tanıdık hızır gibi yetişti ben bakarım dedi tabi ücretiyle.. en azından güveniriz dedik...inanın işe gitmeye alışmak zor ama sonra daha rahat ediyosunuz..kafa dağılıyor işte.hatta ben sosyalleşince sütüm bıle arttı.

heksi heksi bana gaz damlasi verip vermedigimi mi sordun sanirim ya da ben oyle anladim:KK48: sab simplex basucumuzda duruyor ama son 1 aydir sadece cok agladigi 2 gun verdim,sen soyleyince farkettim hemde.Gaz sorunu bitti gibi cok sukur,ilginctir 3 gundur kendiliginden kakasini yapiyor kabizligi da bitiyor olabilir mi bilemedim.Agzi cok sulaniyor surekli kasimak istiyor eline ne gecirirse,suan derdimiz bu:KK73:
uzgungul uzgungul tebrikler :KK9:.benimki de anca yana donuyor tam donmeyi basaramadi,darisi basimiza:KK55:

Çok zor canım bende aynı durumdaydım...Etarafa haber saldık bir tanıdık hızır gibi yetişti ben bakarım dedi tabi ücretiyle.. en azından güveniriz dedik...inanın işe gitmeye alışmak zor ama sonra daha rahat ediyosunuz..kafa dağılıyor işte.hatta ben sosyalleşince sütüm bıle arttı.

sormasi ayip ne kadar anlastiniz bakici ile?

heksi heksi bana gaz damlasi verip vermedigimi mi sordun sanirim ya da ben oyle anladim:KK48: sab simplex basucumuzda duruyor ama son 1 aydir sadece cok agladigi 2 gun verdim,sen soyleyince farkettim hemde.Gaz sorunu bitti gibi cok sukur,ilginctir 3 gundur kendiliginden kakasini yapiyor kabizligi da bitiyor olabilir mi bilemedim.Agzi cok sulaniyor surekli kasimak istiyor eline ne gecirirse,suan derdimiz bu:KK73:
uzgungul uzgungul tebrikler :KK9:.benimki de anca yana donuyor tam donmeyi basaramadi,darisi basimiza:KK55:
Tebrik ederim sizi. Ben hala 3 kere veriyorum günde. Bende kessem mi acaba? Cesaret edemiyorum. Hala çok gazı var çünkü. Kaka olayı bı sure sonra düzeliyor galiba. Gerçi bnm oglana hergun zeytinyağı veriyorum.

Slm yol arkadaşlarım. Sizler de olmasaniz vay halime. Uyumayan oğlum bugün yorgun düşmüş olmalı ki akşam 7.30dan beri daha kesintisiz uyuyor. İlk uyanış 3 , ikinci 2.5 üçüncü 2 saat sonra oldu. Az önce tam dalamadan galiba 10 dk.sonra uyandı , muslini yediii yedili yedili sonra yüzüne kapattı bende biraz salladım uyudu. Bakalım sabahı nsl edicez..

Slm yol arkadaşlarım. Sizler de olmasaniz vay halime. Uyumayan oğlum bugün yorgun düşmüş olmalı ki akşam 7.30dan beri daha kesintisiz uyuyor. İlk uyanış 3 , ikinci 2.5 üçüncü 2 saat sonra oldu. Az önce tam dalamadan galiba 10 dk.sonra uyandı , muslini yediii yedili yedili sonra yüzüne kapattı bende biraz salladım uyudu. Bakalım sabahı nsl edicez..
Çok sevindim canım :)

Tebrik ederim sizi. Ben hala 3 kere veriyorum günde. Bende kessem mi acaba? Cesaret edemiyorum. Hala çok gazı var çünkü. Kaka olayı bı sure sonra düzeliyor galiba. Gerçi bnm oglana hergun zeytinyağı veriyorum.

Ya bizimde gaz geçmedi ama bizde laktoz intoleransi var oda bağırsak gazı yapıyor
Hiç gaita testi yaptırdın mi hazım testi diyorlar adına.

Kızlar siE birşey sorucam bebeğinizin yanında cep telefonu kullanıyor musunuz.ya internette bı yazi okudum özellikle bizimkiler gibi bingildagi kapanmamış bebekler için çok tehlikeli diye.mumkun oldugunca özellikle emzirirken falan kullanmamaya çalışıyorum ama arada internete girdigim falan oluyor.ay canım sıkıldı ve özellikle kendime çok kıziyorum herşeye bu kadar dikkat ederken buna neden dikkat etmedim diye.su teknolojisi güzelde b okadar da zararlı .Allah bebislerimi korusun inşallah

Kızlar siE birşey sorucam bebeğinizin yanında cep telefonu kullanıyor musunuz.ya internette bı yazi okudum özellikle bizimkiler gibi bingildagi kapanmamış bebekler için çok tehlikeli diye.mumkun oldugunca özellikle emzirirken falan kullanmamaya çalışıyorum ama arada internete girdigim falan oluyor.ay canım sıkıldı ve özellikle kendime çok kıziyorum herşeye bu kadar dikkat ederken buna neden dikkat etmedim diye.su teknolojisi güzelde b okadar da zararlı .Allah bebislerimi korusun inşallah
Kullanmamaya çalışıyorum ama çok katı uyguladığımda söylenemez :KK43:

Kullanıyorum malesef :KK43: kullanmasak daha iyi haklısın

heksi heksi canım seni çok iyi anlıyorum ya. Üstüne üstlük bi de emmeyen bi bebek var başımda. Hiç sabırlı falan da değilim ben de. Bazen ayağımda sallarken savuruyorum bebeği sinirden. Sonra da içim burkuluyor ağlıyorum. Kıyamıyorum ama şuna eminim ki insan yaş aldıkça sinir kat sayısı artıyor, tahammülü azalıyor. iki ay sonra geldiğinde haberim olsun kesin. görüşelim.

heksi heksi canım seni çok iyi anlıyorum ya. Üstüne üstlük bi de emmeyen bi bebek var başımda. Hiç sabırlı falan da değilim ben de. Bazen ayağımda sallarken savuruyorum bebeği sinirden. Sonra da içim burkuluyor ağlıyorum. Kıyamıyorum ama şuna eminim ki insan yaş aldıkça sinir kat sayısı artıyor, tahammülü azalıyor. iki ay sonra geldiğinde haberim olsun kesin. görüşelim.

Canım öyle bişey hissetmeye başladığında komşularından bile yardım isteyebilirsin herkes gelir eminim.Yazını okudum şu an ben de ağlıyorum sinirden lütfen önce kendin için bir uzmanda yardım alabilirsin. Ben çalıştığım için anlayamıyorum tabii 24 saat bebekle kalmak zor olsa gerek senin için. Ruh sağlığı çok önemli önce kendin sonra bebeğin için. Allaha emanet olun.

X