2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Arkadaşlar bulamadım iyi sevecen bi dr tel veren her aradığımızda yardımcı olan şaşırdım kaldım 5 dr değiştirdim yine yok yok yok

Bende artık arkasına ve yanlarına yastık koyup bi bes dakika kadar orurtuyorum
Bende öyle yapmayı düşünüyorum artık mama sandalyesi vakti geldimi ne dersin?
Akşam yemekte illa kucağımda oturmayı çok seviyor bu akşam ben yemek yerken elimdeki lokmayı bi takip edişi var Allahım kıyamadım kavun yalattım nasıl şapur şupur emiyor :) bi yandan kıyamıyorum bi yanımda daha erken diyo ek gıdaya...

Akşam yemekte illa kucağımda oturmayı çok seviyor bu akşam ben yemek yerken elimdeki lokmayı bi takip edişi var Allahım kıyamadım kavun yalattım nasıl şapur şupur emiyor :) bi yandan kıyamıyorum bi yanımda daha erken diyo ek gıdaya...
Mama sandalyesi için erken bence cünkü henüz kendisini tam tutamıyo öne dogru düşüyo.öne düşmeyi ne zaman bırakırsa o zaman tam zamanıymış internettn araştırdogım kadarıyla
Akşam yemekte benim kucagımdayken birden katılarak aglamaya basladı.kasıgın ucunu corbaya batırıp verdim.allahım bir yalıyoki sanki günlerdir aç:))

Mama sandalyesi için erken bence cünkü henüz kendisini tam tutamıyo öne dogru düşüyo.öne düşmeyi ne zaman bırakırsa o zaman tam zamanıymış internettn araştırdogım kadarıyla
Akşam yemekte benim kucagımdayken birden katılarak aglamaya basladı.kasıgın ucunu corbaya batırıp verdim.allahım bir yalıyoki sanki günlerdir aç:))
Kıyamam ya :) pis boğaz olmasa bari diyorum şimdi de :)
Bu arada ikea antilop mama sandalyesine baktınmı kısalıyormuş ta dimi ayağı çünkü bizim sıpa ağladıkça masada yiyemiyoruz yere geçiyorum kucağıma alıyorum

Yalatmadan bişi olmaz ben her meyveyi yalatıyrm yüzü ekşiyo:) ama sadece yalatma yapıyorum cunkü suyunu vermek için erken

Kızlar ikea antilop mama sandalyesi alcaktım ama oturma yeri küçük diyen olmuş kafam karıstı şimdi english home mama sandalyesi alıp memnun kalan duydum şimdi indirimde siz ne düşünüyorsunuz

Kıyamam ya :) pis boğaz olmasa bari diyorum şimdi de :)
Bu arada ikea antilop mama sandalyesine baktınmı kısalıyormuş ta dimi ayağı çünkü bizim sıpa ağladıkça masada yiyemiyoruz yere geçiyorum kucağıma alıyorum
Aaa öylemi.bi çok mama sandalyesine baktım netten hiç öyle kısalıyo diye bi özellik bulamadım.bizde arada yerde yiyoruz bebek agladıkça cünkü

Selam arkadaşlar, bebeğim 2 ayı bittikten sonra yumruğunu emmeye başladı buraya sordum normal olduğunu hatta gelişim için iyi olduğunu söylediniz sağolun.
Ama hala emiyor uyurken bile yapıyor sizinkiler ne zaman bıraktı? Yoksa oğlum alışkanlık mı yapıyor?

Birde mesela siz koltukta otururken kucağınızda oturtuyor musunuz bebeğinizi?
Evet ise ne zaman başladınız.?

Oğlum biraz üşütmüş öksürüyo öksürük için ne yapmam lazım. Ve huzursuz dün büyük tuvaletini sadece bir kez yaptı. Ve bugünde yapmadı üşüttüğü için olabilir mi çok huysuz oluyor yapamadığında napayım bilmiyorum

Lütfen cevap verirmisiniz, teşekkür ederim.

Aaa öylemi.bi çok mama sandalyesine baktım netten hiç öyle kısalıyo diye bi özellik bulamadım.bizde arada yerde yiyoruz bebek agladıkça cünkü
Bana kısalıyor gibi geldi ondan sordum yorumlar da tam olarak kısalıyor diye yazmasada seyahate falan götüren olmuş herkes memnun seyahate ayakları çıkmadan gitmez herhalde dimi

Yalatmadan bişi olmaz ben her meyveyi yalatıyrm yüzü ekşiyo:) ama sadece yalatma yapıyorum cunkü suyunu vermek için erken

Kızlar ikea antilop mama sandalyesi alcaktım ama oturma yeri küçük diyen olmuş kafam karıstı şimdi english home mama sandalyesi alıp memnun kalan duydum şimdi indirimde siz ne düşünüyorsunuz
İkea antilop mama sandalyesine çok kanım kaynadı araştırdım ama olumsuz yorum göremedim ben

Selam arkadaşlar, bebeğim 2 ayı bittikten sonra yumruğunu emmeye başladı buraya sordum normal olduğunu hatta gelişim için iyi olduğunu söylediniz sağolun.
Ama hala emiyor uyurken bile yapıyor sizinkiler ne zaman bıraktı? Yoksa oğlum alışkanlık mı yapıyor?

Oğlum biraz üşütmüş öksürüyo öksürük için ne yapmam lazım. Ve huzursuz dün büyük tuvaletini sadece bir kez yaptı. Ve bugünde yapmadı üşüttüğü için olabilir mi çok huysuz oluyor yapamadığında napayım bilmiyorum

4buçuk aylık olacaz nerdeyse uykuda yapmasa bile emiyor elini ayağını da emiyor hatta yavaş yavaş azaltır inşallah merak etme canım

Hafif eğimli oturtuyorum ben on beş gün falan olmuştur yemek yerken de ağlasa kucağımda oturtuyorum hafif eğimli tabi

Kabuk dedizaten antibiyotik tedavisi de uygulamadi.teramsin ve madecassol ile atlattik sureci..cokzordu gercekten.
Geçmiş olsun :super:

Merhaba arkadaslar guzel haftasonlarimiz olsun insallah nasilsiniz? Bizde durumlar iyi degil ya kizimin 2.aydan beri kilo alimi cok düştü 3.5 kilo dogdu şu an 3.5 aylik 5.600 gram 2 haftada anca 100 gram almis gittikce düşüyor cok uzuluyorum doktoru henuz mamaya baslatmadi 1 ay daha takip etmek istedi ben sutumun yettiğini dusunuyorum kizim huysuz degil uykulari guzel çiş va kakasini da yapiyo yeterli miktarda ama neden kilo almiyor acaba oglum ne guzel kilo alirdi ya tek meme emmesine ragmen kizim niye boyle oldu alisamadim doktoru baslatmadi diye vermiyorum mama ama gunde bir ögün versem mi ne kadar versem ya da doktorumuzun dedigine mi uymaliyim oyle cok da emmiyo 5 dk anca emiyo stres de yapmak istemiyorum ama ister istemez kafama takiyorum kizlar :KK43:
Bizimki de 3,5 aylık 5600 . 15 günde bir kilo kontrolüne gidiyoruz. Şimdilik bişi önermedi. Min 500 gr olmalı diyor aylık. Mamaya gerek yok eğer gelişimi yerindeyse.

@heksi anneanneme sordum da o her şeyi bilir bazi bebekler gec kaka yaparmış huysuz veya sıkıntılı degilse sorun olmazmis buyudukce duzelirmis
Bu kişinin metabolizmasiyla ilgili mesela ben 2-3 günde bir yaparım. Ama buna rağmen kabızlık yaşamam. Demek ki maç faydayı sağlıyorum yediklerimden :KK70:
Önemli olan rahatsızlık yaratıp yaratmadigi :KK66:
Dizinin ustundeki ilk bogum birinde dar digerinde geniş duruyor
Dr la görüşebildiniz mi?

Merhaba millet kizim 4 aylik olmak uzere ama hala gozyasi gelmiyor nor mal mi
Bizim kızda var , ama bunun hangi aya kadar görülmesi gerektiği ile ilgili bi fikrim yok açıkçası..
Canım sizlerden okuduğum kadarıyla evolvia, sma ve aptamil denedim hepsine ayni tepkiyi verdi, sagdigim sütü de biberonla almak istemiyor, sorun biberon sanırım ki chicco, avent, bebedor, dr browns ve medela denedim... maalesef, bu gidişle annem şırıngayla verecek sanırım

Başka öneriniz var mi?
Lansinohu rahatlıkla alıyor.

Ay çok zor bı gün geçiriyoruz minik prensesimle .dun akşamdan beri sürekli kendini kasarak katilana kadar ağlıyor.ikinip duruyor sabah doktorunu aradım bı lavman verdi kakasi için kakasını yaptı 2 kere ama sikintisi hiç geçmedi. akşam üstü dayanadim doktora götürdük.kan tahlili idrar tahlili ultrason falan çekildi karninda çok yoğun gaz varmış diğer tahlilleri iyi çıktı
Bide grip . Ama kuzum mahvoldu resmen
5.aya girdik ilk aylarda bile böyle gazi yoktu anlamadım ben
Bide perşembe günü 4.ay aşısı olduk doktor o asilar 2-3 gün sonrada huzursuzluk yapabilir dedi.ibsallah geçer sikintimiz yoksa kuzumu öyle gormek beni mahvetti
gecmis olsun..

kızlar 4. ay kontrolunde nelere bakılıyor?

Bi de bebeğim önceden en fazla 3 kere uyanırken yaklaşık 2 haftadır hala gece saatte bir uyanıor hatta bazen emzirip yatağına derin uumuşken koyuyorum 5 dk sonra iiiiiiii die ağlar gibi (ama ağlamıyor) uyanıyor tekrar. Geçici bi durum olduğnu söyleyip rahatlatın beni lütfeeen. Bir de tekrar nasıl uykuya daldırıorsunuz ? pışpışlamayla kucağmda sallamayla uyumuyor. ben emzik gibi meme veriyorum ancak öyle uyuyor emzik biberon almıyor çünkü :KK43:
Inşallah geçicidir zira bizim kızda ilk uykuya dalarken çok sıkıntı çıkarırdı ama gece uyandığında emerken sızar kalırdı. Şimdi gece beslenmelerinde de uykuya dalması için cebelleşiyoruz resmen.

Arkadaslar yarin kismetse 4-5gunluk bir tatil yapmayi planliyoruz,cok dusundum en sonunda karar verebildim,Gecen seneden beri hamilelik dogum bu sene de gecerse 2 sene tikilmia olucaz degisiklik olsun dedik artik.Cok korkuyorum bebekle nasil olur diye ama burada cikan arkadaslardan cesaret aldik biraz.
Ucaga binen @heksi vardi sanirim,canim pusetle iceri aliyorlar degil mi,arabaai portatif kapaniyor onu da acaba yanimiza alirlar mi bagaja vermesem?Bir de pegasua bebek ucreti aldi,normal bir koltukta olucak mi acaba puseti baglamak icin tam anlayamadim..Bilen varsa yesillendirirse sevinirim:emir_bebek:
Yolculuğunuz bitmiş ama benim aklımda 2 yaşa kadar ücretsiz olduğuna dair bi fikir var. Yanlış hatırlıyorum demek ki :silah:
Canim yazini okuyunca yazmak istedim sen ilk kizinda kurdesen mi oldun? Ben dogumdan 1 ay sonra oldum benim kizimda kolikti simdi 3 bucuk aylik duzeldi ama kasintim hala gecmedi cok illet bisi yaa
@heksi canim sende mi kasiniyosun
Doktor bana kurdesen dedi
Kasiyip kabariyorum ben :KK43:((((
2 aylıkken bende oldum, izleri hala geçmemekle birlikte ara ara kaşınıyor yine aynı yerler. Çay ağacı yağının iyi geldigini okudum , deniyorum şu an. :spor:

4buçuk aylık olacaz nerdeyse uykuda yapmasa bile emiyor elini ayağını da emiyor hatta yavaş yavaş azaltır inşallah merak etme canım

Hafif eğimli oturtuyorum ben on beş gün falan olmuştur yemek yerken de ağlasa kucağımda oturtuyorum hafif eğimli tabi
Cevapların için teşekkür ederim canım :)
Benim bebeğim daha dönemiyor erken sanırım 87 günlük şuan, maşallah artık hareketli, dönmeyi öğrenir zamanla dönmeyi kendi öğreniyor değil mi bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Ellerinden tutup yanlarına doğru çeviriyorum sadece :KK70: ayaklarını da tutmuyor daha :KK70:

Dün öğrendi yatırıyorum kucağımda kafasını yukarı kaldırıyor canım oğlum. bir günde büyüyorlar. Daha 3 gün öncesinde ellerinden tutunca canı isterse kafasını kaldırır istemezse serbest bırakırdı taşımazdı yani. Çok güzel Allah herkese yaşatsın.

Hiç bir tecrübem yok 20 yaşındayım henüz :) Neyi ortalama ne zaman yapar internetten bakıyorum. Maşallah senin bebeğine erken öğrenmiş gibi maşallah maşallah Allah korusun tüm bebeklerinizi.

Cevapların için teşekkür ederim canım :)
Benim bebeğim daha dönemiyor erken sanırım 87 günlük şuan, maşallah artık hareketli, dönmeyi öğrenir zamanla dönmeyi kendi öğreniyor değil mi bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Ellerinden tutup yanlarına doğru çeviriyorum sadece :KK70: ayaklarını da tutmuyor daha :KK70:

Dün öğrendi yatırıyorum kucağımda kafasını yukarı kaldırıyor canım oğlum. bir günde büyüyorlar. Daha 3 gün öncesinde ellerinden tutunca canı isterse kafasını kaldırır istemezse serbest bırakırdı taşımazdı yani. Çok güzel Allah herkese yaşatsın.

Hiç bir tecrübem yok 20 yaşındayım henüz :) Neyi ortalama ne zaman yapar internetten bakıyorum. Maşallah senin bebeğine erken öğrenmiş gibi maşallah maşallah Allah korusun tüm bebeklerinizi.
Tam olarak Benimkide dönemiyor canım yarım dönüyor sadece :)
Evet maşallah Allah korusun
Bizde öyle yapıyoruz ara sıra canım başka ne yapılır bilmiyorum :)

Arkadaşlar bulamadım iyi sevecen bi dr tel veren her aradığımızda yardımcı olan şaşırdım kaldım 5 dr değiştirdim yine yok yok yok
Evet malesef doktorlar öyle şimdi gittiğim çok ilgili telefonunu da verdi ama şahsi değil sanırım hastaları için özel whatsapp ı yok cunku arayınca anında acmasada bi kaç saate dönüyo :KK70: neysr buda bişeydir dedittiriyor insana

benimki hala emiyo birazdaha zorlasa komple alacak ağzına bide ses çıkarıyo amanın sanki çok aç :KK70:8 ay a kadar emebilirlermiş bi sakıncası yokmuş öyle duymuştum. Bizimkide oturmak istiyo kendi kalkıyo dün mesela Ana kucağına koydum ama kemerini takmadım bi baktım eğile eğile inmiş aşağıya dikkat hep onda olmalı. Bazen kucağıma aldiğimda hafif oturtuyorum ama genelde yatar gibi oturtuyorum daha erken çünkü her ne kadar çok hevesli olsada

X