2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar benim lohusalığım bitti 41. Gün adet oldum hala daha gününü şaşmadı. Bende hep emzirdiğin sürece olmaz diye bilirdim. Değilmiş :) bu arada terlemenin adet olamamakla ve kilo ile alakası yok. Ben 52 kiloyum ve ilk aydan beri adet oluyorum ama ömrümde hiç bukdar terlemedim. Neyse kışa az kaldı :)

Ek gıda olayı gerçekten titiz bı konu . lilipit lilipit in yazdığı gibi bir yaşına kadar esas onemli besin anne sütü veya mama .diğer besinler sadece damak tadı için tadımlık.eger ek gıda anne sütü veya mamadan fazla verilirse emmeyi bırakıyor bebekler.benjm bı arkadaşım ek gıda sonrası çocuk ek besinleri güzel yiyor diye ek gıdaya güzelce doyururdu bebegiv 7 aylıkken emmeyi bıraktı ki o güne kadar gıdaya kadar anne sütü alan bı bebekte.bizim doktor o sebeple her öğün ek gıda miktarını 2 tatlı kaşığından fazla vermiyor.sadece gece muhallebisi istediği kadar yeniyordu yanlış hatırlamıyorsam.ben ilk kizimda bilmeden blw yapmisim.hicbirseyi bulamaç vermedim.hic rondo blendar kullanmadım.herseyi küçük yapıp önüne koydum o yedi.kasigi tutmaya basladiktan sonra hep kendi yesin diye teşvik ettim
Evet mutfak savaş alanı oldu.kiyafetler leke içinde kaldı.yeri geldi eliyle yedi yeri geldi tabağı başına geçirdi ama 1 yaşında kendi başına yemek yiyordu ve 2 yaşında krese başladığında hiç zorlanmadi.diycegim o bebek sabır işi ek gıda da öyle.bizim doktor hep bana der bebeğine güven o seni yönlendirir .bebeklere güvenelim onlar bize öğretecek

Kızlar benim lohusalığım bitti 41. Gün adet oldum hala daha gününü şaşmadı. Bende hep emzirdiğin sürece olmaz diye bilirdim. Değilmiş :) bu arada terlemenin adet olamamakla ve kilo ile alakası yok. Ben 52 kiloyum ve ilk aydan beri adet oluyorum ama ömrümde hiç bukdar terlemedim. Neyse kışa az kaldı :)

Bende havalar biraz serinlesin istiyorum sıcaktan bunaliyorum artik

Bilemedim cnm kas agrisi olabilir mi
Ters hareket yaptin mi mesea ev suprdun mu
yok cnm kas ağrısı değil :KK43:

Bende de oluyor bazen, tamamen boşalmış kanallara süt doluyor olabilir belki ne bileyim ama cidden acıyordu birkaç saniye.
önceden 10 ar dk dan 20 dk hatta bazen 30 dk emerdi. o zamanlar olsa mantıklı gelirdi. ama şu aralar totelde 10-15 dk emiyor. tam boşalmıyor bile memeler. bilemedim ki.
Bana da oluyor arada sanki bişey batıyor gibi oluyor
benimki batma gibi de değil. tarif edebilsem keşke. ama müthiş bir acı veriyor o 2-3 saniyelik zamanda. Allah tan kısa sürüyor.

Bende de sutu sagdiktan sonra oluyor ayni agri.ben hep kanallardan dolmasina yordum,doktor oyle olur diye tarif etmisti.
bebek emerken bile geleceği varsa geliyor o ağrı. neyse geçmezse giderim dr a ne yapayım.

çookkkkk imrendim o rakama ya. ne güzel benim ideal kilomdasın.
52 :spor:

varya tam tamına 13 kg fazlam var.
ama doğumla hamilelikle alakası yok.
tamamen benim imiğimle alakalı.
verecem kiloları da ne zaman bakalım :mad:

Ek gıda olayı gerçekten titiz bı konu . lilipit lilipit in yazdığı gibi bir yaşına kadar esas onemli besin anne sütü veya mama .diğer besinler sadece damak tadı için tadımlık.eger ek gıda anne sütü veya mamadan fazla verilirse emmeyi bırakıyor bebekler.benjm bı arkadaşım ek gıda sonrası çocuk ek besinleri güzel yiyor diye ek gıdaya güzelce doyururdu bebegiv 7 aylıkken emmeyi bıraktı ki o güne kadar gıdaya kadar anne sütü alan bı bebekte.bizim doktor o sebeple her öğün ek gıda miktarını 2 tatlı kaşığından fazla vermiyor.sadece gece muhallebisi istediği kadar yeniyordu yanlış hatırlamıyorsam.ben ilk kizimda bilmeden blw yapmisim.hicbirseyi bulamaç vermedim.hic rondo blendar kullanmadım.herseyi küçük yapıp önüne koydum o yedi.kasigi tutmaya basladiktan sonra hep kendi yesin diye teşvik ettim
Evet mutfak savaş alanı oldu.kiyafetler leke içinde kaldı.yeri geldi eliyle yedi yeri geldi tabağı başına geçirdi ama 1 yaşında kendi başına yemek yiyordu ve 2 yaşında krese başladığında hiç zorlanmadi.diycegim o bebek sabır işi ek gıda da öyle.bizim doktor hep bana der bebeğine güven o seni yönlendirir .bebeklere güvenelim onlar bize öğretecek
Bizim doktorumuz o kadar detaylı anlatmıyor senin doktorun tavsiyelerini merakla bekliyorum bende ona göre hareket etmek istiyorum acele etmiyorum sütüm yettiği sürece inşallah ama sonra zorlanmamak adına da tattırmak istiyorum tabi doğru şeyleri ve doğru şekilde

Kızlar sağ mememin tek bir yerinde aralıklı olarak bir ağrı gibi bişey oluyor. Tam olarak ifade edemiyorum ama çok keskin bir acı veriyor. Birkaç dk aralıkla 2-3 saniye sürüyor. Herhangi bir kitle de yok memede. Süt de akıyor ama Ne olabilir bu.
Sızlama gbi mi bende cok oluyor iyi birşey ama seninki nasıl bişi tabi

Kızlar bugun sahilde oturduk annemlerde vardı sarp cok iyiydi ama dönüşte arabada catlıcak gibi agladı eve geldik biraz emdi yine aynı aglama resmen kriz cok üzüldüm banyo ettirdik şükür sustu şimdi uyudu neden böyle aglanır gazı cıkıyo karnı tok altı temiz kucagımda çözemiyorum

Kızlar bugun sahilde oturduk annemlerde vardı sarp cok iyiydi ama dönüşte arabada catlıcak gibi agladı eve geldik biraz emdi yine aynı aglama resmen kriz cok üzüldüm banyo ettirdik şükür sustu şimdi uyudu neden böyle aglanır gazı cıkıyo karnı tok altı temiz kucagımda çözemiyorum

Okuyunca ayni benim kiz dedim.. annemler bizden 2 sokak ötede oturuyo o sokagi battaniyede sallaya sallaya geldigimi bilirim... bizimkisi uykusu geldiginde yapiyo onu:anne:

kızlar nedir bu ek gıda merağı 7. aya girene kadar anne sütü veya formül süt verin sadece bebeklerinize elma suyunu şeftaliyi ömrü boyunca yiycekler zaten 180 gün dolmadan bağırsakların yapısı oturmuyormuş sonra kabızlık vs uğraşmanın anlamı yok tabi bence herkes kendi çocuğuna istediğini yedirebilir beni ilgilendirmez de hatırlatayım dedim ...

Kızlar bugün akşam üstü eşimle beraber yürüyüşe çıktık. Normalde araçla sahile gider, sahil de yürürdük hava almak için.
Hani kızım meme krizine girdiği zamanlar hemen arabada emzirmek için.

Ama artık evin çevresinde yürüyüşler daha cazip gelmeye başladı. Emzirip çıkıyorum ve 1.5 saat rahat oluyoruz.

Neyse eve dönüşte markete uğradık.
Kasadaki bayan kızımı sevmek için yöneldi ve önce burnuna dokundu. Sonra baktım yanaklara yöneldi,ben küçük ve yumuşak bi ses tonuyla " elleme cnm benim kız alerjik " dedim.
Çok fena bozuldu ve suradını asıp işlemi yaptı ve çıktık marketten.
Eşim de bebek arabasını uzaktan geçir bundan böyle dedi. Poşetlere ben koyarım dedi.
Salgın var malum ve daha çok küçükler.
Birde kasada sürekli para k kartı vs eli değiyor. Mikrop yuvası paralar.

Normalde takıntılı biri değilim ama bu konuda maalesef tepkimi gösterdim.ama üzüldüm de buldumcuk demiştir arkamdan belki de. Poffffff..

Bugün avmde kadının biri bebeği severken eline dokundu. Ben tetikte bekledim yüzüne falan dokunsaydı aynı şeyi bende yapardım. Kadın gittikten sonra ıslak mendille ellerini kollarını sildim. Eli sürekli ağzında çocuğun

Anaç tavuk gibi üstüne kapanasım geliyo böyle zamanlarda , sonra da horoz gibi kafalarını didikleyesim :deli::KK62:
Bi dokunmayın arkadaş yahu.. Ben milletin köpeğini bile severken izin alıyorum.
Kizlar benim kiz uyudu ben de yaticam da aklima takildi gece bizim evde 29 derece bebeginizin ustune ne örtüyorsunuz ben zibin ve cok ince alt pijama giydirip uzerine ince yazlik pamuk battaniye atiyorum..
Ben yarım kıl badinin altına ince bir alt ve çorap ekledim üstüne bişi örtmüyorum hala.

Cok gecmis olsun.uzuldum.sutun normale doner insallah.bebis mahrum kalmasin.
Teşekkürler. Umarım normale döner..:dua:

Kizlar ben ek gida konusunda hassasim biraz
Erken baslamyi dogru bulmuyrm ve esas olan 1 yasina kadar anne sutu ya da mama ile beslemek
Bizim eski grupta yemegin patatesini yikayip (tuzdan salcadan arindirip) veren vardi
Cocuk ister gibi gorunebilir. Ancak siz ne verirseniz cocuk iki yasina kadar onu yer
Ornegin, bnm oglum iki yasina kadar abur cubur vs hic bilmedi. Markette gorse bile istemez. Cunku bilmiyr. Gerci hala istemez. Sekerli yedirmedim uzun sure
Simdi ek gida baslama surecine gelirsek
Ek gidaya baslama bir beslenme ogunu seklinde degilde, ufak tattirmalar seklinde baslar

Uc gun kurali vardir, alerji tespiti yapabilmek icin
Meyve ile baslamak uygun olabilir
Ornek vereyim size
3 gun mesela ogle saatlerinde cam rende ile rendelenmis elma bi cay kasigi kadar
3 gun armut
3 gun havuc suyu
3 gun mumkunse keci yogurdu (gunluk mayalanmis)
3 gun patates ve havuc az su ile haslanmid ve tel duzgecten gecirilmis 1 damla zeytin yagi ile bi kac kasik
Bakin yarim ay yapiyor bu saydiklarim
Giderek cogullastiriliyor
Blender asla yok

Ben de aynı fikirdeyim. Erken başlamanın bir avantajı yok , anne sütü daha önemli. Yanlızca mama alıyorsa belki önerilebir ama yine de 6 aydan evvel başlamayı bende doğru bulmuyorum. Hem başlar başlamaz pgun haline getiriliyor kimi zaman ek gıdalar. Oysaki adı üstünde ek gıda. Gerçek anlamda "tadımlık " seviyede kalmalı.

Kızlar sağ mememin tek bir yerinde aralıklı olarak bir ağrı gibi bişey oluyor. Tam olarak ifade edemiyorum ama çok keskin bir acı veriyor. Birkaç dk aralıkla 2-3 saniye sürüyor. Herhangi bir kitle de yok memede. Süt de akıyor ama Ne olabilir bu.
Bazen sol memede benimde oluyor. Ama daha cok zonklama gibi bir sizi şeklinde. Nedendir bilmiyorum.

Kızlar konu sahibi kazen yazıyor. Hiç dikkat etmemistim ne oldu ki
Şimdi de mu ne olmuş. Du :kahve:bakam...

çookkkkk imrendim o rakama ya. ne güzel benim ideal kilomdasın.
52 :spor:

varya tam tamına 13 kg fazlam var.
ama doğumla hamilelikle alakası yok.
tamamen benim imiğimle alakalı.
verecem kiloları da ne zaman bakalım :mad:

Benimde ideal kilom 65 :) hayatım boyunca hep zayıftım hamilelikte 72 oldum yinede mutluydum. Oğluşun 15 günlükken feci şekilde yüzünde cıkan egzamalar yüzünden diyete basladım hala diyetteyim 4 ayda 20 kilo verdim :KK43: şu diyetten ve alerjiden kurtulursam benimde hedefim 65 :) senin ve yavrunun sağlığı iyiyse boşveeeeerrrrr kiloları eminim öylede cok güzelsindir :)

Uykuyu atladı mı hiç?

Benimde ideal kilom 65 :) hayatım boyunca hep zayıftım hamilelikte 72 oldum yinede mutluydum. Oğluşun 15 günlükken feci şekilde yüzünde cıkan egzamalar yüzünden diyete basladım hala diyetteyim 4 ayda 20 kilo verdim :KK43: şu diyetten ve alerjiden kurtulursam benimde hedefim 65 :) senin ve yavrunun sağlığı iyiyse boşveeeeerrrrr kiloları eminim öylede cok güzelsindir :)
Boy 175 mi cnm.
Ben keyfi olmayan mecburi tüm diyet yapanlara çok üzülüyorum. İsteyip yiyememek nedir bilirim.
Eşim yapılı olduğundan yanında şişman durmuyorum. Zaten ona göre kilom iyi , yani o öyle diyor :KK70:

Ayda 5 kg vermişsin.
Dilerim 65 e kısa zamanda çıkarsın ve biter gider bu alerjik durumlar.

X