2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar ben ek gida konusunda hassasim biraz
Erken baslamyi dogru bulmuyrm ve esas olan 1 yasina kadar anne sutu ya da mama ile beslemek
Bizim eski grupta yemegin patatesini yikayip (tuzdan salcadan arindirip) veren vardi
Cocuk ister gibi gorunebilir. Ancak siz ne verirseniz cocuk iki yasina kadar onu yer
Ornegin, bnm oglum iki yasina kadar abur cubur vs hic bilmedi. Markette gorse bile istemez. Cunku bilmiyr. Gerci hala istemez. Sekerli yedirmedim uzun sure
Simdi ek gida baslama surecine gelirsek
Ek gidaya baslama bir beslenme ogunu seklinde degilde, ufak tattirmalar seklinde baslar

Uc gun kurali vardir, alerji tespiti yapabilmek icin
Meyve ile baslamak uygun olabilir
Ornek vereyim size
3 gun mesela ogle saatlerinde cam rende ile rendelenmis elma bi cay kasigi kadar
3 gun armut
3 gun havuc suyu
3 gun mumkunse keci yogurdu (gunluk mayalanmis)
3 gun patates ve havuc az su ile haslanmid ve tel duzgecten gecirilmis 1 damla zeytin yagi ile bi kac kasik
Bakin yarim ay yapiyor bu saydiklarim
Giderek cogullastiriliyor
Blender asla yok

Kızlar bebeğimin gözünün yarısı kırmızı, kan toplamış sanki. Neden olabilir bilen var mı?

Kizlar ben ek gida konusunda hassasim biraz
Erken baslamyi dogru bulmuyrm ve esas olan 1 yasina kadar anne sutu ya da mama ile beslemek
Bizim eski grupta yemegin patatesini yikayip (tuzdan salcadan arindirip) veren vardi
Cocuk ister gibi gorunebilir. Ancak siz ne verirseniz cocuk iki yasina kadar onu yer
Ornegin, bnm oglum iki yasina kadar abur cubur vs hic bilmedi. Markette gorse bile istemez. Cunku bilmiyr. Gerci hala istemez. Sekerli yedirmedim uzun sure
Simdi ek gida baslama surecine gelirsek
Ek gidaya baslama bir beslenme ogunu seklinde degilde, ufak tattirmalar seklinde baslar

Uc gun kurali vardir, alerji tespiti yapabilmek icin
Meyve ile baslamak uygun olabilir
Ornek vereyim size
3 gun mesela ogle saatlerinde cam rende ile rendelenmis elma bi cay kasigi kadar
3 gun armut
3 gun havuc suyu
3 gun mumkunse keci yogurdu (gunluk mayalanmis)
3 gun patates ve havuc az su ile haslanmid ve tel duzgecten gecirilmis 1 damla zeytin yagi ile bi kac kasik
Bakin yarim ay yapiyor bu saydiklarim
Giderek cogullastiriliyor
Blender asla yok
Üç gün kuralını yazacaktım örnekleriyle yazmışsın zaten :)) BLWde 6. ay sonunda başlıyormuş. Ben çarşamba doktora gidince soracağım valla bu tadımlıklara başlamak istiyorum gerçekten.

Kızlar sağ mememin tek bir yerinde aralıklı olarak bir ağrı gibi bişey oluyor. Tam olarak ifade edemiyorum ama çok keskin bir acı veriyor. Birkaç dk aralıkla 2-3 saniye sürüyor. Herhangi bir kitle de yok memede. Süt de akıyor ama Ne olabilir bu.

Kızlar sağ mememin tek bir yerinde aralıklı olarak bir ağrı gibi bişey oluyor. Tam olarak ifade edemiyorum ama çok keskin bir acı veriyor. Birkaç dk aralıkla 2-3 saniye sürüyor. Herhangi bir kitle de yok memede. Süt de akıyor ama Ne olabilir bu.
Bilemedim cnm kas agrisi olabilir mi
Ters hareket yaptin mi mesea ev suprdun mu

Bende de oluyor bazen, tamamen boşalmış kanallara süt doluyor olabilir belki ne bileyim ama cidden acıyordu birkaç saniye.

lilipit lilipit ek gida konusunda ayni senin gibi düşünüyorum bazi anneler bebek agzini sapirdatiyo diye daha 3 aylikken basliyolar bizim kiz elini yumruk yapip sapir supur emiyo bizi yerken görünce taklit ederek agzini sapirdatiyo yoksa ne bilecek o yemeği daha dunyaya yeni gelmis
cam rendeden 3 tane almistim cok ise yariyo gercekten bir de annelere tavsiye eger cocugunuz yogurdu sade yiyorsa kesinlikle ilk basta icine biseyler karistirmayin yoksa buyuyunce sade yogurt yemez ben meyveyi ayri yogurdu ayri veriyodum kizim.hala bayilr soğuk yogurda

lilipit lilipit ek gida konusunda ayni senin gibi düşünüyorum bazi anneler bebek agzini sapirdatiyo diye daha 3 aylikken basliyolar bizim kiz elini yumruk yapip sapir supur emiyo bizi yerken görünce taklit ederek agzini sapirdatiyo yoksa ne bilecek o yemeği daha dunyaya yeni gelmis
cam rendeden 3 tane almistim cok ise yariyo gercekten bir de annelere tavsiye eger cocugunuz yogurdu sade yiyorsa kesinlikle ilk basta icine biseyler karistirmayin yoksa buyuyunce sade yogurt yemez ben meyveyi ayri yogurdu ayri veriyodum kizim.hala bayilr soğuk yogurda
Benim kızımda aynen bayılır yogurda.gecen dedimki sana meyveli yogurt yapayım istemedi.bebeklikten alıştı sade yogurda.
Birde şuna dikkat ederdim ki hala ediyorum.süt ürünleriyle kuruyemiş pekmez meyve asla peşpese vermezdim.birbirinin vitamınini öldürüyo diye.araya ikişer saat mutlaka koyardım
Meyveli yogurt mesela.kızım artık büyüdügü için degişiklik açısından yapmak istemiştim o da saolsun ben yemem dedi:)

Sarılık uzun sürünce doktor istemişti tahlil orda cikmisti

Yok canım benim doktor bütün bebisleri bu tarihte baslatiyor

İlk önce öğleden sonra 2 çay kaşığı elma suyu

Ben ilk kızımı 5 bitip 6.aya girdiğimizde oturtmaya baslamistim

Ağzını sapurdatmasi istediğinden değilmiş tadını bilmediği şeyi istememiş zaten.agiz sapurdatmasi bizi taklidi etmesinden oluyor taklidle öğreniyor
Kasım-Aralık gibi oturacak o zaman. Ne çabuk büyüyorlar ya

benim kızım biraz fazla saçlı doğdu.
çok uzun ve dimdik oldu
ve son zamanlar da dökülme çoğaldı
babası kesti saçlarını kızımın.
kafasına değdirmeden üstten aldı makinayla.
apaçi diyorlardı. eşim çok bozuluyordu.
saçını gören resim çekinmek istiyordu dışarda.
çok fazla dikkat çekiyordu.
şimdi yüzünün güzelliği çıktı ortaya ay yüzlümün

tamamen durum ayni.Farkli olan sey ise ben kizimi Apaci Selim diye seviyorum:KK48::KK70:

Bana da oluyor arada sanki bişey batıyor gibi oluyor

Bende de sutu sagdiktan sonra oluyor ayni agri.ben hep kanallardan dolmasina yordum,doktor oyle olur diye tarif etmisti.

Kizlar oglumun kakasinda kan var:rolleyes:

Dun sulu kofte yedim o yapti sanirim
Kacamak yapip et yiyim dedim olmadi
Ne yicem ben ya
@efsunsuz Cgkfte Cgkfte

Canım kuzu eti ye. Tavuk eti ye. Bende aylardır yemiyorum cunku dana etinede alerjisi var. Biz artık yavas yavas bozmaya basladık diyeti gecen hafta bir kase sütlaç yedim 2 gün bekledik, sonra golden goat mama verdik 1 günde toplam 120 cc olacak sekılde ve yine iki gün bekledik. Vucudunun tepkisine bakıyor doktor. Cok sukur cok iyi gidiyoruz. Yarında ev yoğurdu yiyeceğim. Hangi gıdada vucudu tekrar tepki verirse diyeti oradan tekrar baslatıcaz. en azından artık sütlaç yasaklar listesinden cıktı :) Biz alerjiyi öğrendiğimizden beri doktorla devam ediyoruz yoksa aşamazdım tek basıma bu durumu.

Neyle başlayacakmış bir de hani 6.ay idi ?

Bizim doktorda başlayacak bu kontrolde, 125 günlük olacak. Bizimki hem mama hem anne sütü ile besleniyor. Arada tadım olarak denemek güzel olucak onlar bebişim içinde değişik olacak:)

Oglumun atesı cıkmaya basladi
Antıbıyotıke basladık
Uc aylık bebegım antıbıyotık alıyor
Moralım cok bozuk
Dıkkatlı olun hasta kımseyı eve sokmayın
Salgım var
Kardesımın kızı anneme, annem buyuk ogluma, buyuk oglum bana ve esıme, ben bebege, annem babamaa
Hepımız hasta olduk
Çok geçmiş olsun canım. Okul çağı çocuklardan özellikle uzak tutmak gerekiyormuş.

X