2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
mad1410 mad1410 bebişin durumu Nasıl canım olup olmadığını tam bilmediğim için.
Inş memnun

Canım meme sorunumz bizim de var o yüzden bende ilk gün sıkıntı yaşamıştım ama çok Değildi 4 saat arayla verdiğim fitil kurtarıcı olmuştu.
Şimdi böyle yazınca üzüldüm canım :KK43:
Inan çok ilgili kibar davranıyordu. Bende son kontrole gittim 1 2 arası aklıma sen geldin hatta ne yaptı ki diye
Küçük bebeği olan birini gördüm biz çıkarken onlar giriyordu acaba sen misin diye bile geçirdim aklımdan.
Ilk süreci 24 saati atlatınca inş kolaylar cnm ya
Şişme oldu mu canım?
Ben sabahtan gittim..sisme oldu tabi..igne vurdugu yerler ve pipi sis ve kirmizi suan..ama bunlar normal onemsemiyorum.doktorun 10 dakikada bir hastasi geliyor zaten.musteri sikintisi yok..doktorun sert tavrini esim de farketti..yigenimin kesimi duzgun yapilmadi..ondan esinlenerek ilk sorum hocam bazen fazla veya eksik kesim yapilabiliyor bebeklerde bi tandigin basina gelsi

mad1410 mad1410 memeyi tam uykuya dalacağı sırada vermeyi dene bi de canım sakinleşir bebiş öyle inş
Fazla eksik kesim hikayesinde tecrube bana ait dedi ..orda bi sinir oldu bana..yani sorguluyorsan niye geldin der gibi..sonrasi sert tavri devam etti..neyse bitti gitti cnm..insallah yarindan itibaren daha da sorun cikmaz..seninkiler nasil komple iyilestiler mi?senin bebis ilk gun aglamadi mi bu kadar.

G Gunayfur ilk oglum mu kati canliydi yoksa ikinci diger doktora gitseydi de bu kadar aglarmiydi bilemedim..gelismeleri sana yazarim..iyi geceler cnm.

lilipit lilipit hem anne sütü hem mama veren anneler mamajoo biberon veya lansinoh momma biberon tavsiye ettiler
alıp deneyeceğim biberon reddi çok sıkıntı
mutlaka alması lazım yoksa ne yaparız çalışırken :KK43:
Ben en başından beri meme ve mama olarak devam ediyorum Avent 1 numara biberonla, sıkıntı yaşamadım... tavsiye edebilirim :nazar:

Kızlar demir ilacınızı kullanıyormusunuz derken kendimiz için olanı dedim bebeğe değil hamileyken kullandıgımız demiri dogum olduktan sonra 3 ay kadar kullan dedi doktor bir yakınım kullanmamıs ve bebeklere 4.ayda verilen demiride kullanmamış suan 9 aylım cocukta demir eksikliği var ferro sanol şurup içiyor

AH Ah sünnet dediniz de bizim anca gecti 1 ay oldu cevremde 3-4 günde geciyo dediler milletinki nası geciyo öle hemen bilmiyorum doktorumuz iyiydi bebeğim hiç aglamadı ama sonrası gecmek bilmedi allahtn 2 aylık oldugundan cok acı anlamıyordu dikişleri hala atmadı sizin dikişler ne durumda ???bir tanesi mi ne attı

Dün pilatesim başladı ama sadece bişgilendirme yaptılar bugün başlıyor en son gecen yıl eylülde gitmiştim hamile oldugumu öğrenince bıraktım umarım cok hamlaşmamısımdır sürünerek eve dönmesem iyi eşim bakacak cocuga 1 saat bakalım neler yapacak biraz hem halimizi anlasınlar:)

Sunnet cok zor gecti cnm.cocuk saatlerrce agladi..canimdan can gitti resmen.ilaclarini duzenli kullandim soylenen sekilde hatta sekreterin dedigi gibi ilk fitil sonrasi calpol bile verdim yarim saat icinde.ancak cocuk acidan cigliklar atti ancak agzina yalanci meme verip surekli sallayarak ve uyutarak susturabildim..zaten istahsizdi.hic emmmiyor hala.2 dakika cekip bırakıyor..ilk oglum boyle olmamis ve hatta hic aglamamisti..hatta emeklemisti bile klips uzerinde.cocuk agladikca keske bu doktora yaptirmasaydim diye çok pisman oldum..Ortama girdigimde cok gosterisli geldi..waw dedim.luks gorunum her ise bakan ayri personel vs..ancak doktor genel anlamda sert geldi bana..beni 2 ayri yerde hafif azarlar gibi yapti..ornegin bu konusurken jelin kac kez kullanilacagini sordum bana lafimi kesmeseydin tam da onu soyluyordum dedi..ilk doktorla kiyasladigimda daha ilgisiz ve kaba geldi anliycan..onun fiyati da ona gore daha tuzluydu tabi..aileyle birebir kendi ilgileniyordu cunku sadece sekreteri vardi ve sekreter sadece randevu işlerine bakiyordu..ne kadar konusursan konus sakince ve guleryuzlu cvp veriyordu.bu doktor ona gore daha bi sert..umarim cocuk 24 saatin sonunda ilaclar kesilince de benzer huzursuzluklari yapmaz.genel anlamda kesimini duzgun yapmistir umarim napalim bi kac gun sikintiya raziyim.
Gecmis olsun cnm ya

AH Ah sünnet dediniz de bizim anca gecti 1 ay oldu cevremde 3-4 günde geciyo dediler milletinki nası geciyo öle hemen bilmiyorum doktorumuz iyiydi bebeğim hiç aglamadı ama sonrası gecmek bilmedi allahtn 2 aylık oldugundan cok acı anlamıyordu dikişleri hala atmadı sizin dikişler ne durumda ???bir tanesi mi ne attı

Dün pilatesim başladı ama sadece bişgilendirme yaptılar bugün başlıyor en son gecen yıl eylülde gitmiştim hamile oldugumu öğrenince bıraktım umarım cok hamlaşmamısımdır sürünerek eve dönmesem iyi eşim bakacak cocuga 1 saat bakalım neler yapacak biraz hem halimizi anlasınlar:)
Cnm valla bnmkide iyilesmedi ki
15gunde normal pipi kivamini donebilmisti anca
Bi haftasinda kopuk bardak kullandik
Bana 3 gune iyilesen sunnetle beze gule gule dedik bida altina yapmadi tarzi tuvalet egitimi hurafe geliyor

lilipit lilipit hem anne sütü hem mama veren anneler mamajoo biberon veya lansinoh momma biberon tavsiye ettiler
alıp deneyeceğim biberon reddi çok sıkıntı
mutlaka alması lazım yoksa ne yaparız çalışırken :KK43:
Cnm ben dun nuk aldim
Almazsa o dediklerini alirim o zaman cok sagol
Avent ve chicco sinifta kaldi

Kızlar Oglumda konak olmuş nasıl geçer ki korkuyorumda başını ellemeye

Kızlar demir ilacınızı kullanıyormusunuz derken kendimiz için olanı dedim bebeğe değil hamileyken kullandıgımız demiri dogum olduktan sonra 3 ay kadar kullan dedi doktor bir yakınım kullanmamıs ve bebeklere 4.ayda verilen demiride kullanmamış suan 9 aylım cocukta demir eksikliği var ferro sanol şurup içiyor
Ben ilk iki ay kullandım sonrasına gerek yok dedi doktor.

Fazla eksik kesim hikayesinde tecrube bana ait dedi ..orda bi sinir oldu bana..yani sorguluyorsan niye geldin der gibi..sonrasi sert tavri devam etti..neyse bitti gitti cnm..insallah yarindan itibaren daha da sorun cikmaz..seninkiler nasil komple iyilestiler mi?senin bebis ilk gun aglamadi mi bu kadar.
Bebiş ilk gün ağladı canım dr dan gelince onu zor susturdum uyudu uyandı falan ama ilaçları için saat listesi yapmıştım verdiğim ilacı işaretlemiştim onun faydasını çok görmüştüm 24 saat zaten ilaç süreci. Sonra jele devam ettim klips çıkana kadar. Hatta bebeğin jelini erken bırakmıştım wp tan resim atmıştım dr bırakabilirsiniz demişti. Öyle oldu yani
Ağlama konusunda büyük oğlum eve gelince 3 4 saat ağlamadı etkisi geçince başladı çok uzun süre de mız mızdı bebiş ilk gün öyleydi.
Oturtma banyosu yaptır canım. Bebeğin küvetinde zorlanırsan banyo kovasına su doldur 15 dk kadar öyle su da tut rahatlatıyor. Ben kovaya soktum hep küvette zor oldu tutmam.
Gelişmeleri bana yazarsın bekliyorum.
Kendimi sorumlu hissettim sen kötü geçti deyince :KK43:

Klips te dikiş yok canım. Şu an çok iyiler resim paylaşsam nolur ki. Utandım paylaşmaya.

G Gunayfur ilk oglum mu kati canliydi yoksa ikinci diger doktora gitseydi de bu kadar aglarmiydi bilemedim..gelismeleri sana yazarim..iyi geceler cnm.
Her çocuk bir olmaz canım acıya dayanması vs inş klips çıkınca bi kaç güne rahatlarsınız. Kızardı pipisi yazmışsın beyaz tenli mi bebişin?
Beyaz tenliler çok hassas oluyor.

Cnm o belirtiler simdi basliyor surec uzun
Bizimde ayni
İlk oglumunda oyleydi, 8 aylikken cikardi
Dr muayene de dedi, dis belirtileri var dedi
Emmek istemez dedi, kilo almayabilir dedi
Insallah öyledir canim daha çok küçük zaten nazlı bir kız buluttan nem kapıyor.

Bendeki aventin kapağı sürekli atıyor ve hep dökülüyor malesef. Bozuk konserve kapağı gibi atıyo tık tık kullanamadım.

Biberonu bıraktıgından beri benim bıdık da aynı cook kısa emiyo tereddütteyim bende kontrolde bakalım kaç kg almış olacak. Ama çişli bezleri fazla fazla alıyorum çok kısa emmesine göre güçlü çekiyordur inş.

Çorapları çıkarınca ıslak ıslak ayakları biraz çıplak kalınca normal ısıya geliyo ama çok terliği ayakları

Tabi siz bilirsiniz ama yeğenim 2007 doğumlu bebekken rotayı hafif geçirdi 3 gün hastanede yattı ve çok kg verdi çok zor zamanlardı hiç çıkmıyo aklımdan allah korusun bütün çocuklarımızı. Tedbirli olmak lazım

Benim kizimind ayni ayaklari elleri nemli nemli neden oluyo acaba

X