2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım sebebini bilmiyorum ama benim büyük kızımda da vardı bu sorun.sol memeyi bi ara emmek istemedi.bende sag memeyi emdiginde nasıl tutuyosam hiç durusunu bozmadan solu veriyodum agzına.yani kafası yine sagda kalacak şekilde
Sağol canım deneyeyim

Kizlar dr dis belirtileri baslar dedi dun
İlk oglumda da demsiti ama sekiz aylikken dis cikardi
El yeme, salya akma, istahsizlik, meme reddi, kilo almama bundan sonra olasi durumlar
Karsilasirsiniz normal yani
Bnm oglumda az emme, bol salya var ve 600 gr almis
Ben önlük takmaya başladım canım cok fazla salya akıyo cünkü.az emme bizdede var.geceleri uykuda güzel emiyo allahtan.günde iki kez kaka yapan cocuk bugun üç gündür yapmadı.on güne kadar normalmiş ama canım sıkılmıyo degil

Meme yapismasi ve memeye sasi bakma yasadik :KK70: herhalde biberon garip geldi
Gogsumu cok ozlemis baka baka bi hal oldu
Ben eve gelene kadar ac durdh garibjm
Onu emzirdim yemek edin buyugunu uyuyttum
Bebek beni goremioki zaten
Allahim ya
Iki tane olunca dertler baska baska
Allah kolaylık versin. Ben bi taneyle zor uğraşıyorum. Ama bende işimi özledim. Daha iyi olacak sanki

Oglumun bugun kontrolu vardi
600 gr almis
Dr iyi dedi
Kakasi mukuslu ve kopuk dedim
Sut ve protein alerjisidir dedi
Tahlil yaptik sonucu konusmadik
5-6 tane lokosit var
Simdi nolcak bilmiyrm
Geçmiş olsun

Doğum raporu bittikten sonra 1 ay içinde başvuru yapman gerekiyor dediler bana ben de yarım gün çalışmaya başvurdum 18/08 den beri de çalışıyorum.Boşluk bırakamıyosun diye biliyorum.
Muhasebecim bana ücretsiz izin için ara vermeden izin alınıyor ama yarım gün çalışma için çocuk okul yaşına gelene dek herhangi bir zamanda alınabiliyor dedi

Ben önlük takmaya başladım canım cok fazla salya akıyo cünkü.az emme bizdede var.geceleri uykuda güzel emiyo allahtan.günde iki kez kaka yapan cocuk bugun üç gündür yapmadı.on güne kadar normalmiş ama canım sıkılmıyo degil
Bende önlüğe geçtim. Kaka konusuna gelince. Oğlum yaklaşık bi aydır 3 günde bir kaka yapıyor. Ama iki haftadır daha da uzadı. En son 5.gun yaptı. Şimdi ise 6 bitti 7.gundeyiz. doktorunu arayıp sordum. On güne kadar normal. Şayet huzursuzlanirsa ve kakası katı gelirse paranox fitil ver dedi. Sebze ağırlıklı beslenme ve kesinlikle asitli içme dedi. Ben zaten iki haftadır etcil besleniyordu ve gazlı içecek de içtim. Bugün de yapmazsa fitil vermeyi düşünüyorum.cunku pzt uçak yolculuğum var.

Doğum raporu bittikten sonra 1 ay içinde başvuru yapman gerekiyor dediler bana ben de yarım gün çalışmaya başvurdum 18/08 den beri de çalışıyorum.Boşluk bırakamıyosun diye biliyorum.

Ben iki haftada onceden dilekce verdim kabul edildi
İse baslayinca sgkya verilecek seyler vardi
Atamami yetistiremediler ne olacak bilmiyrm
İs yerin yakinsa ve imkan varsa yari zamanli calisma hem maddi hem manevi super olur cnm

Kanuna baktım canlarım başlamayı istediğin tarihten bir ay önce başvurmak kaydıyla üç yasa kadar mümkünmüş ben de yıllık izin akabinde 120 gün yarım gün icin başvurmayı düşünüyorum ama henüz annemle konuşmadık o hayır derse olmaz bakıcı icin erken çünkü oğlumu 9,5 aylıkken bakıcıya bırakmıştım annem de eşlik ediyordu kabul ederse böyle başlarım ben de...

Tabi yöneticimle de konuşmak gerekiyor ama yerimi boş tutuyor hala sevinir muhtemelen erken dönersem beni ücretsiz kullanacak biliyor çünkü

Ücretsiz mali olarak çok zorlayacak çünkü maaşım da iyi, annem 6 saat bakarsa olur bu iş

Cevap veren arkadaşların hepsine çok teşekkürler kocaman öpücükler

Kanuna baktım canlarım başlamayı istediğin tarihten bir ay önce başvurmak kaydıyla üç yasa kadar mümkünmüş ben de yıllık izin akabinde 120 gün yarım gün icin başvurmayı düşünüyorum ama henüz annemle konuşmadık o hayır derse olmaz bakıcı icin erken çünkü oğlumu 9,5 aylıkken bakıcıya bırakmıştım annem de eşlik ediyordu kabul ederse böyle başlarım ben de...

Tabi yöneticimle de konuşmak gerekiyor ama yerimi boş tutuyor hala sevinir muhtemelen erken dönersem beni ücretsiz kullanacak biliyor çünkü

Ücretsiz mali olarak çok zorlayacak çünkü maaşım da iyi, annem 6 saat bakarsa olur bu iş

Cnm sen yinede ik ya sorarak hareket et

Ne is yapiosun

Ne is yapiosun
anne sutunde normal evet cnm sikma canini
Masaj falan yap

Onluk biz kustugu icin dogdugundan beri kullanıyrz :KK70:

Medela calma almayı düşünenler evet gayet güzel bir biberon minicik deliği var ve emmeden süt gelmiyor kesinlikle ve her kullanımdan sonra yıkamak lazım ben bi kaç kere buz dolabına koymuştum hepsini içmemişti çıkarıp tekrar ılıttım oğlum emiyo emiyo gelmiyo meğerse süt o delikte tıkanıklık yapıyormuş tekrar çıkarıp sıcak suda yıkayınca süt geldi. İlk aylarda meme almayan oğlan tam 3 ay doldu memeye düştü :) bende gece uyku arasında lansinoh ün biberonundan veriyorum onun ucu baya yumuşak meme gibi ama akışı fazla tabi medelaya göre. Gece böyle yapmazsam saatte bir emmek istiyo. Bakalım ne kadar devam edecek.
Ben de ilk 4 ay medela calma kullandım çok memnun kaldım. Artık avente geçtik tabi arada büyük fark var bence. Medela süperdi. Ama büyüdüler artık gas olayı bitti memede bitti bitecek. İkiz bebede 6 ayı tamamlasam iyidir bence.

E
Sürekli kızıma kıyafet alasım var... :halay:
ay bir ben mi böyleyim? Eşimle didişip duruyoruz bu yüzden :eek:
benim ikinci kızım ve bende aynı durumdayım.hatta hastane çıkısı filan begendigim bazı modeller vardı fakat cok olacagı için almadım.kendi kendime diyorumki artık üçüncü kızıma:)bayılıyorum kız cocuklarına ya

Sürekli kızıma kıyafet alasım var... :halay:
ay bir ben mi böyleyim? Eşimle didişip duruyoruz bu yüzden :eek:

Bende öyleyim hatta aliyorum da.birde bizim abladan kalanlarda var.napayim görünce bayılıyorum kıyafete.bugun bile civilden uzun kollu citcitli badiler aldım küçük prensesime.iyuncak bile aldım.
Tabi büyüğüne de her sene sıfırdan gardolap duzuliyor büyüdüğü için.

Kızlar bebislerin emme süresi ne kadar.benimki bazen birini 3-4 dakika diğerini 3-4 dakika emip birakiyor
Zaten emmesi sorunlu doyuyor mu anlamıyorum

Anneler dün doktora gitmistik kızimin ayaklari surekli soğuktu kansizlik başlamş 4. Ayda verilmesi gereke demir ilacını verdi.Birde dıs etleri çok sertleşmis aile de erken çıkaran var mı diye sordu.ama esimde ben de 6. Ayda çıkarmısiz.kızim ellerini surekli ağzında ve cok sinirleniyor elimi dis etlerine surunce mutlu oluyor.yoksa gerçekten disimiz mi çıkıyor?

Anneler dün doktora gitmistik kızimin ayaklari surekli soğuktu kansizlik başlamş 4. Ayda verilmesi gereke demir ilacını verdi.Birde dıs etleri çok sertleşmis aile de erken çıkaran var mı diye sordu.ama esimde ben de 6. Ayda çıkarmısiz.kızim ellerini surekli ağzında ve cok sinirleniyor elimi dis etlerine surunce mutlu oluyor.yoksa gerçekten disimiz mi çıkıyor?
bizim kizin da sürekli elleri ve ayakları buz gibi ya pazartesi bi gidim doktora

X