2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bebişi hasta olan anneler naptınız ? Geçen buraya yazmıştım ya bizim kız çok hızlı nefes alıp veriyo diye, emerken de hırıltı geliyodu burnundan ve kafası terliyo. Yazlıkta olduğum için doktoruma whatsapp tan ses kaydı attım bi de video gönderdim şikayerleri yazdım bronşiolit dedi. Ventolin şurup verdi. Ama internette çok iyi şeyler yazmıyo o şurupla ilgili küçük bebeklerde kullanılmaz falan yazıyo öyle olunca korktum vermedim. Burda yakın bi yerde doktora gittik ciperlerini dinledi bişeyi yok dedi. Kendi doktoruma yazdım burdaki doktor dinledi ciğerlerini bişey yokmuş dedim hayır kesin bronşiolit dediğim ilacı kullan dedi. Kafam çok karıştı. 4-5 gündür var bu şikayetler, ben şurubu kullanmadım ne arttı ne azaldı şikayetlerimiz. Kullanmazsam sıkıntı olur mu acaba kendi kendine geçmez mi ? Bir de sonuçta uzaktan koydu teşhisi kendi doktorum çok emin bronşiolit olduğundan ama kızı götürdüğümüz doktor bişeyi yok diyor. Boşuna yan etkileri olan bi ilaç kullanmak istemiyorum ama kullanmadığım için de daha da ilerlemesinden de korkuyorum. Aranızda aynı şikayetleri yaşayan oldu mu ? Doktorunuz ne dedi ? Sizce napsam kızlar ?
Bende yazmıştım şikayetlerimizin çoğu aynı bizimkinde öksüruk de var hatta ama azaldi baya ben bir gün kullandım şurupları bıraktım sonra.bugün baya iyi oksuruk azaldi baya halsizligi de.dogal akısina bırak iyilesir bol emzir dediler öyle deniyorum şimdi.

Emire27xxx Emire27xxx Allah kolaylık versin.. ablamın büyüğü de kardeşi olunca altına yapmaya başlamıştı,hala bırakmadı.. seninki öyle olmaz inşallah :işsiz:
Sağol canım.. Özlemişim sizi kızlar. Sen nasılsın??

Sabırla tekrar bırakacağı günü bekliyorum. Yoksa kızınca ağlıyor, gece kabus falan görüyor.

İyiyim napım koca kişisiyle takılıyoruz....
Bebişle uğrasıyoruz öyle işte. Yazamasamda okuyorum... Sende de hersey yolundadır umarım...

O kadar acı çekiyordum ki inadı bırakıp kullandım. İçini okuyunca emzirme de kullanmayın yazıyordu. Ama o hemoroid kısmında artık 3meme olmuştu. Kullanmadıkça arttı. Şuan dunya varmış
Kelebekmrve lansinoh krem kullanmıştı. Korkuyorsan onuda deneyebilirsin.
Bendede ara ara meme kendini gösteriyo ve kanıyo ama her zaman degil.bende bebegimin sudocreminden sürüyorum rahatlatıyo

Benim kendi doktorum yenidogan ünitesinin başı. O benimkiler daha prematürken bile havasını almak için oturtma pozisyonda kaldırıp indireceksin demişti öyle yaptık çok şükür gazları çıkıyordu mutlu bebekler mutlu anneler :KK76:
Yaa öyle gazı çıkıyomu. Bende yapıcam çok gazlı fenaa

Yaa öyle gazı çıkıyomu. Bende yapıcam çok gazlı fenaa
Tabi. Ben hatta burda paylaşmıştım. Yemekten sonra önce havası alınacak kaldırıp oturtarak yavaş yavaş, sonra gas çıkarılacak sırtta aşağıdan yukarıya doğru, ondan sonra uyumaya bırakılacak. Çok gazlıysa en az on dakika uğraş. Asla hemen uyutma canım.

4.ayda bizi neler bekliyor, paylaşıyorum :)

Eklentiler

• IMG_9677.JPG
    IMG_9677.JPG
    55,9 KB · Görüntüleme: 106
X