2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar kızımı simdi beşiğinde bıraktım öyle. Yalniz kaldı oda da. Ve karanlık. Sizce psikolojisi bozulur mu:KK42::KK17:

efsunsuz efsunsuz canim tarif icin sağol

Ben de aşure yapıyorum sütlü tatlı düşkünü olduğumdan onların yerini tutuyor zaten yemek gibi doyurucu severseniz biraz kalorili ama sağlıklı da istediğin kuru meyveleri ekle, ben fındık fıstık grubunu da yiyorum kesmedim henüz sen kestiysen koymazsın... isterseniz tarif de yazarım

Öperim hepinizi, güzel pazarlar :KK200:

canım meyve yemiyorum karışık..şuan tek tek sebze deniyorum...aşure çok severim
ohhh keşke diyet olmasa da yesem

Bir de hurma fındık ve kakaoyla Nutella yaptım gideri var :)

3,5 yaşındaki oğlum da çok sevdi, büyük çocuğu olan anneler denesin eğer daha önce denemedilerse

@lilipit @eshma @fener50

bu da güzel bir tarifmiş..en azından içinde ne olduğu belli kesinlikle denenebilir

selamlar kizlar nasilsiniz prima aktif bebek kullanan var mi kizim 6.5 kilo 64 cm kilo araligina gore 3 beden aldim ama kucuk geldi 90 li paket almistim bide esim de kucuk degil diyo ama bantlar göbeğini sıkıştırdı resmen iz cikmis gobekte siz kc numara kullaniyosunuz

aktif bebek 3 numara kullanıyorum kızım 6800 62,5 cm
7,5 kg dan sonra 4 e geçmeyi düşünüyorum

Kızlar ya bişey sorucam.benim kıza hep aç aç dedikleri için ve bide bu ay 400 gram alınca bende acaba aç mı bu bebek demeye basladım.bugun emzirdim ardından mama vereyim dedim sütün doyurup doyurmadıgını anlamak için.35cc içti.bana kalırsa az içti zaten midesi küçüktür düşüncesiyle.sizce nasıl.bu kızı meme doyuruyomu doyurmuyo mu acaba.
Az kilo aldıgı için doktora götürcektik ama doktorumuz izinde.onun dönmesini bekliyorum

Hiç sagmadım bugune kadar.bi memeyi emiyo yedi sekiz dakika sonradan kendi bırakıyo.memeyi sıkınca bakıyorum hala süt geliyo az da olsa.demekki doyupta bırakıyo.üfff ne zor ya şu bebekler bir an önce dillenselerde acıktım yada tokum filan deseler

benimki de az emiyor...sonra tekrar deniyorum bakıyorum memeyi tekrar alıyor
demekki doymadan bırakmış... zaten çok doyunca kusuyor... bir de böyle dene istersen
bazen çok doymuş oluyor itiyor memeyi
Ben de kusma durumunu soracaktım buradan. hayret ettim bizim bebekler isyan mı etti hep beraber kusmaya mı anlaştılar nedir :halay:

benim kızım çok küçüklükten beri kusuyor
kusmadığı öğün yok

Çalışmaya başlayan ya da başlayacaklar yazdıklarınızı okudukça kendimi buldum. Çalışmayı dört gözle bekliyor, bi sorun yaşamayacağıma emin hissediyordum ama okullar başladı başlayacak ben çok az ders saati alacağım ama yine de hazır olmadığımı farkettim. Bebeğime amca kızı evimde bakacak ona güveniyorum ama kendimi çok suçlu hissediyorum oğlum benden başkasında pek durmuyor keşke yavaş yavaş başkalarında durmaya alıştırsaydım, mamasını bile bende yemek istiyor. Sanki onu terk etmişim gibi hissedeceğim galiba, ya ben evde yokken beni arar ben gelince bana küskün küskün bakarsa:KK61:

Kızlar ya bişey sorucam.benim kıza hep aç aç dedikleri için ve bide bu ay 400 gram alınca bende acaba aç mı bu bebek demeye basladım.bugun emzirdim ardından mama vereyim dedim sütün doyurup doyurmadıgını anlamak için.35cc içti.bana kalırsa az içti zaten midesi küçüktür düşüncesiyle.sizce nasıl.bu kızı meme doyuruyomu doyurmuyo mu acaba.
Az kilo aldıgı için doktora götürcektik ama doktorumuz izinde.onun dönmesini bekliyorum
Bnce meme doyuruyor..cunku ictigi miktar az..şayet protein agirlikli ve kaliteli besleniyorsaniz sutun kalitesi iyidir..bi noktadan sonra bebegin yapisi.

Kizlar bebegim 4 gun once 2.ay aşılarıni oldu..verem asisi yerinde hicbir iz yok..ilk oglumdan hatirliyorum asi yeri sisti kabuklandi..burada iz yoksa asi tutmamis olabilir diye okudum..sizce asi tutmadi mi?

IMG_4661.JPG Her zaman kurt gibi aç oldugum için eşim ve kızım anne kurt diyolar:super: Tanıdık manıdık vardır cok fazla desifre olmayayım:KK53:

Ewet canım benim:anne:
Aman Allahiiim. 2 çocuk ve sen öylesin. Acil hemen böyle fit olmanın sırrını istiyorum yaa. Herkes bana normal doğum yaptın bide diyo göbek var diyorlar. Nasıl böylesin. Ayrıca çok güzelsin ve çok genç duruyosun. Ben seni tesetturlu diye hatırlıyodum sanki. Maşallah yaa sana anne kurt derlerse bana anne ayı anne aslan falan :KK43:

Kızlar benim bu başıma gelen nedir. Nazar mı var üstümüzde anlamadım. Nazara bugune kadar hiç inanmazdım ama artık bu kadarına da pes diyorum her gün bişey oluyor her gün ağlıyorum. 1 saat önce kızımı yıkarken bi anda kendini geri itti kuvvetlice, vücudu da ıslak olunca elimden kaydı kafasını baya sert küvete çarptı tak diye ses geldi. Ben hemen panik oldum ağlamaya başladım. Eşim de bişey olmaz dedi. Biz şimdi yazlıktayız burda hastane falan yok en yakın hastane 1 saat mesafede. Eşim de bişey olmaz diyor doktora götürmüyor. İşin kötüsü kızım bütğn gün uyumamıştı hep banyodan sonra uyur ne yaptıysam uyanık tutamadım kucağımda dururken uyudu zaten gözleri kapanıyodu. Uyandırmak istiyorum eşim izin vermiyor çocuğu boşuna uyandırma bırak uyusun diyor. Napıcam kızlar bi akıl verin bebeği bu kadar küçükken düşen bi tanıdığınız var mı. Napmam lazım nolur bi akıl verin çok korkuyorum

Kızlar benim bu başıma gelen nedir. Nazar mı var üstümüzde anlamadım. Nazara bugune kadar hiç inanmazdım ama artık bu kadarına da pes diyorum her gün bişey oluyor her gün ağlıyorum. 1 saat önce kızımı yıkarken bi anda kendini geri itti kuvvetlice, vücudu da ıslak olunca elimden kaydı kafasını baya sert küvete çarptı tak diye ses geldi. Ben hemen panik oldum ağlamaya başladım. Eşim de bişey olmaz dedi. Biz şimdi yazlıktayız burda hastane falan yok en yakın hastane 1 saat mesafede. Eşim de bişey olmaz diyor doktora götürmüyor. İşin kötüsü kızım bütğn gün uyumamıştı hep banyodan sonra uyur ne yaptıysam uyanık tutamadım kucağımda dururken uyudu zaten gözleri kapanıyodu. Uyandırmak istiyorum eşim izin vermiyor çocuğu boşuna uyandırma bırak uyusun diyor. Napıcam kızlar bi akıl verin bebeği bu kadar küçükken düşen bi tanıdığınız var mı. Napmam lazım nolur bi akıl verin çok korkuyorum
Küvet derken bebek kuvetimi yoksa banyolardaki mi canim

Aman Allahiiim. 2 çocuk ve sen öylesin. Acil hemen böyle fit olmanın sırrını istiyorum yaa. Herkes bana normal doğum yaptın bide diyo göbek var diyorlar. Nasıl böylesin. Ayrıca çok güzelsin ve çok genç duruyosun. Ben seni tesetturlu diye hatırlıyodum sanki. Maşallah yaa sana anne kurt derlerse bana anne ayı anne aslan falan :KK43:
:KK70::KK70:
Ewet canım tesettürlüyüm ama yeni tlfna gecince hepsi eski tlfnda kaldı.suan hiç tesettürlü fotom yok.bide zaten eteklerim filan olmuyo,kilo verdim ama kemikler kalınlastı galiba.
İşin sırrı iki çocuklu olmak ki gercekten cok zormus.birde yardım eden kimsenin olmaması, ha bide gazlı bi bebek.bunların hepsi olunca gün içinde ac gezdigimi söyleyebilirim.büyük kızımı doyurursam cok şükür diyorum. bol su içmeye calısıyorum
Lilipit kadar olmasada benimde boy uzun sayılır.1.73 o yuzden onunda awantajı var tabi

X