2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hanımlar benim oğlan son günlerde kusmayi artırdı. Kesik kesik ve günde 3-4 kez bol bol kusuyor. Çıkarınca rahatlığıyla. Ndn acaba?

Hanımlar benim oğlan son günlerde kusmayi artırdı. Kesik kesik ve günde 3-4 kez bol bol kusuyor. Çıkarınca rahatlığıyla. Ndn acaba?
Kesik kesik fazlasini kusuyor demişti doktor bize. Mama artı meme veriyorsun galiba. İster manayı azalt belki sütle doyuyordur. Mama fazla geliyordur.

Kotu koku yoksa sıkıntı yok. Ya gazla çıkartıyordur hazmetmeye yakın kesik oluyor. Ya da fazla geliyor mama yada süt

Kesik kesik fazlasini kusuyor demişti doktor bize. Mama artı meme veriyorsun galiba. İster manayı azalt belki sütle doyuyordur. Mama fazla geliyordur.

Kotu koku yoksa sıkıntı yok. Ya gazla çıkartıyordur hazmetmeye yakın kesik oluyor. Ya da fazla geliyor mama yada süt

Benimki de tek meme alıyor ama kesik kusması arttı. Normal dedi doktor.

Mama kullanan arkadaslar mama yaparken yarım ölcek oluyormu 90 cc ye 3 ölcek koyuyoruz 100 cc ölçegè kac olucak ki burdaki eczacı 3.5 ölcek dedi dogrumudur siz nasıl yapıyorsunuz

Kızlar ya bişey sorucam.benim kıza hep aç aç dedikleri için ve bide bu ay 400 gram alınca bende acaba aç mı bu bebek demeye basladım.bugun emzirdim ardından mama vereyim dedim sütün doyurup doyurmadıgını anlamak için.35cc içti.bana kalırsa az içti zaten midesi küçüktür düşüncesiyle.sizce nasıl.bu kızı meme doyuruyomu doyurmuyo mu acaba.
Az kilo aldıgı için doktora götürcektik ama doktorumuz izinde.onun dönmesini bekliyorum

Kızlar ya bişey sorucam.benim kıza hep aç aç dedikleri için ve bide bu ay 400 gram alınca bende acaba aç mı bu bebek demeye basladım.bugun emzirdim ardından mama vereyim dedim sütün doyurup doyurmadıgını anlamak için.35cc içti.bana kalırsa az içti zaten midesi küçüktür düşüncesiyle.sizce nasıl.bu kızı meme doyuruyomu doyurmuyo mu acaba.
Az kilo aldıgı için doktora götürcektik ama doktorumuz izinde.onun dönmesini bekliyorum

Ama memeden ne kadar içtiğini bilmiyoruz ki. Istersen bir kerelik sag ve dene ne kadar çıkıyo. Ne kadarını emiyor. Üstüne de ne kadar mama içiyor.

Biraz formül gibi oldu ama sanırım en iyi böyle anlaşılır.

Bizim kızın ateşi kulaktan 37.0 çıktı koltukaltı 37.7 çıktı alet bozuk galiba tekrar ölçtüm 37.1 çıktı soydum kızı valla

Evet 3 no bizede küçük geldi. 4 aldık tam oldu. Birde mega paket almıştık. Şimdi gündüz zırt pırt açmaya kullanıyorum. Biyer yada akşam uykusuna 4 ü. Bundan sonra 4 al canım. Kalıplar farklı.
Bende yeşil paket olandan almıştım o ufak gerçekten ama premium care daha büyük bi ona bakın isterseniz

Doktorumuz kusmaları normal fışkırırsa onunda sayısı önemli dedi. İnternett de kesik kesik kusmaya sütün yaradığına işaret diyordu. Bizimkide öyle kusuyor sanki peynir yemiş sarı sarı bazen de safra gibi şu kusuyo. Emdiği süt fazla gelirse de hemen meme ardından direk süt kusuyo :)

Ama memeden ne kadar içtiğini bilmiyoruz ki. Istersen bir kerelik sag ve dene ne kadar çıkıyo. Ne kadarını emiyor. Üstüne de ne kadar mama içiyor.

Biraz formül gibi oldu ama sanırım en iyi böyle anlaşılır.
Hiç sagmadım bugune kadar.bi memeyi emiyo yedi sekiz dakika sonradan kendi bırakıyo.memeyi sıkınca bakıyorum hala süt geliyo az da olsa.demekki doyupta bırakıyo.üfff ne zor ya şu bebekler bir an önce dillenselerde acıktım yada tokum filan deseler

Canim surdan pay biç benim oglan doyarsa mumkun degil agzini acmiyor mama vermeyi denedim iki kere memeyi emdikten sonra almadi. Karni doyunca memeyide versem acmiyor agzini ictiyse doymamis olabilir bi kackere dene istersen

Mama kullanan arkadaslar mama yaparken yarım ölcek oluyormu 90 cc ye 3 ölcek koyuyoruz 100 cc ölçegè kac olucak ki burdaki eczacı 3.5 ölcek dedi dogrumudur siz nasıl yapıyorsunuz
Benim oğlan daima kabız olduğu için 100lük yapacaksam üç Ölçek koyuyorum sadece çünkü üç günde bir yapıyo kakasını. Sen de duruma göre hareket et derim, kaka da sorun yoksa 3.5 normal bence

Canim surdan pay biç benim oglan doyarsa mumkun degil agzini acmiyor mama vermeyi denedim iki kere memeyi emdikten sonra almadi. Karni doyunca memeyide versem acmiyor agzini ictiyse doymamis olabilir bi kackere dene istersen

Cgkfte Cgkfte
Bence her bebek aynı değil. Benim kıza tokken de meme versem kesinlikle yok emmicem demiyor. Çekmeden ağzında geveliyor yine de alıyor.
35cc çok az bence. Bence sütünle doymuş. Benim kıza da versem biberonla kolay geldiği için içer hayır demez içer. Arkadan da kusar.

Benim oğlan daima kabız olduğu için 100lük yapacaksam üç Ölçek koyuyorum sadece çünkü üç günde bir yapıyo kakasını. Sen de duruma göre hareket et derim, kaka da sorun yoksa 3.5 normal bence
Sagol canım :KK52:

Slm kızlar sabah bir şokla uyandım. Hergün 20-30cıkan süt bugun sağınca 150cc çıktı. Dunden beri ne yeyıp içtiğimi düşünüyorum :) hiç böyle olmazdı.

Bu arada işe başlamam lazımdı 12eylülde.neyse hamilelikte beni hatırlarsanız anneme ve Kv ne çok kızıyordum çocuğa bakmıyorlar diye. Ya hiç uğrasmasaymışım keske. Şimdi bir saat bırakıyorum bebeğimi gözüm arkada kalıyor. Hatta Kv, kp sevince gıcık oluyorum gunluk üç paket sigara içiyorlar. Çocuk leş gibi kokuyor. Hatta gecen gun boca etmiş boynuna parfümü Kv. Cocugu kucağına aldı cocuk ta boynunu yaladı... eşimde kavga etti.

Yani o dönem boşa üzülmüşüm.

Ben ücretsiz izin almaya karar verdim. Cocugumun bu günleri bir daha gelmeyecek. Koca kişisi de ayarlasın durumunu. Gerci oda ücretsiz almamdan yana.
Olağanüstü durum olmadıkça fikrim değişmeyecek inş.. .
En güzeli

X