2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar merhaba,
Kızım sanırım büyüme atağı filan geçiriyor. Huysuz bi iki gündür. Saçma sapan ağlamalar.s
Gece uykusunda elini emmeler. Eller zaten hep yüzünde. Kundak yaptım bastı çığlığı bu sabaha karşı.O kadar huzursuz uyuyo ki geceleri onun swsinden bende uyuyamıyorum.çekip gidesim var
Ya uyuytrm tam besige koyuyorum uzaniyor
Cap cup sesler
Uyanip yumruklarini sokuo agzina bide kivrilio top gibi oluo :KK70:kundak yaptim ama cok sikmadim kundagin disindan emmeye basladi
Uyutamadim saatlercw
Yani demem o ki
Normal
Sabir edecegiz :)

Benim solomombaby. Ben daha bi kere ciktim ama cok rahat ettim. Yol boyu da uyudu bebek icinde. Kullanimi takmasi da cok kolay geldi bana pratik. Youtubedan videosunu izledim yaptim. Evet terletti baya ama o da normal yani hava cok sicakti

Ben biraz beceriksizim sanırım. Slingi beceremeyince kendimden korkuyorum yine boşuna para verirsem diye.

Ya lili ve beat ben sizi niye sevdim bu kadar valla bilmiyorum ama cok sicak geliyorsunuz sanki kan bagimiz var gibi lilipit lilipit beatrices beatrices @BahaRaslan99 tatlim sende ayni hayatimda yer edindiniz yine duygusala bagladim :KK43:kim oldugumuzu bilmesek bile yinede anlatmaya utandigim sorunlar yasiyorum ve cikmazlardayim kafami kemiren dusuncelerden bunalmis durumdayim guzel enerjileriniz gonderin bana belki iyo gelir ha
Bunlari yazarken kiz uykusunda hickira hickira agliyomus gibu yapiyo hatta suan agladii ve sustu uyumaya devam etri degisik bi cocugum var kafanizi sisirdim dimi k.bakmayin kimseyle komusamiyorim yazmak iyi geliyor en azindan sevgiler...
Canımıniçi her dert gelip geçiyor, sen yeter ki iyi günlerin geleceğine inan.
Bir de kıçıkırık annelikten anladığım birşey var. Bırak mıkırdansın, sonuçta bebek başka dil bilmiyor. Ağladı diye de ölmez. He ben benimkini ağlatmıyorum ama benim boş zamanım çok, kaşınıyorum :KK70:
Ama mıkırdanınca da koşmuyorum. Bırak debelensin:)
Rüya görüyordur, benim manyak da kahkaha atıyor uykusunda. Aklın çıkar :KK70:

Ayrıca ne utancan be, anlat açılırsın.

Kızlar merhaba,
Kızım sanırım büyüme atağı filan geçiriyor. Huysuz bi iki gündür. Saçma sapan ağlamalar.s
Gece uykusunda elini emmeler. Eller zaten hep yüzünde. Kundak yaptım bastı çığlığı bu sabaha karşı.O kadar huzursuz uyuyo ki geceleri onun swsinden bende uyuyamıyorum.çekip gidesim var
Benimki gece elini emiyorsa %110 açtır :KK70: tık ağzına memeyi:)

Benimki gece elini emiyorsa %110 açtır :KK70: tık ağzına memeyi:)
Ya gece demisken
Bnmki gece uyanip elinu emio giki cikmio
Insan acim diye aglar
Alarm kurup kalkmasam aglamayacak
Bi milyon tane alarm kuruyrm ki uyanabileyim die
Kapatip geri yatiom soylemesi ayip :KK70:
Buda alarmlarimin ekran goruntusu, tabi gerisi ve ilerisi de var :)

IMG_2059.PNG

Ya gece demisken
Insan acim diye aglar

Eki Görüntüle 2036987
Ben alarm kurunca uyuyamıyorum. Zaten benim enik sesleniyor acıkınca/yatakta rahatsız olunca/ canı isteyince... :KK70:

Kızlar annemlerin yanında yazlıktayım 2 haftadır. O kadar dikkat etmeme rağmen içeri 1 tane sivrisinek girmiş. Gece yatarken sesini duymuştum, ışığı açıp baktım baya bulamadım , sinek ilacı da sıkamadım malum bebeğe zararlı mecbur yattım uyudum. Az önce kızımın ağlamasına uyandım yanağı kıpkırmızı davul gibi şişmiş :KK43:(( aranızda bebeğini sinek ısıran var mı ? Ne yapmalıyım ?
Geçmiş olsun yoğurt surun lanet sinek Isırığına ıyi geliyormus

Gecmis olsun cnm
Neden supheleniyorlar kki

canım süt ve yumurta alerjisi ama sanırım çoklu gıda da var..
kaka bir türlü düzelmiyor çünkü

Hayır canım endişelenme şimdi yaptığın diyet saçını dökecek kadar ağır Ve uzun süreli değil, hamilelik döneminde hormonlardan ötürü dökülmeyen saçlarımız bundan sonra başta yoğun olarak dökülecek sonra normal seyrine dönecek, benim de ufak ufak başladı... ama diyet yaptığın icin bir endokrinoloji uzmanına mutlaka görün eksik fazla bisey olmasın

sağol canım ya saçlarımı taramamaya başladım her seferde fırçada o kadar saç kalıyor ki..
inşallah normal seyrine döner..

Ben de tahlil sonuçlarını alerji doktoruyla görüştüm, alerjiyi düşündürecek değerlerin normal olması ve kakada virüs bulunmasi sebebiyle sıkıntımızın alerji olmayabileceğini virüs kaynaklı olabileceğini, gelecek ay tahlilleri tekrar edeceğini söyledi... virüs temizlensin diye biogaia nin içerdiği bakteriyi daha çok miktarda bulunduran bir damlayı kullanmamızı söyledi, tedbiren süt diyetine de devam dedi...

Ben Pazartesi günü çok güvendiğim bir cocuk Hekimi var ona da gideceğim bakalım o ne diyecek...

Bu arada bebeğimi sapik gibi her banyodan önce tartıyorum ayın 12sinden bu yana 300 gr almış, insallah doğru yoldayızdir

canım alerji olmama ihtimaline çok sevindim hadi gözünaydın güzel haberlerle dönmüşsün
11 günde 300 gr gayet iyi aylık 900 gr neredeyse benim bebeğim de 1 kg almış 1 ayda
bize de biogaia ya devam demişti

Ekmek un ve sudan oluşuyor, sorun olmaz. Ama aklın kalıyorsa, un ve suyu boza kıvamında çırpıp krep yapabilirsin.
Soğan sebze, dokunmaz. Salça domates kaynaklı olduğu için dokunabilir.
Yufka da un ve su.
Sanırım Ankara makarna tüketiyorlardı. Barilla vs bulaşma olabilir. Evde Bim'in makarnası bir de arbella var, onları da bulaşma yok diye almıştım. Baktım paketlere, uyarı yok.
Ben hindistan cevizi kreması aldım Alpro'dan. O da biraz değişik ama güzel bir tat. Kahve içine, makarna sosu olarak filan iyi oluyor. Kurabiyelerde yağ/süt yerine kullanabilirsin.
Bir de makarnalütfen sitesinde alerjik bebekler için yoğurtsuz tarhana filan var. Sebze makarnaları, onları da alabilirsin. Sahibesini tanıyorum ekşisözlük'ten, dürüst bir hanımdır.
Ben kendim süt ürünleri/tüm şekerler alerjisine sahip olduğum için çoğu şeyi biliyorum.
Oğlanda da tekli gıda var, ama ben de bazen hata yapabiliyorum (geçenlerde ekler yedim volavan hamurunun yumurtadan yapıldığını unutup)
Sen rahat ol, yakında alışırsın, zaten ek gıdaya ne kaldı, toparlanır herşey.

beatrices çok teşekkür ederim...canım arkadaşım harika birisin sen:KK200::KK200::KK200:
hemen gidip yufkacıdan yufka aldım
patatesten başlamayı düşünüyorum
3 gün patatesli yiyecekler yiyeceğim
makarnalütfen sitesini hiç duymamıştım bu da faydalı bir bilgi oldu tarhana alabilirim oradan:KK19:

Günaydın canım sen gecen de yazmıştın 6 saatte degiştiriyorum diye, bende daha mantıklı diye düşünmüştüm ama 3 numaraların siparişini vermiş bulundum.
Yalnız 4 numarayı seninkilerden alıcam uyku eğitimi zamanı da geliyor gece hiç bezi değiştirmemek için.
Neler deniyorum ne masajlar oyun halısında tepinmeler yüzüstü sırtüstü hareketler dr bana bol su iç dedi. Bşr de meyveyi çok tüketmeye başladım lifli gıda sonuçta. Çocugun bir sıkıntısı yok ilginç bir şekilde ama düzelicek diye düşünüyorum bekliyoruz :)
Bebeği dışarı gezmeye çıkarıyor musun kendi arabasına koyup nerde bozuk yol varsa yarim saat falan gezdirince epey faydası oluyor .... deneyin bakalım biz öyle çare bulduk ıkınıp durmalara

Oğlana Çin'den söylediğim bazı oyuncaklar gelmiş:)
Ayı zilli, Fil kuş gibi ötüyor ve kulakları hışırtılı. Bez kitap da woynk woynk ediyor :)

beatrices çok teşekkür ederim...canım arkadaşım harika birisin sen:KK200::KK200::KK200:
hemen gidip yufkacıdan yufka aldım
patatesten başlamayı düşünüyorum
3 gün patatesli yiyecekler yiyeceğim
makarnalütfen sitesini hiç duymamıştım bu da faydalı bir bilgi oldu tarhana alabilirim oradan:KK19:
İşe yaradığıma sevindim:) olley:)

Bana doktorumuz sadece Nuhun Ankara makarnası yiyebilirsin diğerlerini asla dedi efsunsuz efsunsuz bilginiz olsun.

teşekkür ederim.. :KK200:bundan sonra o markadan alırım

Ekmek bende yiyordum. Doktorumuz mayalarda peyniraltı suyu olabiliyor evde kendin yapabiliyorsan daha iui olur dedi. Geceleri bitmek bilmeyen bir kaşıntısı oluyor yüzünde acaba ekmektenmi diye şüpelenmedim değil cunku yeterince katı diyetteyim.

ekmekten ben de şüpheleniyorum açıkçası fırıncı ile de gidip konuşayım bari :işsiz::işsiz::işsiz:

Emzirmenin faydalaeri :)
Dokunuyior diye bende meyveyi sutle yada yogurtla tuketmeiyrm ona ragmen zayifliyrm :)

Cnm valla kabak patates bizi paklar
Siyah zeytin falan kahvaltida
Kisir olur mesela
Ben oglen kisir yedim kabak yedim
Semizotu salatasi yiyebilirsin ya da bulgurlu yemegini yapabilirsin
Pazi kavurabilirsin, icine patates atabilirsin haslanmis kup sekilde dogranmis
Bulgurlu pazi yemegi yapabilirsin
Immm baska baska
He bulgur pilavi :KK70:

patates cidden güzel 3 gün patatesli gıdalar tüketeceğim..
sonra domates deneyeceğim domatessiz salçasız yemek yok gibi birşey
ohh kısır nefis çok severim
semizotu bana çok süt yapıyor
lili bu arada baya kilo verdim bu perhizin bana faydası toplamda 1,5 kg oldu
şu göbek de gitse foto paylaşacağım :)

Gluten- çölyak
Yufkacilar sadece un- su-tuz kullanir bildigim kadariyla.yumurta sut maya yufkanin acilmasina engeldir.puaca,borek( harcinda olur belki yumurta),kek,kurabiye de olabilir ama yumurta.ev yapimi erişte makarna da da oluyor ama o hem kalin aciliyor hemde kurutulup doğrandigi icin sorun yok.
Off amma uzattim ya kisaca yumurta yufka acilmasina engeldir yufka parcalanir.

ooo bir mutfak uzmanı görüyorum.. :hamarat:içimizde ne cevherler var da bilmiyoruz demek ki..:KK9:
bugün yufkacıya gidip öğrendim
süt yoğurt yumurta kullanmıyorlarmış hemen yufkaları paketlettim

Rota yaptirmayan kaldi mi? Ben yaptrmadim
Dr izindeydi diger dr oneririm dedi
Uc ay kontrolunde soracagim

ben varım kakada kan olunca yaptıramadım ..

Diyetiniz çok iyi, sadece domates sorun olabilit. 3 gün salça/domates keserseniz anlayabilrisiniz sanırım.
Çilek, domates gibi meyveler çekirdekleri içinde olduğu için sorun olabiliyor.
Geçmiş olsun.

ben de 3 gün sonra domatesi deneyeceğim salçasız yemek çok zor

Ya gece demisken
Insan acim diye aglar

Eki Görüntüle 2036987

aynı ben..telefonu zamanlayıcı açıp odanın en uç köşesine koyuyorum gidene kadar uykum biraz olsun açılıyor
bazen hatta emzirdikten sonra bazen yataktan fırlıyorum emzirmedim sanarak bir bakıyorum zamanlayıcı devam ediyor
iyice kafa gitti:KK57:

Efsunsuz ya çok üzülüyorum arkadaşım ben.
Gebelik şekeri dönemimle tabiki mukayese saçma olur ama yine de az çok açlık sorunu vardı.

Acaba diyetisyen e gidilse alerjik diyet verir mi ki ?

Aç kalınca sütün de azalıyor ve sen bu gidişle hasta olacaksın..

canım arkadaşım çok teşekkür ederim kalpten hissettim..
ne yapalım başa gelen çekiliyor sen de yavrun için az uğraşmadın tsh için..
bebeğimin kakasında kan gördüğümde öyle üzüldüm ki diyeti sadece sütümü azalttığı için umursuyorum
diyetisyene gitmeyi ve takviye vitamin kullanmayı düşünüyorum..
humanayı arttıracağım süt yapan yiyecekleri alacağım önceliğime..bir şekilde hallolacak ..
Allah hepimizin bebeklerine şifa versin.. Bu arada benim kızımın ismi de Şifa.. şifa olacak

Allah yardımcın olsun canım, insallah en kısa sürede sıkıntılı gıdayı tespit edersin....

beatrices beatrices on numara hatunsun valla... efsunsuz efsunsuz a yardım çaban çok güzel

Masallah size :)

sağolasın canım beatrices beatrices öyledir
tüm oburluğuma rağmen gebeliğimde onun motiveleri ile 14,5 kg aldım...
sülalede bir ilk oldum hamilelikte 25 kg dan aşağı kilo alan:)

X